Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

misicka455
1. pro 2008

Asi bych přemýšlela o změně dokotra 😉

lucos00
2. pro 2008

Ahoj holky, všechny vás tu zdravím, jsem nově příchozí.
Když mi před 14 dny dr. oznámil, že ani v 8tt se neukázalo srdce a jedná se o zamlklé těhotenství, začala jsem hledat informace. A našla jsem vás 🙂 Poctivě jsem přečetla celou vaši diskusi (ano od začátku!!), abych byla v obraze a nevpadla jsem jen tak. Takže vás všechny znám 😉
Dnes jsem 4 dny po revizi, byla jsem v Brně. Měla jsem štěstí, že mi revizi dělal můj dr., takže si mě pohlídal a dle zkušeností s mou ultra nízkou sliznicí mi ani nedělal výškrab, jen vysátí. teď ještě trochu špiním, ale už se cítím v pohodě. Teda fyzicky, psychicky je to horší. Už jsem v práci, tam to naštěstí moc lidí neví. Navíc v kanclu je 100 lidí, takže představa, že si taková masa o mě bude drbnit, je hrozná. Ovšem pozitivní je, že mi dr. řekl, že mám vyčkat 1.mrchu a pak hned znovu snažit. I když teď mi to připadá nekonečné, to čekání.
Jsem ráda, že tu jste a taková fajn parta do nepohody. Tak jestli dovolíte, tak se k vám přidám.
Gratuluji Kuchy k vytouženým //. Trošku závidím, ale přeju ti to, protože vím ,čím jsi prošla.
mějte se holky fajn
L.

ismail
2. pro 2008

ahoj lucis, tak te tady v tom neveselem tematu vitam. Je fajn, ze muzes cekat jen mesic, vetsine z nas bylo doporuceno cekat tri cykly,ale asi kdyz ti nedelali vyskrab, tak to staci. Tak preji hodne sily a brzy dalsi tehotenstvi tentokrat s dobrym koncem 🙂

lucos00
2. pro 2008

Ismail, díky za přivítání. Ještě nejsem úplně na 100% psychicky v pohodě, asi budou smutné vánoce, protože jsme to chtěli oznamovat jako vánoční dárek. No což. Proto jsem ráda, že jsem zjistila, že nejsem sama a hlavně pocity jsou velmi velmi podobné.

misicka455
2. pro 2008

Ahojky lucos, vítej a neboj budou další vánoce a ty možná budte trávit už ve třech 😉

ismail
2. pro 2008

lucos, misicka ma pravdu, pristi vanoce to bude uz urcite lepsi 😉 jak dlouho jste se snazili?

misicka455
2. pro 2008

Jasan, že bude 😉

misicka455
2. pro 2008

My jsme měli být už na tyhle tři 😉 A nebo spíš na Silvestra 😉

lucos00
3. pro 2008

Ahoj holky,
my jsme se snažili rok. Ale byla jsem pro dr. "úkaz, složitý případ". Po vysazení HAk jsem vůbec nedostala mrchu. Ani po vyvolávačkách. Nakonec dorazila, ale ve formě 2-denního špinění. Sliznici jsem měla 2-3mm. Postupně jsem se smiřovala s tím, že mimi nebude nikdy.

ismail
3. pro 2008

ahoj lucos, ja taky po vysazeni HA byla bez ms, ale vyvolavacky pomohly. Pak zase zjistili, ze nemam ovulku, dostala jsem prasky, ale ty mi snizovaly sliznici, po x mesicich se zadarilo, ale nedopadlo. Uz chodim do Caru, ted cekam na vysledky imunologie. Uklidnuju se, ze kdyz se zadarilo jednou, zadari se i znovu.

lucos00
3. pro 2008

Ismail,
my jdeme v pondělí na genetiku. Na jednu stranu jsem šťastná, že vím, že to jde, ale na druhou stranu se bojím, že se to bude opakovat a že se to nikdy nepodaří až do konce.

misicka455
3. pro 2008

Luci teda taky to nemáte jednoduché 😒

ismail
3. pro 2008

lucos, nam nechteji na genetiku dat zadanku, protoze prvni potrat neresi, vetsinou, uz s tou imunologii to byl problem. Tak hlavne, abyste meli vsechno v poradku. 🙂
Taky se toho bojim, ale musime verit.

misicka455
3. pro 2008

U mě se taky vůbec ničím nechtěli zabejvat tak jsem si aspoň u obvoďačky vydupala kontrolu štitné žlázy 😉

andulka2
3. pro 2008

ahoj holky, mela bych na vas prosbu / dotaz - jsem bohuzel 4. tyden od revize delohy (v 8tt nam prestalo bit srdicko) a ja bych se chtela zeptat - zda vam po ZT delali nejake specialni vysetreni v CARu ? My chodime do Gennetu v Praze, bylo to nase 1. IVF+ICSI. Pak bych se chtela zeptat, kdy po revizi se muzeme zacit znova tulit :o) musime pockat do konce 6. tydne ? dekuju a preju vsem hodne stesti

prochi
3. pro 2008

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla... Přišla jsem vás pozdravit a dodat trochu naděje, snad už to nezakřiknu...

Samovolný potrat nás potkal letos na začátku července v osmém týdnu. Začala jsem špinit, pak krvácet, na UTZ v nemocnici už nebylo nikde nic vidět, doktoři usoudili, že "to" odchází samo jakoby v podobě opožděné MS a zkusíme to nechat na přírodě. Nakonec skutečně revize nebyla nutná. Snažení nám doktor povolil od září, žádný tři MS, řekl, prostě to od září nechte zase na přírodě a užívejte si. První MS přišla po 35ti dnech, druhá po 36ti dnech a čekali jsme, až přijde třetí, že po ní na to vlítnem. V tom třetím cyklu jsme se stihli tulit jen jednou - no není se čím chlubit, ale s dvouletým zvířetem, kterýmu zrovna lezly poslední stoličky, a s manželem ten měsíc pořád na nočních se to holt tak někdy přihodí 😅 A tak jsme byli rádi, že máme na sebe jednou konečně čas, užili jsme si to a úplně jsme zapomněli na to, že si chcem ještě dávat pozor 😅 A já pak furt čekala tu mrchu, byla jsem nešťastná a naštvaná a držkovala kde ta čůza je, že už se chci snažit... až manžel jednou řekl, ať zkusím test, ještě jsem mu říkala, že je fakt prdlej... no a ono nám to jedno "šťouchnutí" opravdu stačilo 😀 Prvních pár týdnů bylo pro mě hrozně stresových, i když každý říkal, že se nad to musím povznést, prostě to nešlo. K doktorovi jsem šla poprvé v sedmém týdnu, do té doby jsem pořád chodila na záchod, pořád jsem se bála, že zase začnu krvácet. U doktora mi jen vzali krev, HCG bylo ukázkové, další KO za dva týdny. Pak vypukly příšerný nervy před UTZ v devátým týdnu, srdíčko bylo, dostala jsem průkazku, ale miminko bylo o víc než týden menší, hrozně mě to vyděsilo, ale pak jsem si říkala, že to vlastně odpovídá těm mým dlouhým cyklům. Přesto ty další dva týdny do dalšího UTZ byly snad nejdelší v mým životě. Min. týden ale všechno dopadlo na jedničku, mimčo krásně vyrostlo, už tam byl opravdovský človíček s rukama, nohama, mrskal sebou... Začínám pomalu a potichoučku věřit, že to bude už dobrý. Musím věřit...

Tak holky držím nám všem moc palce, u nás ať to tentokrát dotáhnem do šťastného konce a vám, ať se k nám co nevidět přidáte 🙂

prochi
3. pro 2008

Andul, nám žádný vyšetření nedělali. Doktor řekl, že se to stává velmi často, prý takhle končí každé 4. těhotenství. Nevýhodou dnešní doby je vlastně ten pokrok - testování, měření BT apod. Dřív prý ženský chodily k doktorovi, až když to nedostaly podruhý, takže už měly ty nejkrizovější týdny za sebou. Což byl třeba můj případ, pokud bych netestovala, tak bych to před těma dvaceti lety brala jen jako opožděnou MS.
V mém okolí je bohužel spousta případů, kdy to s těhotenstvím nedopadlo, ať už je to spolužačka, kamarádka, kolegyně z práce nebo jen někdo z okolí známých. A každá z nich už je dneska maminou!
Já vím, že se mi to mluví, když už doma jednoho raráška máme a taky jsme měli to štěstí, že jsme nikdy moc dlouho na těhotenství nečekali. Ale prostě se to bohužel stává, stávalo se to i dřív, ale to se o tom nemluvilo a bude se to asi stávat bohužel i dál.
Jinak k tulení: každý doktor na to má jiný názor. Ten můj mi doporučil šestinedělí v tom smyslu, že na sebe mám být opatrná, nepřetěžovat se, odpočítat, počkat se sportem... se sexíkem jsme mohli začít už po třech týdnech.

petrakalcik
4. pro 2008

Andulko,
my jsme na tom uplne stejne - 1.IVF+ICSI+ET 1 embrya. Pak v 7. tt revize. Zadne vysetreni mi nedelali, ale uvazuji zeptat se pri pristi konzultaci na imunologii, jak tady psaly hollky. Bylo mi receno, ze se jedna o prirodni vyber a nikdo moc neresil. pak jsem tam chodila na kontroly, protoze byly nejake problemy. Za celou dobu jsem zadne specialni vysetreni nemela, spis se cekalo.

A ted se chci zeptat vsech: za jak dlouho vam dorazila MS po revizi?

Ja budu tento tyden 6 tydnu od posledni revize a porad nic. Predevcirem me zacalo bolet bricho jako na MS, nejdriv jen takove boleni, pak i chvilkove krece. Ted se to zlepsuje, ale bricho porad poboliva. Neni to nejaka silena bolest, ale prijemne to taky neni.

Jak to bylo u vas?

prochi
4. pro 2008

Petro, mě přišla po 35ti dnech, počítáno od prvního dne krvácení (revize nebyla). Doktor mi řekl, že MS by měla dorazit za 4-6 týdnů. Když né, tak přiběhnout.

misicka455
4. pro 2008

Prochi velká gratulace 😉

misicka455
4. pro 2008

Andulko, první zamčenej potrat doktoři berou jako normálku takže žadné speciální vyšetření nečekej to se dělá až po třetím.

misicka455
4. pro 2008

říká se, že ms by měla dorazit 4-6 týdnů po revizi já jsme jí dostala přesně ten 4 týden.

petrakalcik
4. pro 2008

Holky,
uz se zacinam bat, ze jsem opet specialni pripad. Uvidim jeste pristi tyden a kdyz se nic nebude dit, tak holt budu muset zase naklusat do CAR. Ach jo. Doufam, ze mi zase nereknou, ze jsem slozity pripad a nebudou me hnat zase na sal.

misicka455
4. pro 2008

No budu držet palečky ať to tak není 😉

ismail
4. pro 2008

Petro, ja jsem 7. tydnu od revize musela na vyvolavacku, pak se ms dostavila za necely tyden, bylo mi tedy dva dni pred ni silene spatne, tak mozna uz mas tyto priznaky.

lucos00
4. pro 2008

Prochy, moc gratuluji 🙂 Díky za pozitivní zprávy, to nás určitě všechny drží v naději.
Andulko, mně po ZT žádné vyšetření nedělali. Příští týden jdu na genetiku, ale to máme jako "nadstandard", protože tam dělá kamarád. Nám dr. řekl, že počkat měsíc a pak se na to vrhnout. Takže na vánoce 😉

lucos00
4. pro 2008

A co ty misicko, jak to s tebou vypadá? Už je ti líp?

misicka455
4. pro 2008

Já jsem na tom pořád stejně což je oblačně střídavě 😒

lucos00
5. pro 2008

Ale v nemocnici už nejsi, ne?

petrakalcik
5. pro 2008

Ismail,

kdy jsi sla na tu vyvolavacku? Po 6 tydnech nebo jsi jeste cekala tyden a v podstate v 7. tydnu jsi to zacala resit? Ja si rikam, ze jeste pockam po vikendu a v pondeli to zacnu resit.

Moje "bolave" priznaky zmizely, ale nic se ndeje. Takze jsem z toho dost nervozni. Uz toho vseho bylo dost a tak se mi strasne do CAR nechce jit. Chodim tam porad a uz mam z toho zluteho baraku alergii. Navic jsem si rikala, ze se do dalsiho IVF dam do kupy a trosku to vypustim z hlavy. Jenze porad se objevuje neco, kvuli cemu se na to nemuzu aspon trosku vykaslat.