Zamlklé těhotenství. Jak se s tím vyrovnat?

aja.83
5. srp 2009

Ahoj holky, je tu sice podobných témat více, ale už rozběhlých...Chtěla jsem si jen pokecat a poradit se s někým, komu se stalo něco stejného. Jsem týden po revizi dělohy po zmlklém, nevypuzeném potratu. Navíc jsem byla na revizi podruhé, prý tam byly ještě nějaké zbytky. Teď jsem doma na neschopence a i když manžel mi moc pomáhá, stále to nějak nemůžu vypustit z hlavy a trápím se. Nejhorší bylo, jak moc jsme se na mimčo těšili a vše už plánovali...Moc se bojím aby se to příště neopakovalo. Teď máme prý asi 3 měsíce počkat a pak to zkusíme znovu. Chci teď udělat vše pro to, aby to příště bylo OK, máte nějaké tipy? Mám si koupit listovku?

ellysa
5. srp 2009

Ahoj Aja, mrzí ma, že sa to nepodarilo. ☹ Ja som to isté zažila už dva krát. Môžem ti sľúbiť, že tá počiatočná veľká bolesť časom odíde a dokážeš normálne fungovať a plánovať nový začiatok. Na to všetko treba len čas.
Hlavne skús myslieť pozitívne, na druhý krát to už určite výjde 🙂 . Poradím ti aby si si dala vyšetriť štítnu žľazu a zrážanlivosť, to sú časté príčiny potratov. Kysleinou listovou nič nepokazíš a skús piť aj alchemylkový čajík. A hlavne rob aj s manželom , to čo vás baví aby ste sa odreagovali. 🙂 Za pár mesiacov budeš znova tehuľka, uvidíš. Držím palce. 😉

sarlotta
5. srp 2009

aja je mi to moc líto 😔 , mrkni k nám do zamlklinek... a uvidíš kolik nás je a kolik už je znovu těhotných ....nedá se to pochopit, musíš si to odžít, posmutnit si a dívat se dopředu. Bude líp, sluníčko.

marketa137
5. srp 2009

je mě to moc líto. Já měla samovolný potrat před 5 lety a furt to v sobě mam. navíc do dneška mam pochybnosti jestli tomu nepomoh i doktor. pak jsem musela 3x na revizi a 1 laparo a pak jsme měli pauzu 6 měsíců. Změnila jsem lékaře. Navíc já otěhotněla až po 3,5 letech snažení tak o to to bylo horší a nakonec jsem otěhotněla a sice bylo těhu rizikové ale ok. te´d mě opět hrozila revize a nakonec vše dopadlo ok, ale ty nervy nepřeju nikomu zažít 😒 . mam to posaný v albu. Začátek bude hodně náročný a čím déle jsi byla těhu tim déle to potrvá. Ale jakmile se budete moc snažit tak to budeš brát víc jako minulost. pro mě bylo nejhorší období než klaslo HCG na 0 a pak nervy když jsem otěhotněla abych zase nepotratila 😒 . Listovku si kup určitě, já brala teď Femibion 800 😉

minonka24
5. srp 2009

Ahoj ajo,
je mi líto, že sis tímhle musela projít, ale hlavu vzhůru. Já taky prodělala loni zamklé těhu a když koukneš do mýho pasu, tak uvidíš, že napodruhý to klaplo a skoro stříhám metr 🙂 . Neříkám, že je to lehký nějak to překonat a vyrovnat se s tím...vím, jak ti je. Ale tady na koníkovi je spousta ženských, který si prochází mnohem horším peklem a snaží se bojovat. Zamlklé těhotenství se opravdu děje docela často, ale budiž Ti útěchou, že ve většině případů to úspěšnost dalších případných těhotenství neovlivní a většinou se to napodruhý podaří (znám spoustu takových i osobně 🙂 ). Co se týče strachů při případným dalším otěhotnění, tak bohužel s tím moc bojovat nejde (aspoń mě teda nešlo, strach jsem měla obrovskej a vlastně mám doteď), a navíc moc tomu nepřidá ani vědomí, že zamlklé těhotenství nemůžeš nijak ovlivnit...ani v negativním, ani v pozitivním slova smyslu. Prostě...první trimestr je taková sázka do loterie - buďto to vyjde a nebo ne, ale nenaděláš s tím nic.
Každopádně kyselinu listovou si pořiď, je doporučovaná a určitě tím nic nezkazíš.
Přeju Ti, aby jsi to překonala co nejdřív a napodruhé už to vyšlo...a co nejmíň strachů 😉 .

aja.83
autor
6. srp 2009

Ahoj holky, děkuji Vám moc za podporu. Budu se snažit myslet pozitivně a snad brzy budu zase těhotná a vše bude v pořádku. Jsem ráda, že je hodně holek, kterým se to stalo a teď už mají mimčo, nebo ho čekají. To mi alespoň dodává optimismus. Ještě čekáme na výsledky histologie, ale tam mi toho asi moc neřeknou, zkrátka bylo něco špatně v chromozomech. Kdyby něco zjistili, určitě si nechám udělat nějaké vyšetření, aby příště bylo vše v pořádku. Listovku si koupím a pak jedeme s manželem příští týden na dovolenou, tam se určitě odreagujeme a přijdeme na jiné myšlenky. Holky, je pravda, že by se mělo tak ty 3 měsíce počkat, než se začnem snažit znovu? Mě se moc nechce čekat, nejradši bych na to skočila hned 🙂 ! Ale když to říká doktor...
Ještě jednou moc díky za rady a milá slova!

minonka24
6. srp 2009

Ajo,
tři měsíce se doporučují každopádně a myslím, že všichni doktoři...v nemocnici mi řekli, že tříměsíční pauza stačí, ale dřívější otěhotnění může znamenat znovu potrat. Myslím, že opakování zamklého těhotenství to ovlivnit nemůže (embryo se prostě z nějakého důvodu přestane vyvíjet), ale může to zapříčinit spontánní potrat, tzn. že embryo je sice v pořádku, ale děloha jej pro prodělaném zákroku prostě neudrží (při revizi dělohy roztahují děložní čípek, odstraňuje se děložní sliznice - prostě ti dělohu docela "poryjou"). Sice někdo tvrdí, že v té "orbě" se líp další vajíčko uhnízdí, ale já osobně bych to neriskovala, myslím, že za další potrat to nestojí.
Moje doktorka mi dokonce doporučovala počkat půl roku - to mi už přišlo spíš jako jistota, ale stejně se nám nezadařilo po těch třech měsících hned, takže z toho skoro ten půlrok nakonec byl 🙂
Já osobně bych Ti doporučovala ty tři měsíce počkat i kvůli psychice, uvidíš, že to časem všechno trochu přebolí, budeš víc nad věcí a líp snášet strachy, aby příště bylo všechno ok😉

misicka455
6. srp 2009

Ajo vím, že je to hrůza, ale odstuoem času to bude lepší a lepší a až se znovu začnete snažit tak ná to ůplně zapomeneš. Moje rada, snažit se ty první tři měsíce zaměstnat jak jen to půjde, bolet to bude pořád hlavně když uvidíš těhuli nebo nějakoumaminu s pupkem či když bude termín porodu, ale to už možná budeš štastně znovu těhotná. Nikdo ti neřekne proč se to stalo prostě to tak mělo být a i kdyby jsi se na hlavu postavila tak by jsi to nezměnila.Tu listovku si určitě kup 😉 A přeji aby na podruhé to vyšlo do zdarného konce 😉

aja.83
autor
10. srp 2009

No tak už mám koupenou listovku. Taky jsem řekla manžovi, aby přestal kouřit a že teď budeme trošku zdravěji žít, abychom druhý pokus co nejvíce podpořili. Holky, přijde mi, že čas vůbec neutíká, chtěla bych se už znovu začít snažit a jak na potvoru se to nějak vleče. No ale počkáme, aspoň 2 menstruace i manža je na mě tvrdej 😅 !Příští týden dovča, to si chci užít, aspoń na chvíli odsud zmizím a přijdu na jiné myšlenky. Na jednu stranu už se těším do práce, jsem 3.týden doma a už nějak není co dělat. Právě že mám kolem sebe samé maminy a těhule, tak je to docela těžký. V pátek jsem dostala ohromnou depku, brečela jsem, nějak mi to přišlo znovu líto. Manžel mě utěšoval, snad to spolu zvládneme a brzy budeme zase šťastní. 😉

handm
10. srp 2009

Ahoj Ajo, ja jsem byla na revizi ve středu minulý týden.. Byla jsem v 8TT.. ☹ Taky nic moc.. A úplně chápu, jak se cítíš.. I když nemám žádné deprese a pocity viny, někdy mě to prostě přepadne a nejde nic dělat, než si ulevit pláčem.. Třeba v sobotu, když jsem byla sama doma, protože manžel někde něco musel vyřizovat..

Dnes jsem byla ještě na kontrole a doktorka mi znovu krom šestinedělí doporučila ty tři měsíce čekat, což mi taky přijde děsivá doba. Chtěli jsme mimčo, hezky se povedlo, pak špatně a teď se bude čas vléct jako blázen.. Navíc v létě "nepočínat", když je na to úžasný počasí a příležitosti, to je prostě k vzteku...

aronek
10. srp 2009

Ahoj Ajo, abych tě taky trochu povzbudila. Já byla na revizi letos v dubnu. Poranili mi při ní čípek, takže strach hrozný. Kontrola po revizi byla za sedm týdnů, čípek byl zahojen a bylo mi řečeno snažit se klidně hned. Snažení bylo a třetí mrcha už nepřišla 😎 . Minulý týden jsem byla na kontrole a máme i srdíčko 😀 , takže hlavu vzhůru 😉

handm
11. srp 2009

Jeee, Aronek, to je hrozně hezká zpráva.. Tedy ne, že ti poranili čípek, to tedy byli šikulové, ale že ti řekli, že se můžete hned po šestinedělí (7 u tebe) začít snažit.. doufám, že tak nějak to dopadne u nás!! 🙂
Díky za optimismus!

strouzek
11. srp 2009

ahoj já nevím jak vyrovnat, mě se to asi nepodaří nikdy ale člověk se s tím naučí žít. každopádně bych řekla že nejhorší je období tak měsíc až 3 po revizi kdy to člověku teprve dochází a hlavně tělo je jak časovaná bomba hormonů. pak se to zlepší na čas a zase zhorší v termínu kdy měl být porod, to jsem byla fakt zralá na psychinu když mi kamarádka co jsme našli // spolu psala že jede do porodnice. pak se to ale zase zklidnilo a konečně jsem přestala počítat týdny a měsíce těhu.

handm
11. srp 2009

Ajo, hlavně se nestresuj ještě víc, než je třeba.. Vím, že tělo je plné hormonů a prostě to někdy jinak nejde, než pláčem, ven, ale když budeš nešťastná ještě víc, zablokuješ se a buh ví, jak to bude dál..
Nějak se s tím vypořádáme!! I díky koníkovi a holkám tady. Nejsme v tom samy a i když se nám teď (mě tedy ano) zdá, že čas vůbec neutíká, tak se taky dočkáme. Dovolená a spousta dalších aktivit i třeba práce tě odvedou od toho přemýšlení..!!!

aja.83
autor
24. srp 2009

Ahojky holky! Díky moc za podporu! Jsem právě po měsíci v práci a docela jsem se kupodivu těšila. Chci se zas navrátit do normálního života, aby to pěkně rychle utíkalo a zase jsme se mohli snažit o mimi. Minulý týden jsme měli báječnou dovolenou na Vranovské přehradě, moc jsme si to užili a trochu zregenerovali dušičku. Už je to lepší, musíme jít dál, nic s tím nenaděláme.
Aronku, to jsi mě taky potěšila, že po šestinedělí může začít snaženíčko. tak za chvíli na to s manžou můžem skočit 😀 !Já zatím čekám na první MS a teď v pátek mám kontrolu, snad bude vše OK.

chocenaci
31. srp 2009

Ahoj holky.Už je to dva měsíce co jsme přišli o naší holčičku.Byla jsem ve 20.týdnu těhotenství a do té doby bylo vše v pořádku.Dokonce už jsem malou cítila.Ale pak přišel ten osudný den a já se otevřela na dva prsty a začala rodit.No a pak bylo po všem.Nedokážu se s tím vyrovnat.Je to už druhé těhotenství co nevyšlo a já se bojím že už se to nikdy nepovede.Teď jsme byli na genetice a lékařka nám řekla že to bude v pořádku.Takže by jsme měli jít zhruba za dva měsíce na další IVF.Ale mám strach.Moc vás prosím,nemáte nějakou zkušenost?mám totiž strach že při dalším těhotenství se budu tak bát o mimi,že se to stane znovu.Předem děkuji za radu.Lucka

katyna6
2. zář 2009

Ahoj holky.Tak jsem jedna z vás.Na konci srpna jsem v 9tt musela na revizi-zamlký potrat.Je mi ještě hodně hodně smutno,smím občas přijít sem za váma pokecat?Snad to takhle přebolí rychleji,když vím,že takových je nás tady spousta.

aja.83
autor
8. zář 2009

Chocenaci - odepisuju se zpožděním. Je mi moc líto co se stalo, ale věř, že bude zase jednou líp. Hlavně se neboj, při dalším těhotenství bude všechno jinak, takže opakovat se to nemusí. Musí to být strašně těžké, když už jsi o mimi přišla až v takovém pokročilém tt. Když budeš chtít, přijď mezi nás do téma Zamklinky aneb....Jsou tam moc prima holky a mezi nimi čas rychle utíká a dodává to člověku optimismus, protože plno jich je po potratu už zase těhotných a už máme i miminka na světě!

aja.83
autor
8. zář 2009

Chocenaci - napsala jsem nepřesný název tématu - je to zamlklý potrat aneb jak se z nás stávají maminky a těhulky II. Tak třeba přijď. 😉