Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

mabe
15. črc 2008

Ahoj lit,

to je mi lito s ovulkou a praci urco zvladnes. Ja ranni ptace moc nejsem. Jsem spavec, ale neda se nic delat. 😒 Musim do prace. 😒

delfi
15. črc 2008

ahoj holky chtěla jsem se zeptat za jak dlouho po revizy Vám dorazila ms??? já jsem byla na revizy 13.6. - teď v pátek to bude 6 týdnu a po ms ani stopa už z toho začínám být trochu nervozní....mě mudr. řekla, že se můžem začít snažit hned po 1. ms a já na ní čekám jako na smilování. kdyby mi nedorazila do pátku za jak dlouho mě mudr. pošle na vyvolání nebo jak se to potom řeší nevíte někdo???

mabe
15. črc 2008

Ahoj delfi, po prvnim zamklem potratu me neprisla. Cekala jsem 8tt a pak jsem sla na vyvolavacku a do tydne prisla. Ted po druhem potratu dorazila 30DC, coz je u me parada. Dr. rikaji ze prijde 4-6t nekdy aji dyl. Ja byt tebou tak bych jeste pockala az se rozbehne sama. Je to podle me lepsi nez vyvolavacka. Ja aspon tedka uz jsem proti ruznym hormonum, lekum, protoze me to uplne rozhodilo telo. Ale chapu, ze by ses chtela uz snazit. 😉

misicka455
15. črc 2008

Ahojky tak mě přišla skoro na den pátej týden od revize 😉
jinak já jsem taky spáč, ale mám směny rozházený jednou za ti měsíce mám týden jako teďka , že chodím od 11-19hod, ale jinak chodím dvě raní to mám na šestou a dvě odpolední na 13:00 a tak se mi to točí kormě víkendů.

misicka455
15. črc 2008

Jinak Mab kalíšek je super já jsem se toho moc bála a pak jsem řekla, že kdo nezkusí nepochopí a už bych ho nevyměnila. Když jsem to řekla kámošce tak dostala asi půl hodinový záchvat smíchu 😀

mabe
15. črc 2008

Ahoj misicko, ja si to nedokazu predstavit s kaliskem. 🙂 Jinak rano jsem zapomela na kontryhel, tak ted popijim. Ted vecer mam MS zase silnejsi nez pres den, ale nic hroznyho. Nejak na me prichazi maminkovsky pudy. Asi je to tou MS, ze jsem takova rozladena. Uz bych chtela byt maminkou. 😉 Je me to nejak smutno. Nee, deprese, ale lito. 😒 Vim, chce to cas. Pristi tyden jdu ke sve dr., uvidime kam me dal posle a pak 30.7. na tu genetiku, tak jsem zvedava. 😉

misicka455
15. črc 2008

Já vím jak se citíš na mě to taky někdy přijde 😒

mabe
15. črc 2008

To asi mame vsechny s takovou zkusenosti. Nezbyva nez vydrzet. 😉

misicka455
15. črc 2008

No jasně nic než vydržet 😉

misicka455
15. črc 2008

Lit jaká byla mojža?

mabe
15. črc 2008

Lit, ja jsem taky zvedava 😝

misicka455
15. črc 2008

A nepíše a nepíše baba jedna 😀 Asi toho má moc 😉

mabe
15. črc 2008

Asi jo. Budeme si muset pocakt jeste nejakou chvilku. 😉

misicka455
15. črc 2008

Já mám dneska taky takovou divnou náladu zase mě bolí břicho a od ms to určo nemám už fakt nevím lítám po doktorech a stejně mě nic nezjistí. Ach jo 😒

litsea
15. črc 2008

Ahoj holky,
tak už jsem zpátky. Paní terapeutka je moc příjemná a mám hlavu jak pátrací balon- zatím to byla úvodní schůzka, takže mě seznámila s celou metodou, jak funguje, jak jsou všechny svaly propojené a trochu o historii metody. Vyptala se mě, jak jsem to měla s otěhotněním, cyklem apod. Potom mě prohlédla od hlavy a k patě a zhodnotila můj zdravotní stav. Doporučila mi objednat se po menstruaci na celkovou mobilizaci, včetně svalů pánevního dna, které se provádí konečníkem. Potom bude následovat cvičení a další dílčí mobilizace. Celý proces potrvá po dobu 3-4 měsíců a po tuhle dobu nedoporučuje otěhotnění, protože v těle budou probíhat změny v mobilizovaných orgánech, takže je zvýšené riziko potratu...
Musím to všechno ještě zvážit, jestli chci tak dlouho čekat a hlavně, jestli najdu pevnou vůli ke každodennímu cvičení, které je hodně důležité... 😅
Tož tak 🙂

misicka455
15. črc 2008

No já právě taky přemyšlím zda do toho jít tá doba mě děsí 😀

misicka455
15. črc 2008

Doktorka mě obědnala na rehabku od Srpna tak asi budu chodit tam a budeme se pokoušet 😉

mabe
15. črc 2008

Lit, to zni dobre. Ja se poradim s moji dr. pristi stredu, jestli teda si mysli, ze je ta metoda pro me vhodna a dulezita. Zada se me blokujou, ale jestli je potreba totok. Ale u me jeste 3-4 mesice nejsou tak hrozna doba. Stejne nez budu mit vsechna vysetreni za sebou. Uvidime.

litsea
15. črc 2008

Já myslím, že mi to cvičení vůbec neuškodí, právě naopak. A 4 měsíce není zase tak dlouho... Navíc prý při léčbě otěhotnět lze, jenom by mohl hrozit potrat, ale prý spoustu holek otěhotní i při léčbě a donosí zdravé děti... Asi do toho půjdu, ale ještě to pořádně zvážím.
Mabe, jestli stejně čekáš na výsledky, tak do toho jdi,určitě ti to neublíží 😉
Holky, jdu pomalu do hajan, papa 🤐

delfi
15. črc 2008

holky děkuju za informace, já s tý vyvolávačky taky nebudu nadšená, ale co nadělám.....8 týdnů to mě zabije čekat ještě 2 týdny!!!!

mabe
16. črc 2008

Ahoj koceny,tak jak se dneska mate? Me dneska celkem dobre. Asi proto, ze sem se rozhodla si vzit v patek dovolenou. 😉 Jinak dneska si uz konecne pujdu pro vysledky z nemocnice - histologie. Takze asi pujdu driv, no uvidime. Tak peknej den 😉

donnald
16. črc 2008

Ahoj holky,byl jsem tu tak pred 14dny a tehdy jsem jeste nevedela, zda bude vse OK nebo zamlkle tehu. Dnes uz vim, ze je to zamlkle tehu 😢 ☹ 😢 ☹ .
Potřebovala bych od vás poradit - jestli byste mi nekdo mohl rict jak probiha revize delohy. Mam z toho dost velky strach. Mela jsem jit uz dnes, ale dovedela jsem se to vcera v 19:30 h, takze to dnes fakt neslo. Muzete mi prosim nekdo poradit???????????????????????,,Budu vdecna za jakoukoliv informaci!!Diky moc.

litsea
16. črc 2008

Ahoj holky,
Mabe, dneska dobrý, jenom ovulka nikde a to už jsem dneska 15 DC. Byla jsem zvyklá mít ovulku 10-13 den a tentokrát nic, tak mě to štve... Dovolenou i když jenom jeden den ti závidím, mě hrozí nejdřív až tak někdy koncem srpna... 😔

Donnald, to je mi moc líto! ☹ V kolikátém jsi byla týdnu? Revize se neboj, je to malý zákrok, trvá jenom pár minutek, takže ti dají jenom kraťounkou narkozu. Spodem ti odškrábnou a vysají děložní sliznici. Ale myslím, že ti před zákrokem doktoři všechno řeknou.
Po zákroku budeš den dva krvácet a pak už to bude dobrý 🙂

donnald
16. črc 2008

Ahojky, díky moc. Celkem mě vystrašil včera doktor (můj má dovo tak jsem byla u jiného) a ten na mě s celkovou narkozou a tak, .....znelo to fakt drsne. Ja vlastne ani nevim v kterem jsem byla. Zjistila jsem 2 carky na testu 8.6. takze zrejme cca 6-8tyd, ale nebije od zacatku zadne srdicko, takze..........mi nikdo nic vlastne nerekl. Můzu se jeste zeptat jak se je dlouho v nemocnici a zda potom musi byt neschopenka?Nebo jak to je? Díky moc.

litsea
16. črc 2008

Donnald, on ten zákrok je v celkové narkoze, ale trvá jenom pár minut. Mě taky před tím strašili, je to jejich povinnost tě upozornit na všechna rizika... Já byla v nemocnici přes noc, ale někoho pouští i ten den, podle přístupu doktorů a podle toho, jak se budeš cítit apod. Neschopenku jsem měla asi 14 dní, ale můžeš ji mít i celé šestinedělí, záleží na zdrav. stavu... 🙂 Držím palce, ať je vše bez komplikací.

donnald
16. črc 2008

Aha, ja mam takovy strach!!! A to jsem původem zdravotní sestra 🙂. Vůbec nevim jak to vyresim s neschopenkou, jak uz to byva, je to nejhorsi cas, kdy neco takoveho mohla prijit - v praci. Muzu se jeste zeptat, za jak dlouho se ti dostavila menzes? Neudela to v tom tele hrozny zmatek? A musi se hned brat antikoncepce? Vim, ze se ptam jako blbec, ale vubec nestusim co mej ceka....

litsea
16. črc 2008

Fakt se neboj, je to malý zákrok. S prací se nestresuj, když ti bude dobře, tak můžeš jít za pár dnů zpátky...
Menzes by se měla dostavit za 4-6 týdnů. Mě se dostavila za 29 dní od zákroku, takže to vypadalo, že cyklus naskočil v normě, ale teď jsem druhý cyklus od revize a ovulka zatím nikde, tak nevím... Antikoncepce se brát nemusí. Někteří doktoři radí počkat s dalším těhotněním 3, někteří až 6 měsíců, ale je to individuální 🙂 Mě řekla moje gyndařka ať to neřeším, že si tělo řekne až bude připravené... Tak si vyber 😀
Kup si kontryhelový čaj, ten pomáhá při čištění a pro úpravu cyklu je dobrý femigard 🙂

donnald
16. črc 2008

Ahojky, díky moc.teď sjem volala na ambulanci, jestli můžu přijít jen tak....a oni samo, řekli že ne. Takže odpoledne ještě zkusím zavolat mému doktorovi, na soukr.mobil (snad mi ho vezme) a domluvim se s nim. Ma zitra v nemocnici ambulanci, tak jestli mi to udela. JInak to pry delaji 1x tydne o prazdninach ☹. Mazec.

litsea
16. črc 2008

Tak to mi přijde zvláštní, že tě nevzali hned... 😕 A dělají to jednou týdně, jo? Odkud jsi?
Já jsem asi zhýčkaná z Prahy, kde tě ve špitále vezmou hned, i když jsem si tam taky několik hodin odčekala na ambulanci... Tak snad tě nenechají čekat týden! 😖

donnald
16. črc 2008

Jsem z Olomouce. Můj gynekolog je porodník ve Šternebrku, takže chci jít tam. Asi mají omezený prázdninový provoz ☹. Vůbec se nemůžu v práci soustředit a myšlenky mi utíkají pořád k tomu samému.....! Navíc dělám vedoucí, takže můj pocit odpovědnosti v práci x (versus) neschopenka = psychické trápení na N. Ale vím, že je zbytečné pokládat otázku - proč zrovna my? Ikdyž asi každý si ji položil. vysvětlil ti tvůj doktor nějak čím se to stalo????