Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

verunka11221
16. dub 2017

Ahoj devcata,desateho jsem byla na screeningu bouzel srdicko netlouklo.Podle dr. miminko odpovidalo 12tydnu.Dvanacteho jsem mela nastup na revizi.Jsem myslela ze mi daj narkozu, provedou zakrok a pujdu domu.Na konec mi potrat vyvolali ale stejne me neminula revize.Je mi silene.Nemuzu to porad pobrat.To ze jsem potratila a musela na revizi jsem nejak ustala ale to vyvolani uz ne.Rikaji tomu vyvolavany potrat ale pro me to byl spis porod.Je i hrozne zle.Sice se snazim na venek fungovat a to i diky drobcovi co mam ale psychika je na tom bidne.Tak strasne mi je smutno ☹

jade85
16. dub 2017

@verunka11221 ahoj, to je mi moc líto. Prošla jsem si tím také. Vyvolávání bylo bolestivé a náročné, ale možná díky tomu jsem cítila úlevu, když už bylo po všem a pomohlo mi to překonat ztrátu miminka. Psychika se srovná, nejhorší pro mě byly první dva týdny, pak se to začalo rychle zlepšovat. Teď už jsem dva a půl měsíce po potratu a snažíme se znovu 🙂

verunka11221
16. dub 2017

@jade85 To vyvolani bylo opravdu nejhorsi. Jak po fyzicke tak psychicke strance. Me muj dr. rekl ze to je ambulantni. Ze pujdu na revizi ale v nemocnici to rozhodli jinak. Ten pobyt tam me zdeptal. Na novorozeneckem bylo plno tak maminky byli i na gynde. To se muzete snazit uz tet? Me muj dr.rekl ze az tak za 4-5 mesicu to bylo pred zakrokem a v nemocnici 3mesice.

jade85
16. dub 2017

@verunka11221 uf, tak jestli jsi měla na oddělení i čerstvé maminky, tak to věřím, že bylo fakt náročný, já byla na pokoji s holčinou co byla po nějaké gyn operaci a pak s jednou, co si procházela tím samým, co já, jen o den později... Taky jsem s tím vyvoláváním původně nepočítala, ale v nemocnici mi vysvětlili, že se musí čípek připravit, že kdyby v tomhle týdnu těhotenství udělali rovnou revizi, že by ho mohli poškodit atd...Jako i když to bylo těžký, tak jsem nakonec za ten "porod" byla ráda, že plod odešel v podstatě přirozeně, kdyby mě dali jen pod narkózu, probudila bych se a byl by z ničeho nic konec a prázdno, bylo by to pro mě horší. K tomu snažení - doktor řekl, že pokud se na to cítím, tak stačí dodržet šestinedělí - to jsme dodrželi, pak jsem dostala normálně ms a po ní jsme se na to vrhli 🙂 pro mě je nejdůležitější nechat tomu volný průběh...

verunka11221
16. dub 2017

@jade85 Miminek tam meli fakt hodne. Tak me dali na samostatny pokoj ale i tak. No me rikali ze to je takhle setrnejsi. Mozna setrnejsi pro telo ale pro psychiku ne. Uvidim co mi dr. rekne tet po zakroku. Ja po pravde sama nevim co chci. Mam strach z toho ze se to bude opakovat ale druhatko bych chtela.

jade85
16. dub 2017

@verunka11221 uvidíš i po šestinedělí, mně taky nějakou dobu trvalo, než jsem to zpracovala do podoby, v jaké to vnímám teď...

verunka11221
16. dub 2017

@jade85 Hold chce to cas.Uz aby bylo lip.

sunnyk
30. dub 2017

Ahoj holky. Posledni dny nedelam nic jineho nez procitam tyhle diskuze. Cca pred 3 týdny jsem zjistila že jsem tehotna. Nebylo to plánované ale miminko je chtene. Ms mam desne nepravidelnou. Napr leden mam. Únor taky ale pak az duben a tak je to celoročně. Ob cyklus ji mam v podstatě co dva mesice. Ted jsem mela posledni ms 15.2. A byl to prave ten cyklus kdy jsem ji mela dostat az v dubnu a uz nepřišla. Na gynekologii chodim do caru. Je tam pokazde jiny dr. Nejdrive mi tehu potvrdili s tim ze je tam gestacni vacek za tyden ko a byl tam i zloutkovy vacek. Jenze za dalsi tyden kdy uz podle nich mela byt srdecni akce tam byl jiny dr a rekl ze od minuleho tydne zadny vyvoj a ze srdecni akce neni. Ze mam prijit ted v úterý a ze pokud akce nebzde tak ve ctvrtek revize. Jeste mi teda asi vezmou ob den krev. Jenze oni nejsou vubec schopni spočítat ve kterem tt vlastne jsem a ja samozřejmě taky ne. Tak jsem z toho uz teda fakt na nervy...

misha44
27. črc 2017

Ahoj, vim, ze toto tema bylo zalozeno uz davno, ale snad se najde nekdo kdo mi poradi, uklidni. Procitam posledni dobou co se da a nazory se ruzni, mozna jste nektera mela stejnou zkusenost jako ja. Zjistili jsme s pritelem, ze jsem tehotna, nebylo to planovane, ale chteli jsme nakonec aby se nam narodil nas drobecek. Posledni MS 18.5. objednala jsem se na gyn. 4.7. zrovna zacalo obdobi dovolenych a driv nebyl volny temin. Jenze 3.7. jsem zkolabovala v obchode a zacala krvacet, ovezli me rychlou do nemocnice kde me vysetrili a udelali UZ vse dopadlo dobre, dr. videla v deloze krvaceni, tak si me tam radsi nechali do stredy. Miminku tlouklo srdicko i druhy den. Musela jsem preobjednat gyn. az za dalsi tyden. Bohuzel pri prvni navsteve mi doktorka rekla ze mimi neodpovida velikostne a pozvala si me hned po vikendu v pondeli na dalsi UZ kdy potvrdila ZT, zadna srdecni akce a male kdy ve ctvrtek merilo 4mm v pondeli melo jen 2,4mm prestalo se vyvijet v 8+2tt. Moje doktorka mi rekla, ze bude lepsi, kdyz to nechame na prirode, ze to vypada, ze si s tim moje telo poradi, jenze ted v podeli to budou dva tydny a ja jsem zatim nekrvacela, nemam zadne bolesti, nic jen mi vymizeli vsechny tehotenske priznaky, chtela bych vedet jestli je to v poradku a jak dlouho mam cekat, dekuji vsem kdo odpovi.

agnes2ivory
27. črc 2017

@misha44 ja jsem to mela v sobe mrtve mesic. Nevedela jsem o tom. Umrelo tesne po prohlidce a dalsi byla az po 4 tydnech. Doktor mi rikal, ze je nacase udelat revizi driv, nez bude maler. Ono neni moc dobry mit v sobe mrtvy plod. Neumim presne popsat podrobnosti, nepamatuji se. Takze jsem sla na revizi. Rikal mi, ze to muze trvat i mesice, nez se to zacne zapouzdrovat a pak to nedela v ty deloze zrovna dobrotu. Kdy mas jit na nejakou kontrolu?

misha44
27. črc 2017

@agnes2ivory dnes jsem se radsi objednala na pondeli. Nekdy me trosku poboliva v podbrisku, ale zatim bez krvaceni.

misha44
27. črc 2017

...jinak mi vlastne moje doktorka rekla, ze mam prijit na kontrolu az po menstruaci a kdyby jsem krvacela hodne tak abych jela do nemocnice.

liliana2016
27. črc 2017

@misha44 : Někdy si tělo poradí samo, ale radím upaluj na revizi co nejdřív. Protože pokud si samo neporadí, může z toho být malér. Tak neriskuj, že bys třeba ještě potom lítala po doktorech s nějakým zánětem, infekcí, apod. Vím, je to těžký, ale pokud máš potvrzené ZT, tak nemá smysl na nic čekat. A změň doktora, který ti to poradil. Držím palce, ať se brzy zase dočkáš dalšího mimi.

misha44
27. črc 2017

@liliana2016 ja jsem revizi puvodne nechtela take, ale netusila jsem, ze by to mohlo trvat tak dlouho, pred chvilkou jsem volala radsi do nemocnice a tam mi dala sestricka unformaci at do toho pondelka pockam na kontrolni UZ a pak at se radsi objednam na revizi, ze to bude jistejsi, moc dekuji. Jsem smutna, ze to takhle dopadlo a jeste tohle. Mam sice uz tri deti ale i tak jsme se tesili i na tohle.

agnes2ivory
27. črc 2017

@misha44 presne jak pise
@liliana2016 - pokud to v tobe porad je i po nekolika tydnech, uz bych necekala. Kdyz ti to rekli i v nemocnici. I kdyz jen sestra....stejne - az pujdes na revizi, tak ti stejne i v nemocnici budou pri prijmu delat utz a muzes tam o tom promluvit s jinym doktorem. Uvidis v pondeli, jaky bude nalez. A podle toho budes postupovat dal.

misha44
27. črc 2017

@agnes2ivory
@liliana2016 moc Vam dekuji, jsem z toho nesva, vubec nevim co ocekavat, do toho jsem se odstehovala a musela zmenit vsechny lekare a diky zjisteni tehotenstvi nebyl cas zjistovat ktery v mem okoli je lepsi asi jsem nevybrala nejlepe...

misha44
28. črc 2017

Tak jsem rano zacala spinit a behem dne se mi rozjelo krvaceni, kdyby se cokoliv zvrtlo jedeme do nemocnice, moc dekuji za podporu

journals
28. črc 2017

Moje zkušenost...
4 doktoři mi nezávisle na sobě řekli, že je lepší, když spontánně potratím, než revize v nemocnici. Každopádně na revizi jsem byla objednaná, ale díky dlouhé čekací době jsem stejně nakonec potratila spontánně doma. Byla jsem za to ráda. Ale pravda je, že doktorům to bylo celkem jedno. Předhazovali si mě jak horký kámen a nikdo se mnou nechtěl nic mít. Týden jsem do nemocnice jezdila téměř každý den. Nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. Revizi už nebylo třeba dělat, pár dní po potratu jsem byla na vyšetření, to mi doktor řekl, že snad dobrý a že se prý uvidíme zase za rok. Trochu mě to překvapilo, nic moc zájem.
Důvod ZT mi samozřejmě nikdo neřekl, ale vím, že ač se do laboratoře posílal kus tkáně na vyšetření, mému dokorovi to bylo jedno a o výsledek se stejně nezajímal. Proto také hledám jiného. Celkově jsem se utvrdila spíš v tom, že potřebuji sehnat nového doktora. Klidně drahého a soukromého, ale takového, kterého budu aspoň trochu zajímat.

liliana2016
28. črc 2017

@misha44 : Drž se, ať to všechno dopadne bez komplikací. Držím palce ať se brzy zase zadaří.

misha44
30. črc 2017

Ahoj holky, mam jeste dotaz, je mozne ze jsem odkrvacela cca za 30 min. a ze mi odesel gestacni vacek aniz bych si ho vsimla...? Ja jsem nikdy necekala az to odejde samo, vzdy jsem sla na kyretaz. V patek jsem zacala spinit a behem dne jsem se rozkrvacela, pak jsem sla na malou a krvaceni se rozjelo, litaly ze me kusy vse to mohlo trvat tak pul hodinky, potom uz jen spineni a pak v sobotu rano ze me vyslo jeste par srazenin s krvi a od te doby uz jen slaboulince spinim. Trosku me boli v podbrisku, ale teplotu nemam... muze byt po vsem?

linee
30. črc 2017

@misha44 podle toho, co popisujes, tak ano,

liliana2016
30. črc 2017

@misha44 : Ahoj, možné to je. Já taky tehdy večer začala špinit a v noci se to rozjelo durch. Pár děložních stahů a vložka nestíhala. Pak už jsem zase jen špinila.

misha44
30. črc 2017

@liliana2016
@linee tak jeste konec neni, zacalo to na novo ...krvaceni a cucky☹

misha44
1. srp 2017

Ahoj holky, vcera jsem byla na kontrolnim UZ a gestacni vacek byl stale v deloze. Moje dr. mi predepsala kapky na delozni stahy a objednala me na dalsi kontrolni UZ v pondeli. Kapky jsem zatim nevzala, protoze jsem si chtela odpocinout. Od patku stridave krvacim vetsinou v noci, dost to boli, nejhorsi noc byla z nedele na pondeli. I dnesni noc me kolem jedne probudily delozni stahy a krvaceni, zrvalo to do rana v sedm rano, jsem ucitila ja ze mne na pul neco vyklouzlo v koupelne jsem se svlekla ve vane a vypadl cely gestacni vacek. Doufam, ze ultrazvuk bude cisty. Jsem rada, ze je to konecne zamnou, byly to vycerpavajici ctyri dny. Dekuji ze jste tu byly☺

moncicakhj
12. říj 2017

Já byla včera 11.10. v Motole a spokojenost. Je to vždy jen o lidech na koho se narazí. Podle UZ konec v 7+3.V PO jsem tam byla, že jsem špinila a lehce pobolívalo břicho jako při menstruaci a hned na ST mě objednali na revizi dělohy. V UT jsem už krvácela při každý návštěvě WC. Vše snad proběhlo v pořádku a všichni milý. Já nemůžu nic vytknout. I na sále než jsem upadla do mdlob byli hezký doktoři 🙂 Uvidíme až se mi zahojí a zkusíme znovu!