Strach mít miminko po neúspěšném/neúspěšných těhu

daasenka85
27. kvě 2012

Ahoj holky.
Miminko jsem chtěla od 21 let, dost silně, mateřské pudy se mnou lomcovaly o 106. Když jsem konečně našla ideálního partnera, byla po škole a měla práci, tak se nám zadařilo, ale nakonec to bylo zamlklé těhu (duben 2011) a potom mimoděložko (prosinec 2011). Když jsem byla těhotná poprvé, byla jsem nejvyrovnanější v životě, absolutně šťastná, moc jsem se na mimi těšila. a teď.. jakobych nebyla připravená? už se ani nebojím třetího neúspěchu, beru to tak, že jednou se zadaří, ale nejhorší na tom je, že najednou mám pocit, jestli vůbec zvládnu být matkou, jestli nebudu moc úzkostlivá a nevychovám z dítěte uzlíček nervů, jestli ho nebudu "dusit" a popřeju mu dostatek svobody, aby z něj mohl vyrůst samostatný a soběstačný jedinec..
Měla jste to taky tak některá?/Myslíte, že mě to ještě někdy přejde? Je to tím, že už jsem chtěla mimi moc dlouho a "propásla" jsem to?
K psycholožce chodím, ale tohle konkrétně jsem s ní ještě neprobrala a navíc mě spíš zajímá názor někoho, kdo to zažil nebo si to umí představit..

diviska
12. črc 2012

@daasenka85 ahoj, už si to sem psala dřív, tak doufám, že už si se z toho dostala, pro případ že ne : ) tak předně nejsi ještě vůbec tak stará, na takové řeči. Já taky chtěla dítě hodně dlouho! Od 18 jsem měla přítele, se kterým jsem chtěla dítě, krátce po rozchodu jsem otěhotněla a následně o miminko ve 12tt přišla.. nakonec se mi narodila dcera až za dalším 7 let. Pořád jsem hledala toho pravého, kterého jsem ale nakonec stejně nenašla 🙂 nicméně mám dceru, jsme šťastné a ikdyž o ní mám panický strach, před ní to neventyluju, dávám jí volnost, každý její pád vnitřně obrečím, ale zvládám to 🙂 Ty to taky zvládneš!

daasenka85
autor
12. črc 2012

@diviska děkuju 🙂

daasenka85
autor
12. črc 2012

@diviska mrzí mě, co jsi zažila a jsem ráda, že jsi spokojená