Zamlklé těhotenství, kyretáž a co dál?

go
27. bře 2012

Ahoj, jsem ctvrty den po kyretazi. Zamlkle tehu v 8+5, prestalo bit srdicko a plod odpovidal 6+5.☹
Jste na tom nektera podobne? Co dal? ☹

martasek89
15. únor 2015

Holky,já byla na kyretáži v pátek,myslím,že na tento pátek 13. s manželem nikdy nezapomeneme...v 9.tt přestalo miminku bít srdíčko,a na utz se objevily najednou jednovaječná dvojčata...nechápu to...fyzicky se cítím lépe, psychicky hrozně...miminko jsme si moc přáli a intenzivně na něm pracovali,povedlo se po čtyřech měsících snažení,a pak taková rána,bez varování...bez krvácení,bez bolestí...věřím,že se to po nutné pauze povede brzy znovu,ale tento zážitek bych nepřála ani největšímu nepříteli...zatím jsem ve stavu,kdy si každý den popláču...

lusienkaas
16. únor 2015

Ahoj, tak nam taky prestalo bit srdicko 11.2.2015 ☹ nasledujici den revize. Na UZ v nemocnici zjistili druhy zl.vacek. a srd.akce ustala .... hned jak to bude mozne, chteli bysme zacit se snazenim

martasek89
16. únor 2015

@lusienkaas vidím,že nás potkal stejný osud s dvojčátkama...

sleepers
16. únor 2015

I mě to bohužel potkalo v 10.tt. Jsem dnes přesně týden od revize ☹ Je mi hrozný smutno a nejraději bych se hned začala zase snažit.
Jak jste na tom vy? Kdy to chcete zase zkusit?

lusienkaas
16. únor 2015

My určitě hned jak to bude možné. Dnes jsem měla kontrolu a dr.mi napsal listovku a říkal, že doufá ze se za 3 měsíce uvidíme s pozitivním testem. Strasne moc s přítelem bysme to taky tak chtěli.

lusienkaas
16. únor 2015

@martasek89 myslíš že to byli dvojčátka ? My meli jedno srdicko. To s tím vackem nevím co bylo. Ale na UZ jsem to rozeznala i ja, že tam jsou dva zl.vacky.

lusienkaas
16. únor 2015

A nejhorší je, že mám fotecku v šuplíku ještě jak bylo vse v pořádku, ale nemůžu se na ni ani mrknout :( asi bych to nezvládla.

zuzzicek
16. únor 2015

Ahoj holky, loni potkalo to samé i mě. Listopad 2013 kyretáž a v březnu jsem už byla opět těhotná a doma mám teď dvouměsíční štěstíčko. Teď to bolí, ale brzy se vám zase zadaří a už to vyjde!

Držím všem palečky.

lucinka58
16. únor 2015

Holky, taky to znám. Je toho prostě moc, i když to asi každá bereme jako osobní tragédii. Přestalo miminku být srdíčko v 9tt. Protože jsem měla týden před svatbou, tak jsem šla na kyretáž. Ale na druhou stranu řeknu něco pozitivního - počkali jsme šestinedělí, dostala jsem menstruaci a další už se nedostavila - znovu jsem otěhotněla. Teďka jsem v 19 tt a sice na začátku byly taky komplikace, ale ustály jsme to 🙂 Moc Vám přeju brzké štěstí, ať se zadaří a hlavně ať je v dalším pokusu všechno v pořádku 🙂

martasek89
17. únor 2015

@lusienkaas Mám to i ve zprávě doktorky,tak asi ano...fotku našeho miminka mi manžel hned zabavil a nevím,co s ní udělal...stejně bych neměla sílu se na ni podívat...kdy budete začínat znovu???

lusienkaas
17. únor 2015

@martasek89 no chceme hned po druhé menstruaci. Nejraději bysme po první, ale doktor radil raději počkat i když mi prý na zadek nedá když přijdu dříve 🙂

saryk9
20. únor 2015

Ahoj holky, mně zamlklé těhu zjištěno dnes při screeningu....v pondělí gynda a objednání na revizi....celý den brečím, hormony si dělají co chtějí....těšila jsme se na první foto miminka....a zároveň se i bála....asi před 14 dny mi uplně odezněli těhu příznaky, které i před tím byly minimální....dneska jsem zjistila že je to asi 2 týdny, co mu srdíčko přestalo bít....respektivě měla jsem být 10+2 a odpovídá 8+2....

janiss69
10. črc 2015

@asaka
@asaka mam to úplně stejný po umlknuti plodu dvojčátka v 7t ze neviděl srdička tak mi je sebral rok se opět snažíme a nic a ještě k tomu mi našel endometriozu ve 21letech uz to docela vzdávám a začínám se s tim smirovat:(

ruzicka77
29. bře 2016

Ja jsem byla na kyretazi v sobotu a taky porad brecim. Dostala jsem prasky neurol na uklidneni a na spani. Nemuzu se s tim zatim vyrovnat. Ikdyzmam doma triletou ho!cicku, jde to tezko. Modlim se, aby druhy pokus vysel. Protoze jestli ne, tak to asi nezvladnu. Kata

lucinka58
30. bře 2016

@ruzicka77 Drž se - je potřeba si to obrečet, ale určitě se brzo znovu zadaří 🙂 Já jsem zdárný příklad - nyní mám doma 9 měsíční miminko na druhý pokus 🙂 Vím, že člověk si musí pobrečet, ale rozhodně to musí brzo v sobě i ukončit to truchlení aby mohl jít dál a znovu se zadařilo 🙂 Já prvnímu miminku týden po kyretáži zapalovala každý den svíčku a brala jsem to tak, že raději dřív odešlo samo, než abych se musela třeba později rozhodovat či si ho nechat nebo ne (protože to fakt je povětšinou genetická chyba, která neumožní embryu se dál vyvíjet) nebo nedejbože bych třeba musela rodit mrtvé miminko......

lajla
30. bře 2016

Tak já holky se taky přidávám... V ne jsem zakrvacela. Mimi bez srdeční akce, místo 9 tt odpovídá 6tt, zatím jsem na revizi nebyla...čekám zda si příroda poradi...ale moc se jí nechce☹ zítra se jdu poradit co dál... Chci ještě vyčkat, ať se pak můžeme zasnazit co nejdříve

cadem
15. dub 2016

Ahoj všem, snad se mohu přidat do diskuze.Včera jsem byla na kontrole u mé gyn a dle MS 8+2 ale neviděla srdíčko:(jen gestační váček a dle ní tak 2týdny opožděné.Domluvily jsme se že tomu ještě dáme šanci do pondělí a pak na revizi.No ale moc tomu nevěřím, že by to ještě prcek dohnal:(Protože je to těhu z ketu tudíž ovulaci jsem měla přesně.
Včera jsem to teda řádně obrečela a je mi líp a jdeme dál.Máme ještě 2 mražáčky, tak věřím, že to vyjde příště.
Chtěla jsem se zeptat jak čištění probíhá a jak dlouho je člověk v nemocnici+je případně možné potom dostat lázně?A jak jste byly dlouho na nemocenské?Případně za jak dlouho jste se začaly snažit o další?Je to další těžká zkouška, ale to je příroda a s tím člověk hold nic nenadělá.

strapocka
17. dub 2016

Holky nevěšte hlavu, když to šlo jednou, půjde to zase. Já jsem byla na revizi 29.ledna a teď jsem v 10tt. Je fakt, že jsem z toho celkem na větvi, protože to skoro odporuje přír. zákonitostem, ale stalo se. Bála jsme se, co na to doktorka a ta se smála, že když to tělo dovolí, je to ok. U mě se potvrdilo rčení, že po revizi je jak pohnojeno, tak pevně věřím, že to tak funguje ve většině případů. Já už teda jedno dítě mám, tak mě to nějak nezlomilo, ale taky se nenechte, to se prostě stává. lepší hned, než později řešit vývojové vady...Příroda je mocná čarodějka....!

lajla
17. dub 2016

@strapocka jejda...tak to jsi otehu v šestinedělí???... Já ho tedy furt mám a dodržují, je to sice perné... Ale bojím se no...
Mi dr říkal že po potratu není riziko jen v 1 trimestru, zvýšené riziko je po celé tehu, hlavně s placentou... A proč to riskovat... Držím pěsti ať je vše v pořádku!

strapocka
17. dub 2016

@lajla ano,dva týdny po revizi.cítila jsem se fajn,tak jsme se spustili 😊..já myslím,že by doktoři neměli takové věci říkat,budeš mít stres celou dobu,oni si někdy neuvědomují,jak je psychika křehká.já se nebojím,cítím,že teď to bude ok.

cadem
18. dub 2016

@strapocka Moje sestra taky po potratu už v 5.měsíci otěhotněla hned v šestinedělí a má zdravou 4letou holčičku🙂Sice porodila o měsíc dříve, ale vše ok.No já zrovna čekám na revizi.O víkendu už jsem měla velké bolesti a krvácení a na utz už mimi ani doktorka neviděla:(My určitě musíme počkat dle pokynů, protože nám to přirozeně nejde-takže pak až bude vše ok, tak ketík v létě.

strapocka
18. dub 2016

cadem tohle je jiná situace, to je mi líto.. jinak v předchozím příspěvku ses ptala na revizi, jak dlouho trvá atd..já nastoupila ráno v sedm, kolem 10 jsem šla na zákrok a kolem 14.-15. hodiny mě pustili s doprovodem domů.pokud vím, na gynekologické potíže různých typů se lázně dávají, ale rozhodně tohle ti lépe objasní lékař. A nakonec, zázraky se dějí, moje kamarádka taky nemohla otěhotnět a syna má po ivf, když pak po čase šla k doktorovi, že už by mohli začít chystat tělo na druhé dítě, zjistil, že je těhotná 🙂

lajla
18. dub 2016

@strapocka tak to je super!!! Já se cítím v pohodě... Ale mám strach no...původní záměr byl hned po šestinedělí, chtěla jsem děti blízko sebe zase...dřív jsem otehu nemohla kojim pořad a neměla jsem MS☹ a teď jestli se zadari bude rozdíl kolem tří let..
Já se znám... Strachovala bych se furt, a jak už 4 mam, tak se prostě nezastavím no...

strapocka
18. dub 2016

@lajla klobok dolů, 4 děti a toužíš po pátém? Jako fakt nemáš dost? 😀

lajla
18. dub 2016

@strapocka někdy mám🙂 ale to asi každý s jedním nebo se dvěma... Mi to vyhovuje🙂 kdyby někdo tehotnel za mě... Mám jich i 10, těhotenství je pro mě stav přežívání z minuty na minutu☹

berustik
20. dub 2016

Ahoj holky,můžu se přidat? 1.4 jsem byla na revizi kvůli zamlklému těhotenství ve 12+4tt. bylo´to vymodlené miminko po dvou letech snažení,my uz jednu holčicku mám narozenou v lednu 2013 po 6 letech snažení,předtím jsem 4x potratila-2x v 7tt. 1x UPT pro VVV miminka ve 26tt a 1x ve 12tt.
Pro doktory jsme záhada,všechna vyšetření OK,všechna těhotenství přirozeně.Před holčičkou jsme 2x zkoušeli IVF,aby se případně vybraly nejlepší embrya,ale ja nereagovala na stimulaci ani při vysokých dávkách,verdikt lékaře zněl,že vlastní dítě mít nebudeme,at přemýšlíme nad darovanýma vajíčkama.

lachtanice86
26. dub 2016

přidám se k vám. 18.4.2016 jsem byla na revizi po ZT v 9tt, psychicky jsem ok, teď čekám na první MS a potom nevím, jestli se snažit hned, nebo počkat další MS?
nevím, ale když ž jsem těhu byla i když krátce, chtěla bych brzy zase 🙂

martisek11
26. dub 2016

já bych počkala určo jednu a pak po 2 zkusit 😉

cadem
26. dub 2016

Ikonky jaké jste měly geometry hcg po potratu/revizi?Já nakonec měla samovolný potrat bez revize 16/4 a včera hcg ještě něco přes 300, tak ještě musím na kontrolu.

lajla
26. dub 2016

Tak to holky vypadá že MS přišla po 26 dnech🙂 to už je asi konec šestinedělí co🙂

@cadem mi nikdo nikdy KO hCG nedělal..
@lachtanice86 záleží na psychice... Pokud se na to budeš cítit, řekla bych skočte na to po 6 neděli🙂