Ukončení těhotenství kvůli vývojové vadě

deniska2007
29. čer 2010

Ahoj,

před měsícem mi na vývojovém ultrazvuku řekli, že naše mimi není v pořádku....hydrocefalus, neslučitelný se životem. Hned druhý den jsem podstoupila ukončení těhotenství (ve 20 týdnu) a následně revizi dělohy. Teď se začínáme snažit znovu, má někdo podobný zážitek?

breberuska
19. zář 2010

@adrous posílám objetí...neboj, už pak bude jen líp...

adrous
19. zář 2010

@breberuska díky snad to objetí pomůže 😵 😵

barca0140
29. srp 2012

@breberuska Ahoj.Nejspíše mě potkalo něco hodně podobného.Bohužel čekáme ještě na výsledky histologie.Na UPT sem musela v 16tt kvuli odtoku plodové vody.JInak vše ostatní bylo v pořádku.Srdíčko tlouklo,a malinkej rostl a odpovídal 16tt..Poslali nás na velký UTZ a nám nám dr.řekla že pravděpodobně nemá vyvinuteé renální cévy a nejspiš nemá ani ledviny..ale že to nemuže zaručit,prootže je to bez plodovky nehodnotitelné..Před týdnem mi skončilo šestinedělí,takže se psychicky i fyzicky zotavuju,abychom byli připraveni na další snažení..Bohužel mě teď postihl zánět dělohy,naštěstí jsme to chytli ještě včas..

aagnes
30. srp 2012

@barca0140 ahojky, příjde mi, že tato diskuze už utichla. Mě konči 6nedělí v úterý a přišli jsme o holčičku v 32tt hydrocefalus. Mrzí mě, že sis prožila taky takovou bolest. Chodím do skupiny Potrat. Jak nastartovat a začít znovu? tak se k nám přidej, jsou tam super holky.

lidulin
29. lis 2012

ahoj, mě na ultrazvuku naměřili NT 10 a ještě objevili otok plodu. Bylo vidět, že i doktoři jsou z vysoké hodnoty překvapení. Hned následoval odběr choriových klků, ale přimář genetiky nedával šanci, kdyby výsledky dopadly dobře. Nakonec zjistili Turnerův syndrom a ve spojení s otokem plodu bylo rozhodnuto o ukončení těhotenství, protože by to do dvou měsíců přišlo stejně. Jsem z toho smutná, protože to bylo první těhotenství, ale věřím, že příště bude lépe.

besita
4. pro 2012

Ahoj holky, dneska jsme byli na kontrole (9+2 tt) a bohužel to nedopadlo, měli jsem genetickou vadu, přestali se vyvíjet někde na rozmezí 5/6 týdne :_( dneska už jsme neměli srdíčko, ach jo.. doktorka mi napsala nějaké kapky, které by mi měli spustit menstruaci a kdyby ne, tak příští týden musím na zákrok (pevně doufám, že ne)!
Vůbec nevím, čím se to mohlo stát, ale takové věci se v životě holt stávají .. aspon že v tom nejsem sama

smyci14
25. zář 2016

Dobrý den,
jsem studentkou 3. ročníku oboru Porodní asistence Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Momentálně píši svoji bakalářkou práci na téma: Informovanost žen o screeningu Downova syndromu v těhotenství. Ráda bych Vás touto cestou poprosila o osobní rozhovor s některou z Vás, která má dítě s Downovým syndromem, přestože výsledky genetiky byly negativní či pozitivní nebo která po zjištění genetiky se rozhodla pro ukončení těhotenství. Vzhledem k tomu, že je toto téma velice citlivé a osobní bylo by vhodnější komunikovat přes e- mail (smyckova.t@seznam.cz) či tel. (737060267). Předem děkuji za Vaši ochotu. Smyčková Tereza

ghanam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz