Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

misicka455
30. zář 2008

Marci tak ty posloucháš ty doktory na slovo 😀

misicka455
30. zář 2008

Gratuluji 😉

ikke
30. zář 2008

hamina • Dnes o 10:13
😔 Ahoj vsichni. Mam za sebou jiz treti samovolny potrat a jsem znovu tehotna asi 6-7tt.Vcera jsem se vratila z nemocnice.Zacala jsem spinit,ale jen malinko a kratce.Po zkusenostech jsem samozrejme hned letela do nemocnice.Krvaceni okamzite prestalo a ja si par dni odpocinula,ale kdyz mi delali posledni ultrazvuk byl videt jen delozni vacek.V patek jdu znovu na ultrazvuk a doufam,ze plod uz pujde videt.Mam pocit,ze je vse v poradku.Zadne komlikace nemam,ale nemuzu prestat myslet na to ,ze se to znovu nepodari.Ahoj Haminka

martik.m • Dnes o 10:28
Ahoj Haminko, je mi moc líto co se ti v minulosti přihodilo.....Já jsem se taky včera dozvěděla, že jsem těhu.ale tak max.4 týden. Byl zatím vidět jen váček.za 3 týdny mam přijít znovu na UTZ. ALe asi se za ty 3 týdny zbláznim......Snažim se myslet pozitivně a nečíst si tady různé smutné konce těhotenství, ale prostě to nejde.....
Přeji ti hodně štěstí aby se to tentokrát povedlo.....Martina 🙂

petruci6 • 28tt • Dnes o 10:30
ahoj hamina,
viem co prezivas,tiez to mam za sebou,ale neprivolavaj si nic zle,mysli pozitivne,ze tentokrat sa vam to podari do uspesneho konca
lekari ti nedali lieky na udrzanie tehu-napr Duphaston,ten som brala aj ja s kys listovou

pajinkaa • 18tt • Dnes o 13:26
Hami - taky mám za sebou 3 zamlklé těhotenství, jedno mimoděložní a teĎ jsem těhotná po páté... Je to těžké se oprostit od toho a myslet pozitivně.
přesně vím, jak se cítíš, zažila jsem to zklamání mockrát, ale nikdy nepřestala věřit, že jednou se to podaří! takže určo to bude u Tebe ok už teĎ! Já i teď opět na zač špinila, dostala Utrogestan a od 8 tt jsem na neschopence... ale zatím se držíme!
tak neboj, bude to dobré, odpočívej a snaž se nestresovat! 🙂

kyka • 1d • Dnes o 14:11
ahojky
my už jendoho lupínka máme naštětsí,ale druhé dopadlo jako u Vás zamlké 7týden ...je to fakt mazec a obduvuji Vás všechny které se pokoušíte znovu a znovu mě se vůbec do dalšího těhu nechce při představě,že by se mohlo něco dalšího opakovat fakt pro mě to bylo psycho jak blázen a tak smekám před Vámi a dodávám mnoho energie mám sestřenici v nem na gyndě a povídala mi jak hodně dělá psychika a to mu teda fakt věřím takže oparv du pokud to jen aspoň trochu půjde myslete pozitivně aby vaše těhu bylo stále pozitvní 😉
Nyní čekám na menstruaci a zatím nic tak uvidíme jakým směrem se to povede ..

vika34 • 1d, snž • Dnes o 19:46
ahojte všetky ,ktoré bohužiaľ patríte do tejto témy.Ja som bola už 7 razy tehotná/1 pôrod,1mimomater a 5 spontánnych potratov.Tento posledný potrat ma úplne dorazil,strašne som verila,že to tento krát výjde,bola som po IVF a predimplan.genetickom vyšetrení embrií a vydržala som tehotná o 2tt dlhšie ako inokedy,takže chápem všetky ,ktoré majú obavy o svoje ešte nenarodené .Síce sa hovorí,že treba myslieť pozitívne,ale ako to dosiahnuť?Ja si myslím,že už to beriem ako súčasť môjho života asi preto ,že mám predsa jedno dieťa a keby som si to nejak hrozne pripúšťala asi by som to psychicky nezvládla.Treba si posmútiť už ked sa to stane,ale život ide dalej ,treba zdvihnúť hlavu a pokračovať.Držím všetkým palce a niekedy sa nedá myslieť pozitívne a byť v kľude,lebo strach je väčší.

pajinkaa • 18tt • Dnes o 19:59
Holky - myslím, že ten strach už nám bohužel z hlav a srdíček nikdo nevezme, ale důležitý je to nevzdat! Já teda za sebe můžu říct, že pro mě byl nejhorší ten první nezdar ve 12 tt - do té doby jsem neměla o nějakém zamlkém ani tušení - hrozně těžce jsem to nesla, pořád brečela a říkala si, proč zrovna nám se to stalo. Když jsem se o to začala víc zajímat, tak jsem zjistila, že tenhle problém má spousta holčin... ale že těch nezdarů zažiju ještě tolik - během 3 let - mě ani ve snu nenapadlo! Ale pokaždé jsem věřila, že teď už to vyjde!
nevím, co je horší - jestli nemoct otěhotnět vůbec - nebo potrácet.... hrozně smutný jsou obě situace... ☹
a je pravda, že psychika je důležitá - je potřeba se přes to dostat a jít dál, počkat pár měsíců a ono to zas půjde. Já po tom posledním - mimoděložním a operaci si řekla, že min rok o žádném těhu nechci slyšet .... a šup 5 měs po operaci jsem viděla //! a to naopak zas málem ranilo dr, že je to moc brzo.. ☹ Takže člověk si nevybere - ale přesto věřím, že to já i prcek tentokrát už spolu zvládnem!!! 😉

vika34 • 1d, snž • Dnes o 20:04
pajinkaa a nikdy ti nepovedali dôvod?Ja už som bola hádam na všetkých vyšetreniach a nič.Jediné čo nám bolo ponúknuté bolo to predimpl.vyšetrenie embrií,ktoré sme si museli hradiť sami a tiež to nevyšlo ,ale mienim ešte vyskúšať,ved hádam sa podarí 😅

pajinkaa • 18tt • Dnes o 20:17
Viko - no, já už chodila do infertilní poradny (pro potrácející) od druhého nezdaru. Byla jsem na horm. testech z krve - byly v normě, pak jsme s manželem byli na genetice - ok. Ale jsou dvě věci, které by to mohly způsobovat - ale ani to mi dr na stopro nepotvrdil - 1. mám myom v děloze a za 2. mám trošku vyšší CMV v krvi - což ale nejde léčit a ani nevím, z čeho to vzniká. Pak taky mám jen jeden vaječník (od 15), takže si myslím, že tělo produkovalo méně progesteronu a až teď mi dali na zač. Utrogestan a špinění přestalo - takže možná něco z toho - nebo prostě náhoda. Při tom prvním těhu jsme měla dost těžkou chřipku, tak to prej asi bylo tím. JInak z histologie se nikdy na nic nepřišlo.
neboj, určitě se vám zadaří - zvlášť, když už jedno dítko máš! držím pěsti!! 😉

ajuskab
2. říj 2008

no holkýýýý, kde jste všechny, co všechny děláte a jak se máte?

misicka455
2. říj 2008

Ahojky ajuskab , sem tady 😀 a dneska mě čeká velký úklid jelikož zítra nám dojede náštěva a bude tu celí víkend 😉

misicka455
2. říj 2008

Koukám co tu máme za příspěvky 😠 Je to šilený , že se to pořád děje a není na to žádný lék 😒

ajuskab
2. říj 2008

ahoj misicko, tak aspon ty ses ozvala 🙂 jak jsi dopadla u té doktorky, je vše v pořádku? no úklid ti nezávidím, já mám doma šílenej binec, ale dnes jsem se rozhodla spinkat, spala jsem až do jedenácti, to se mi už nestalo několik let, mám dnes noční, tak potřebuju být plná energie, vůbec se mi tam nechce :(

misicka455
2. říj 2008

No i já se dneska konečně vyspala, dělají nám novou střechu takže tu buší zednáci a tak to se moc spat nedalo až dneska. Lumbálka dopadla dobře, ale zase jsme u toho , že nic nevím. V uterý jdu k nějakému odborníkovi tak snad se pohnu z místa 😉

ajuskab
2. říj 2008

já si stejně myslím,že to máš rozhozený hormony a hlavně psychiku, měla by ses něčím zaměstnat a začít pracovat na mimišku 🙂 a hned by ti bylo hej ;)

misicka455
2. říj 2008

No uvidíme davám tomu ještě měsíc a když nic tak na to s.ru a začnu zase normálně žít a pokoušet o mimi 🙂

ajuskab
2. říj 2008

já s tebou souhlasím ;) a přeji at to vyjde co nejdřív 🙂

misicka455
2. říj 2008

Díky 😉 😉

donnald
2. říj 2008

Ahojky děvčata,
tak vidím, že už je tu spousta nových lidiček. Je to mazec, kolik nás je......... ☹ .
Já jsem si užila dovolenou na Krétě a teď jsem necelý týden zpátky. Po revizi mám za sebou zatím jem první mrchu a čekám na další. Tak snad přijde 🙂.
Děvčata stalo se některé z vás, že po revizi mrcha stávkovala? Dlouho nešla a tak?
Díky a mějte se krásně. Hlavně hodně pevných nervů přeju papa

misicka455
2. říj 2008

Já jsem první dostala jako hodinky tak jak řekla doktorka, ale druhá mi přišla o týden později 😠

donnald
2. říj 2008

Misi,
i tak si myslím, že super. Já jsem zvědavá. Tak vnitřně se trochu bojím.....ale snad bude vše OK. uvidíme. Nezbývá, než počkat.

misicka455
2. říj 2008

Donnald neboj a nestresuj 😉

rintintyna
2. říj 2008

čau kočky tak jsem tu.... dá se říct zase 😠 ale to určitě nejsem sama. Prosím o info, kdo jste taky prodělaly dva a více zamlklých, na jaká vyšetření Vás pak doktoři poslali a zda se zjistila nějaká příčina a podařilo se jí při dalším těhu odstranit. Předem díky moc. Já doufám, že nás pošloun na genetiku a imunologii a do třetice se snad zaradujeme 😀

misicka455
2. říj 2008

Týnko ahojky, moc tě tu teda nevitám zvlᚍ tebe tady nerada vidím. Pár holek co to měli dvakrát tu jsou tak se ti snad ozvou aby jsi věděla co s tebou doktor bude dělat.

rintintyna
3. říj 2008

Dnes jsem byla u Mudra. Chytrá z toho nejsem ani za mák. O proti loňsku všechno jinak. Já počítala automaticky z revizí, ale vzhledem k tomu, že u mě jsou známky odlučování a sliznice není skoro nijak narostlá, tak prý budeme čekat, jestli se vše nevyřeší samovolně 😕, že by to tak bylo i lepší. Jinak na genetiku nás samo pošle, ale hned mi skepticky sdělil, že závěry genetiky bývají velice obecné a příčinu většinou nenajdou. Taky si určo budu trvat na té imunologii. Tak teď jako jsem ve fázi čekání 😒 Nevím, zda to nějak podporovat horkou vanou, nebo třeba začít pít kontryhel, s tím mi asi nikdo moc neporadí ☹

misicka455
3. říj 2008

Tím kontryhelem si myslím , že nic nezkazíš. Jestli ho máš tak bych ho začala pít 😉 Jsem z toho taky nějaká zmatená mě se to samo doloučilo a stejně jsem na revizi byla 😲 No asi každý případ je individuální a proto k tomu tak přistupují.

rintintyna
3. říj 2008

Taky mě to zarazilo, bo jsem myslela, že revize mě tak jako tak nemine, ale říkal, že v mnoha případech se vše kompletně vyloučí a když jsou na kontrolním UTZ hladké stěny dělohy, tak se revize ani dělat nemusí, tak uvidíme. Miši a jak Ti vůbec dopadly ty výsledky vyšetření té páteře???

misicka455
3. říj 2008

Na magnetické našli nějaké kostrní výrustky v uterý jdu na kozultaci tady do Bohunic k nějakému doktorovi, tak se uvidí. ale ještě nepřišli n to motání hlavy v lumbálce nebylo nic nalezeno.

misicka455
5. říj 2008

Ahojky holky, tak jaký byl víkend ? U mě docela hektický jelikož se slavili mamininy narozky padesátky. Takže se vařilo , peklo potom obsluhovala a dneska se vše zase uklízelo. -Už se těším až sebou buchnu do postýlky 😀

donnald
5. říj 2008

Ahojky,
Misičko - tak včera mrška přišla 🙂. Přesně 28 den 🙂. Jsem tak štastná!!!!Zase malý krůček k úspěchu.

misicka455
5. říj 2008

No tak gratuluji 😵

ajuskab
5. říj 2008

ahojky, no já jsem měla víkend pracovní,ale dnes jsme si udělali vycházku po městě a tak 🙂

misicka455
6. říj 2008

Ahojky holky, taky je u vás taková zima.

ajuskab
6. říj 2008

no není, u nás je to celkem dobrý, zatažený, ale 17 stupnů ;)

misicka455
6. říj 2008

Čus já byla u toho doktora si pro nějaký papíry a tak jsem to využila i na nákup a teďka jsem se vrhla na hodně pozdní oběd spíš večeři 😀 U nás se takynaštěstí vyjasnilo a počqasí se polepšilo 😀

misicka455
10. říj 2008

Ahojky holky, tak co něco nového?