Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

misicka455
25. říj 2008

Mě vůbec krev nebrali až jednou a toaž po revizi. Ale jinak se semnou o tom zamklí m těhu taky moc nebavili, prý se to stavá.

misicka455
25. říj 2008

Ahojky, je tu dneska někdo? 😉

misicka455
25. říj 2008

Tak jsem dneska zažila docela dobrý a docela nelehký den. Kámoška mě vytáhla ať sní jedu s děckama, že ona půjde stím mladším ( 6 měsícú) plavat a já stím starším do solné jeskyně. Jeskyně byla super, ale jak jsme potom vyšli a všude ti malí prckové a ti rodiče no málem jsem se složila 😒 Tatínkové kteří za sklem sledovali své ratolesti jak dovadí v bazénu a prožívali to víc jak fotbal či hokej až po tatínka kterej perfektně přebalil svoji dceru. Bylo mi skoro do pláče, jak byli všichni štastní.No holt d alší zkouška pro mě 😒

misicka455
26. říj 2008

hezkou neděli 🙂

ismail
26. říj 2008

ahoj misicko, dlouho jsem tady nebyla, jsem po reviziv lete....za chvili se uz zase budeme moct snazit, tak se tesim 🙂
Jak to vypada s tebou? Vim, ze jsi byla nebo jsi nemocna a ze se snazeni o neco posune. Neboj, vsak ono dojde na nas vsechny a budeme taky mt krasny prcky 🙂

misicka455
27. říj 2008

No my se snažili e jeden měsíc to nevyšlo a od té doby nesmíme, pořád se řeší zdravotní moje problémy. Doufám, že od Února 2009 se budeme moc zase začít snažit a, že se brzy zadaří 😉

misicka455
27. říj 2008

Já dneska budu mít snad pěkný den, máme vyročí rok od svatby. Jsem pozvaná na obídek a třeba ikytička bude 😉

murynka
4. lis 2008

ahojky včéra jsme přišli o miminko jak jste to zvládali psychicky?já jsem úplně na dně 😢

rintintyna
4. lis 2008

mury nebližší dny budou smutné, ale spousta holek se hodně rychle oklepala i díky diskuzím na koníkovi, Já jsem měla zamlklý potrat poprvé před rokem a narazila jsem na diskuzi o potratech, která velice brzy změnila název na optimistické Na Koníka. Je tam ucelená parta 25 holek, které jsou momentálně v různé fázi dalšího těhu, dokonce 5 miminek už máme odrozených a další čekáme každým dnem. Z toho počtu, jsem jediná, kterou ZP potkalo bohužel i při druhém těhu. Ale už mám za sebou vyčištění a s úsměvem na tváři jdu vstříc dalšímu snažení 😉 😀

murynka
4. lis 2008

moc děkuji,ale za jak dlouho se můžem snažit?dr mi tvrdí až za půl roku 😲 to je strašně dlouho 😔

fanfulinekkudisek
4. lis 2008

murynka •tak v tomle ti pomuze jen cas 😉 je mi to moc lito ale casem to preboli ,taky jsme tim prosla.Drzim palce at se ti dusicka co nejrychleji uzdravi

mar26
4. lis 2008

Ahoj mury, je mi to líto 😢 ,ale uvidíš,že každý den to bude lepší a lepší...viz jak jsem psala v říjnovkách.
Já měla zamlklý potrat v červnu a na to hned mimoděložní těhu. Psychika je hrozná,ale uvidíš, že i to se dá zvládnout.
Po zamlklém těhu je blbost čekat půl roku. A v jakém tt se mimi přestalo vyvíjet? Já jen jak moc byla už zvětšená děloha.
Při revizi se totiý trošku poškodí čípek, který je v těhu důležitý a musí se zavinout děloha, proto je důležitá pauza. Teď se v šestinedělí nekoupej -teda jen sprcha a žádný sexík, kvůli infekci.
A pak bych nechala být jednu MS, uvidíš jak bude silná a jak ti dorůstá děložní sliznice. Můžeš začít pít kontryhel, brát preventivně listovku.
Já pila kontryhel, brala listovku a baby plan. A hned po laparo teda wobenzym, prý je dobrý na srůsty,ale to ty nepotřebuješ. Hlavu vzůhru, jste mladí a uvidíš, že za 2 měsíce budeš zase s fazolkou v bříšku.

rintintyna
4. lis 2008

jaký potrat jsi měla a v jakém týdnu??? Já měla vždy zamlklé a v 7tt. Poprvé jsem na doporučení doktora brala po vyčištění 3 měsíce HAK, ale tentokrát na to prdím, začneme hned. Z těch 5 narozených miminek na to 2 holky taky šly hned a hned se zadařilo. Tohle ale prosím neber jako nějaké doporučení, spíš info. Každý doktor mluví jinak, někdo půl roku, někdo 3 měsíce, někdo, že se může hned zkoušet a pak si vyber. Nejlíp dát se asi sama se sebou do kupy a tělo si řekne, kdy je připraveno 😉

murynka
4. lis 2008

rinti-byl jsem 11 týden od poslední MS,ale podle ultrazvuku těhu odpovíalo 7 týdnu 😕 asi se úplně zastavil vývoj celého těhotenství,operace trvala 5 minutek

rintintyna
4. lis 2008

tak teď hlavně aby bylo po kontrole u doktora vše v poho, nebo už jsi na ní byla??? Potom bych doporučila pít kontryhelové čaje, moc nechutnají, ale pomáhají růstu sliznice. Pro srovnání cyklu je také dobrý bilinný preparát Femigard, je tady o něm taky nějaké diskuze. Sama s ním mám dobrou zkušenost 😉 Udržel mi po vysazení HAK cyklus na 28-29 dnech

petrakalcik
4. lis 2008

Rintintyno,
jak se citis? Ja jsem si 1. revizi srovnala nektere veci jako treba praci, zacala jsem se tesit dal do zivota. Jenze ouha - nebyla jsem v poradku a za mesic jsem prodelala dalsi dve re-revize delohy. Muj puvodni impuls se ztratil a ted se jen tak "plouzim". Nemuzu rict, ze mam depky, ale nemam vubec energii na dalsi dny. Ale casem to urcite prejde, objevi se neco noveho a bude zase fajn.

Mar26,
pri posledni revizi mi odstranovali take srust/y. Pises, ze wobenzyn je dobry. Jak ma konkretne pomoct?
Kontryhel uz piju a papam listovku a mamavit.

rintintyna
4. lis 2008

Petrakalcik no jak jsem psala, mám za sebou 2. revizi, doktor mě ještě nekontroloval, byla jsem tam minulý pátek zhruba po týdnu od zákroku, ale stále jsem krvavě špinila, tak proto. Jdu tam opět tento pátek a doufám, že bude vše v pohodě, hladké stěny atd. Už jsem slyšela, že některým holčinám museli dělat revize opakovaně 😔 ale 2x? 😕 To kvůli tomu, že jsi tam měla srůsty? No to je pech. Určo to nevzdávej, já vím, je to těžké, ale za ten rok jsem tu četla všelijak smutné příběhy a ty holky, buď jsou už v pohodě těhu nebo dokonce maminkami 😉

petrakalcik
4. lis 2008

Podruhe to bylo kvuli nejakym zbytkum v deloze. Po kontrole na 2. revizi nikdo vlastne nevedel, co mi je. Hcg mi klesalo, ale pomalu. Tak se cekalo a hrozilo mi mimodelozni tehu. Nakonec navrhl jeden lekar hysteroskopii (misto laparky) a pri ni se zjistil srust. Ten odstranili a zaroven provedli jeste jedno malinke cisteni delohy. Budu na tebe myslet, at uz jsi tento patek v pohode.

rintintyna
4. lis 2008

Díky moc, no snad bude vše O.K. Já přeji hlavně Tobě, ať se brzy opět vykouzlí úsměv na tváři a je chuť jít dál. Mě neustále pomáhá, když si uvědomím, že pořád je tu třeba možnost adopce 😅

mar26
4. lis 2008

petrakalcik - ahojky, tak po tom wobenzymu ti ty srůsty nezmizí,ale je to jako prevence aby se neudělali . Podporuje hojení a regeneraci buněk. U ženský jsou ty srůsty pravděpodobný po každý břišní operaci- slepák, císař.....a ten wobenzym je protizánětlivý a prý na prevenci srůstů výborný. Vyzobala jsem celé balení 800tbl., dle rad doktora a ťuk, ťuk, za 14 dní po laparce jsem už byla v práci a ok a teď to vypadá,že srůsty asi nemám nebo alespoň nebránili v početí mimíska 😵

misicka455
4. lis 2008

Hokly na ten
wobenzin jsem slyšela chválu i z tohi, že se vám to po revizi pěkně všechno zahojí a můžete brzo začít znovu 😉 Jen je trošku dražší 😖

jarynek
4. lis 2008

🙂 zdravím vás všechny děvčata...dlouho jsem tu nebyla....na konci července jsem byla na revizi...mám už po třetí menzes...dneska jsem byla u doktorky, na vyšetření...chtěla jsem se nechat přesvědčit, že je všechno v pořádku...a ťuk ťuk...snad je..doktorka mi řekla, že vše tak jak má být...ukázkové 😀
Už jsem to neřešila minulý měsíc, ale asi nic...protože dneska mi paní doktorka zjistila, že mám ovulační dny skoro hned po menzes..tak jsem to asi minulý i tento měsíc prošvihla...ale příští měsíc se už nenechám zaskočit a praštíme do toho hned....jsem nadopovaná baby planem, který zobám prakticky už pátý měsíc....tak snad .....je mi líto nově příchozích, to že to co jsme si prožívaly mi všechny se pořád opakuje...ale snad pomůže to , že jde život dál....a chce se dívat optimisticky dopředu...mám za sebo dovču v Egyptě, která mě báječně uvolnila ....tak teď nezbývá než doufat.....život jde dál.... 😉

misicka455
4. lis 2008

Jo jo taky jsme si všimla, že se to tu zase rozrostlo 😒

petrakalcik
5. lis 2008

Mar26,
a ma cenu zacit s wobenzymem ted, kdyz jsem 14 dni po re-revizi a odstraneni srustu? Neni to pozde?

Rintintyno,
moznost adopce tady sice je, jenze hodne zalezi na veku. Cetla jsem na netu, ze diky EU se miminka davaji zenam jen do 35 let veku matky. Coz u mne bude za chvili (v unoru je mi 33), takze u mne moc casu na adopci nezbyva. Ja vim, ze pak se da adoptovat i vetsi decko, ale nejak si neumim predstavit, ze bych se mela vzdat vozeni kocarku a starani o mimco.

Jarynko,
takze tvuj recept pro nas vsechny je dovca v Egypte? 😀

jarynek
5. lis 2008

🙂 petro ...dovolená v Egyptě je sice dobrej relax, ale hlavně bych doporučovala nepiplat se v tom, co se stalo, ale spíš se dívat dopředu. Nejlepší na tom všem je, že jsme všechny zjistily, že můžeme být těhotné...je spousty holek, které by to s námi hned měnily....takže dámy..to co se stalo, se stalo....stejně to nijak neovlivníte...můžeme jen doufat, že podruhé to bude už oukej...a když ne, tak se stejně budete muset zase zvednout a zkoušet to znovu..napadá mě rčení - děj se vůle boží ( a to nejsem věřící)
🙂 ...prostě hlavně pozitivní myšlení.... 😉 ....

petrakalcik
5. lis 2008

Jarynko,
tebe ten Egypt opravdu nabyl (no a ted vubec nevim, zda y nebo i). Ja jsem byla takhle pozitivni po 1. revizi, ale ted uz jsem se zklidnila. Uvedomuji si dalsi rizika a tak uplne v pohodicce nejsem (viz muj prispevek o adopci nahore). Az vyresim praci a dalsi veci, tak treba zacnu byt zase nad veci.

mar26
6. lis 2008

petrakalcik - já myslím že pozdě na ten wobenzym není.

misicka455
6. lis 2008

Já si taky myslím, že nikdy není pozdě začít stím Wobenzynem je i na další super věci 😉

petrakalcik
6. lis 2008

Holky,
tak uz jsem si ho objednala a zitra si ho jdu vyzvednout. Koukala jsem, ze ma nejake "zvlastni" davkovani (napr. 3-5 x 3 tablety). Jak jste ho braly?

mar26
6. lis 2008

petrakalcik -já ho celou dobu podle Dr. brala 3x5 před jídlem