Srůsty po revizi. Kdo pak otěhotněl po odebrání tak velkého plodu s případ. srůsty?

eliza1984
11. led 2022

Dobrý den,

v srpnu jsem absolvovala interrupci pro Downův syndrom v 13.tt. Od října se nám nedaří otěhotnět, čekali jsme dvě ms. Těhotná jsem byla třikrát s manželem a pokaždé na druhý pokus, z toho jednou zamlklý potrat a po něm porod. Včera jsme byli v Pronatalu, je mi 37 a půl roku a nechci již dále čekat. Paní doktorka něco zmínila, že sliznici v děloze mám, MS mám v pořádku, ale kreslila mi obrázek. že sliznice by měla být "hezká" po celé délce a já ji mám prý hezkou jen ke konci. Asi mě budou dělat histeroskopii. Zmínila, že mohlo dojít k nějakému pojizvení po odebrání toho 7 cm plodu. Vše po zákroku i zákrok samotný proběhl standartně. Otěhotněla jste některá po revizi nebo interrupci tak velkého plodu s případnými srůsty?Druhé dítě bychom moc chtěli. Na interrupci jsem měla sílu a vzala jsem to v rámci možností dobře s tím, že ještě budeme mít šanci na zdravé a normální dítě, ale teď už začínám propadat panice. Moc děkuji za případné zkušenosti.

binky94
11. led 2022

Ano, po spontannim tehotenstvi revize v 13 tt ( tesne, jeste par dni a museli by vyvolavat porod) pro tezke kombinovane vady CNS, pote za pul roku hned prvni pokus ivf s cerstvym embryem.

eliza1984
autor
11. led 2022

@binky94 a přirozeně to ve Vašem případě nebylo možné?

kuttu
11. led 2022

Já měla 2 X revizi v 10 .týdnu a pak ukončení ve 14.tydnu, pro VVV,plod byl menší,měla jsem to hraně,abych narodila...do roka a do dne těhotná přirozeně a mám doma 3 ,5 letou cácorku...hysteroskpie je malinký zákrok,tak že pokud to ho lékařka nabízí,šla bych do toho

eliza1984
autor
11. led 2022

@kuttu dekuju, samozřejmě jsem nepřemýšlela o tom, že bych nešla

kuttu
11. led 2022

@eliza1984 Mě strašně pomohlo na ty všechny nezdary přestat myslet...manžel mi koupil psa a já veškerou pozornost začala věnovat jí,vůbec jsme neřešili další pokus...Mě bylo 32 a manželovi téměř 40...a najednou to přišlo.. žádný problem u nás nebyl nalezen co se týká genetiky...nebrala jsem ani žádnou kys.listovou, prostě nic a najednou jsem byla těhotná...držím pěsti,ať se brzy zadaří ❤

eliza1984
autor
11. led 2022

@kuttu no asi je vse jinak.Ve zprave jsem nasla ze mam sliznici 9 mm coz by melo stačit, na hysteroskopii pujdu, ale dnes prisly ne prilis pekne vydledky manzelova spermiogramu.Takze mozna jsem se bicovala zbytecne ze za vse muze jen moje telo.Dekuji jste moc hodna🙂