Zamlklé těhotenství, kyretáž a co dál?

go
27. bře 2012

Ahoj, jsem ctvrty den po kyretazi. Zamlkle tehu v 8+5, prestalo bit srdicko a plod odpovidal 6+5.☹
Jste na tom nektera podobne? Co dal? ☹

clloi
27. bře 2012

@go ahoj, stalo se nám to samé před 1,5 lety, po 3 letech snažení sme byli na 1IUI a bohužel těhu skončilo v 8tt. Obrečela sem to, ale pak sem si řekla, že když se podařilo jednou, pujde to i podruhé a za 3 měsíe až nám povolili další IUI se už zadařilo a máme krásnou holčičku. Hlavně to nevzdávej, ono to přebolí. Já sem si říkala, že asi bylo něco v nepořádku a příroda si pomohla sama, radši tak, než aby bylo mimi nemocné. Dost mně to pomohlo. Hlavně se nestresuj a těš se na další snažení, chce to klid a ono to vyjde a bude vše OK 😉 psychika dělá hodně.

crca
27. bře 2012

@go mám stejné myšlení jako @clloi 😉 Náš 3tí pokus IVF(teda 2IVF,mezitím byl Ket)skončil taky zamlklým,konečně se zadařilo a dopadlo takhle 😒 ,ale i když to bolelo(psychicky),tak jsem si taky říkala,že mě aspoň tou kyretáží konečně vyčistili po té dlouhé době dopování hormonů a prášků.......byť na úkor teda těhu 😒 Za půl roku jsem jela na další Ket,jen tak,prostě to zkusit a za měsíc jim budou 3roky a přesně mě nakopla ta myšlenka,že když už se aspoň zadařilo,tak podruhé musí taky 😀 Takže nezoufej a co nejdřív zkuste další pokus-taky mě bylo řečeno,že snáze se pak otěhotní,protože je tělo na to už nachystané 😉

helcenka
27. bře 2012

@go - kuk sem: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/potrat-j...
Jsou tu moc fajn holky, mají stejný nebo podobný osud jako ty. Můžeš s nima pokecat úplně o všem. 😉

ronyx
27. bře 2012

@go Ahojky,je mi moc líto,že jsi o miminko přišla,já sice o mimčo nepřišla,ale myslím,že vím jak se cítíš.Když jsem byla na začátku těhu a šla poprvé na gyndu,Doktorka vypočítala 8 týden těhotenství,ale neviděla srdíčko,oznámila mi,že se s největší pravděpodobností jedná o zamlklé těhotenství a poslala mě domů,ať za 2 týdny příjdu,že se na to kouknem ještě jednou a kdyby to bylo špatné,tak s mimčem pryč. Ty 2 týdny pro mě byly nejhorší v mém životě,jen jsem chodila a brečela.Pořád uvažovala,jestli je miminko ok,nebo ne ☹ V mém případě naštěstí po dvou týdnech srdíčko objevila a fazůlek povyrost.Dnes má můj syn skoro 4 měsíce.Přeju hrozně moc moc syl a štěstíčka do budoucna,aby se zadařilo a na svět jsi přivedla zdravé miminko.

asaka
27. bře 2012

@go ahoj, taky mam za sebou zamlkle tehotenstvi v 6tt, ale na revizi jsem nemusela, aspon nejake "stesti" pri te smule.. od te doby se dal o miminko snazime, ale zatim nic :( A to jsem navic otehotnela skoro po roce :( Snazim se na to porad tolik nemyslet, ale jde to spatne :(

papuchalk
27. bře 2012

@go ☹ Go, je mi to tak líto... 😔

jainy007
27. bře 2012

U nas se zamlklo v 10. tt loni v lete...pak revize, sestinedeli, stopka do Vanoc, pak teseni, pak zpozdeni, pak smutek z MS a ted rezignace...kazdy to ma jinak...smutne je, ze na revizi se mnou byly dve maminky, ktery v sobe jeste mely dve zdravy deti a proste je jenom nechtely, nehodilo se...k placi...

zzikk
27. bře 2012

Ahoj, já si to prožila celkem nedávno - v září jsem zjistila, že jsem těhotná, bylo to krásný, i když teda prakticky neplánovaný, protože jsme se chtěli začít snažit po svatbě...ta byla na konci října. No a na konci listopadu ve 13. týdnu těsně před screeningem se zjistilo, že jsem potratila....nedokážu to ani popsat....paradoxně jsem tušila, že se něco děje spíš v hlavě, reakce těla byla opožděná....Okamžitě revize, ovšem s masivním poraněním a krvácením, z důvodu nejasného nálezu, šestinedělí...v únoru hysteroskopie, odstraněna přepážka z dělohy....hormonální stabilizace....snad se v květnu budeme moct regulérně pokoušet o prcka🙂 Už jsem se srovnala s tím, že to tak asi mělo být, ale strašně mě bolí, když cítím, že bychom si chtěli užívat jeden druhého a naší nové rodiny a prostě to tělo si už tolik měsíců sabotuje☹

kotcheva
28. bře 2012

@go Ahoj, mám tohle za sebou taky čerstvě. Nedařilo se nám přirozeně, takže jsme nakonec podstoupili IVF. Mám za sebou 2. pokus - radovala jsem se pozitivního testu, ale radost nevydržela dlouho. Už jsem z nejhoršího venku a jediné, co mě pomáhá jít dál je fakt, že aspoň vím, že "umím otěhotnět". Věř - příště to vyjde.

go
autor
28. bře 2012

@papuchalk ahoj🙂, neda se nic delat, zivot ☹ . Jak se mas Ty? Vubec o Tobe nic nevim 🙂

lucifereeek
28. bře 2012

@go taky mám podobnou zkušenost, loni jsem potratila v 9tt :( pak byla 3měsíce pauza a po 5dalších měsích jsem znova otěhotněla 🙂

go
autor
28. bře 2012

@clloi dekuji za pozitivni zpravy 🙂 . Citim to stejne, je to zivot. Rikam si, nez aby bylo mimi nemocne, tak to priroda zaridila takto. Bohuzel , i kdyz se snazim byt pozitivni zatim to moc nejde.☹. Mimi bylo vymodlene, uz jsem starsi a moc se bojim, ze se jen tak nezadari ☹

go
autor
28. bře 2012

@crca krasny pribeh s jeste lepsim koncem, take bych si s manzelem moc prala dvojcatka 🙂 . bohuzel jak jsem psala nejsem nejmladsi a moc se bojim, ze uz se nam mit mimi jen tak nepovede☹

go
autor
28. bře 2012

@ronyx mas pravdu, co mas za sebou muselo byt opravdu silene, cekat dva tydny a nevedet.... ☹ Hlavne , ze vse dopadlo stastne a mas krasne, zdrave mimi. Preji hodne zdravi a stesti 🙂

go
autor
28. bře 2012

@kotcheva mohu se zeptat zda jsi doma a setris se? Bylo Ti doporuceno sestinedeli? Chystate se znovu na IVF a za jak dlouho? Ja bych nejradeji hned zitra 🙂

go
autor
28. bře 2012

@zzikk smutne, ale budu Ti moc, moc drzet pesti. Dulezite je verit, ale sama vim jak je to tezke ☹ . Take se chceme zacit od kvetna snazit. Jaro je krasny, tak snad se nam zadari, budeme si to prat vzajemne 😉

clloi
28. bře 2012

@go chápu tě, u nás bylo mimi taky vymodlené, čekali sme na něj 3 roky, taky sem nevěděla, jestli se to podaří znova, když šance při IUI je asi 14%, ale z vlastní zkušenosti vím, že psychika je opravdu mrška 😉 držím palce a neboj, zadaří se 😉 😵

zzikk
29. bře 2012

@go Děkuju a určitě přeju, ať se Vám daří, hlavně mysli pozitivně...jak říká můj manžel: "prďolo, neklesat na mysli, za chvilku je náš jak much" 🙂

dadaanela
23. srp 2012

Ja to mam za sebou dva dny a je mi hrozne zkoncila jsem na antidepresivech

iv45
5. zář 2012

ach jo tak já dva dny po čištění, těhu 10+2 mimi jen 8+3 nějak taky nevím jak vše bude dál, nemám nějak sílu, už je to podruhé, minule v červnu 2009, taky 11+1 a mimi 8+? tak nevím ☹ v nemocnici řekli že náhoda můj mudr že nás pošle na testy ale nějak nevím co se sebou a co vlastně chci
po prvé dlouhá pauza a ted dlouhé čekání na // a ted tohle

honeymoney
16. zář 2012

Ráda bych se přidala. Zrovna je mi nejhůř jak to jde. V pátek jsem byla na kontrole a v 8+2tt stále bez srdeční akce, k tomu komentář doktora, že to nejspíš byly jednovaječných dvojčata a u těch je to vždycky velký problém, hlavně s krevním oběhem. Jedno je velký jak má být, druhý tak 5x menší a oba bez srd. akce. Dal tomu ještě čas do pondělí, ale na 99% je to pryč. Takže pokud se do zítra nestane zázrak, tak mne čeká nástup na revizi. No a nejhorší je, že už je to druhé neùspěšné těhotenství, v dubnu2012 jsem v 6tt prodělala samovolný potrat, tehdy naštěstí bez revize. Otěhotněla jsem pokaždé hned, ale co je to platné, když to nikdy nedopadne!

monika6e
16. zář 2012

@go ahojky, já to prožila před 5ti lety. V lednu jsem přišla o mimi - zamlklý potrat. Zvládla jsem to bez kyretáže (dr. mi dal šanci, páč není jejím "fandou" - a vyčistila jsem se sama). Řekl mi, že se běžně uvádí až půl roku počkat, ale že bohatě stačí nechat přejít tři menstruace. A že po porodu a po potratu tělo rok funguje a je jako orná půda. Přesně po třetí menstruaci se povedlo. Prý se to stává. Nicméně chápu, jak se cítíš. Přeju hodně sil a držím pěsti! Příště se to už podaří 🙂

honeymoney
18. zář 2012

Tak dokonáno jest. Včera proběhla evakuace děložní sliznice kyretáží. Teď vǔbec nevím co dál. Čeká mě návrat do práce, kde se všichni samozřejmě dovtípili proč nejsem. Nevím jak naskočit do rozjetýho vlaku. Čas to spraví, ale teď se to zdá nemožný. Musím to brát po kouskách. Šestinedělí, 3 měsíční pauza, vyšetření neůspěchu, vánoční dovolená, dál už nevidím. Ach jo

clovicek
15. říj 2012

Na revizi jsem byla před pěti dny, 8tt+0. Zdravé miminko v náručí je pro mě hrozně vzdálená meta.

antymania666
15. říj 2012

ahoj holky, ja jsem byla na revizi 15.8. 9+0. prvni den jsem si proplakala a pak uz to bylo v pohode, radsi odeslo mimi samo nez aby bylo treba postizene, snazili jsme se s muzem 2 roky a i jsme meli nekolik neuspesnxych inseminaci, tohle tehu se nam povedlo samo, takze vime ze to jde a to je super. doktor dikal ze se mame snazit znovu az tak v prosimci ale uzz jsme zkusili tak uvidime. plno lidi rika ze je telo jak pohnojene a ze uz vi co to je tehotenstvi takze si s tim poradi....uvidime. ted mam na gynde naky vysledky testu ze steru a z krve a moc se i tam tedanechce ani presne nevim comi to delal za testy.delali vam to taky,

antymania666
15. říj 2012

@honeymoney takze ti taky delli ty testy vsechny mozny proc se to stalo??,co ti zjistili?ja mam vysledky uz taky na gynde a rikal ze je toho hodne ze mi to rekne osobne
ale ani moc nevim na co mi vsechno delal testy, porad

bebinko
22. bře 2013

Ahoj vsem snazilkam, taky jsem mela zamlkle tehotenstvi 8+5 po 4 letech marneho snazeni. Nyní jsem po kyretazi a bohuzel pri kontrole mi bylo zjisteno ze tam jeste neco zustalo predepsal mi prasky a kdyz to samo nevyleze tak dalsi vyskrab tak se chci zeptat zda stim ma nekdo zkusenost, ajak to je stou 6 nedeli to se posune zas o dalsi 2 tydny kdyz jdu znovu na kyretaz??dekuji

beandy
14. kvě 2013

@bebinko Ahojky, to je mi líto že musíš znovu podstoupit kyretáž. ☹ Já byla na kyretáži jen jednou. 6-ti nedělí se ti posune určitě, budeš je muset zase dodržet. Tělo teď bude víc oslabenější než po jednom zákroku, takže to možná bude trvat i dýl. 😒

arletice
11. únor 2014

Dobry vecer damy, pridavam se, 13 tt, prestalo bit srdicko ☹ Njn, priroda. Je mi smutno. Zitra kyretaz, z toho genetika...tak uvidime. Hodne stesti vsem, ktere to potrebuji take.

janaavelkarodina
14. únor 2015

Tak se k Vám přidávám :( zamlklé těhu ve 13tém týdnu, objevené až vyvolaným porodem v týdnu 16tém. Jsem sice teprve týden po kyretáži, ale nějak se mi nedaří se s tím vyrovnat. Mám doma už dvě holčičky, ale z předchozího vztahu. Těhotenství bylo úplně v pořádku, za to vztah hrozný a teď když jsem konečně šťastná a nejšťastnější že se nám po roce snažení miminečko povedlo, je to špatné. Je mi každý den do breku.