Snažení o mimi po zamlklém těhotenství

victary
27. led 2012

Ahoj všechny, které nás to potkalo. Já jsem o mimi přišla v září 2011 (v 35ti letech a poprvé) a teď nastává období, kdy do toho chci jít znova. Však ty pocity a strachy nejsou příjemné a povzbuzující. Proto jsem založila tuto diskuzi,ať si můžeme vzájemně pomáhat, radit a držet nad vodou, kdyby to náhodou zase nevyšlo. Budu se na Vás těšit.

janapavlik
27. led 2012

Ahoj, já jsem 3. den od revize - zamklé těh. v 11tt, mimi odpovídalo 6tt, přestalo se vyvíjet ☹ Asi ho oslabila střevní viróza, kterou jsem dostala po 6tt, pár dnů po návštěvě dr., kde mi potvrdil srdíčko ☹ Ten den, co jsem se to dozvěděla, mě to dost sebralo, druhý den jsem šla na revizi už v podstatě smířená a teď mám takové smíšené pocity, snažím se na to nemyslet, i když to dost dobře nejde. Termín porodu jsem měla mít 15.8., přesně na moje narozeniny, takže se mi to každé narozeniny asi bude připomínat 😒 Od včerejška, co mě propustili z nemocnice piju kontryhel, už vůbec ani nespiním, tak snad se to brzy zahojí, příští týden jdu na gyndu na kontrolu a chci co nejdříve do práce, ať přijdu na jiné myšlenky. Přeji nám, ať to brzy vyjde 😉 My se snažili téměř 2 roky a teď tohle... Mám téměř 6-ti letou princeznu a u ní jsme se snažili 1 rok, od začátku rizikové těhotenství a dopadlo to dobře 🙂

victary
autor
27. led 2012

Vítám Tě a děkuji, že jsi napsala. Jsi první. Pro mě bylo vůbec těžké začít o tom s někým diskutovat. Jak to tenkrát přišlo, tak jsem se uzavřela do sebe a dělám to i kvůli přítelovi, jako že o nic nejde. Ale te´d se mi to všechno vrací a potřebuji to nezávisle probrat. Máš plus, že máš princeznu doma, to Ti musí dávat velkou sílu. Já jsem zase do prvního těhu přišla jako slepá k houslím, tak když už proběhlo všechno to špatné, tak se alespoň utěšuji, že jsem plodná. Kontryhel také piju a do toho další vitamíny. Kdy se chcete pokusit znova. Jinak jsem Hanka. Hezký večer.

janapavlik
27. led 2012

@victary Já se to taky snažím vytěsnit z mysli... Máš pravdu, že to beru asi lépe tím, že mám už jedno dítě. Určitě by to pro mě bylo těžší, kdyby se mi to stalo při prvním těhotenství... Před dcerou jsem měla mikropotrat, a to jsem nemusela ani na revizi, odešlo to samo, bylo to úplně v počátku, ale tenkrát jsem to dost obrečela, bylo to před vánocema 😖 Uvidím, co mi řekne v úterý dr. na kontrole, ale předběžně mi říkal, že za 3 měsíce by jsme se měli pokoušet znovu. Uvidím taky, kdy přijde MS, ale četla jsem, že po kontryhelu přijde prý docela brzy. Kdy po revizi ti přišla MS? A kontryhel jsi pila hned po revizi? Já asi už vůbec nešpiním proto, že jsem ho hned začala pít 😉 A jak píšeš, hlavně, že se to podařilo, i když to nevyšlo, víme, že jsme plodné, tak to zase někdy vyjde 🙂

victary
autor
27. led 2012

Já se pokouším držet dle mého gynekologa půl roku. Na "ukončení" jsem byla 30.9. pak přišly do měsíce přesně 30.10. měsíčky a pak mi raději nasadil antikoncepci, takže koncem února mám dobrat poslední platíčko. Jinak jsem nešpinila vůbec, jen cca 2 dny po zákroku. Takže teď ještě řeším,jestli počkat a nechat tělo vyčistit od antikoncepce nebo na to kašlat a nechat to přírodě. Ty jsi před tím brala nějakou antikonocepci?

iil
27. led 2012

AHoj holky, chtěla bych vás malinko povzbudit. Já jsem prodělala zamlklé těhotenství přesně před rokem, bylo to 5.února a bylo to ve 12.tt. Měla jsem tu výhodu, že jsem doma již jednu princeznu měla, ale i tak to bylo těžké. Mně řekla moje doktorka, že se můžeme snažit hned po první menstruaci, tak bych být vámi moc dlouho nečekala. Měla jsem pak sice nějaké problémy, ale dnes se těšíme z rostoucího bříška a těšíme se na miminko 🙂 . Takže přeji, aby vše špatné bylo rychle za vámi a mohly jste se taky těšit z dalšího těhotenství 😀

tumik
27. led 2012

Ahoj holky, bohužel mám stejnou zkušenost jako vy. Zadařilo se nám poměrně rychle (doktorka mi předepsala Clostilbegyt a bylo to hned)...Byly tam dvě mimča..Už tloukla i srdička,,V 10.tt jsem šla na kontrolu a šups hned do nemocnice. Zamlklý potrat. Tam mi pan doktor řekl, že to vypadá spíš na 12tt. Revize.To bylo 16.listopadu 2011. Než přišla po šestinedělí MS, bylo mi dost zle, hlavně psychicky. A to jsem na ní čekala skoro 8 týdnů. Ale potom, co jsem jí dostala je mi o hodně líp 🙂. Doktorka mi řekla, že na nové snažení není potřeba dlouho čekat a po druhé MS po zákroku se na to můžeme znovu vrhnout. Celé to moje osminedělí jsem na sex ani nepomyslela a už vůbec ne na nějaké snažení o mimi. Ale teď už nemyslím na nic jinýho 😨 Nejradši bych to začala hned zkoušet, ale mám strach, že bych to uspěchala. Zároveň se strašně bojím, že se případné těhotenství znovu nepovede. Pořád se mi zdají sny o postiženejch miminkách a tak. Tak nám všem držím palce a buďme statečný! 😉 Budu se na Vás těšit.

victary
autor
27. led 2012

Děkuji za povzbuzeni iil. Je to asi těžké a velmi individuální. Nikdy jsem nebyla zatím na žádné diskuzi, ale sledovala jsem tu na tehotenskékalkulacce.cz. Polovina dubnovek 2012 o to přišla a teď další, která se snažila v prosinci po druhé, bohužel to samé.Říkám si, raději to nečíst, ale nějak mi to nedá. Jsem ráda, že si budu mít tady s někým moci o tom pokecat.

iil
27. led 2012

@victary těch potratů je dnes opravdu hrozně moc, ale člověk musí myslet pozitivně 😉 . Že se stane taková špatná věc 2x za sebou, je málo pravděpodobné, takže hlavu vzhůru a hurá do snažení 😀. Mně po tom potratu pomáhalo, tady brouzdat a číst různé diskuze, člověk tu najde plno rad a povzbuzení 🙂 a taky si občas přečte až neskutečně těžké příběhy a pak si uvědomí, že na tom jsou lidé i daleko hůř ☹

crca
27. led 2012

@victary tak trochu tě povzbudím 😉 0y jezdili na umělko což bylo horší,než vědět,že otěhotním přirozeně,když se konečně na 3 pokus zadařilo tak radost nebyla na dlouho 😒 je pravda,že je něco v 11tt,něco v 6tt,ale tím,že jsme podstupovali to umělko....5 let jsme se snažili než to klaplo a pak toto ☹ šlo to rychle,poslední kontrola a buď přijedu druhý den ráno,nebo bylo volno ve 12.00hod ten den....měla jsem to domů 60km,tak jsem vzala to"hned"asi lepší verze skrz to,že jsem o tom nemohla nějak moc přemýšlet a dumat nad tím proč?? 🙂 Kdybych jela domů,tak bych musela pořád myslet,proč já,proč se to stalo,nemluvě o noci....emoce mě sebrali až na sále,kde jsem se rozbrečela a docházelo mě vlastně,že jsem sice konečně těhu,ale musím "toho "prcka dát pryč 😔 ALE-za půl roku jsem šla na KET(ze zmražených) a mám z toho už skoro 3 letá dvojčátka 😵 Takže neztrácet naději,určitě to příště výjde.Ale je pravda,že kolikrát si vzpomenu a říkám si jak by asi vypadalo 😅 Mě docela utěšovalo to,že tím,že mě opravdu po těch hormonech a všech práškách co jsem brala vyčistili,tak tam narostla nová peřinka pro ty špunty co se drželi zuby nehty 😀 Přeju hodně štěstí!!!!!

victary
autor
27. led 2012

Vítej Tumik: Myslím, že je ještě brzy. Ale to je můj názor, když budeš pročítat diskuzi od diskuze, tak Ti každý řekne něco jiného. Já mám v hlavě, že chci dodržet půl roku, co mi řekl doktor. A pak nedej bože, přijde-li to samé, tak alespoň vím, že v tomto jsem nezklamala a chyba je jinde. Chci už teď vyloučit všechna možná negativa. Každopádně držím palešky.H.

val1
27. led 2012

@victary Ahoj, já jsem ZT měla v březnu 2010 v 10 tt. Ještě dva týdny před tím jsem měla potvrzené srdíčko.
Letos v srpnu mi těhotenství ukončili ze zdravotního důvodu v 8.tt. Takže jsem jedna z dubnovek 2012. Zjistili defekt na děloze po operaci vývojové vady, čtyři lékaři do mě hučeli, dokonce i můj lékař z CARu mi řekl že je to časovaná bomba...t ☹ Takže jsem teď po operaci dělohy a za půl roku můžeme zkusit štěstí do třetice.
Myslím, že bych po ZT nečekala půl roku, bohatě stačí 3 menstruace. Tělo si řekne samo...no a já těhotním velmi špatně, a to ještě za pomoci lékařů.. 😒 .
Někdy to snáším hůř, někdy líp..teď zrovna mám plačtivé období...moje kamarádka za tu dobu, co jsem prodělala ZT čeká již druhé dítě a já pořád nic.
Snažímě se už dlouho....a tak přemýšlím, že najdu nějakou psycholožku, protože mám nějaké chmury...a nechci nikoho obtěžovat...jsem jinak velmi společenský a veselý člověk...takže mi ani nejde někomu fňukat a fňukat...ale večer to na mě padne a vybrečela bych jezero...ale pořád věřím, že to dobře dopadne....Tak se drž, příroda si nějak sama selektuje zdravé jedince....ale čas to všechno spraví. Jen ty obavy a zbytečné hysterie se už nezbavím... 😉 .

val1
27. led 2012

Jo a je pravda, zrovna dneska jsem zabrousila do jednoho tématu....a bylo mi tak smutno, že jsem si říkala, že se mi nic neděje....nemůžeme se litovat a porovnávat s matkami, co vezou kočárek a vypadají spokojeně a šťastně...i ony mají svoje bolesti a trápení....a po dnešní diskuzi si říkám...dobrý nic hrozného se mi neděje... 😉

pettule
27. led 2012

Ahoj holky, já bych Vás chtěla také moc povzbudit. Mám za sebou také zamlklé těhotenství ve 13tt v říjnu 2010. Hodně jsem to oplakala a měla pocit, že je to konec světa. Ale uběhl rok a já v říjnu 2011 porodila krásnou holčičku. Takže všem držím palečky a uvidíte, že to také vyjde 🙂

victary
autor
27. led 2012

Ahoj Val: s tím dáváním citů mi mluvíš od srdce, pořád se musím někde přetvařovat, v práci, že se nic neděje, přítelovi, že nechci, aby měl obavy já. Je to těžké. Kdyby mi bylo o pár let víc, tak to ani neřeším. Ale ta ťukající 36 je ubíjející. Nejhorší, že člověk se snaží, jak může: Vše, co mám ráda, vínko, černý čaj, plísňové sýry, apod. mlaičkosti si odepřávám. Beru vše možné doplňky. Ale nevím, myslím, že toto je nesmysl, stejně si to někdo nahoře či příroda , nevím, jak to nazvat, udělá své. Ale , proč?!

asaka
27. led 2012

ahoj holky, jedno dite mam, povedlo se napoprve, ale druhe se nedari :( temer po roce se nam zadarilo, ale na 1. kontrole nebylo nic videt, hcg na 6tt nizke :( nastesti se to obeslo bez revize a tyden po UZ dorazila mestruace. Snasim to hodne spatne :( stalo se to v listopadu loni.

lucifereeek
28. led 2012

ahoj, taky mě to postihlo, v lednu 2011 jsem potratila v 9tt. Od května jsme se začali znova snažit, a povedlo se v září, doufám, že tentokrát už to dotáhneme do konce, a tobě přeji to samé. 😉

ivana21m
28. led 2012

Ahoj, ja byla v nemocnici 5 dni pred vanocema, cekali jsem miminko, ale ja dostala strasny bolesti do bricha a byla jsem v 6tt, ale pan doktor na ultrazvuku nic nevidel, nase bludicka se mi uhnizdila ve vajecniku a musel jit ven ☹ hodne nas to polozilo, pritel se mi malem v nemocnici zhroutil, protoze se strasne na miminko tesil .... ted zkousime pokus cislo dva, zacla jsem papakt i vitamin E tak doufame, ze se to zadari

janapavlik
28. led 2012

Teda, vás tu je... Vůbec jsem netušila, že je to tak časté...
@victary já jsem antikoncepti brala 5 let před tím, než jsme chtěli první mimi, ale já jsem tenkrát vystřídala asi 6 druhů prášků a žádné z nich mi nevyhovovaly. Měla jsem neustálé špinění nebo mykózy, nesedělo mi to a nehledě na to, že mi to bralo chuť na sex. Tak jsem je vysadila a snažili jsme se rok, než se zadařila malá, manžel byl tenkrát už i na spermiogramu a když jsme jeli na to do Ostravy, tak už jsem byla v tom, ale já to nevěděla 😀 Po malé jsme chtěli odstup minimálněš 4 roky, protože jednak jsem měla císaře a dost komplikace, tak mě to hodně odradilo od druhého mimi a jednak jsem chtěla se na chvíli vrátit do práce mezi lidi. Antikoncepci jsem nebrala, chránili jsme se jinak, mám velmi zodpovědného manžela 😉 Jestli se zadaří znovu a pak budeme mít konečně to druhé dítě, tak se nijak chránit nebudu, budeme provozovat zase to, na co jsme byli zvyklí, nám to tak vyhovuje, nechci do sebe cpát zbytečně hormony 😉 Dost se divím tvojemu dr., že ti nasatil antikoncepci, myslím, že je to zbytečné do sebe na tak krátko cpát hormony. Půl roku bych určitě nečekala, mě říkal 3 měsíce. No, já bych nejradši, vím, že to zní blbě, na to vlítla hned 😉 Vůbec jsem nečekala, že budu mít ještě někdy chuť na další snažení 🙂

dasty79
28. led 2012

@victary - taky mě to potkalo v dubnu 2009 a vůbec nic mě nebylo 😖 Jeli jsem na utz v 9+3tt a tam najednou nebylo srdíčko ☹ Byla to hrozná pecka...Pak se nám podařilo otěhotnět až za dlouhou dobu.
Ale podařilo!!!Hlavně to nevzdávat,doma mám v postýlce skoro 5.měsíční miminko a je to úžasný 🙂
Přeju ať se brzo zadaří 🙂

janapavlik
30. led 2012

Tak já naivka jsem si myslela, že jsem se s tím jakž takž srovnala a ejhle, na dnešek jsem nemohla usnout, motaly se mi v hlavě všechny myšlenky okolo toho mého nepovedeného těhotenství a jakmile jsem usnula, tak se mi zdály šílené sny o potratech ☹ Asi je to ještě všechno moc čerstvé... Nejhorší na tom je to, že si člověk myslí, že se s tím vyrovnal a za chvíli stačí málo a všechno je jinak... Taky mi to každé moje narozeniny se bude honit hlavou, že jsem u sebe mohla mít druhého prcka a sourozence pro malou, měla jsem totiž termín na moje narozky ☹ No, nic nechci vás s tím otravovat, ale potřebovala jsem se vypsat. Manžel o tom nechce moc mluvit, on to prožívá po svém, je možná ještě víc z toho špatný, ale nemluví o tom.

gabi83
30. led 2012

Ahojda, mám to taky za sebou, zamlklé těhu v 11. týdnu, bylo to děsný... Po revizi jsem si pobulila a pak se nakopla, že kašlu na nějakej doporučenej pulrok čekání a po dodržení šestinedělí jsme s M začali znova a ejhle, 16.9. jsem byla na revizi, 17.11. jsem otěhotněla a dneska je tady s náma super kluk Vojta 🙂 držte se, vím, jaký to je, ale bude líp!

gabi83
30. led 2012

Jo a ještě - pila jsem kontryhelovej čaj - fakt to asi funguje, usnadnuje to prý uhnízdění vajíčka!

janapavlik
30. led 2012

@gabi83 tak tos mě uklidnila, mám mnohem lepší náladu. Kontryhel piju poctivě, hned, jak jsem přišla z nemocnice 😉

mufinka26
30. led 2012

Ahoj holky já měla zamlklé těhu v roce 2010 byla sem v 10tt a nebilo srdíčko ☹ nemohla sem se stím vůbec vyrovnat, musím říct, že tohle těhulkování sem se strašně bála, že se to bude opakovat, ale malinké je bojovníček 🙂 takže nás bude v červnu o jednoho víc, ale nikdy mám myšlenky i na toho drobečka co to vzdal a každého 24.12 si na něj vzpomenu, to byl totiž termín porodu.

janapavlik
30. led 2012

@mufinka26 gratuluji k těhotenství 😉 Holky, dáváte mi naději... I když tomu moc nevěřím, že se brzy zadaří. Na malouu jsme čekali rok a teď snažení trvalo necelé 2 roky, o to víc mě to mrzí, že to nevyšlo 😢

mufinka26
30. led 2012

@janapavlik Danielka přišla nečekaně a skoro napoprvé a pak dlouhých osm let nic, pak to zamklé těhu ☹ nakonec nám pomohly k miminku v centru asistované reprodukci 🙂

aluskaasimon
30. led 2012

Ahoj holky, ja jsem potratila na Vanoce, miminko bylo 7+4 tt a melo asi centak. Kdyz jsem zacala spinit, vedela jsem, ze je neco spatne. DOktorka na ultrazvuku videla, ze srdicko prestava bit a pac ziju v UK, poslala me potratit domu, s tim, ze mam cekat hodne krve a velke bolesti. A za 5 dni bylo po vsem. Muzeme se pry snazit hned, takze asi pockame na MS, ktera jeste porad neprisla a pak se pomalinku polehounku zase zacneme snazit. 😉 Nemuzu se dockat.

kixi
30. led 2012

Ahoj holky...ja jsem potratila v 9 tt a nasledne sla na dve revize (prvni udelali spatne), ta posledni 4.9.2011 ... pak jsem cekala 2 mesice na ms a od prosince se zase snazime...probehly dva cykly a zatim nic...i presto, ze jsem si myslela, ze jsem se s tim vyrovnala, asi jednou za mesic se mi to vraci a ten den jsem naprosto nepouzitelna...verim, ze se zase jednou dockame...to cekani je ale hrozne...bohuzel na to nedokazu nemyslet, tak jak me vsichni radi...

victary
autor
30. led 2012

Zdravím všechny a děkuji za příspěvky. Konečně chvilka klidu v práci, že vás mohu alespoň bleskově pozdravit. Musím přiznat, že moci být tu s vámi opravdu trochu pomáhá. Akorát jsem se vrátila z oběda s kolegyněma a už probíhaly dotazy, kdy začneme znova, že počítají, že se mi blíží konec půl roku. Tak jsem to nějak zamluvila, moc nechci, aby v práci věděli detaily. Horší, že jsem si zapomněla vzít pilulku, takže teď budu brát zbytek antikoncepce naprd a stejně se budeme muset chránit. Ale naštěstí posledních 14 dní, ještě chci oslavit narozky a pak snad s pozitivním myšlením se na to vrhneme naostro. Zatím se tu opatrujte, těším se na další připojení.

tumik
23. únor 2012

Všem porevizním snažilkám. Přešla jsem do péče k jinému doktorovi, je to do cela kapacita,publikuje v odb.časopisech,atd. atd. Říkal, že není žádný důvod se snažením o mimi po revizi čekat. Začít se má hned po šestinedělí. Tak hurá na to 🙂