Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

prochi
25. zář 2008

Petrakalcik, tak já asi neporadim... chtěla jsem to zatím jen nechat na přírodě, dlabu na doporučení doktora Femibion800 a nic víc jsem zatím nechtěla podnikat.
Ale teď začínám trochu panikařit 😀, když tady čtu, co všichni podnikají za kroky, tak jsem si řekla, že zkusím aspoň ten kontryhel, ale jak se znám... než se donutim ho někde koupit... 😀

ajuskab
26. zář 2008

misicko: opravdu to může být psychické, já totiž mám malinko stejné obtíže, ale někdy je mi uplně fajn, hlavně v práci, když mám spooooustu práce (jsem sestřička a pracuji na interně) a vidím, jak jsou na tom lidi mnohem mnohem hůř, tak na to tak nějak zapomenu, když je mi na omdlení, tak se předkloním a jdu zase dál, fakt si myslím,že mám jen nízký tlak a jinak mě užírá psychika :(

prochi: tak to je fajn že jsi nemusela na revizi a myslím,že když jsi otěhotněla dotěd hned, tak zase otěhotníš a bude všechno fajn, uvidíš ;) myslím,že nic podnikat nemusíš, jo a že doktor nic nedělá je v poho, ikdyž sono by ti udělat měl, to je divný, zkus mu zavolat, hlavně než začneš těhotnět by ti měl udělat sono, jestli je děloha v pořádku vyčištěná;)

masanka
26. zář 2008

Ahok holky,
jsem na podobných stránkách úplně poprvé. Tak nevím moc jak na to. Snad jsem tady správně. Jsem právě v 8 týdnu ( dle PM ) a na UV doktor neviděl nic mimo plod. váčku. prosím o Váš názor. Myslíte, že je možné tam v 8 týdnu vůbec nic nevidět? Myslím si, že jsem otěhotněla později. Tak o 14 dní. Je možné, že by bylo těhotenství jen 5-6 týdnů, ale plod váček odpovídal 8 týdnům?
Děkuji za odpověď.
Mašanka

maja42
26. zář 2008

prochi: nepanikař z čajů 😉 když jsi nikdy neměla problém s otěhotněním, tak máš asi hormnony v cajku. kontryhel je na růst děložní sliznice (ostatní byliny v mém čaji jsou protizánětlivé a čistící) a prodává se i samostatně pytlíkovaný. já osobně to piju fakt hlavně kvůli tomu, že potřebuju mít pocit, že něco dělám pro další těhotenství. před MA jsem rok nemohla otěhotnět, tak mě to furt straší, že se zase nerozovuluju a budem střítet naslepo 😒

misicka455
26. zář 2008

mašanka, tak možné to jestli jsi měla ovulaci až později a později jsi otěhotněla. ¨Tak si prostě stůj za svím a ještě týden počkej jestli se něco začne dít 😉 Tak přeji ať mimčo začne růst 😉

misicka455
26. zář 2008

něco o kontryhelu 😉

Kontryhel obecný - Alchemilla vulgaris
Kontryhel je nejvýznamnější bylinkou pro ženy, protože výborně působí na všechny "ženské" nemoci. Především při oslabené nebo slabě vyvinuté děloze, kterou výrazně posiluje, a tím zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění. Pro udržení plodu v těhotenství se pije od ukončeného 3. měsíce těhotenství. Má příznivý vliv na růst děložní sliznice, upravuje menstruační cyklus - při snaze o otěhotnění se pije v první polovině cyklu do ovulace. Kontryhel je velmi prospěšný i pro kojící matky, neboť zlepšuje kvalitu mateřského mléka, podporuje jeho tvorbu a vylučování.

Pomáhá při menstruačních poruchách a bolestech, výtoku a těžkostech souvisejících s přechodem. Má dobré hojivé účinky, které mají i další uplatnění - léčba všech zánětlivých onemocnění v podbřišku, například častý zánět vaječníků. K tomuto účelu jej používáme nejenom jako čaj, ale i vně jako součást složky sedací koupele.

Tumí nadměrné krvácení při menstruaci a zároveň tlumí bolestivost a příznivě ovlivňuje psychiku, což kontryhel předurčuje i pro zmírnění klimakterických obtíží. Je-li podáván zároveň vnitřně i zevně, léčí bílý výtok. Zevně se užívá na výplachy při gynekologických zánětech a na hemoroidy, zmírňuje zároveň svědivost sliznic. Při vnějším používání kontryhele slouží silný odvar k omývání ran, čerstvá šťáva z natě se může použít na zesvětlení pih, ve formě koupele se doporučuje pro neduživé děti, kterým posiluje svalstvo.

Svou dobrotu projevuje tato bylinka tím, že nemá žádné vedlejší účinky a při běžném dávkování ji můžeme užívat dlouhodobě.

Obsahuje třísloviny, silice, hořčiny, glykosidy, vitamin C a jiné látky.

petrakalcik
26. zář 2008

Misicko, dekuji moc za info ohledne kontryhelu. Cestou z prochazky jsem "potkala" bylinkarstvi, tak jsem si ho hned koupila. A zkusim ho pit...

misicka455
26. zář 2008

Není zač tak snad pomůže 😉

misicka455
27. zář 2008

Mě i zachutnal a vždycky se těším až si ho uvařím a hlavně tedka v zimě i zahřeje 😀

jarynek
28. zář 2008

🙂 zdravím dámy...tak hlásím svou druhou a zatím snad bezproblémovou menstruaci. Příští týden odlétáme s přítelem na dovcu do Egypta..a začínám přemýšlet nad tím, že už to nechám zase náhodě...stejně si říkám, že když je něco špatně, tak to tak dopadne i když začnem později. Koukám, že jste se daly všechny na bylinky.. 😎 ...prostě děj se vůle boží......tak nějak jsem si uvědomila, že už je čas......

misicka455
28. zář 2008

Já bych to taky nechala na náhodě 😉

maja42
28. zář 2008

nazdar všem,
jsem sice zastánce poslouchání doktorů, ale my valíme na konci listopadu na týden do paříže (bolestné za ma), při nevypočitatelných délkách mých cyklů to možná bude taky jen druhá ms po revizi, ale vzhledem k tomu, že to bude už 3,5 měsíce po revizi, tak do toho už budem práskat na plný kotel. takže s chutí do toho a ať se všem brzo zadaří 😉

ajuskab
28. zář 2008

ahojky holky, jak to jde?jak se všechny máme? my se celý týden, co jsem měla mít plodné dny snažili a tak ted budu čekat, táááák bych si přála, aby to vyšlo 🙂

misicka455
28. zář 2008

takže s chutí do toho a je hotovo 😀

misicka455
28. zář 2008

já se chci taky snažit 😒 V úterý jdu k doktorce tak snad se posunu trošku dál s tím co mi je 😉

ajuskab
28. zář 2008

misicko, at to dobře dopadne a skočte na snaženíčko a je ;) jsem zvědavá, jak se nám všem bude dařit 😉 snad budem brzo všechny štastné těhulky 😀

misicka455
28. zář 2008

Díky 😉 Já doufám, že nepozději do půl roku budeme všichni v očekavání 😵

ajuskab
28. zář 2008

no snad jooooo 🙂 a od kdy se můžete snažit? respektive jak dlouho jsi po revizi?

ajuskab
29. zář 2008

holky, kdepak jste?? copak všechny děláte??

anavka
29. zář 2008

Ahoj holky, tak já jsem v očekávání 2. MS, ale dnes je to už zase 31 dní, tak doufám, že co nejdřív dorazí 😠 😖 A hlavně, že to nebude takový mazec jako poprvé.... 🙄 My už tomu po 2.MS necháme asi volný průběh, nejdříve jsem myslela, že dodržíme ty 3 měsíce, ale asi na to kašlu 😔

marcelapetrikova
29. zář 2008

ahoj holky takže řekla jsem misicce455 že se sem stavím a písnu výsledek
takže krev z dneška má 1645 jednotek hcg tak doufá že už to bude v pořádku a dotáhnem to do konce 🙂

misicka455
29. zář 2008

Marci dík za info a pořád ržím palečky 😉

misicka455
29. zář 2008

Já jsem byla dneska u doktorky a jinak se valím u telky. Já jsem po revizi no teďka přijde čtvrtá mrcha, jenže snažení je trošku komplikovanější kvůli mím zdravotním problemům takže snažení možná tak na konci roku či začátku přištího.

vm72
29. zář 2008

Ahoj holky!
Omlouvám se že vám sem lezu,ale nevěděla jsem kam jít pro radu a padla mi do oka vaše diskuse.
Dnes jsem byla na testu HCG.Jsem 16 dní po KET a oznámili mi,že hodnota je pouze 51.
Že je tam pouze náznak těhotenství a že půjde spíš buďto o mimoděložní,nebo biochemické těhotenství.
Jsem z toho úplně vyřízená a celé odpoledne jsem doma probrečela.
Pozvali si mě ještě na kontrolní odběr ve čtvrtek,ale já se stejně obávám,že je to prostě už ztracené.
Chtěla jsem se vás zeptat na váš naázor,jestli má vůbec cenu ještě doufat...
Moc vám děkuju! VM

maja42
29. zář 2008

ahoj vm72, zkus eště doufat, i když my jsme tady taková parta hic, co zrovna různé naděje potvrdit nemůže... 😒
zde tabulky hdonot hcg. ale asi ti bohužel řekne, to co doktoři. uvidíš ve čtvrtek, třeba se hcg vymrští.

ajuskab
30. zář 2008

vm72: no právě,jak ti psala už maja42, my nejsme zrovna ty, kterým se splnilo to, co jsme si přály 😢 ale ty zkus ještě počkat do čtvrtka, naděje umírá poslední ;)

marcelapetrikova
30. zář 2008

ahojky
tak je tammmm jsem v 4+6 tt 😀

maja42
30. zář 2008

tak to gratuluju 😀 😀 ať se škleban drží. a v kterém cyklu po revizi?

marcelapetrikova
30. zář 2008

maja byl to 3 cyklus a 3 ms už nedošla,dr mi říkal v září přijdtě jako těhotná ano?tak jsem mu to splnila sice asi dostanu v práci padáka ale víš co smolím na ně
jinak škleban 😀 super název