Úmrtí miminka po očkování nebo syndrom náhlého úmrtí

macicekn
13. říj 2013

15.9. 2013 nám zemřel tříměsíční chlapeček Dominik.Tři dny před úmrtím jsme byli na očkování,dostal Hexu a Synflorix naráz.Když zemřel tak mi lékaři řekli,že jelikož byl zdravý tak mají podezření na SIDS,ale já se nemohu zbavit dojmu,že za to může to očkování,navíc mi to potvrdilo několik nezávislých lékařů.Týden před očkováním měla Domča moučnivku,takže měl oslabenou imunitu a očkování podle mne neměl vůbec dostat.Bohužel zatím čekáme na výsledky soudní pitvy.Jelikož nemám ve svém okolí nikoho komu se to stalo také,tak to nemám s kým probrat,s kým si o tom popovídat...Marcela

maudn
13. říj 2013

Upřímnou soustrast, nepomůžu ale moc mě to mrzí...

kajalka
13. říj 2013

Proboha.. protože se mnou cloumaj emoce, zvládnu napsat jen to, že riziko SIDS očkování zvyšuje. Nenechte se prosím odbýt, rozhodně to hlašte na příslušné instituce, přispějete k tomu, aby především pediatři začali být opatrnější při očkování. Přeju hodně sil.

eficenka
13. říj 2013

😢 ach...
Ano, prý očkování zvyšuje o 70% riziko SIDS, zvlášť pokud se očkuje více očkování zaráz ( proto to ve většině států je zakázané - jen tady ne a ještě se pediatři chlubí, jak to jde krásně dohromady 😢 😠 )
Mohu dát kontakt na určitou skupinku zabývající se očkováním , kteří by mohli vědět zda někdo zažil to samé ☹
ať se máš komu vypsat...¨
také mohu dát kontakty na vyšší "páky" kteří Ti mohou pomoci to zapsat do zprávy - že tomu mohlo napomoci očkování.. kdyžtak písni do IP, hodně sil!
také na MK je skupinka nesouhlas s povinným očkováním - chraňme naše děti
https://www.modrykonik.cz/group/2375/
kde se můžeš i vypsat, protože tm Tě pochopíme - několik maminek tam má negativní zkušenost s očkováním ( porucha motoriky atd) ale nikdo tak hroznou zkušenost "naštěstí" nemá...

nae
13. říj 2013

Preboha... 😢 😢 😢 úprimnú sústrasť.... nemám slov...
Je to bohužiaľ veľmi pravdepodobné, že očkovanie toto sposobilo, hlavne pri podmienkach, v ktorých bol očkovaný... ☹
Je mi to úprimne ľúto.

ivular
13. říj 2013

@macicekn Upřímnou soustrast 😔
Nejen na MK je známá uživatelka miliharmi, jejíž tehdy dvouletá holčička byla zaočkována na MMR, přestože měla oslabenou imunitu. Reakcí byla herpetická encefalitida, která se shodou několika nešťastných náhod a pochybení lékařů stala holčičce smrtelnou 😔

pajenka
13. říj 2013

Vůbec si nedokážu představit, jak se teď cítíte ☹ je mi to moc líto 😢
Bohužel je pravděpodobné, že za to může očkování, jak píše @eficenka očkování zaráz dvěma vakcínama je v mnoha státech zakázané, protože se tam taky vyskytla úmrtí a vím o několika případech, kdy to bylo ty tři dny po očkování jako u vás. Vím, že teď je to to poslední, na co myslíte, ale určitě to nechte zapsat jako nežádoucí účinek a pokud byste byla tak hodná a dala nám vědět, jak dopadla pitva ☹ upřímnou soustrast a přeji hodně sil

vanilka31
13. říj 2013

@eficenka Fakt to je všude zakázané očkovat dohromady, jen u nás ne? No tak to je síla...

vanilka31
13. říj 2013

@macicekn Upřímnou soustrast. Věřila bych, že očkování tomu dopomohlo.

michaela_2
13. říj 2013

@macicekn To je strašné......chci vám vyjádřit upřímnou soustrast a popřát hodně sil ☹ . Chápu, že teď to bude hrozně těžké, ale i já bych vás chtěla moc poprosit, abyste se rozhodně nedali lékaři odbýt.
Osobně mám na tu mediální masáž ohledně očkování, která se v poslední době rozpoutala svůj vyhraněný názor a nelíbí se mi do jaké míry ovlivňuje rodiče aby nechali děti co nejvíce a nejrychleji očkovat............Ale já nejsem žádný odborník, jsem jenom máma, stejně jako všechny ostatní tady a pediatrovi svých dětí bych chtěla bez výhrady důvěřovat, to lékař by měl být schopen toto posoudit. Tedy ne - měl být, ale MUSÍ!

melodygirl
13. říj 2013

Upřímnou soustrast, je mi to moc líto.....
Mám kamarádku, které se to stalo, 5 měsíční chlapeček. Jinak úplně zdravý. Po druhé dávce Hexy měl asi po týdnu dušnost projevující se modráním, řešili ještě u lékaře. Následný den zemřel. Závěr SIDS. Ona i lékaři si to nechtějí připustit Já ale vidím souvislost s očkováním. V Japonsku očkují děti až od 2 let, a zaznamenali rapidní pokles SIDS. Dle mých dosud získaných poznatků je tento zatím dle lékařů neobjasněný syndrom (kdy pouze popisují faktory, za kterých může spíše vzniknout) intoxikací nervové soustavy látkami, které se do vakcín přidávají. Už se o tom mnoho píše, ale lékaři zavírají oči, uši, protože vakcinace je velký obchod. Také prosím nenechte se odbýt, kdo jiný než my matky můžeme tomuto "dobře míněnému", ale ve skutečnosti zlu udělat přítrž.

achesa
14. říj 2013

je mi to veľmi ľúto, úprimnú sústrasť☹ kamarátovi sa stalo niečo podobné. V noci si šiel skontrolovať svoju ročnú dcéru do izby, a našiel ju úplne fialovú a bez dychu, bez svalového tonusu, s vyvrátenými očami. Utekali s ňou do kúpelne pod ľadovú sprchu a našťastie ju to prebralo. Strávili nejaký čas v nemocnici, no samozrejme, lekári "netušili" z čoho sa jej to stalo☹

norwayka
14. říj 2013

Chudiatko, strasne mi je to luto. Neda sa to ani slovami vyslovit. Drzte sa, cela rodina. A bohuzial, je toto uz druhe babatko tu na konikovi, co odislo v 3m po podani hexy a synflorixu. Dalsia mamicka sa vola katrenka na slovenskom konikovi. 😢

zupik81
14. říj 2013

@melodygirl Prosím tě, nevíš, jak je to teď v tom Japonsku? Já jsem právě četla, že po roce, kdy zavedli očkování až po dvou letech,prý hodně rychle zavedli zase tradiční očkování, čili od narození. Takže by mě zajímalo, jak to opravdu je.

macicekn
autor
14. říj 2013

Odbít se nechci dát,ale při výslechu na kriminálce,mi bylo řečeno,že když se v tom chci "šťourat" tak budeme muset nechat Domíka vyndat z hrobu a poskytnout jim znovu tělíčko.A to si nejsem jistá jestli bych zvládla ☹ absolvovat to vše znovu.Nevím jak s tím vším naložit,stále čekáme na výsledky pitvy...

barmarks
14. říj 2013

Je mi moc líto co vás potkalo.Před lety jsem řešila podobnou otázku a rozhodla jsem se v tom více neštourat.Je také možné že při pitvě se nic nezjistí.Pak je to pojmenováno sids náhlá úmrtí kojenců z neznámého důvodu,ani dnes nelze zjistit vše.Otázka očkování je hodně složitá,možná pomůže vyslechnout názor jiného dětského doktora.Za sebe mohu říct že je nejlepší najít si nějakou motivaci a snažit se na to myslet co nejméně,zapomenout se nedá nikdy.Já jsem se rozhodla dát ten čas raději synovi který mě potřeboval a práci.Čas už bohužel nikdo nevřátí 😢

martaa
14. říj 2013

Upřímnou soustrast, neumím si to vůbec představit, mám kamarádku z Ostravy ,které zemřela holčička též tříměsíční,ale již je to více let zpátky, byla to její první a dnes má dva zdravé kluky předškoláky, ale stále to tam je a když o tom může s někým mluvit i po letech je ráda a cití úlevu z toho, že ji někdo vyslechne.Přeji Vám i celé rodině hodně sil!!! a pokud vám zbydou i na boj s úřady atd. je pravděpodobné, že tím pomůžete mnoha zcela neznámým dětem a rodičům,ale zvažte dobře zda-li se do toho pouštět asi se nedočkáte mnoho pochopení ze strany státních orgánů, ale nenechte se zastrašit např.kriminálkou atd. jim nejde o vaše dítě a váš vnitřní klid, ale jen o papíry pokud budete trvat na řádném vyšetření celého případu vědí, že je čeká práce navíc.........:-/ A jak zde píše @barmarks možná je lepší svou energii a čas a lásku věnovat těm,kteří ji nyní potřebují nejvíc tedy vaše stávající rodina!

katyxq
14. říj 2013

@zupik81 v Japonsku se už delší dobu očkuje "normálně" - http://idsc.nih.go.jp/vaccine/dschedule/Imm11EN... ... a prý jsou Japonci většinou silně proočkovací

mariankammmt
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
indy2
17. říj 2013

Uprimnou soustrast a hodne sil 😔
Ockovani si vybira svou dan a nechapu, jak svet muze dovolit, aby bylo takhle riskovano s zivoty tech nejmensich.
Maminky chteji pro sve deti jen to nejlepsi a ve finale se maji bat?
Moc me mrzi, co se vam stalo a velice me to zasahlo, byt se nezname..chapu, ze slova jsou zde mozna zbytecna..

hojda
17. říj 2013

Upřímnou soustrast 😔 😔 😔 Musím říct, že mám z očkování, čím dál větší respekt.
@mariankammmt Také upřímnou soustrast! 😔

bibi_du
22. říj 2013

Nevím, zda toto není neomalený dotaz, ale též jsme přišli o syna, kterému prováděli pitvu, aby zjistili příčinu smrti (a stejně ji nezjistili). U Vás pitva také nic neprokázala? SIDS by pitva měla prokázat...:(

anzet
22. říj 2013

Je mi to strašně moc líto ☹ Neumím si vůbec představit tu strašnou bolest. My se teď o miminko snažíme. Čekám na výsledky po ET (11.den TT negativní, silné špinění) a jsem z toho celá hotová, říkám si, proč se to stalo zrovna nám. Ale po tomhle to celé přehodnocuju. Tohle je opravdu hrozné. Přeji hodně sil!!!!!

ivajaro
22. říj 2013

Upřímnou soustrast! 😔
Já tedy nemám osobní zkušenosti ( a doufám, že mít ani nebudu) se SIDIS, ale co se týká očkovaní myslím, že to souvislost mělo.
Moje dcerka, která byla očkovaná pouze hexou ( 1.dávka na 4 m) měla po 30min silné svalové křeče, zvracela. Okamžitě jsem jí odvezla na pohotovost, kde malou dva dny udržovali na infuzích které měli potlačit dannou dávku. Dr mi to vysvětlila tím, že dávka byla na mojí dcerku příliž silná. Víc nic, ...
Myslím si tedy, že očkování které ublíží zdravému dítku může až takhle tragicky ublížit dítku nemocnému.
Posílám mnoho,moho životní síly!!

michaelatvrda90
23. říj 2013

Jéjda tak to mě moc mrzí ☹ Taky bych to nechala vše prošetřit ☹ ☹ a upřimnou soustrast

diviska
28. říj 2013

@bibi_du ono je to spíš naopak...pokud pitva nic neprokáže, považuje se to za SIDS

macicekn
autor
29. říj 2013

@bibi_du bohužel na výsledky soudní pitvy stále čekáme ☹

macicekn
autor
29. říj 2013

@bibi_du to mě opravdu moc mrzí.Smím se zeptat kolik malému bylo?

macicekn
autor
29. říj 2013

@diviska ano je to přesně tak,jak jste to napsala

bibi_du
29. říj 2013

@macicekn Ach jo, často na Vás myslím...Věřím, že se příčina smrti zjistí, u nás se nezjistila ale já bych asi chtěla vědět, proč mi umřelo dítě. Opravdu jsem si myslela, že SIDS se pitvou zjistí...Nevím, zda to nějak pomůže, ale nám třeba výsledky pitvy nedali, musela jsem uhánět přímo patologii v Českobudějovické nemocnice, pitva proběhla pár dní po smrti...Syn zemřel v 36 tt, měsíc před porodem.

blahova_andrea
29. říj 2013

Holky...prosím...nechoďte s těmi svými drobečky na očkování, když před ním nebyli alespoň 10 dní úplně zdraví ☹ Očkování je zátěž i do zdravého tělíčka. Já vždy malého telefonicky přeobjednala a pak omezila některé aktivity i po a dál mi zbývá se jen modlit, že vše dobře zvládne. I tak mám pokaždé nahnáno a to se o tuto problematiku hlouběji raději ani nezajímám ☹