Vysoké HCG po revizi. Stalo se vám to?

ivie
15. lis 2010

V 9tt jsem byla na revizi dělohy, bohužel se jednalo o zamklé těhotenství - odpovídalo jen 6tt. 5 dní po revizi jsem měla HCG 1200, 8 dní pak 529. Takové vysoké hodnoty mi nepřijdou normální, dle dr. se nemůže jednat o mimoděložní, plod byl v děloze, jsem nyní 12 dní po revizi, další odběr ve čtvrtek. Dr. to nepřijde divné, dle něj je hlavně důležitý, že HCG klesá, proveden vnitřní ultrazvuk - prý vše ok. Stalo se vám něco podobného, kolik jste měly HCG po revizi? Bojím se hlavně parciální moly 😒 Výsledky z histologie zatím nejsou.

kkattty
15. lis 2010

no me to po revizi ani snad nebraly kazdopadne kdyz jsem si pak delala za 2 tydny test ze zvedavosti tak byk negativni ,vysoke hcg ukazuje na parcialni molu ale taky nemusi,drzim pesti 😉

len
15. lis 2010

Mně dr. vysloveně řekl - teď zpočátku to ani nemá moc smysl kontrolovat, beztak to bude pozitivní, klesat vám to může klidně i několik týdnů. Takže jestli ti za tři dny kleslo o půlku, nevidím v tom žádný problém. Kontrolu provedli až někdy po měsíci a nějaké drobounké zbytečky tam ještě byly.

mv
15. lis 2010

Taky jsem byla v 9.tt na revizi a pak měla problém s klesáním HCG.V histolce nenašli známky plodu, takže proto jsem to zjistila, když jsem pak musela na kontrolní HCG.To vlastně bylo až 3 týdny po revizi a HCG mi klesalo další 3 týdny.3 týdny po revizi jsem měla stále přes 100.
Nevím, možná klesá ještě teď, po skoro 5 měsících, už jsem si ho nedělala...Každopádně UTZ v pořádku a jiné obtíže nemám, tak snad o.k.Někomu to opravdu přetrvává dlouho a nemusí to nic znamenat.

madelen
15. lis 2010

Pokud hCG klesá, buď v klidu. Někde jsem četla, že může být tento hormon přítomen až 8 týdnů. Já si zkoušela po revizi dělat těhu test a ještě 14 dní po byl pozitivní. Po 6ti nedělí by to mělo být už OK. A Dr. mi krev po revizi nebral, byla jsem tam týden po zákroku na UZ kontrolu, ta byla v pořádku a pak po 6ti nedělí.

ninan2
11. pro 2014

revize v 10tt pred mesiacom, plod mal 9+0, dnes negativny test s citlivostou 10, takze HCG uz nie je ziadne 🙂

hanysista
19. led 2015

ja jsem měla před revizi 85000hcg to jsem byla v 6 tydnu těhotenství a po revizi mam stejnou hodnotu

myska084
15. únor 2016

Já měla po revizi stále dost vysoké HCG a nakonec mi byla diagnostikována perzistující trofoblastická nemoc s nutností léčby pomocí chemoterapie. Jakkoliv vysoké HCG po potratu je alarmující.