Otěhotněly jste po 1. MS po revizi?

oveckaluky
4. srp 2017

Holky, prosím, je tu některá, která otěhotněla po první MS po revizi? Byla jsem na zákroku 14. 6. (13. 6. potrat v 10. tt), tedy ve středu to bylo 7 týdnů. První ovulace po revizi byla dost bolestivá, hlavně pravý vaječník (jeho bolest jsem prvně pocítila při potratu, před tím jen asi 2x při zánětu, ale to už je dávno)...pak vše v pohodě, po měsíci (přesně na den) přišla první MS (to byla skoro ta samá bolest, ale druhý den už dobrý), od té doby až do konce šestinedělí zase dobrý, až do ovulace, ta proběhla stejně, jako ta první. Jenže už od ní mě ten pravý vaječník pobolívá denně (občas, ale několikrát za den), k tomu mám nafouknuté břicho jako před MS, co chvíli mi píchne do prsou, čípek bych řekla, že je vysoko, hlen, včera jsem zkusila i BT - 37,2°C (ale to vím, že nic neznamená, neměřím pravidelně, tak nemám srovnání), v pondělí jsem si od muže po večeři nalila skleničku piva a zase mělo ten "divný ocas", stejně jako u toho minulého těhotenství...zkrátka příznaků je dost, do plánované MS zbývá 6 dní, tak počkám a uvidím, ale jde mi o ty bolesti vaječníků...je to normální, nebo mám plašit rovnou? každopádně ve čtvrtek (ne)čekám MS a hned další týden půjdu k doktorovi, ať už pro potvrzení těhotenství, nebo, když MS dorazí, kvůli těm bolestem...díky předem za jakoukoli zkušenost 🙂

alenqa
5. srp 2017

@oveckaluky Ahoj,v kvetnu jsem podstoupila revizi delohy po nevydarenem tehu a ted jsem 9tt.Mela jsem jednu ms,a druha uz neprisla.Zadne bolesti vajecniku jsem nemela,ale kazdy to ma jinak,nektere holky i citi kdyz maji ovulaci.Jinak po revizi to jde pry strasne snadno a ja se o tom presvedcila na vlastni kuzi😉.Zatim jen doufam ze bude vsechno v poradku👍

oveckaluky
autor
5. srp 2017

@alenqa Moc gratuluju a držím pěsti 🙂 Tak snad nám to taky vyjde a ve čtvrtek už druhá nepřijde...vaječník už se moc neozývá, břicho co chvíli nafouklé pořád a hlen je taky, tak snad 🙏

nikyselen
5. srp 2017

Nam to trvalo 5 mes.

mirii30
5. srp 2017

My už se snažíme 6 měsíců a stále nic, takže u nás to, že je po revizi pohnojeno neplatilo. Jinak držím pěsti!

krisatko
5. srp 2017

@mirii30 jsme na tom stejně :-/ v lednu ukončení pro vvv v 23+0 po dvou měsících prý vše v pořádku a mohli jsme se začít snažit. Nechránili jsme se ale už dřív a stejně pořád bez úspěchu

mirii30
6. srp 2017

@krisatko Já věřím, že se zadaří a tobě určitě taky 🙂🍀 akorát je to náročné na psychiku,když pořád nic. Kolikrát si říkám, jestli mi tam při revizi něco nepo. My teď zkoušíme gel na podporu početí tak uvidíme 😉

oveckaluky
autor
6. srp 2017

Tak já taky nic...ráno jsem začala špinit a myslím, že do rána se to rozjede...tak snad příští měsíc 🙂
@mirii30 Taky jsme zkusili a ještě zkusíme Conceieve Plus 🙂

svetty
6. srp 2017

My se taky snazime uz 7 mesic a nic ☹ v lednu revize a od te doby ne a ne se zadarit.... drzim vsem palecky urcite nam to brzo vyjde 😉

krisatko
7. srp 2017

To já holky abych si to prej pořádně užila, už zas jedu prodloužený cykly. Jsem 41DC a vypadá to že teprv 5DPO... Za co mě kdo trestá nevím. Ale poprvé za toho půl roku aspoň vím, že jsme trefili snažení, protože jsem zrovna začla měřit BT

jade85
7. srp 2017

Já měla po revizi ms celkem třikrát, čtvrtá už nepřišla 🙂 ovulaci jsem nehlídala, chystali jsme se vyzkoušet conceive gel, ale už na něj nedošlo 🙂 taky jsem byla netrpělivá, ale asi se to prostě nedá uspěchat, tělo pozná, kdy je připravený...

legelata
7. srp 2017

Ahoj holky. A doktor vám řekl, že je to ok se snažit hned po první MS? Já jsem teď čerstvě po revizi a přemýšlím, kdy začít znovu. Akorát ze mě prý nemohli vyndat vše, že placenta byla hodně přirostlá (bylo to ve 13 tt) takže ještě musím brát atb a docházet na kontroly, jak se to čistí. Bojím se, aby kdybych začla příliš brzy se to enstalo znova. Fakt obdivuji když tu někdy čtu, že někdo potratil víckrát za sebou, jestli se mi to stane znova, tak už na to asi pak nebudu mít sil.

krisatko
7. srp 2017

@legelata mě se to vše docistilo po dvou měsících, třech cyklech. ATB jsem měla taky.

jade85
7. srp 2017

@legelata já měla vyvolávaný potrat ve 14tt kvůli vvv a po něm revizi. Doktor řekl počkat 2-3 měsíce, což jsem nechtěla, nakonec jsme se shodli, že fyzicky jsem v pořádku a pokud to zvládnu psychicky, stačí dodržet šestinedělí. Což jsme udělali, v prvním týdnu po šestinedělí přišla ms a po tý jsme na to normálně vlítli 🙂 asi bych počkala, až ti to doktor dovolí, pokud se tělo ještě čistí, nejspíš by se stejně nezařadilo...

legelata
7. srp 2017

@jade85 Tak to moc gratuluji, že to vyšlo. A nebojíš se te´d nějak přehnaně víc? Docela se bojím, že umřu strachy, aby se to nestalo znova.

Takže to jsi byla na screenu a řekli ti, že bude lepší potrat? To muselo být hrozné. Já měla "naštěstí" SP.

jade85
7. srp 2017

@legelata jj, na screeningu mi řekli, že má miminko vvv neslučitelnou se životem, takže moc nebylo co řešit, jestli potrat nebo ne, umřelo by buď ještě u mě nebo hned po narození. Byl to docela mazec, v podstatě mi vyvolávali porod, pak teprve revize. Ale zvládla jsem to líp, než jsem čekala 🙂

S tím strachem je to teď docela zajímavé, přesně jsem si myslela, že až znovu otěhotním, že se budu až do screeningu klepat strachy a představ si, že vůbec ne. Najely mi těhotenský hormony, který prostě nedovolej se stresovat a škodit tím miminku. Na screening jdu za 3 týdny, asi budu nervózní, ale zatím jsem v klidu a věřím, že to bude tentokrát v pořádku. Zaprvé nám doktoři potvrdili, že ta vada vznikla náhodně a že nemáme větší riziko do dalšího těhotenství a zadruhé se teď cítím úplně jinak, než v tom prvním těhotenství a prostě mám pocit, že je vše tak, jak má 🙂

legelata
7. srp 2017

@jade85 Tak to se dobře poslouchá. Právě bych nechtěla, abych byla těhotná a sevřená panickým strachem. Ale to mi snad přijde jen teď. Určitě je dobré s říkat, že holt mimčo nebylo zdravé a nic to neznamená pro další těhu a život jde dál, jen se z toho musí člověk trochu rozkoukat 🙂

Já měla jít na screening za dva dny a odtekla mi plodovka a taky takový malý porod 🤐

jade85
7. srp 2017

@legelata určitě, ten strach vážně odešel úplně přirozeně, hned s prvním pozitivním těhu testem 🙂 příroda se holt o nás umí postarat. Já před otěhotněním uvažovala i nad psychoterapií, abych se naučila ten strach zvládat, nakonec jsem se na to vykašlala a ukazalo se, že by to bylo zbytečný. Držím palce, ať se rychle zadaří i u vás...užila sis taky svoje... :(

oveckaluky
autor
7. srp 2017

@jade85 Taky jsem to tak měla - poprvé potrat, ale hned na začátku, že jsem si vlastně ani nestihla uvědomit, že jsem těhotná, revize nebyla třeba, otěhotněla jsem cca měsíc po něm a Kája byla bez problémů. Další těhotenství přes prášky a Niki taky naprosto bez komplikací. Teď naposledy to skončilo v 10. tt a když se tak zpětně koukám, taky jsem si ho tak neužívala, jako holky, asi jsem taky tak nějak tušila, že je něco jinak - až pak mi došlo, že to "jinak" bylo "špatně"...ale po všech vyšetřeních to vypadá na "blbou náhodu" nebo nějakou vadu, kterou příroda vyřešila sama, takže doufám, že se nám zadaří a všechno bude OK 🙂 Moc Ti držím pěsti 🍀
@legelata Jinak ano, doktor na kontrole po šestinedělí začal něco o 2-3 měsících...skočila jsem mu do řeči, že jsem četla, že už se nemusí čekat tak dlouho. Odpověď? "Kdybyste mě nechala domluvit, řekl bych vám, že jste naprosto v pořádku, MS proběhla, což je toho známkou, a pokud se na to cítíte, klidně to zkuste rovnou." 🙂 Prý ani sám neví, proč se to vlastně doporučuje, už je i dokázáno, že právě těhotenství počatá do tří měsíců po revizi jsou méně komplikovaná, než když se čeká 😉 Ale samozřejmě, pokud bereš atb, ještě počkej a domluv se s doktorem, však už to dlouho nepotrvá - a čas strašně letí, jakoby to bylo včera, kdy jsem se hroutila z potratu, a už je to skoro 8 týdnů...ale bolí to pořád, uvnitř...

jade85
7. srp 2017

@oveckaluky děkuju, taky držím palce, ať se rychle zadaří. To s těmi 2-3 měsíci měl můj doktor úplně stejnou reakci 🙂 mně fakt doslova potvrdil, že se to vlastně doporučuje hlavně z psychických důvodů, aby se žena stihla vzpamatovat. Vzhledem k tomu, že já jsem věděla, že na psychiku mi nejvíc pomůže, když dáme volný průběh snažení, nebylo co řešit 🙂

legelata
7. srp 2017

@oveckaluky To je právě pro mě zajímavé, že já měla první (zdárné) těhotenství takové, že mě to moc netěšilo, furt jsme blila a bylo mi zle. A teď mi bylo skvěle. No tak přišla rána. Takže příště asi zase raději blití 😝

Určitě počkám, až budu ok, to zas nejsem blázen, ale představa třeba čekání půl roku, to bych asi pořád myslela na ten potrat. Hlavně musím počkat na tu MS. Tvůj dr. zní rozumně, tak uvidíme ještě co můj 🤐

krisatko
7. srp 2017

@jade85 máš štěstí že na to přišli ještě relativně brzo. Nás s tím nechala dojít olomoucká nemocnice az do 22+3, rodila jsem nakonec ve Zlíně 23+0 protože v Olomouci se cukali a svolávali nějaké konzilium a bylo jim úplně jedno jak se cítím, že bych měla ještě 14 dní nosit miminko, cítit ho, mluvit na něj když bych věděla, že ó něj nakonec stejně přijdu.

krisatko
7. srp 2017

Naštěstí nás drobeček byl ke mě shovívavý a ve chvíli, kdy jsme se rozhodli a podepsali genetickou indikací k ukončení se už moc Nehybal, nekopal tolik jako dosud. Miláček náš .... Syneček...

sassanca
7. srp 2017

Ahoj holky, moc vam všem přeju, aby se zadarilo. Loni v říjnu jsem podstoupila revizi asi v 10.tt. V listopadu po necelých čtyřech týdnech jsem dostala MS. Další uz nepřišla a příští tyden mam termín 🙂
Nebudu vam lhát, pred prvním utz mi bylo neskutecne zle. Tak jsem se bála, ze mi zase řekne, ze tam neni srdíčko...Je to psychicky nesmírně náročné období. Každé tělo se s revizi popasuje jinak. Věřím, ze se brzy dočkáte. Jinak me videla spousta doktoru za cele těhotenství a nikomu se nezdálo divne, ze jsem otěhotněla tak rychle. Spis naopak, ze je to super. Myslim, ze cekat ty 2-3 cykly je spis takový zvyk než ze by k tomu byl vážný důvod.Nedejboze půl roku. To se snad nedá vydrzet

jade85
7. srp 2017

@krisatko to je mi moc líto :( takže poprvé bylo něco špatně až na druhém screeningu? Na prvním bylo vše v pořádku? Já měla papíry z genetiky v pátek, takže na vyvolání jsem nastupovala až v pondělí, ten víkend byl strašnej a to jsem pohyby samozřejmě ještě necítila... Nechápu, že tě chtěli nechat čekat dva týdny, zvlášť, když se na to přišlo až tak pozdě 😢

krisatko
7. srp 2017

@jade85 ono to nebylo v pořádku už při prvním, jen si toho madam "honím chlapy" doktorka nevšimla. Down a ostatní z krve byly negativní, ale měl moc vad, nožičky, ručičky, hlavička vc. Mozku....

krisatko
7. srp 2017

@jade85 nastupovala jsem ve čtvrtek, na porodní šla v pátek a malý se narodil v neděli ve 4 ráno. V pondělí už mě pustili domů, ačkoliv se tvářili, že si ještě musím popovídat s psycholožkou ( asi se jim zdálo, že to nedostatečně prožívám) ale nechali mě jít i bez toho

jade85
7. srp 2017

@krisatko achjo, to je strašná zkušenost, kvůli doktorce, co nedělá pořádně svoji práci. Jediné, za co jsem byla já vděčná je, že se na to přišlo hned na prvním screeningu, i když NT a nosní kůstka byly naprosto v pořádku, doktorce se nezdálo něco na srdíčku, předala mě zkušenější kolegyni s ještě lepším ultrazvukem a už to jelo. Já byla na screeningu v úterý, ve středu genetika a odběr choriových klků, ve čtvrtek výsledky, v pátek zpráva od genetičky s doporučením na ukončení, v pondělí nástup do nemocnice, postupně tři tabletky na vyvolání, v úterý brzo ráno jsem potratila, pak během dopoledne revize a ve středu domů, takže to šlo vlastně docela rychle, v rámci možností...

jade85
7. srp 2017

@krisatko ale dost už o tom špatným - důležité je, že se mi podařilo celkem rychle otěhotnět a zatím se zdá být vše ok! Držím palce i tobě, ať se brzo radujete že zdravého miminka 🙂

oveckaluky
autor
7. srp 2017

@jade85 Přesně, doufejme, že všechno špatné už je jen minulost 🙂

alenqa
7. srp 2017

@oveckaluky přeji ti ať se zadari👍