Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

terite
18. led 2013

Tak já už tady jen shrnu můj případ: Před Vánoci jsem zachytila pozitivní těhu test, tak jsme byli moc rádi, miminko chceme a už skoro rok. Na gyn jsem šla v 5tt (podle MS). Test HCG 4000jednotek na ultrazvuku černý flíček (plodové vejce). Hodnocení doktora, že to zatím vypadá na 4tt, že jsem asi měla ovulaci později, ne uprostřed cyklu. Za 14dní další navštěva, na UTZ už se viděl i plod, zatím bez srdce, doktor to zhodnotil na 6tt (dle MS bych byla v 7tt). Nojo, jenže krev vyšla blbě, jen 9000jednotek a to je za 14 dní HODNE malej nárůst. Ten den už jsem to obrečela, protože mi bylo jasný, že to jde špatným směrem. Na revizi jsem ale proaktivně nechtěla (za poslední rok a půl jsem byla pod narkozou 3x - 2x konizace děložního čípku a 1x dilatace děložního čípku), tak jsme to s doktorem chvíli sledovali. Každý týden UTZ i krevní testy. Začala jsem špinit, takže jsme doufali, že to přejde do samovolného a děloha nebude potřebovat revizi. Během dalších 14 dnů jsme zjistili, že mi HCG pořád mírně roste - 11tis, pak 13tis. jednotek, ale v děloze se nic nevyvíjí - žádné srdce, plodové vejce ze zkroutilo a posunulo níže, ale neodešlo to samo ven. Pak už jsme nechtěli dále čekat (hrozila infekce dělohy, když se to nevyškrábne).
Včera jsem byla na revizi. Je to 10min. zákrok, slaboučká narkóza. Ráno mě přijali, kolem 11h byl zákrok a v 18h jsem šla domů.
Teď už se jen nejvíc těším, až se to zahojí a přijde první MS (asi po 4-5 týdnech po revizi) a pak zkusíme další štěstí.
Nemám v plánu čekat 3 - 6měsíců. Někdo to takto doporučuje, někdo ne. Spousta holek otěhotněla znovu hned a už se to povedlo, tak snad se to povede i nám.

@ofina1: Zákroku se neboj, nic to není. Na revizi je dobré to, že se to vyřeší a jde se dál, a už za pár týdnů to může vyjít znovu. Pro mě bylo nejhorší to čekání, že jestli to odejde samo nebo revize.. V době toho čekání člověk přešlapuje na místě a čeká co dál. Teď už mám lepší pocit, jsem sice smutná, ale vím, že už brzy budeme snad čekat znovu 🙂

zuzikhak
18. led 2013

Tak u mě to bylo více-méně stejné jako u TERITE akorát na revizi jsem šla hned (5.11.2012).Byla jsem z toho taky dost špatná.Já jsem mimčo chtěla už dlouho,ale manžel se ještě necítil a když jsme se konečně domluvili tak to takhle dopadlo.Ale život jde dál,takže jsem si zašla na hematologii,aby jsem se s doktorkou domluvila co a jak(mám hustou krev),abych nic nepodcenila.Začala jsem brát dopředu kyselinu listovou.Počkám až dorazí měsíčky a zkusíme to na novo.Taky nebudu čekat tak dlouho,čekání je nekonečné!!!

ofina1
18. led 2013

@terite děkuji za uklidnění a máš nějaké problémy?jako krvácení, bolesti??my jsme se snažili víc jak rok už jsem začala procházet různými vyšetřeními a pícháním agolutinu a tak jsem byla šťastná že to vyšlo a ted toto ☹ ach jo ☹vím, že to není konec světa, ale jsem z toho smutná ☹ a hlavně ty dva budou hrozné čekání a z narkózy mám taky strach-mám menší vadu srdce tak nevím jak to na to bude mít vliv, ale snad ne .Jsem ráda, že si můžu napsat s někým kdo prožívá to stejné jako já ....

@zuzikhak a ms ti ještě nedorazila? po té revizi ?právě čekání je nejhorší ☹

zuzikhak
20. led 2013

@ofina1 Mě MS dorazila měsíc na to,vlastně jsem se vrátila na svůj původní cyklus jako před otěhotněním.Z narkózy jsem měla taky strach,celkově z pobytu v nemocnici,ale nakonec to nebylo tak hrozný,když člověk pomine kvůli čemu tam byl.

ofina1
21. led 2013

holky takže už to mám za sebou zákrok byl relativně v pohodě, ale jinak je to horší ☹ chtěla jsem se zeptat jestli jste po revizi při krvácení používali tampóny ?já jsem z těch vložek strašně nervózní a hrozně mě to vadí,ale nevím bojím se nějaké infekce ☹
a tedka bude dlouhé čekání na první ms a potom co dál ☹

terite
22. led 2013

@ofina1: tak já jsem 5 dní po revizi, už nekrvácím, jen mám takový žlutý výtok - nesvědí, nepálí, nezapáchá, takže to bude prostě jen asi z hojení a dočišťování. Já normálně používám při MS jen tampony, ale ted se bojím - používám raději vložky. Asi dva dny jsem měla normální vložky, teď už jen intimky, stačí to.
No a taky pak budu čekat na MS, možná se do sexu pustíme ještě před MS, třeba za týden nebo tak, ale použijeme zatím kondom (kvůli možné infekci), i doktorka mi to tak řekla. A po MS pak zase na ostro a necháme to osudu.

Holky tak přeju ať je průběh po revizi co nejvíce ok a ať se pak zase brzy zadaří a pak si budem psát v těch těhu sekcích 🙂

ofina1
22. led 2013

@terite díky za info 🙂 já už teda dnes skoro nekrvácím takže to vidím asi taky na intimku těch tampónů se taky bojím takže to asi vydržím. Se sexem jsem si taky říkala, že nebudem moc dlouho čekat,a le je fakt že do ms s kondomem nechtěla bych nějakou infekci nebo tak něco. za 14 dní jdu na kontrolu , tak uvidím co mě můj doktor řekne 🙂

lucika1503
23. led 2013

Ahojte kočky. Volam sa Lucia, som 2,5 tyzdna po revizii (v 11 tt, mimi sa prestalo vyvijat medzi 5-7 tt). Mozem sa k vam pripojit?

terite
24. led 2013

@lucika1503: Ahoj Lucko, vítej! Je mi líto, co se ti přihodilo. No, však všechny víme, o čem to je. Já se teď cítím občas trochu ztracená, beze směru. Myslím, že se to napraví jedině až dalším těhu..
Držím palce!

zuzikhak
24. led 2013

Já jsem po revizi krvácela hlavně ten den a pak už to bylo dobré,akorát myslím,že po 5 dnech mě bylo hrozně zle,začala jsem krvácet a myslela,že jsem to už dostala i ty bolesti tomu odpovídali,doktor mě pak řekl,že se tělo samo dočišťovalo a že je to normální.V nemocnici mě doktorka doporučila 14-20 dní se sexem počkat,tak jsme to nějak vydrželi.Byla jsem na hematologii a doktorka mě řekla,že takhle brzo by ta moje krev na to neměla mít vliv a že se tohle stává když je v těle nějaká protilátka(nevím už přesně co),ale tak mě vzala krev a poslala ji do laborky,za měsíc budu vědět víslek,tak doufám,že to bude OK.
@terite Taky jsem si připada tak nějak divně,ale časem to přejde,hlavně když jsem nastoupila dopráce,měla jsem z toho hrozný strach,všem to vysvětlovat,ale to trvalo jen pár dní a pak už to bylo v pohodě.Teď se spíš bojim aby se to neopakovalo!!!

ofina1
25. led 2013

@lucika1503 ahojky já jsem po revizi 5 dní ☹určitě se k nám přidej čím Víc nás bude tím líp 🙂

@zuzikhak z práce mám taky strach nastupuju za měsíc sice to nikdo neví, že jsem byla těhotná, al i tak už vidím ty dotazy ☹
ach jo a to mohlo být tak jednoduché ☹ proč se to muselo stát ☹

zuzikhak
27. led 2013

@ofina1 Tak to já to v práci musela říct,zaprvé mě bylo hrozně zle a navíc dělám rizikovou práci,tak jsem musela na rizikovku.Navíc jsme se rozhodli co nejdřív vzít a tak jsme to oznámili i všem příbuzným a kamarádům,fakt hrozný!!!Už chápu proč se říká,že se má do třetího měsíce počkat a neříkat to,.......Fak,ale je že když jsem se vrátila více jak po měsíci do práce a zjistila,že se nic nezměnilo a život jde dál,tak jsem tak nějak začala zapomínat,ale furt to tam někde mám,toho už se asi nezbavím.

ofina1
30. led 2013

@zuzikhak je to hrozný a budu to v nás asi hodně dlouho ☹ ale musíme se s tím vypořádat ☹ a tím oznamováním-já to ted už taky chápu. U prvního jsem to řekla až hodně pozdě a bylo to tak dobře- tedka jsme to řekli hodně příbuzným brzo no a tak to dopadlo ☹ ach jo pořád na to myslím ☹ hele našla jsem jednu diskusi, kde jsou fakt super holky takže myslím, že by jim nevadilo, kdyby jsi tam přišla-no však uvidíš kdyžtak přijdi -fakt mi pomohly 🙂
je to ---Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?
https://www.modrykonik.cz/diskuse/nevzdavame-to...

zuzikhak
30. led 2013

@ofina1 Taky jsem toho přečetla strašně moc,hlavně ty první dny.Ty máš štěstí,že máš aspoň už jedno dítě,aspoň se máš k čemu upnout.

ofina1
30. led 2013

@zuzikhak já vím ☹ vůbec si nedovedu představit kdyby se mi to stalo při prvním dítěti - Je to daleko horší a asi bych na tom byla psychicky ještě hůř, ale i tak mě to moc bolí ☹ 😢 😢 😢 😢 a stále se s tím nemůžu srovnat ☹ musíme to zvládnout a podaří se věřím tomu !!!! musí !!!!!

market1112
2. únor 2013

Ahoj holky,četla jsem si taky příspěvky a rozhodla se taky napsat,asi proto že se děsně bojím a manžel taky,takže to s ním moc rozebírat nechci.Jsem těhotná podle ultrazvuju 5tt+1 jenže podle MS už mám mít probíhající 8 tt. Včera jsem byla na gyndě a doktor mi říkal že by mělo jít vidět srdíčko,které samozřejmě není,řekl mi že mám přijít ve středu to budu 5tt+6 a prý pokud tam nebude tak budeme zvažovat revizi,ale mně to příjde strašně brzo ne?Některé holky psaly že jim šlo vidět srdíčko až v 7 nebo 8 týdnu.Mám za sebou 1samovolný potrat a 1 zamlké těhotenství,někde jsem četla že je malá pravděpodobnost že by se to po sobě opakovalo. Jsem více méně rozhodnuta že pokud tam "něco" uvidím i když srdíčko ještě nebude bít tak počkám i na svou vlastní zodpovědnost.Ale jsem děsně vyděšená,sice už 2 kluky máme ale je to strašná bezmoc.

ofina1
2. únor 2013

@market1112 já si myslím,že je to taky dost brzo a že se srdíčko může ještě ukázat. Já měla srdíčko až v 8 týdnu.Já bych teda taky asi počkala i na svou zodpovědnost. kdyby jsi potřebovala ještě nějak pomoc a nějaké info přijdi za námi do skupiny Potrat. Jak nastartovat a začít znovu? je tam více holek co tohle zažilo 🙂 budeš tam vítána 🙂

terite
5. únor 2013

@market1112: Ahojky, a sledují ti hormon v krvi? Jak to vypadá, roste tak jak má? Asi dvojnásobek každé 2-3dny...?
U mně to bylo podobné, měla jsem už být v 7tt, ale dle UTZ prý jen ve 4tt. Pak se ukázalo, že hormon málo roste, asi za dva týdny jsem šla na revizi. Ale moc ti držím palečky, aby to u tebe vyšlo..

market1112
5. únor 2013

Ahoj holky,díky za reakci,hladinu hcg mi zjišťoval teprve v pátek a výsledky ještě nevím.No zítra jdu na kontrolu,pořád doufám že to bude všechno v pohodě.Já vím že je to normální a mnoho těh. končí potratem jen mi nejde do hlavy proč když jsem první dvě děti měla normálně bez potíží a teď 2x no možná 3x to nevyšlo?genetické testy máme v pořádku,nekouřím,nepiju snažím se zdravě jíst a prostě to nejde,Ale jsem rozhodnuta že pokud uvidím nějakou změnu že mimi porostlo i bez srdíčka tak ještě počkám aspoň týden.Víc se děsím představy že bych šla na revizi zbytečně když se dalo všechno ještě napravit.No zítra uvidím určitě dám vědět.

market1112
6. únor 2013

tak mám to za sebou,no zázrak se nestal.Obal roste ale mimi jaksi nee. Doktor mě objednal na pondělí do nemocnice na revizi chtěl mě vzít už zítra ale zeptala sem se ho jestli není ještě nějaká naděje,tak říkal že pokud mi je dobře a nic mě nebolí tak počkáme ještě do pondělka že si zavolá kolegu a rozhodne se,pokud by srdíčko nebylo tak jdu hned na revizi.Podle obalu mám být 6 týden ale mimi je jenom 4týden.Já nevím jestli mám ještě doufat nebo u se smířit se ztrátou.

zuzikhak
6. únor 2013

@market1112 Ahoj.U mě to bylo dost podopné,podle MS jsem měla být v 8tt,ale podle ultrazvuku v 5tt a srdíčko furt nikde,HCG mě mírně rostlo,ale co mě úplně přesvědčilo,bylo to,že mě úplně zmizeli těhotenské příznaky,skoro ze dne na den.Měla jsem jít na revizi v pátek,ale na své riziko jsem počkala do pondělka (hlavně jsem se s tím potřebovala vnitřně srovnat).

xaxanka
6. únor 2013

ahoj holky.tak tohle se mi stalo minulou nedeli a rovnou revize.....9 tyden... ☹

ofina1
6. únor 2013

@market1112 to je mi líto ☹ asi bych počkala do pondělka,ale trošku bych se asi smiřovala se ztrátou ☹ nejsem sice doktor, ale nevypadá to dobře ☹ ale co víš třeba je to bojovníček a do pondělí se ukáže 🙂naděje vždy je apson malá 🙂 držím pěsti ....

market1112
7. únor 2013

Tak já se stím pomalu smiřuju,nemám ani tak strach o sebe,2x jsem se stím musela poprat a vím že to dám i tak ale manžel z toho bude hodně špatný když jsme o mimi přišli po druhé měsíc s nikým nemluvil,byla už jsem na prášky.A on pořád doufá.Pokud budu zase někdy těhotná tak mě první dva měsíce u doktora nikdo neuvidí,já už se nebudu nervovat,jestli tam je srdíčko nebo není,myslím si že ty nervy z toho mi vůbec nepomohly.

ofina1
7. únor 2013

je to těžké se s tím smířit, myslím, že to v nás zůstane napořád jen to něčím potom překryjeme. Chlapi se s tím asi vyrovnávají po svém.☹ no stres tomu taky moc nepřidá, ale zase doktor může hodně pomoc 🙂 máš IP 🙂

slunecnice771
8. únor 2013

Můj příběh: Po 9-ti měsíční léčně v CAR a třetí IUI se mi podařilo otěhotnět. To, že jsem těhotná jsem zjistila, když jsem dostala chřipku s kašlem a teplotami nad 38C. V 5tt jsem byla na UTZ, vše v pořádku. Na další UTZ jsem byla 1.2, tzn. v 7tt., vše v pořádku, plod odpovídal stáří, srdíčko bylo. Odnesla jsem si 2 fotky z UTZ. Byla jsem šťasná! V úterý 5.2. jsem se byla zaregistrovat u svojí gynekoložky. Sestřička mi vyplnila těhotenskou průkazku, dala žádanky na odběry, vysvětlovala co jíst a nejíst.... Potom jsem šla k paní doktorce, která mi dělala UTZ. Na začátku měla úsměv na tváři, potom jí blednul, pořád přecvakávala monitor, přibližovala a vzdalovala dělohu a to už jsem začala tušit, že se něco děje... Když jsem se zeptala, odpověděla, že miminko umřelo, že mu nebije srdíčko. Totální šok! Vyhrkly mi slzy. Místo toho, abych odešla s těhotenskou průkazkou, odešla jsem se žádankou do nemocnice na revizi s diagnozou - zamlklé těhoenství v 8tt. Nikomu nepřeju to, co se ve mně v tu chvíli odehrávalo, svět se mi zhroutil jako domeček z karet.... Jela jsem znovu do CAR, aby mi ještě udělali kontrolní UTZ, bohužel podezení na ZT potvrdili. Druhý den ráno jsem šla nalačno do nemocnice, opět udělali UTZ a řeli, že není na co čekat. Za cca 5 hodin mi provedli revizi, druhý den mě pustili domů. Jsem z toho špatná, cítím se jakobych najednou někde něco ztratila. Připadám si jako fena, které vezmou štěňata..... Říkám si, proč právě já.... Jediná šance, jak se z toho dosat je zase rychle otěhotnět...

zuzikhak
8. únor 2013

@slunecnice771 Je mě to moc líto.Myslím,že to tady tak nějak chápeme.

ofina1
8. únor 2013

@slunecnice771 Ahoj je mi to tak líto ☹ ☹ já jsem prožila to stejné před 3 týdny. ☹ je to hrozné pořád se mi to vrací a v u srdíčka je smutek. Vypiš se bude ti lépe na cokoliv se zeptej ..... myslím ne tebe ... ten pocit prázdnoty bude asi dlouho ☹. máš IP

karaj
9. únor 2013

Ahoj holky,
přidávám se do klubu ☹ V pondělí mi bylo zjištěno zamlklé těhu ve 12 týdnu, vývoj mimča odpovídal 6 a nebyla vidět akce srdíčka, těhotná jsem byla poprvé. V úterý jsem absolvovala revizi. Stále trošku krvácím, přes den, když se pohybuji ok, ale v noci mě přepadají hrozné bolesti břicha, nejsem žádná cíťa, ale dnešní noc jsem skoro celou bolestí prořvala. V pondělí jdu ke svému gyn. tak doufám, že to nebude nějaký problém. Chtěla jsem se zeptat jak dlouho je možné být na pracovní neschopnosti, do práce se moc hrnout nechci, dělám 12-ti hodinové směny (ranní, noční), které strávím skoro celé na nohou, práce s lidmi,často tahám i těžké bedny a žádné teplo tam taky zrovna nemáme, proto by mě zajímalo o kolik dní bych mohla gynek. požádat, abych nevypadala, že se mi nechce do práce,co jsem tak pročítala většinou jsou doma holky týden, na druhou stranu, zatím se na to fyzicky ani psychicky opravdu moc necítím.

zuzikhak
9. únor 2013

@karaj Já byla doma necelý měsíc,myslím že hodně záleží na doktorovi měla jsem to dost obdobné.Dělám sice osmičky,ale tahám těžké věci,sednout si nemůžeme a navíc dělám s různými chemikáliemi.Ale myslím,že by tě doktor neměl pustit do práce,když se na to sama necítíš,i psychika dělá hodně.Ale jinak,jestli je ti večer tak zle,tak bych to raději nepodceňovala!