Vysněné miminko - když si připadáš jako neschopná

emmmy
24. črc 2018

Ahoj Holky,

vím, že tem na tohle téma je tady hodně, ale chtěla bych slyšet zkušenosti holek po mimoděložním těhotenství. Náš příběh začal v září 2017 kdy jsem se rozhodli, že by jsem chtěli miminko, že jsem si již svoje roky osamotě odžili a chtěli by jsme být rodinka. Začali jsme se snažit v září. V říjnu jsem začala brát gynex (jelikož jsem si myslela, že otěhotnění je opravdu na dlouhou trať). Po užívání gynexu jsem měsíc na to otěhotněla, listopad. Byla jsem šťastná pouze dva týdni dokud nepřišel verdikt, že je to mimoděložní těhotenství. Nebudu Vám říkat jak zhroucená jsem byla. Jelikož tohle by mně ani ve snu nenapadlo. Vánoce, Silvestr v nemocnici. 2.1.2018 laparoskopie. Poté jsem menstruaci dostala až v únoru, pak v březnu vůbec, v dubnu jsem byla na vyvolávačce a poté již chodí menstruace pravidelně a pravidelně a bohužel miminko se nám pořád nedaří. Od září 2017 kdy jsme se začali snažit již porodili dvě moje kamarádky a další 4 čekají miminko a já se opravdu začínám cítím jak neschopná :( jelikož se to skoro všem podařilo na první krát. Po kolika měsících od mimoděložního jste otěhotněli vy? Měli jste pořád strach, že se to zopakuje? Jsem zoufalá, jelikož 7 měsíců mi připadá jako dlouhá doba, když se pořád nedaří. Budu ráda za jakékoli zkušenosti.

dominikaanovakova
24. črc 2018

Ahoj 😊 my jsme se o miminko snažili 8 měsíců. Každý měsíc jsem měla všechny těhotenské příznaky (vsugerované) udělala sem milion testů a byla schopna koukat 5 hodin na test jestli tam očima nevytlačím druhou čárku 😊 po každém nezdařeném pokusu následoval hysterický pláč a nemyslela jsem na nic jiného. Jednou ráno sem si řekla že už to stačí. Začala sem se upínat na jiné věci, uklidňovala se, že až to přijde tak to přijde. Při sexu sem vůbec nemyslela na to, že teď to musí vyjít. No a ve finále jsem ani nevěděla, že jsem těhotná. Test mi druhou vysněnou čárku ukázal až po 14 dnech opožděné MS😊 CHCE TO KLID, ROZPTÝLENÍ. Ono se to určitě povede🌷

normalnimatka
24. črc 2018

Hele já vim, že to je na houby, že to nevyšlo. ale zkus se zaměřit v tý události na to, že se to sakra povedlo, a bylo to dost rychle! to značí - jde to a jde to i rychle, když jsou dobrý podmínky. jsi schopná otěhotnět, partner je schopnej tě oplodnit, nebude tam nejspíš alergie....zkrátka pár významnejch dobrejch zpráv vám ta událost řekla🙂
a chápu, že čekání je psycho. ale ono to určitě půjde. držim palce🙂

xnikolan
24. črc 2018

Já jsem vysadila antikoncepci v listopadu 2016. Menstruace přišla až v lednu - zvýšený prolaktin, asi měsíc jsem na to brala nějaké prášky, potom už to bylo v pořádku. Zadařilo se nám v květnu 2017, říkala jsem si že jsme ani nemuseli dlouho čekat, na kontrolu jsem šla až v 9 tt, aby už bylo 'něco' vidět ale radost vystřídal smutek a musela jsem na revizi, plod se přestal vyvíjet v 6 tt. Všichni mě uklidňovali jak za chvíli znovu otěhotním, ale miminko stále nepřicházelo, dostala jsem utrogestan, ale těhotenství nikdo, v březnu 2018 byl manžel na spermiogramu, našel se menší problém, dostal vitaminy a v červnu po více než roce se konečně zadařilo. Bohužel už jsem zase týden po revizi, opět neprosperující těhotenství od 6tt. Nyní jsme objedaní na konzultaci a genetiku do CAR. 'Snažíme' se tedy už skoro dva roky, dvě krátká těhotenství a dítě žádné, jsme sice relativně mladí (mě 27, manželovi 29), ale nehodláme čkat další rok na zamlklé těhoteství, proto ta genetika. Já věřím, že na každého miminko čeká jen si někdo holt musí projít trnitější cestou a jít mu naproti. Omlouvám se za dlouhý román, ale asi jsem se potřebovala vypovídat. Pro mě bylo asi nejhorší, že mi všichni říkali jak rychle se to povede a ono nic.

pulecp
25. črc 2018

@emmmy Mezi "to nemyšlení" patří spousta dalších věcí, už sám název, který jsi diskuzi dala ("... - když si připadáš jako neschopná") dává tušit jeden ze směrů. Další téma - mimoděložní těhotenství a Tvé pocity a myšlenky kolem něj... atd.

martaskaaa
25. črc 2018

Ahoj, prvně bych chtěla napsat, že mě mrzí, že jsi zažila mimoděložní a že se stále nedaří. Ale 7 měsíců je v dnešní době uplně normální. (vim, že pro tebe ne). Sama jsem byla snažilka a po půl roce neúspěchu už mi z toho hrabalo. Laparoskopii jsem taky podstoupila, dokonce i inseminaci. Pak se zjistilo, že mám PCOS a že mi nedozrávají vajíčka, MS nepravidelně, spíš na vyvolání...uplynul rok, dva, tři.... prý otěhotnět přirozeně nemůžu, jedině přes IVF.
Uplynul čtvrtý rok, pátý... a po 6ti letech jsem z ničeho nic otěhotněla (PŘIROZENÉ) uplně náhodou, neplánovaně. Za 2 měsíce už bude miminko s námi.
Jen ti chci tím říct, že nic není ztraceno, ač pro tebe je to dlouhá doba a moc dobře vím, jaké to je, když kolem tebe kamarádky otěhotní na první dobrou, jak pak sleduješ jejich rostoucí bříško a radost z mateřství. Jak pak slyšíš v televizi, že někdo zabil narozené miminko, jak ho dali do babyboxu, jak někdo své děti týrá, pak tady na koni čteš, jak někdo řeší potrat, protože miminko nechce - a ty jsi stále na nule. ☹ Pozitivní u vás je, že už jsi jednou otěhotněla, že se to podařilo, ač nedopadlo dobře. Ale plodní jste oba. Ted už jen čekat na ten správný okamžik a miminko se určitě brzy povede. Moc držím palce, at brzy na testu objevíš dve čárky a miminko se zavrtá tam, kam má a dojdete spolu do zdárného konce 🙂 Hodně štěstí, určitě to nevzdávejte!!! :-*

llenka1
25. črc 2018

@emmmy Ahoj... v zari 2017 som zistila ze som tehotna 🙂 Bolo to presne po 12 mesiacoch snazenia saa o mimco... takto spatne si vravim ze to vobec nie je dlho.. ale vtedy som sa citila presne ako ty, doma tehotenske testy, kazdy nastup menzesu som oplakala. Na zaciatku cyklu zufalstvo, ku koncu cyklu dufanie ze uz dalsi nepride... Zacalo mi robit zle aj to ze som videla mamicku s kocikom.. takze plne chapem ako sa asi citis. A co som nechcela ani ja urcite ani ty nechces pocut ze na to netreba mysliet.. hmm... vravela som si ze to sa povie, ze nemysli na toho ruzoveho slona... just jedine na co potom myslis je ten ruzovy slon 🙂 U nas to ale pomohlo.... bola som rozhodnuta po roku neuspesneho snazenia zajst k Dr nechat vysetrit seba aj partnera ci sme ok, ten posledny mesiac som mala 3 tyzdne dovcu, uplne vypla... no a miesto na vysetrenie som sa objednavala do poradne 🙂
Velmi Ti drzim prsty, nech to vyjde cim skor ... a ono to vyjde 🙏👶😉

amandulka
26. črc 2018

Máš hodně velké štěstí že už víš, že to u vás jde. Tím bych se plně uklidňovala s tím, že je to jen otázka času, kdy se znovu zadaří. Maximálně to můžeš podpořit zdravou stravou, vitamíny apod. Já teď po roce snažení poslala chlapa na spermio a výsledek je 0 a nic moc nenacházím, čím bych se mohla uklidnit...😒

monikaa91
26. črc 2018

My jsme se snažili o mimčo 3 roky. To zoufalství bylo někdy hrozné. Je pravda, že jsme to mohli řešit přes ivf, ale my to prostě chtěli přirozeně. Každopádně nic mi nezabíralo, když mi někdo řekl, ať na to nemyslím a že se určitě podaří, chtěla jsem ho poslat s prominutím někam. Pak jsem se objednala k fyzioterapeutce na cvičení podle Mojžíšové a poté mi zmobilizovala kostrč a já 2.cyklus na to otěhotněla!! Takže doporučuji určitě vyzkoušet 🙂

jednaholkaa
26. črc 2018

@amandulka Neda se to nejak operativne, ty spermie tam nekde vykutat? Ja svyho poslala chudaka uz po 4 mesicich, abysme se kdyztak nesnazili zbytecne.. A naprosto souhlasim, alespon ma zakladatelka jasno ze to jde.
@monikaa91 Taky jsem otehotnela 2 mesice po mobilizaci kostrce, mela jsem to totalne ztuhle.

amandulka
26. črc 2018

@jednaholkaa Pokud se tam někde sekly a jen nejdou ven, tak lze zkusit nějaké vyoperovat a pak IVF. Samozřejmě to neplatí pojišťovna. Pokud se přestaly tvořit, tak leda dárce spermií. V září jdeme do CAR a čeká ho kontrolní. Tak ho láduju práškama a doufám v zázrak...🙏 Já ho tenkrát pomalu chtěla poslat ještě před započetím našich snah..ale říkala sem si, že nebudu paranoidní..měla sem být...😒

kristyn.g
26. črc 2018

Povedlo se přirozeně po 20 měsících