Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

kata1988
16. led 2014

@martina180 ahoj,diky za info.je ta revize nutna,nebo ti dal doktor cas na samovycisteni?me poboliva podbrisek,ale jen mirne.zitra si mam zavolat pro vysledky,ale myslim ze vyjdou negativne.moc se mi nechce pod kudlu,pokud to nebude nezbytne nutne...☹

martina180
16. led 2014

@kata1988 Nám se neukázalo srdíčko, za týden jsem měla jít na kontrolní ultrazvuk a když nebude, tak na revizi. Nečekala jsem na samovyčištění. Ale to záleží asi na doktorovi, co ti doporučí.

kata1988
16. led 2014

@martina180 jeste vsobotu namerili na pohotovosti 3mm a denska tam nevidel ani vacek,tak neni moc co cistit.no uvidim,co se zitra dozvim. Po pulroce snazeni,je to ledova sprcha a pekna facka pro me sebevedomi.uzjsem se tesila,jak budu v lete doma a ono nic...

kata1988
17. led 2014

Tak to vypada,ze to priroda vyresila sama,asi mi zacina opozdena mrcha.poradim se s doktorem,jestli je nutna kyretaz nebo ne...

zuzikhak
17. led 2014

Já jsem teplotu vůbec neměla ani před ani po revizi.

zukiii
15. kvě 2014

Ahoj, moc prosím o názor. Jsem v 8. Týdnu a doktoka mi na utz řekla že plod je strašně malý a není srdeční reakce. Prý mam přijít za týden a mezi tím jdu 2x na krev. Myslíte si že je ještě nějaká šance? Nebo spíše mam počiitat se zamlklým ťehotenstvím? :( nemám ani žádné nevolnosti tak se bojím že je to špatné znamení. :(

alenava
17. kvě 2014

holky, já taky nevím, pořád mě užírá dušička...

loni jsme měla jen 6+4 prázný gest. váček....dr mě poslal na kyretáž, v nemocnici to taky potvrdili...hned na druhý den ....jenže pak mi říkal dr po revizi, že přišly výsledky, že se tam "něco" vyvíjelo, ale že to mám hodit za hlavu, že by to bylo špatné.....strašně si vyčítám, že jsem nepočkala...máte někdo zkušenost? taky se vám to stalo?

ipkh
19. kvě 2014

@alenava Chápu tě, já jsem to zažila 2x. Poprvé jsem to taky zkoušela na dr. co když třeba, ale HCG nerostlo... Teď po druhé před vánoci už jsem byla v 11. TT a sama jsem to poznala, že mimi odchází...
Smířila jsem se s tím, nemá smysl se tím užírat... i když si také vzpomenu, že už jsem před pár dny měla nastoupit na mateřskou...

alenava
20. kvě 2014

děkuju, jsi hodná, a víte proč?

rousse
21. kvě 2014

@alenava ahoj, hele, nemá cenu se tím užírat...já si tím prošla přes Vánoce - první těhotenství, zadařilo se napoprvé a lehce nabyl, lehce pozbyl.... taky mi řikali, že radši počkáme, protože gestační váček roste, žloutkový váček pravidelný tvar, kdesi cosi a nakonec jsme čekali 2 týdny navíc, abych nakonec před silvestrem šla na kyretáž....ale nelituju toho, asi bych si taky živila naději, ale na druhou stranu to fakt nemělo cenu a ti doktoři to řikali, už zpočátku, takže nevyčítej si vůbec nic - prostě to tak mělo být.... spíš by mě teď zajímalo, jak nastartovat znova, podle kontorly mám všecko v cajku, z odběrů z nemocnice také, ale furt se nedaří...jsem psychicky uplně bloklá a nevím, jak to prostě odblokovat....

alenava
21. kvě 2014

@rousse no já mám dva kluky...a pak dvě ZT...teď se nedaří už asi 9. měsíc...piji kontryhel a jím Femibion, byla mi zjištěna slabší mutace, teď by to mělo stačit...a nic..

Tobě moc přeji, ať se zadaří a užiješ si krásné těhu 🙂

zuzikhak
23. kvě 2014

Je mě to moc líto, když to čtu, tak se mě to všechno vrací. Ale nám se to po dvou pokusech nakonec povedlo, sice bych teď měla už skoro roční děťátko, ale říkám si, že to tak mělo prostě být. teď jsem ve 34.týdnu a podle všeho čekáme naprosto zdravého kluka, takže i šťastné konce jsou :o).
@alenava Taky jsem měla pochybnosti a doktor je s prominutím vůl, že ti to vůbec říkal, měl to nechat být!!! Co jsem se tak doslechla, když jsem se o to zajímala, že srdeční akce se může ukázat až v 10t.,ale je to velmi málo pravděpodobné, většinou je v tom 8.t. už naprosto jasno. Je lepší když to příroda ukončí sama, než se pak trápit tím, že může být dítě postižené!!! Hlavu vzhůru!!!!!!!!!!!!!!!!

alenava
23. kvě 2014

@zuzikhak ahoj, moc děkuju , teda , moc gratuluju.....že to nakonec tak dobře ....výborně dopadlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a můžu ještě poprosit? byla jsi na nějakém vyšetření? doporučili dr nějaké vitamíny? děkuju, hltám tady každičké slovo, jsem moc ráda, že to jde... 🙂

zuzikhak
23. kvě 2014

@alenava Mě to tady taky moc pomohlo, když víš že v tom nejsi sama je to o malinko lepší. Mě doktor řekl, že 2-3 potraty se berou jako normální, prostě se to stává :o(, prý podle statistik je normální těhu jen asi v 60%. Já jsem to měla vůbec zajímavé. Máme v rodině genetickou vadu jmenuje se to Leidenská mutace- příliš hustá krev. Takže si píchám každý den injekci na ředění a je to vše pořádku. Ale nejprve tomu bohužel nevěnovali pozornost, proto to taky tak dopadlo. Nic méně, mám dojem, že testy na tuhle mutaci se pak dělají, když se otěhotnět nedaří. Tak uvidíš, třeba to mělo jinou příčinu. Říkají, že to může být třeba prodělanou infekcí nebo i to, že plod by byl postižený, tak to tělo vyřeší samo.

maggi
23. kvě 2014

Ahoj holky, tak se pridavam k teto diskuzi, protoze sem asi taky budu patrit. Vcera jsem byla poprve u doktorky a nevypada to vubec dobre. Pristi tyden mam prijit na kontrolu, ale uz se s tim tak nejak smiruju, ze to proste nevyslo.

alenava
24. kvě 2014

@maggi to je mi líto, a jak jsi daleko? co tam přesně neviděla....viděla?

vlajka1
24. kvě 2014

Ja jsem dnes podstoupila revizi 8+1tt pro zamlkle tehotenstvi ☹ Uz od 6+4 se to prestalo vyvijet, ale muj lekar chtel, abych cekala az to odejde samo. Neodeslo. Ted jsem doma a snazim se cerpat nove sily na nove snazeni...

maggi
25. kvě 2014

@alenava ted bych mela byt 7tt. Doktorka tam viděla jenom ten gestační a žloutkový váček, srdíčko nebylo, prostě nic. Ve čtvrtek jdu na kontrolu, ale nedělám si žádné naděje, spíš jen čekám že mi potvrdí že je to zamlklé... No co nadělám, vidím kolek holek si tím prošlo když to tady čtu a všechny to musíme nějak zvládnout.

alenava
25. kvě 2014

holky, držte se, je mi to líto

alendariela
25. kvě 2014

ahojte, sama jsem si také prožila zamlklé těhotenství, v 8 tt jsme o miminko přišli. Do té chvíle jsem vůbec nevěděla ,že se něco takového může stát.Pak jsem si tu četla diskuze a zjistila, že je tolik moc holek co si tím také prošly. Dneska tu spinká 3 měsíční chlapeček, co se nám po 15 letech snažení narodil.Takže se nevzdávat a držím palce 😉

zuhra
25. kvě 2014

Zitra jdu na revizi.8+5😒

alendariela
25. kvě 2014

@zuhra to mě moc mrzí. Jenže nedá se s tím nic dělat , člověk si to musí protrpět sám 😖 . Moc držím palečky ať to brzy vyjde . Vím, že se pak už člověk moc hlídá a má mnohem větší strach , po takové zkušenosti. Ale ono to vyjde <3. Sama jsem toho příkladem.

zuhra
25. kvě 2014

@alendariela dekuju moc

maggi
26. kvě 2014

@zuhra takze nakonec jdes na revizi? A to uz vis na 100%? Kdy ti to rekli? Myslela jsem zes v patek jeste psala v te jine diskuzi ze to snad bude v poradku a zes to jeste nevedela urcite. ☹

zuhra
27. kvě 2014

@maggi ahoj, jj, pamatujes si dobre:( v nedeli mirne krvaceni, radeji jsem sla na pohotovost, doktor rekl, ze to ustalo v 6+0, vel. 4 mm, ze nechape, ze to pani doktorka neresila. dnes jsem po revizi a snazim se dat dohromady. :(

vlajka1
27. kvě 2014

@zuhra jsem na tom podobne. Prestalo se vyvijet 6+4 vel 8mm a revize 8+1. Jak se citis po fyzicke strance? Boli brisko? Jinak drzim pesti, aby bylo co nejdrive lepe.

zuhra
27. kvě 2014

@vlajka1 ahoj, ja revize 8+5, no, teprve se vzpamatovavam, vcera me pustili v 8 vecer. neboli me nic, ale je to v haji, uz jsme se tesili a planovali. navic mam smlouvu na dobu urcitou do 30.6., takze co nejdriv musim hledat praci... no, je to spatny

zuhra
27. kvě 2014

Holky,jak moc se je třeba šetřit po revizi?nic mi nebylo,nelezim,nosím věci,mamka nadává,ze hazardují.pravda je,ze ted mi bolesti zacly

saraha1
28. kvě 2014

@zuhra ahoj, jsem na tom stejne. Drz se!!!
Revize byla vcera, pracovni smlouva do 30.6. a netusim, co dal. Prace neni, je mozne, ze se zadari treba uz v lete, ale to bych pak byla bez prostredku po celou dobu tehotenstvi a materska taky zadna. Napadlo me se domluvit s mudr, aby mi napsala na leto neschopenku, hned po ukonceni pracovniho pomeru, tak bych dostavala nemocenskou a po lete by se videlo, co dal. Pokracovat v neschopence v pripade dalsiho tehu a nebo jit na pracak a hledat praci. Kazdopadne jsem ucitelka, takze mam pres leto mit prazdniny a tech se nevzdam ani za nic.

zuhra
28. kvě 2014

Ahoj holky, moc diky za příspěvky, kde pisete, ze jste na tom obdobne. Lezim doma a místo abych delala něco kloudného, brouzdám na netu a tehotenstvi, ach jo. Dnes jsem mamku poprosila, at koupi kapky do nosu, ale něco pro tehotne:( (bylo to po probuzeni, zas mi to ještě nedocvaklo). saraho: s tou praci presne nevim, nechce se mi vlastne ani hledat něco "poradneho" - coz bude urcite trvat dlouho, a pak jim odejit na rizikove (mam letos 2. revizi, je mi 37), nejradši bych si nasla něco klidného - třeba recepcni, a v klidu odesla.... a nemas to ve skolstvi tak, ze ti smlouvu v srpnu obnovi? jak ti je? polehavas, nebo kmitas po revizi🙂?papa