Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

luciik
24. čer 2008

Mě to udělali hned po prvním MA, ale stejně z toho nic nevyšetřili 😒

misicka455
24. čer 2008

Takže vyšetření na pr. 😒

luciik
24. čer 2008

Asi jo, ale dr. mě upozorňoval hned, že asi nic nevyšetří. Měla jsem MA v 9 tt, takže to bylo dost malé. Ale zase pro klid duše. Na jednu stranu zase dobře, že na nic nepřišli a beru to tak, že z 1/3 u prvních těhu se to stává 😉

kvetinecka
24. čer 2008

Mně říkala doktorka, že to posílali na histolku... To dělají automaticky... O genetice mi nic neříkala, tak to se ji ve čt zeptám... 😉

luciik
24. čer 2008

Květinko a v kterém tt jsi byla?

kvetinecka
24. čer 2008

Luciiku, byla jsem jako ty na začátku 9tt ☹ , 14 dní před tím nám krásně bilo srdíčko a pak přestalo... 😔

misicka455
24. čer 2008

Tak nám ani nezačalo 😒 To oni posilají na histolku i to moje poslali.

litsea
24. čer 2008

Ahoj holky, ráno už jsem teplotu neměla, takže jsem k obvodní nešla. Ale v krku mě bolí pořád 😒

Mě u Apolináře zařadili do nějakého výzkumu - půjdu na sono štítný žlázy, zjišťují hladinu jodu v moči, nabízí i vyšetření dělohy (to ale až po první ms kromě prázdnin, takže až někdy v září) a je tam i nějaký genetický test z mojí krve. Zatím žádné výsledky nevím a ani si nemyslím, že něco zjistí. Jenom mi tam mudr na utz řekl, že se vývoj zastavil kolem 9+4 tt a to bývá nejčastěji důvod nějaká vrozená vada a že můžu být ráda, že to tak dopadlo.. Jenomže, jistotu, že se to nestane příště zas stejně nemám 😖
Nález z histologie byl na dva řádky a dle mudr úplně normální.

Misi, tak zvládni návrat do práce 🙂

luciik
24. čer 2008

Květinko, já to taky tak měla, v 7 tt, srdíčko bilo a pak nic. Navíc jsem byla bez příznaků, šla jsem na poradnu a pak bác.Je to obrovská rána, pořad to bolí, já byla na revizi 11.4. a pořád na to myslím. Není dne, kdybych si nevzpomněla 😔

kvetinecka
24. čer 2008

To mě zatím nikdo nic neřekl, doktor v nemocnici říkal, že až po 2., 3. potratu to vyšetřují, tak to už se nás snad netýká 😕 😎 Uvidím, co mi ve čt řekne na gyndě. 😖

litsea
24. čer 2008

Květi, Luciku, koukám, že jsem na tom stejně jako vy. V 8tt ještě srdíčko bylo prý jako zvon... a příznaky jsem taky skoro žádné neměla, jenom kolem toho 9tt mi bylo asi dvakrát večer na zvracení. Další kontrolu jsem měla ve 12tt a to mi doktorka řekla, že nevidí srdeční akci a mimi odpovídá 10tt... 😢 Ten den jsem měla jít na NT screening a místo toho jsem šla na revizi...

misicka455
24. čer 2008

Holky tak já utikám, držte se 😉
Na ten krk jsou dobré pastilky Tantum Verde 😉

teksas
24. čer 2008

je litsea ja taky chodim k apolinarovi 🙂 no ja doufam ze ted po sestinedeli je tam ukecam na to IVF abych stihla v zari

kvetinecka
24. čer 2008

Lit, luciiku, já vím, člověk vidí to srdíčko a pak vám najednou řeknou, že nebije, pro mě to byl šok, ještě den před tím mi bylo zle a měla jsem normálně příznaky, dokonce manža musel dovařit špagety, nedělalo mi to dobře, pak přišel pátek 13. a bylo to 😔 ☹

litsea
24. čer 2008

Teksas, tak to je dobrá náhoda. Myslím, že je ukecáš po těch letech snažení.. 🙂 Mě tam doktorka sama říkala, že když se nám znovu nezadaří, ať tam zajdem do CARu. Ale říkám si, že když se nám to podařilo přirozeně, i když za dlouho, tak se třeba zadaří zas. 😅
Květi, to byl teda pěknej šok! Já na pátek 13. nevěřím, ale tobě teda zrovna štěstí nepřinesl! 😖

kvetinecka
24. čer 2008

Já taky nevěřím, snad blbá náhoda 😔

teksas
24. čer 2008

to ja prave uz na to prdim ....uz tam chodime skoro rok a zadarilo se 9 cyklus hlidany a i nastimulovany..meli jsme ho stejne podstoupit uz v zari ale tohle nam to trochu zkomplikovalo no ....ale zase ted uz mam jen jeden vajecnik ..tudiz zase mensi sance na prirozenee

litsea
24. čer 2008

Teksi, tak to chápu... ☹ To je fakt pech do tý vší smůly, ach jo, ach jo..

irisnik
24. čer 2008

na hystolku to posílaji pokud je určita velikost..ja poprve o to přišla v 10tt ale podle ultr.8tt ,srdíčko tyden před tím bilo,byla jsem kontrolovana od začatku každy tyden...dr. furt řikal že roste hodně ztuha....podle mě je to znat hned pokud jsou časte ultr....ted po druhe jsem se děsně bala,že se to stane znova....byla jsem 4+1 ultr.moc hezky...a 5+1 děs..takže jsem jen čekala až to po vysazení utra dostanu...snad se to vše odloučilo.....dr. mi říka že je to něco jineho než poprve....že spousta žen si neuděla jen hned test a myslí si že maji jen zpožděny měsíčky.....takže nikdo z nas vlastně ani netuší kolikrat za život potratí ☹ ,příznaky jediny ktery jsem postřehla u obou stejny byla zimnice....takže jsem to po druhe cítila že je zle....vymizelo mi hned noční čuraní a bolest prsou

kvetinecka
24. čer 2008

irisnik ☹ , taky jsem chodila skoro každý týden na UTZ, neslyšely jste něco o tom, že to často škodí??? 😕 Já jsem to četla v nějaké diskuzi, tak jsem se jen chtěla zeptat? 😒

irisnik
24. čer 2008

kvetinecka:nemyslím že to škodí....muj dr je veliky odborník,určitě by mi je tak často nedělal.....není ani zastancem nějakych vitamínu...max.acidum.,,,vše mi vysvětli a mužu se ho na cokoliv zeptat...ani jsem netušila proč se musí čekat po MA tak dlouho...nakonec mi to vysvětlil a po prohlídce jsme po 2 měsícich mohli začít znova...ted nemusíme čekat vubec protože jsem na revizi nemusela

kvetinecka
24. čer 2008

Irisnik : je to fakt hodně individuální, někdo může začít hned někdo až za 3 - 6 měsíců ☹, co ti na to řekl tvůj doktor? Já mam novou doktorku, poprvé jsem u ní byla už ve zhruba 3tt, takže nevím... 😉

kuchy
24. čer 2008

☹ Ahoj,tak dnes jsem byla u dr. a mel dovolenou,ten zastupující nebyl moc ochotnej,ale doporuil mi raději zajít do nemocnice,tak jsem tam šla a měli stávku, jen až jsem řekla,že jsem sestřička a odkud, alespon mě vyšetřili a znovu potrat potvrdili, zítra ráno mám nástup na revizi. Ale prý tam bdudu muset být přes noc, mám astma a spousty alergií. U nás na oddělení jsem to už říct musela, šla jsem si domluvit našeho anesteziologa,aby mě neuspával nějaký náš břídil. Snad to dobře dopadne a brzy budem moci začít znovu. 😉

kvetinecka
24. čer 2008

kuchy, dobře to dopadne neboj 😉 , já vím, je to hrozný pocit, já jsem se to dozvěděla a šup druhý den ráno na revizi 😔 . Uteče to jako voda a budeme se všechny zase snažit o nová mimíška 😅

irisnik
24. čer 2008

říkal že dlouho se musí čekat protože při revizi roztahují hrdlo děložní a podle kontroly toho hrdla ti to pak dr. muže povolit...a taky jsem ho vzhledem k svemu věku ukecavala...ale i tak kdybych nebyla v pořadku tak by mi ani věk nepomohl 😒

kvetinecka
24. čer 2008

Tak to jsem zvědavá, hlavně ať už je pryč šestinedělí a už chci 1 mršku 😀 , nějak to neutíká ... 😒

irisnik
24. čer 2008

jo jo to ja taky..jen to čekaní kdy se to povede a vydržet mít pěkny ultr.12 tydnu 😉

litsea
24. čer 2008

Jo aha, takže v hrdle je zakopaný pes!
Kuchy, tak to jsi měla kliku, že jsi z oboru 🙂 Aspoň, že už to zítra budeš mít za sebou. Revize se přežít dá, zákrok trvá jen pár minut..
Na první ms už se taky těším, doufám, že jí brzo dostanem 😵
Jinak utz si myslím nijak zvlášť neškodí, rozhodně není důvodem potratu. S rentgenem je to horší, i když někteří silní jedinci ho taky přežijou 🙂

kvetinecka
24. čer 2008

Ta první MS má příjít mezi 4 - 6 týdnem, že, týýý jooo, ještě zhruba 3 týdny 😀 😵

litsea
24. čer 2008

Květi, přesně tak. Já jsem už 3 týdny po, ale zatím to na to nevypadá... Ale ještě je má pár dnů čas 🙂