Syn bude nejspíš jedináček, jak se s tím vyrovnat?

sabyv
26. srp 2017

Nevím jak se vyrovnat s tím, že syn bude nejspíš jedináček...Nejdříve jsem se musela vypořádat s myšlenkou, že možná nebudeme mít vlastní děti, poté jsem se musela vypořádat s předčasným porodem a bojem našeho miminka o život. Netrvalo dlouho a musela jsem se vypořádat s rakovinou, tedy i situací, kdy nejspíš nebudeme mít druhé miminko...vyléčila jsem se a odprostila od myšlenky druhého dítěte, ale neplánovaně se zadařilo a já si užila těch nejkrásnějších 7 měsíců těhotenství, které ovšem dopadlo špatně...opět akutním císařem, kdy nám miminko nezachránili...rada doktora byla, že nic nemám řešit, další těhotenství ani v budoucnu nedoporučuje...lehce se to řekne a dokáži si to logicky vysvětlit, ale nejsem člověk, který dokáže takové věci jen tak vypustit ze srdce...

shine2015
26. srp 2017

@sabyv neznám tvůj zdravotní stav ani důvody proč miminko zemřelo s je to smutné moc.....ani nevím jak závazný typ nádoru jsi měla ty. Každopádně zeptala bych se vícero lékařů na jejich názor .... nedala bych jenom na jednoho lékaře. A konzultovala bych svůj plán i s onkologem. Buď řeknou ze to není kontraindikace a tím pádem bych se pokusila o miminko znovu a nebo řeknou ze tehotenstvi nedoporučuji ze závazných důvodu a tím pádem bych se snažila být vděčná za jedno dítě....a proste se upnula na to ze holt musím být já zdravá pro svoje jedno dítě. Není to snadné. Mrzí mě čím si prochazis. Drz se!

sabyv
autor
26. srp 2017

Onkologa mám primáře na světové úrovni, je velice uznávaný a ten s těhotenstvím neměl žádný problém...čekala jsem, že mi doporučí potrat a dokonce gratuloval, že nádor nebyl hormonálního typu a že má plno takových pacientek...problém je asi ve mě, že nedokáži donosit miminko nebo nevím...oba císaře jsem měla okolo 33 týdne, já jsem měla stejnou váhu a miminka taky...jen jsem tentokrát krvácela do břicha, takže nikdo nevěděl, co se děje, až se mi udělalo špatně a na monitorech nenašli malého...takže ho oživovali a byl dlouho bez kyslíku...myslím si, že mi měl gynekolog udělat víc vyšetření a poslat mě do nemocnice ležet a ne nechat doma...ale to už jsou náhody, jen mi dost vadí, že mě straší s tím, že bych to nemusela přejít a místo vyšetření a zjištění příčiny mi řekne ať na to zapomenu...asi to jde špatně pochopit, ale ta touha je silná....hlavně z důvodu, že jsem si mateřství s miminkem vůbec neužila, protože jsem nemohla a chtěla jsem pro malého sourozence, aby nebyl sám...plno lidí mě nechápe, ale asi to nepochopí nikdo, kdo si tím neprošel....zkusím i jiného doktora, samozřejmě jestli bude mít stejný názor, tak nebudu pokoušet osud, aby malý měl mámu, ale asi mě mrzí to, že doktor to smetl hned ze stolu...

shine2015
26. srp 2017

@sabyv tak pokud onkolog nevidí problém - já té chápu - až tu jednou nebudete sourozenci tu budou spolu....ono ale zase nevíš jaké budou mít vztahy atd aby ses neupnula na to ze si budou bajecne rozumět a kdesi cosi .... a realita pak muže být jiná....
Nicméně chápu té ze chceš ještě dítě. Zkusila bych jiného gyndare a klidně se zeptej onkologa zda neví o někom schopným ze tvůj se na to netvari a rada by ses poradila s někým jinym ještě ze po dalším miminku toužís. Oni se často mezi sebou znají a uvidíš co ti řekne a podle mě nemůžu říct na 100% ale když nebude proti a tebe v posledním trimestru víc pohlídají tak to není nereálné 😉 Hledala bych lékaře který bude velký odborník a v kom budeš mít důvěru
Moc Ti přeji ať vše dopadne dobre pro vás pro všechny

sabyv
autor
26. srp 2017

@shine2015 děkuji moc!

luckaamilan
26. srp 2017

Najdite si dobreho gynekologa/porodnika. Dohodnite sa s nim na extra navstevach, vysetreniach pocas tehu a na tom, ze bude stale na telefonu a odrodi vas. Nehovori sa o tom, ale bezne to tak funguje.. .a tie peniaze za to stoja

sabyv
autor
26. srp 2017

@luckaamilan Já jsem právě počas těhu uplně vpohodě a během pár hodin je průšvih...takže bych musela asi třetí trimestr ležet v nemocnici...ale určitě zkusím nějakého odborníka, který to jen tak nesmete ze stolu, aby měl pokoj a nemusel nic řešit.

miaellen
26. srp 2017

@sabyv chapu Vas !! je to tezke...zvlast kdyz jedinacek chce sourozence !! vim jake to je...drzte se !

sabyv
autor
26. srp 2017

@miaellen Malý má teprve dva roky, takže to moc nechápe, ale tak rád si hraje s dětma, tak mě to mrzí o to víc...plno lidí mě v okolí nechápe, že mám být ráda, že jsem vpohodě já a že i jiní mají jen jedno dítě, ale to je asi takové, jak kdybych řekla někomu, kdo děti mít nemůže, at je rád, že je zdravý...ale to ostatní nepochopí...možná kdybych nemohla otěhotnět, tak to příjmu trošku lépe, než když otěhotním vpohodě, ale nejsem schopná donosit do termínu...

miaellen
27. srp 2017

@sabyv presne tak...nebudu Vam vubec psat ty fraze typu "budte rada za jedno". ja, kdyz jsem nemohla otehotnet, tak jsem sla i po duchovni pricine, tzn.nasla jsem si dobrou kartarku, ale zalezi,zda na to verite....dcera sourozence chtela, ted ma 6 let a uz o nem nemluvi.

madulinka
27. srp 2017

@sabyv plně tě chápu, pokud by tě další těhotenství neohrožovalo na životě, šla bych do toho, jen se poptala u jiného gyn.doktora..

klea81
16. zář 2018

Každé těhotenství je jiné, pokud máš touhu, zkus to znovu 😉

ptacatko01
16. zář 2018

Ztráta dítěte, je to nejhorší co může člověka potkat a moc mě mrzí, že sis tím prošla. Takže lékaři nezjistili, co bylo příčinou krvácení a předčasného porodu u druhého? Proč se narodil první synek předčasně víš? Onkolog problém nevidí, což je dobře. Otázka je, proč byly porody předčasné. Pokud třeba nemáš nějakou vadu na děloze, případně infekce, tak bych do toho šla. Ono ten 33 týden už není tak hrozný, miminka v tomto týdnu už nemývají takové problémy související s předčasným porodem. Samozřejmě je to dítě od dítěte, každé to snáší jinak. Chápu tvůj strach sama mám holčičku narozenou ve 26+1tt akutním císařem, ve 23tt mi praskla kvůli silné infekci voda a tehdy začal boj, malé moc šancí nedávali, ale vybojovala si to tu. U mě byla příčinou infekce a i když mám testy na původce infekce teď negativní, nikdo mi nezaručí, že v děloze něco nezůstalo a že se to nebude opakovat. Mám z toho hrozný strach, ale nedovedu si představit nemít ještě alespoň jedno dítko. Ještě chci podstoupit jednou testy, jestli to mám stále negativní. Dcerce budou brzy dva roky a zhruba v listopadu bychom chtěli začít pracovat na druhém štěstíčku.