Zamlklé těhotenství, kyretáž a co dál?

go
27. bře 2012

Ahoj, jsem ctvrty den po kyretazi. Zamlkle tehu v 8+5, prestalo bit srdicko a plod odpovidal 6+5.☹
Jste na tom nektera podobne? Co dal? ☹

cadem
26. dub 2016

@lajla Tak super, já doufám že mi taky přijde co nejdřív🙂

lachtanice86
27. dub 2016

@lajla no právě že psychika je už docela dobrá, říkám si mělo to tak být a lepší než nějaké nemocné dítě nebo aby se to stalo později 🙂

martisek11
27. dub 2016

holky, mě po revizi přišla menses po 25 dnech, byla jsem na revizi 2.2, počkali jsme a po 2 cyklu zkusili..no a dnes jsou//. čárky. takže hlavu vzhůru, podaří se, 😉 jak se říká, tělo je pohnojeno 🙂

lachtanice86
28. dub 2016

@martisek11 tak to opravdu gratuluji.. po 25 dnech? to docela brzo, taky doufám, že přijde spíš dřív. určitě počkáme do té první MS a potom už opravdu nevím. a když se náhodou zadaří, může mi doktor nadávat, že jsme nepočkali?

vercik3
28. dub 2016

Ahoj já jsem taky po revizi 15.4. Dle MS 10+4. 22.4. tedy týden na to jsem musela znovu na revizi dělohy. Ale tak moc bych chtěla být těhu a na druhou stranu se moc bojím dvakrát během týdne zásah do dělohy aby to nemělo následky. Zítra jdu na kontrolu tak uvidím jestli už je vše ok. Mám pocit že ani nedokážu dodržet šestinedělí. Ale na to si asi netroufnu 😉 počkám aspoň na MS a pak zkusíme. Taky mě zajímá co na to dr když jste přišly po revizi tak brzo těhu

ruzicka77
29. dub 2016

Holky ja jsem taky po kyretazi. Uz mam prvni menses za sebou. Kamaradka mi poradila ze si mam koupit kapicky gynex, jsou pry perfektni. K tomu budu brat vitaminy mamavit. Mate nekdo zkusenost s kapkami gynex? A jak se pripravujete na ket? Kata

strapocka
29. dub 2016

lachtanice86 a vercik3 co by doktor říkal, nadávat vám nemůže, moje mi řekla, že když se to chytlo, tělo bylo ok, že příroda si vždycky poradí. Otěhotněla jsem 14 dní po revizi. Trochu se lekla jak je plod velký, což trochu i já, zjistila jsme to totiž až v 10tt, ani ve snu by mě nenapadlo, že se to může stát🙂

lachtanice86
30. dub 2016

@strapocka asi máš pravdu. Nadávat mi nemůže. Děkuji a ať vše dobře dopadne

lachtanice86
30. dub 2016

@vercik3 TAKY budu čekat alespoň na první ms. Navíc jsem ještě ani nebyla na kontrole až tak za týden

strapocka
30. dub 2016

@lachtanice86 děkuji, taky přeji brzkou satisfakci 🙂

lachtanice86
30. dub 2016

@strapocka děkuji doufám v to. Manžel mi dnes řekl že jeho kolega a přítelkyně jsou v očekávání a to dítě ani nechtěli. Tak to zabolí

lachtanice86
1. kvě 2016

tak holky, teď volala tchyně, neříkali jsme to nikomu co mě (nás) potkalo o ona nám teď do telefonu řekne : a nebudu už babička? manžel jí řekne že ne a ona mu na to začne nadávat že je línej, že se nesnaží.. ona je ted v rusku pracovně a nechtěli jsme to říkat na dálku a teď tu sedím a bulím.. copak ty lidi nemají špetku vychování, aby se na takové věci neptali? co když to prostě páru nejde, nebo prožili to co my? podle mě je to nevhodné, na takovéhle věci se ptát.

strapocka
1. kvě 2016

Je, ale někteří, co se s tím nesetkali, namají páru, co můžou způsobit. Od jisté doby se na to neptám, ale takových je málo.. Až tchyni zase potkáš, hezky ji to vysvětli, bude se stydět a už Vám dá pokoj...Snad... 😖

lachtanice86
2. kvě 2016

@strapocka bohužel je to tak.. taky doufám, že dá potom pokoj

lajla
2. kvě 2016

@lachtanice86 mi přišla po 26 dnech, už mám za sebou...ale snažit se momentálně neminim..

lachtanice86
3. kvě 2016

@lajla proč se nebudete snažit? jestli se mohu zeptat?

lajla
3. kvě 2016

@lachtanice86 necitim se...pockam raději 2-3 MS, není kam spěchat... Mi dr říkal že ta šance procentuálně je vyšší že se něco podela, než později... Kyretáž má vliv i na umístění atd placenty, a já bych natotuty patřila mezi ty smolare... Nemůžu si dovolit ležet a nic nedělat, čekat první tak to možná risknu, ale takto ne..

martisek11
4. kvě 2016

holky já zas četla článek, že do 3 měsíců po revizi je nejlepší na otěhotnění a taky nejmín komplikací.. 😉

drzticka88
4. kvě 2016

Ahoj holky, ja mam za sebou taky zamlkly potrat. Uz asi pul roku jsme se snazili o mimi, takze kdyz se mi na testu objevili //, cela stastna jsem letela k doktorce. Byla jsem v osmem tydnu, ale plodu nikdy nezacalo byt srdicko. Moc jsme to oplakali, ale nedalo se nic delat, sla jsem na kyretaz. Moje gyndarka me varovala, ze mi v nemocnini budou rikat, ze musime min.3 mesice pockat, ale ze neni duvod, ze hned po sestinedeli muzem zacit znovu. Ve mne se ale asi nejak bourily hormony, protoze uz po 3 tydnech jsem na to mela strasnou chut, malem jsem lezla po stropu. Ale vydrzeli jsme to a zkouset zacali az po prvnim menses, ten prisel asi po 26 dnech. No a v unoru, coz bylo 2 mesice po kyretazi, jsem mela opet //. A dneska uz mame doma krasnou zdravou pulrocni holcicku, s porodni vahou pres ctyri kila. 😀 Zacala jsem verit v to, ze kdyz to ma vyjit, tak to vyjde a kdyz to predtim nevyslo, tak s tim pludkem muselo byt neco v neporadku. A po te prvni spatne zkusenosti jsem si rekla, ze moje telo je schopno pocit, a ze musim byt silna a pujde to. Takze vam drzim pesti, at jste silne a do roka mate doma takovy uzlicek stesti jako my!

preceja
4. kvě 2016

Ahoj holčiny, přeji všem, které potkala tahle nepříjemná zkušenost hodně sil a energie jít dál. Nejlepší je situaci moc nerozebírat a opravdu si říct, že takhle na začátku je to nejlepší a je dobré, že se příroda s tím nějak popasovala. Bohužel sama vím, že je to těžké, ale je potřeba zaměstnat hlavu něčím jiným. Mám za sebou zamlklý potrat s revizí, tříměsíční pauzu, další těhotenství, které skončilo samovolně a teď čekáme na potřetí zdravé miminko. Jsem ve 26. týdnu a už věřím, že bude vše v pořádku. Bohužel jsme si vylosovali dvakrát po sobě černého Petra. Je potřeba věřit a určitě to příště vyjde. Nejhorší pak je ten strach a obavy u příštího těhotenství. Po třech měsících se ale riziko potratu značně snižuje a člověk se postupně uklidňuje. Úplně klidná už budu asi jen po porodu, ale teď už opravdu věřím, že budeme 3. Navíc mi to ty kopance v břichu dnes ve velkém připomínají. Držte se a věřte, že příroda ví, co dělá !!! Byl to teď těžký rok, ale ten další bude určitě stát za to 😉.

lachtanice86
5. kvě 2016

@drzticka88 no přesně takovýto koment jsem hledala. Děkuji a gratuluji k malé. taky na to mám strašnou chuť, fakt děs.

lachtanice86
5. kvě 2016

@preceja přeji ať to dobře dopadne. chápu tě, když si procházím svou historii ms, tak si vzpomínám na jeden měsíc kdy jsem měla zpoždění, ale test jsem si nedělala. teď už asi vím, že to bylo samovolné, protože jsem měla závratě a bolesti prsou, potom znovu a to byl ZT. ale říkám si, vím že dokážu počít normálně, což je důležité a na potřetí to musí vyjít. čekám teď na první ms a potom se budeme snažit

luciiinka87
5. kvě 2016

Ahoj holky, chci taky prispet svou zkusenosti. S manzelem jsme se o miminko snazili pul roku, kdyz mi test potvrdil tehu. Byla jsem hrozne stastna, protoze doma jsem mela dvouletou cacorku a moc jsem ji prala sourozence, ktery by ji dal to, co mi dospelaci nemuzeme. Jenze v sedmem tydnu prislo zakrvaceni, jeli jsme na pohotovost, kde mi bylo receno, ze tam skoro nic neni videt. Kdyz to shrnu, dva dny na to jsem doma potratila, ale na planovane kontrole mi rekli, ze si me tam nechaji, ze musim na cisteni, protoze toho dost zustalo. Asi jako kazda z nas, jsem byla psychicky na dne. Kazdy rikal, ze to bude dobry, ze muzu byt rada, ze mam uz doma zdravou dceru, ale to snad bylo na tom to nejhorsi. Ona byla totiz smutna, kdyz me videla a neustale me utesovala, kdyz me videla plakat. Brecela jsem o to vic, protoze v tu chvili clovek vidi, o co vsechno v poslednich hodinach prisel, ze tam mohlo byt dalsi takove zlate stvorenicko. Menses mi prisel az ke konci sestinedeli a my nechteli dal cekat, tak jsme se vyprdli na doporucene 3 mesice. A vite co? Dva cykly to neslo, protoze moje telo ma tendence po konci tehotenstvi k cystam. Ale treti cyklus klapnul a vcera jsem videla na utz krasne busici srdicko. Ano, porad se strachuju, drzim nadseni na uzde a o miminku vzdycky mluvim ve stylu: kdyz to vyjde, tak... Ale celou dobu jsem verila, ze se to povede... A povedlo. Rozhodne neveste hlavu, otehotnet se da a to docela rychle, tak tomu taky verte. O to lip to pak pujde.

lachtanice86
5. kvě 2016

@luciiinka87 gratuluji. prostě to dýl nevydržím, po první ms začneme zkoušet a budu doufat, že to přijde brzy

lajla
5. kvě 2016

@martisek11 hodíš Link🙂 zrovna bych mohla být v plodných dnech🙂

kotys
24. kvě 2016

Ahoj holky právě jsem se dozvedela že 9 týden zamlklé těhotenství jsem z toho mimo po dvou letech snažení....ve čtvrtek nemocnice, máte zkušenost kdy to zkusit znova?

strapocka
24. kvě 2016

@kotys To mě mrzí, ale nevěš hlavu..otěhotnět znovu se dá velmi rychle..Muj případ: 29. listopadu t.r. jsem byla na revizi a dnes jsem v 16tt, tzn., že jsem otěhotněla 14 dní po revizi..Nechci Ti radit totéž,ale vidíš, bleskovka..Držím pěsti, podruhé už to bude určitě fajn..

kotys
24. kvě 2016

kotys@strapocka Ahojky mám z toho všeho zmatek , zkoušeli jsme ivf v jihlavě neúspěšně 2 krát, nejsem nejmladší 42 let, a pak to přišlo samo a ted tohle...hodně čtu na zkušenostech že do toho opět praštili hned a vyšlo jim to jsem zvědavá díky za podporu. Po té revizi jsi měla menzes nebo vůbec že tak rychle jsi do toho přišla? budu mít zase nervy...

strapocka
24. kvě 2016

Já vím, je to pech, musíš věřit, ne nadarmo se děti dělají dřív..Tím nemyslím nic zlého, jen že je to přirozené, takové problémy. Mi je 34, naše plodnost je ovšem neuvěřitelná. Poslední případ mluví sám za sebe. Neměla jsem po revizi vůbec menstruaci, pořád jsem na ni čekala ať už můžeme znovu začít, až jsem zjistila že čekám marně, protože jsem v 10tt..Doktorka valila bulvy. Já se bála, že bude mít námitky, ale předtím sama říkala, že nevidí problém po první menstruaci, no tak jsem ji akorát přeskočila... Ono je to dost nepravděpodobné, že tělo ovuluje v takovém případě, ale jak vidno, zázraky se dějí...

kotys
24. kvě 2016

@strapocka no já už děti mám dvě velké, ale s přítelem ne on žádné nemá takže jeho to vzalo víc já tak nějak doufám že to půjde co nejdříve....