Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

maja42
19. srp 2008

mabe: tak to hukot, chudáku ☹ hlavně, ať ti ta genetika dopadne doře. ale ono by to šlo kdyžtak obejít ivf s pdg, ne? i když, to je taková útěcha naprd, co...
já jsem nemohla rok otěhotnět, taky jsem vyměnila dr, ten obratem zjistil, že ani neovuluju (jak jsem si myslela, ale bývalá dr se na moje zvídavé dotazy poučeného laika jen culila jak měsíček na hnoji, že se máme mít s manželem hlavně hodně rádi, haha), pošteloval mi to bylinama a utrošem, nechala jsem se napravit podle mojži a za dva měsíce jsem byla zbouchnutá. a pak přišlo to krvácení, ale u toho chorvata jsem na utz hercnu ještě viděla, na to nikdy nezapomenu, jak mlátila o 106 😒 ale bebo hodilo ručník, bohužel, do ringu a vzhledem k okolnostem (období dovolených a "expektační léčba") jsem ho mrtvé nosila v břichu skoro 3 týdny. manžel pořád doufal, mi to ale bylo jasné. doktor říkal, že ty tkáně zůstávají dlouho živoucí, ale vypadá to, že nakonec ten zánět mám 😠 tě obdivuju, že jsi to dala 3x. my jsme domluvení, že po druhém neúspěchu si zažádáme o adopci a necháme tomu volný průběh.

mabe
19. srp 2008

Maji, ja mela MA "jenom" 2x. 2007 - kveten, 2008 - cerven. Vzdy v 8tt. Ja pokud muzu otehotnet, tak zatim o zadne adopci nepremyslim. Ale kdovi, co nam najdou. Kazdopadne ted prelecit chlamydie, pak genetika, hormonalni profil zkontrolovat a pak se uvidi. Treba to opravdu poprve bylo diky tem hormonum a vyvolavackam a tedka tema chlamydiema. Uvidime. Znam ale nekolik holek, ktery potratily dvakrat a dalsi tehu v poho i trikrat. Tak to nesmime vzdavat.

maja42
19. srp 2008

chlamču jsem měla taky, už dávno, to jsem eště manžela ani neznala. našel mi to tehdy alergolog, když pátral po alergiích 😕 je tím prý promořených 90% populace. a ten alergolog vůbec neuvažoval, že by to mohlo být jinde než v pohlavních orgánech, prostě paninko, je to pohlavně přenosná nemoc a nazdar bazar, antibiotika mě i partnerovi (resp. partnerům, protože jak se to zjišťování a přeléčování táhlo cca půl roku, tak jsem mezitím změnila chlapa, no vkusná zkušenost, ale jeden z nich se mnou i doteď mluví 😀 ) a léčení bylo naprdlačku, furt to v krvi bylo, nemluvě o tom, že milostný život jsem měla skrzená to na úrovni matky terezy. tak jsem vlítla ke svému tehdejšímu gynekologovi, příčetnému to muži, ten mi vzal vzorky z pipiny a co myslíme? neměla jsem to tam! takže celý ten trapný cvičák byl úplně zbytečný, měla jsem to v plicích, asi z klimatizace a nakonec mi to vyléčil ten gynekolog koňskou dávkou atb, i když se ho to vlastně vůbec netýkalo. no nic, aspoň je toho veselá party historka 😉

mabe
19. srp 2008

Maji, tak to ja mam v pipce. 😒 Ted beru druhou davku ATB a pak pujdu na kontrolu. Pristi tyden jedem na dovcu, tak nevim, jestli uz muzem sexovat. Stejne to bude chraneny styk, protoze nechci otehotnet, jeste ne. Ale nevim, nebo mam pockat az po kontrole. Ale ta bude az nekdy v zari s tema vysledkama genetiky. 😒 Ja uz ani nevim, jak se to dela. Nejdriv tehu, pak sestinedeli a ted chlamydie. 😒 Naposledy v kvetnu. 😒

maja42
19. srp 2008

tak zavolej doktorovi, jestli můžete se šprckou. po té abstinenci to budete mít jako poprvé 😉
já jsem takový systematický metodik, takže si vedu tabulky teplot, medikací, styků, závažných událostí atd. (už na to budu pomalu potřebovat legendu, jak mi těch zkratek přibývá), takže kouknu do tabulky a vidím - ólalá, 30/6. no to je krásné, hlavně když do té doby průměrně 0,7 styku denně (počítal manžel) 😀

jarynek
19. srp 2008

🙂 Zdravím děvčata..tak vidím, že jsme se "bohužel" zase rozrostli, chjo....já mám dneska za sebou třetí týden a nevím nevím.....jinak k těm chlamydiím...měla jsem je taky...a přišla na to doktorka náhodou..pořád jsem trpěla na výtoky , tak se naštvala a říkala, že mi udělá testy na chlamidie...natočila to a bylo to tam...jsem se málem zhroutila...partnery jsem nestřidala tak jsem to nechápala....no a teď si to pravidelně nechávám točit a upozorňuji na to každého...je to pěkné svinstvo...tak mě napadá, že bych to měla znovu nechat prověřit...naštěstí to šlo lehce vyléčit... 🙂

mabe
19. srp 2008

Ahoj jarynku, je to svinstvo. Delala ti dr. kontrolni stery po ATB a pak si mohla na to skocit nebo jakpak to bylo u tebe, jestli se muzu zeptat??

maja42
19. srp 2008

no říkala jsem si, že po tom 6inedělí si nechám udělat testy aspoň na chlamču a toxoplasmózu. sice už se přes 3 roky stýkám jen s jedním chlapem (a on doufám taky 😉 ), ale fur sichr. k tomu máme kočku, je sice polštářová, pravidelně odčervovaná a očkovaná, ale občas přijde do styku i s jiným zvířetem a za poslední rok jsem měla i pár tataráků. po tom všem už ze mě bude nesnesitelný pacoš, poučený laik a zvídavý invalida jirka karásek 😀

ženy, nemáte některá zkušenost, jestli si po revizi může / má pít takový ten čaj na otěhotnění (kontryhel, hluchavka etc.)? mně by to asi psychicky udělalo dobře, že jako něco dělám a připravuju se na nový pokus, ale zas ať si ty hormony nerozhasím...

litsea
19. srp 2008

Ahoj děvčata, tak jsem zpět z dovči 🙂 Dneska jsem byla na té mobilizaci, bylo to žůžo, fakt! 😀 😝 No a od zítřka vstávám o půl hodiny dřív a začínám se cvičením 🤐

Koukám, že máme nové přírůstky, no někdo holt asi musí těch 30% procent tvořit.. 😖 Holky, je mi to fakt líto! 😢 Majo, bylinky můžeš ihned, mě kontryhel dokonce doporučila gyndařka hnedka po revizi. Taky jsem zkoušela Femigard a teď už jen maliník, femibion a kyselinu listovou 🙂

Holky, to mě nestrašte, že jsou ty chlamydie tak rozšířšený...! 😠

jarynek
20. srp 2008

ahotje..mabe...jasně, že mi dělala ještě kontrolní stěr a díky bohu bylo to oukej..ona říkala, že na to jaké je to svinstvo se to výborně léčí...tuším,že jsem dostala dvě krabky nějakých prášku..a tím to bylo vyřízené. Ani mě nenapdalo si dělat testy na toxoplasmosu...kdo mi to udělá.
Maji...s čaji nevím, ale pořád jím od Babyplan a prokládám to kyselinou listovou, včera jsem do toho hodila celaskon, protože jsem nějaká nachlazená. Jinak mám objednanou ještě Q10, a to nejen pro mě,ale i pro přítele...ten chudák ještě musí ďobat CEM-EM pro muže..tak je z toho odvázanej...tak jestli tohle nevyjde , tak potom nevím. 😉
Litsea..doufám, že jsi měla příjemnou dovču a jen se chci zeptat na tu mobilizaci, možná mi něco uniklo....a s těma chlamydiema vážně, nech si udělat pro jistotu kontrolní stěr....nebolí to a budeš mít jistotu, že jsi oukej.

maja42
20. srp 2008

ahojte, no je nás s ma dost, bohužel. z mých nejbližších kamarádek s tím ale nemá zkušenost žádná, takže chudery neví, jak na to reagovat. a když reagují, tak mě to nenadchne 😒 jsem v pn 2 týdny a eště asi kvůli tomu zánětu budu, předtím 2 týdny dovolená, tak si začínám připadat jak robinson a manžel je můj pátek 😀 jak přijdu do kontaktu s vnějším světem, mám z toho hysťáček. včera už jsem si dělala srandu, že ze mě bude taková ta bláznivá manželka jak z jany eyrové nebo ta paní z nadějných vyhlídek, jak čekala na svého ženicha ve svatebních šatech na hostině 30 let. akorát já budu říkat, "jó, v červnu 2008 jsem otěhotněla teď pořád čekám" 😉
akorát jedni z našich blízkých kamarádů přišli nedávno o bebo v 8. měsíci (!), sama jsem tehdy nevěděla, co jim na to říct, byla jsem šťastná ze svého dlouho očekávaného těhotenství, tak jsem jim jen nabídla pomoc a neříkala nic víc. teď na ně musím hodně myslet, to by mě asi definitivně zlomilo, když jsem na šaškec i z takové relativní drobnosti jako ma v 6tt (revize ale až v 9tt 😝 ) a považuju za úspěch, že sice řvu každý den ale ne celý den...

jinak díky za rady, byliny jsem si uvařila, babyplan tam mám eště zbytek, tož si sem tam zobnu.
to, že je chlamčou promořená skoro celá populace, neznamená, že to všichni mají, ale že to někdy měli a přechodili. podobně je to s toxoplamózou, normálně se to testuje ve 12tt, jestli na to máš protilátky. jenže mi baba v nemocnici říkala, že toxoplasmóza prý může způsobovat potrat v ranné fázi těhu, tak se radši doktora (znovu) zeptám. ten zas bude koulet očima, že jsem to viděla v ordinaci v růžové zahradě 😀 (kterou nesleduju).

jarynek: mobilizace je, když se jdeš napravit k fyzioterapeutce metodou podle paní mojžíšové a ta fyzioterapeutka ti (krom jiného) strčí prst do p*dele a napraví ti kostrč a vazy 😉 je to metoda léčení funkční sterility a pomáhá oěhotnět (jako se to stalo i mě) a úspěšně donosit (jako se mi nestalo).

misicka455
20. srp 2008

ahojky holky , dočítám a vidím, že tu máme další lidičky 😠

já končím druhou ms a už dneska jsem připravovala miláčka , že od pátku začiná slouložicí maratón 😀

mabe
20. srp 2008

AHoj misicko, tak me druha dneska zacala. 😉 Uplne presne jak mela dle ovulace, tak snad telo uz bude fungovat. 😉 Drzim palecky, a at manzu neuzenes. 😀 At ti vydrzi. 😀

maja42
21. srp 2008

toho bych se nenadála, že budu někomu závidět, že krámuje a sama se na to těšit jako na skvělou událost 😀

donnald
21. srp 2008

Ahojky děvčata,

moc vás všechny zdravím. tři dny jsem tu nebyla a zase nové přírůstky. Na jednu stranu je to ☹ , ale jinak jste v 🙂 partě.

Misič - já ti tak upřímně a bezelstně závidím!!!!!!!!Fakt. (A samo že v dobrem 🙂 ) Já jsemd nes už 34 den po revizi a ta jedna mrcha pořád nikde ☹ . Mám hrozný strach, že nepřijde. Pokud to nedostanu do konce srpna, mam přijít k dr. Myslíte, že si to můžu psychicky vsugerovat? Mívala jsem problémy s cyklem od vysazení HA.....

Lit - a jak ses měla na dovče?

maja42
21. srp 2008

donnald: taky jsem to mívala jak noty na buben, přes 40 dní a samý anovulák a srovnaly mi to až byliny a utroš, takže se taky bojím, že po revizi to bude stejné. to už ale nebudu čekat na zázrak a domluvím se s doktorem, ať to trochu naspíduje. teď aspoň piju bylinkový čaj (kontryhel atd.), který jsem si nechala namíchat už před prvním těhotenstvím, jak jsem se tady poradila. to by mě snad mohlo hormonálně hodit do pohody (nebo aspoň jako placebo 😉 )

holky, vy se tady snažíte všechny už pro druhých krámech od revize nebo jak? dr mi říkal, že po třetích, včera jsem to hledala na internetu a každý říká něco jiného (někdo že hned po šestinedělí). já mám pocit, že dokud zase nebudu zbouchnutá, tak se budu furt cítit tak blbě jako teď, ale zas nechtěla bych tomu eště víc uškodit... 😒

misicka455
21. srp 2008

Ahojky, podle mě je na každým kdy začne podle toho jak se cití já už ani po první mrše nic nepoužívala když jsme se spolu milovali a teď po druhé už se k tomu budemem i víc snažit 😀

misicka455
21. srp 2008

Donnald já si myslela, že taky po revozi nedojdou a došli neboj 😉 I když psychika je velká sviňa a dokáže divy 😒

donnald
22. srp 2008

Ahojky,

Mis - pořád tomu věřím, tak uvidíme 🙂.
Majo - jaký piješ ještě čaj kromě Kontryhele?Já nikdy na to nic nebrala - jajko na nepravidelný cyklus. Když mi udělal dr. odběry - hormonální profil, ře kl, že je vše OK, ale asi nemohlo. Taky potom půjdu jak po uzeným 🙂.

Ale uvidíme, třeba přijde skutečně sama! hezký den.

maja42
22. srp 2008

donnald: 100g třezalka, 100g kopřiva, 100g kontryhel, 50g hluchavka, 30g měsíček, 20g řebříček. Polovina lžíce se spaří v 1/4 litru vody. Nechá se 15 minut louhovat. Pije se 3x denně mimo menstruaci. Po spotřebování směsi se udělá 14 denní pauza a pak znovat opakovat.

nechala jsem si to namíchat v bylinkárně, jenom půlku dávky (třeba ta hluchavka je dost drahá, celkem to stálo myslím 170kč) a byl toho pytel jak vrata.

moje původní doktorka mi taky říkala, že HP ok, a když jsem se ptala, co tím jako myslí a jestli ovuluju, tak prej neví 😀 takže už jsem jinde. jinak, všichni říkají, že po prvním těhotenství už tělo lepší startuje. věřím, že ty hormony mě tak rozpumprlíkovaly, že vehementní ovula prostě bude! 😉

katiz
23. srp 2008

Ahoj holky,
tak ja už jsem v 4 den v práci.. po 11dnech nemocenské :-/ A je to síla... Pracuji v Turist. info centru a je to síla, když sem příjde nějaká těhulka, nebo když je jenom člověk potká na městě... Vím, člověk se musí vráit zpět do normálního života a ne se pořád litovat.. tedy to mi říká pořád manžel, tak se tím snažím řídit, ale......
Chtěla jsem se zeptat: jak dlouho jste po revizi neměly sex?? Dr. mi řekla že ho nedoporučuje na 6 týdnů!!!! Jinak se cítím skvěle, tak nevím, proč by jsme nemohli, samo s nějakou ochranou... už začínám odpočítávat 3 měsíce, at se můžem začít znovu snažit 😵
Taky se bojím, že mrcha nepříjde, protože problém po vysazení HA byly a navíc jsem užívala hornomy na ovulaci...
Přeji krásný víkend

mabe
23. srp 2008

Ahoj katiz, tak vidis, uz jses v praci - pomalu to utika. Je jasny, ze te to drzi a jeste bude. Me to vcera taky zase dostala, kdyz jsem videla maminku s dvema detma malyma a rikala - ja ti naliskam. Tak jsem si rikala:"doprdele, jak se to k nim chova". 😠 Dr. doporucuji dodrzet sestinedeli. Preci jenom po revizi mas v deloze "otevrenou ranu", ale vim, ze nekdo to nedodrzi a nic se nedeje. Je to na tom, jak se clovek citi. Kazdopadne s ochranou je fajn - hlavne kvuli zanetum a infekcim. MS urco dorazi. Rika se, ze ten organismus je jakoby zresetovanej. Uvidis.

misicka455
23. srp 2008

ahojky, my vydrželi nesexovat měsíc 😀 začali jsme až po první mrše 😉 Ale jsou i jiný věci vrátila jsme se zase do mládí a je fakt, že nám to v našem sexualním životě i toršičku maličko pomohlo 😀
Dneska už mám jeden den po druhé mrše tak jsme se zase začali snažit, ale vůbec nevím kdy budu mít ovulu jelikož mrcha přišla nepravidelně 😒 Tak holt budeme zkoušet starou dobrou taktiku každý druhý den 😀

misicka455
23. srp 2008

Jo katiz nic si z toho nedělej , že tě těhule dostavají. já mám dva měsíce po revizi no už skoro tři a taky mi to někdy dělá problémy. Naposledy včera , jak jsem tu kdysi psala že jedna má známá co jí nemusím je těhotná tak akorát včera byla na gyndě a dostala těhu průkajdu a ten její se z toho tak radoval a já měla pocit jako kdybych sežrala nějaký kámen, dýchat jsem nemohla no hrůza jak mi bylo. Doma jsem to ořvala a chudám manžel ten to zase obsral jak jsme na něj byla protivná až dneska u oběda mu to řikám, že to bylo docela blbí se předemnou radovat a jak mu to řikám tak mi zase začali téct slzy jako chrachy 😉 Holt to tak bude dokud se i my nestaneme znovu těhulkama a pak to bude zase na chocholouška , protože se budeme jen hlídat kalhotky sledovat s loupou jestli tam není krev atd. 😉 Ale hlavu vzhůru my to zvládneme 🙂

maja42
24. srp 2008

mabe: jakotože nejsi na dovolené?? 😉 a dovolil dr styky?

katiz: mně řekla sestra v nemocnici, že nemáme sexovat celých 6 týdnů (ovšem tvářila a bohužel i vypadala, že dva měsíce bez sexu je standard). opakovaně jsem se ptala nezávisle operatéra i gyndaře, a oba se shodovali, že 2-3 týdny, ale se šprckou. musím se eště zeptat, jak s tím mým zánětem, to bude asi horší.

misicka455: a měříš BT? to je na ovulu skoro tutovka. ale každý druhý den taky, člověk se pěkně rozcvičí, uvolní a nemusí řešit, že dnes musí 😉

misicka455
24. srp 2008

Teplotu neměřím nějak jsem na to liná každý den ve stejnou dobu stávat a měřit. jelikož chodím na směny a když mám odpolední tak se chci vyspat tak nevím zda by to měření bylo přesný. Taky vím jak vypadám když mám přerušovaný spánek stačilo mi když jsem brala antibiotika každých 8 hod a v noci se jen vzbudit zapít prášekl a spát dál a já už měla skažený spánek 😉

kaficko
24. srp 2008

Ahoj holky,
prosim vas,mohly byste mi poradit. Vysadila jsem HA cca po 7letech a zacali se snazit s manzelem o miminko. Posledni ms byla 4.8. Ovulace probehla. Citila jsem,ze bych opravdu mohla byt tehotna-zaludek na vode,nafoukle bricho..Dalsi ms cekam az 31.8.-tj za tyden,tudiz na tehu test bylo jste brzo.Vcera se mi ale stalo,ze me od rana bolelo dost bricho,k tomu slabe krece a odpoledne koukam a neco ze me odeslo-vypada to jako nejaky slizovy vacek a uvnitr maly zarodek-embryo.Myslite si,ze je to mozne,takhle brzo pred ms a ze by to slo rozpoznat?Mela bych jit k doktorovi?Nebo se to stava,ze se embryo neudrzi?moc dekuji za vase tipy a rady.

misicka455
24. srp 2008

Ahojky kafíčko, to se bohužel stavá často, že se vajíčko dobře neuchytí a pak odplave. Jen mě zaraží , že stím nepřišla i mrcha 😲 Někdo je třeba týden těhu a ani o tom neví a pak jenom přijde trošku víc bolestivá ms a všechno odnese. Jestli , ale máš nějaké nejastnosti tak si na gyndu zajdi udělají vnitřní ultrazvuk a uvidí jestli tam třeba něco nezůstalo a vezmou krev pro jistotu 😉

misicka455
24. srp 2008

U mě to vypadalo když jsem potratila jako nějaký chuchvalce kůže s krví 😉 Ale je fakt , že jsme byla už dál než ty 😉

kaficko
24. srp 2008

Dekuji za rady,prave ze mi to je hodne divny,ze tam nebyla zadna krev a navic do ms je jeste tyden.Mam pocit,ze mi na gynde nebudou verit.Mam tam jit jeste pred ms nebo az po tom?