Zamlklé těhotenství - jak se šetřit v šestinedělí?

leniska27
21. bře 2013

Ahoj, jsem dva dny po revizi, vím, že nesmím cvičit, koupat se a mít sex, ale jak je to třeba s chozením? Jsem zvyklá chodit s pejskama minimálně na dvě hodiny na procházku do parku a chvíli jdu třeba i do kopce. Vadí dlouhé chození? Mám nějakou dobu raději počkat? A můžu začít hned pít kontryhelový čaj? Omlouvám se za tolik otázek, ale nerada bych něco zanedbala.

majda44
21. bře 2013

Ahoj lenisko27, asi se vyplatí v šestinedělí šetřit, ale procházky jsem si také neodříkala - chodila jsem na ně hned týden po revizi (taky byla z důvodu ZT, v prosinci 2012). Neříkám vyvádět nějaký divoký aerobic nebo posilovat břicho - to bych určitě vynechala, ale myslím, že procházky (ani delší) by Ti ublížit neměly (mě osobně pomáhaly i psychicky 😉 ). Ono si tělo řekne samo - kdybys sama cítila, že to není dobré, určitě nic nelámat přes koleno. Jen netuším, jak je náročný ten kopec, o němž píšeš - pokud to jde, asi bych ho (alespoň z počátku) vynechávala. Jinak kontryhelový čaj jsem začala pít hned druhý den po revizi (kontryhelový a meduňkový - ten zase příjemně uklidní nervy)

stavba
21. bře 2013

@leniska27 procházky určitě nevadí, jen dávej pozor na prochladnutí, snaž se nechodit moc do velkých kolektivů

leniska27
autor
21. bře 2013

Prochladnutí je špatné proč? Já jsem teď nemocná pořád ☹

veruska007
21. bře 2013

Věnuj se aktivitám, jak Ti zdraví dovolí. Já se po revizi chvíli šetřila, ale pak jsem třeba chodila i cvičit - ale jak mě bolelo břicho nebo jsem začala víc krvácet, tak jsem zase přestala. Kontryhel piju od revize i celé další těhotenství 😉

leniska27
autor
22. bře 2013

Holky a kdyz jsem byla v utery na revizi, muzu treba zitra behat po obchodech? Docela by mi to pomohlo, ale prijde mi, ze je asi moc brzy a clovek toho v nakupaku docela dost nachodi, i kdyz se to nezda 😀

brisalek
22. bře 2013

já jsem potratila v 9tt a byla na revizi, moje dr. mi řekla , že těhotenství bylo tak krátké a plod tak malý, že můžu dělat vše co chci (samozřejmě sex ne), koupání mi také nikdo nezakazoval... i nosit 16m -11kg dceru hned druhý den. Asi pár dní bych nějak výrazně nesportovatal, ale jinak žádné šetření není potřeba.