Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

sisstin
14. zář 2007

helca: no v 6tt ještě nic být vidět nemusí..jen ten váček..já bych neztrácela naději 😉

helca76
autor
14. zář 2007

sisstin: akorát doktor tvrdil, že ten váček už je dost veliký, tak už by tam prý mělo být něco vidět. Uvidíme ve středu. Drž mi prosím palečky.

sisstin
14. zář 2007

helca: budu na tebe myslet 😉 mně se tohle vyhlo..já šla k Dr. až v 9tt..ta mě jen prohlídla přes spodek..řekla, že těhotná jsem..a pak na UZV jsem šla až někdy ve 13tt..takže tohle hrození, že třeba nic není vidět jsem neřešila 😉

helca76
autor
14. zář 2007

sisstin: to jsi dobrá, že jsi to vydržela až do toho 9tt. Já jsem se obj. hned jak mi vyšly pozitivně těh. testy 🙂 Ale asi je fakt lepší počkat, člověk se pak tolik nestresuje.

sisstin
14. zář 2007

helca: tak já to zjistila v 6tt a hned se objednala..ale nechala mě čekat tři týdny, že prej dřív se stejně nic nepozná 😅 😅 😅

dida_tn
14. zář 2007

Ahoj helca, so zamlknutým tehotenstvom žiaľ skúsenosti mám (ak by si nakukla do diskusie začíname po potrate, je nás tam dosť), ale nechcem Ťa nejako stresovať. Viem, že je to ťažké, ale skús sa ako-tak upokojiť a vydržať do stredy, pokiaľ by si začala nejako veľmi krvácať, chod hneď k dr. Drž sa 😉

laola
14. zář 2007

Ahoj Heli,
já jsem měla zamlklé těhu v květnu. U mě nedošlo ani k tomu strašení, začala jsem krvácet tři dny před první kontrolou... být tebou, neztrácím naději, spousta počínajících těhotenství není vidět a pak se najednou mimísek objeví😀 Krev ti nebrali?

helca76
autor
15. zář 2007

Holky, díky moc za povzbuzení 😉

helca76
autor
15. zář 2007

laola: krev mi nebrali, to mi taky docela překvapilo 😒

ninule
15. zář 2007

Ahoj Helco,ja mela podobne zkusenosti-v 6 tt nebylo nic videt, resp. nebylo videt srdicko, mudr. me uz pripravil na revizi a za tyden tam bylo a bili o sto pero.Takze se nestrachuj, jsou i holky, kterym zacalo bit srdicko az v 9 tt a porodily zdravy deti!!!

krista
15. zář 2007

Teda Helčo promiň, ale Dr. je blbec, takhle tě strašit, jestliže jsi v 5tt+3 tak je nadpřirozené aby bylo vidět srdíčko to by tvoje mimčo muselo být nějaký zázrak ... já jsem si taky na začátku užila, v 5tt+1 jsem začala špinit, zkončila jsem v nemocnici, kde špatně odhadli stáří mimi (řekli mi že je větší - jako tobě a že jsem 6tt+5) a že neni srdíčko, že jestli za dva dny nebude, tak jdu na revizi, byla jsem úplně hotová, jenom jsem ležela a brečela, za dva dny srdíčko opět nebylo, dle Dr. jsem 7tt (dle pozdějšího zjištění jsem 5tt+3) tak prý že mám přijít ve středu a padne definitivní rozhodnutí 😉
Já to tady obrečela, holek jsem se ptala jak probíhá revize a všechny mi radili ať se nevzdávám že srdíčko může být vidět později, přišla do nemocnice znova - to bylo týden po první návštěvě, dle Dr. jsem měla být 7tt+5 (dle pozdějšího zjištění jsem byla 6tt+1) a srdíčko tam krásně ťukalo, do zprávy mi napsali opět 6tt+5 což jsem nechápala a ani moje gyndařka to nechápala, ale hlavně že srdíčko bylo a bilo!!!

Takže se nestrachuj prosímtě, já sama vím, jak je to těžké ta nejistota, už aby to někdo rozlousknul, Dr. si vůbec neuvědomují jak tím maminky stresují!!
Mimochodem mě teda krev brali aby aspoň viděly jak stoupá HCG a to stoupalo nicméně v zápětí mě upozornili že to stoupí i při zamlklém těhotenství 🙄

Hodně štěstí a ozvi se jak jsi dopadla!!!!!! 😉

vikvik
15. zář 2007

ahoj
zkusenost mam :( vypadalo to stejne, velky gestacni vacek a nic v nem, protoze se vyvijel jen on... ale doktor mi to nerekl, abych nestresovala, rekl mi, ze jsem asi otehotnela pozdeji a at prijdu za tyden. aspon jsem byla klidna...
kristo podle me je problem v tom jejich zas*anem pocitani delky tehotenstvi podle posledni MS! ja jsem ted v 9tt+neco ale podle MS bych byla cca 12+neco. samozrejme, ze kdyby mi to doktor napsal do prukazky, tak se kazdy jiny bude divit, jaktoze je mimi tak male a ze je asi neco spatne! ale ja jsem otehotnela az par dni po te, co jsem mela menstruovat... dneska si rikam, ze co kdyz to tak bylo i v lednu a my jsme s revizi meli jeste pockat, ale to uz se nedozvim.
helco drz se a s revizi otalej!pokud nezacnes krvacet nebo spinit, tak bych se fakt snazila to natahovat co nejdyl... mimi v teto fazi roste rychle, ja tentokrat byla na UZ v 5tt, to byl jenom vacek a za TYDEN uz tam bylo 7mm mimco!
drzim moc pesti!

bajunka
15. zář 2007

AHoj Helčo to jsem teď četla na babyonline:

těhotenství na ultrazvuku: 5. - 6. týden těhotenství, v 5. týdnu gravidity je vidět gestační váček v děloze, v 6. - 7. týdnu gravidity je vidět gestační váček s plodem a srdeční akcí plodu

Tak držím pěsti a souhlasím s vikvik nedej se.

helca76
autor
15. zář 2007

Holky zlatý, díky moc, alespoň s tou nadějí do té středy nějak vydržím. Ve středu se ozvu jak to dopadlo. Ještě jednou díky za psychickou podporu 🙂

carys
16. zář 2007

Ahoj Helčo,taky si myslím,že to ten tvůj doktor přehnal.Já byla u své doktorky tři dny po vynechání ms a hned mi řekla že jsem těhu.No a týden na to jsme jeli po nákupech,začalo mě bolet břicho,manža mě radši zavezl na pohotovost a tam mi gynekolog zdělil,že žádné těhu nevidí,že tam je cosi,ale těhu fakt ne.Vůl.No a podívej,to jeho nic se za pár týdnů narodí 😀 Neztrácej naději.

krista
16. zář 2007

Vikvik teda to mě mrzí ☹ Chápu, že ti to asi vždycky bude vrtat 😖 Já bych nebyla jiná. Tak se držte s broučkem!!! Všem vám držím palce!!! 😉

Carys, teda to je drsný!!! 🙄 Bych tam za tím Dr. donesla pak prcka ukázat a řekla mu: "Před devíti měsícema jste mi řekl, že je tohle nic, co na to říkáte teď?!" 😝

helca76
autor
16. zář 2007

Carys, teda někteří doktoři jsou fakt pitomí 🙄 Jak radí krista, taky bych být tebou až bude prcek na světě za tím dr.,co nic neviděl, zašla a to NIC mu ukázala 😀 Asi by fakt čučel 😉

kata29
21. zář 2007

ahoj holky
dnesni gynekologie je strasne vyspela,ale jeste bohuzel neni TAK dokonala aby bezpecne zjistila,kde miminko je,a jestli je v poradku.
My ted taky musime cekat.Dle MS jsem mozna 5tt 2,ale dle me a terminu oplodneni jsem spis 3tt a3dny.Na utrazvuku neni videt ani vacek a dnes jsem zacala i krvacet.Snad to neni mimodelozni teh.Dle HCG tehotna jsem,tak jak to teda je!?! 😨

kacka.va
21. zář 2007

Mně tento týden doktor řekl, že mimi je normální, ale že to vypadá, že tam je ještě jeden zamlklý "plod", ale prý to tomu druhému nijak vadit nebude. Takže máme jsme měli zadělaná dvojčátka.

veronika99
21. zář 2007

Ahoj Helco76, chci ti napsat, ať to nevzdáváš. I páni dr. se můžou mýlit.
Vím, jak je psychická podpora velmi důležitá. Já sama řeším momentálně problémy se zamlklými těhu - během 5 měsíců jsem byla už 2x na revizi. Miminku přestalo bít srdíčko vždycky v 10.tt. Nejhorší je, že nevím proč. V nemocnici mi dr. říkali pořád - to se stává, buďte ráda, že už jedno zdravý dítě máte a další podobné blbosti. Vrcholem bylo, když mi sám pan primář před druhou revizí řekl, že těhotenství je jako ruská ruleta - že ne vždy vyhraju. Co na to říct? S doktory u nás v nemocnici jsem už skončila, nemám k nim důvěru. Teď v říjnu nás čeká vyšetření a odběry krve na genetice. Věřím a doufám, že tam dr. něco najdou, co se dá nějakým způsobem léčit. Přece není náhoda, že jsem potratila 2x po sobě, ve stejným týdnu. Nejhorší zážitek ze všeho bylo to, že jsem se 9.8. dozvěděla, že miminku přestalo bít srdíčko a na revizi mě brali až 10.8. ráno. Nepřeju nikomu zažít ten pocit, je to něco strašnýho. Škoda, že to nemohl prožít místo mě pan primář, třeba by pacientám nevykládál takový řeči. Nejprve jsem si říkala, že nám sílu to zkoušet znovu, jenže pak jsem si uvědomila, že mám obrovskou chuť vzdorovat osudu.

ninule
21. zář 2007

Verco, tak s tim cekanim na revizi je to asi v CR uplne normalni...V diskuzi "Zaciname po potrate" je nas vic s takovouhle silenou zkusenosti...JA taky sla az za 3 dny a to jen diky tomu, ze me kamoscina teta, ktera je mudr. dostala do soukrome ambul. protekcne...Jinak bych cekala, nez se proste nekde uvolni misto, coz mohlo byt i 10 dni..Uplne me uzemnili hlaskou, ze kdyz nekrvacim, nic se mi nemuze stat...No parada,chodit s mrtvym plodem v tele je podle nich asi normalni....Co k tomu dodat?Snad jen no comment...

dripik
21. zář 2007

Helčo mrkni ke mě do alba mám tam fotku z 5+6 a měli jsme jen gestační váček o velikosti 16mm, nezlob se, ale tvůj dr. je hňup, že tě takhle straší...
Napiš jak jste dopadli...a opatruj se

nelinkav
30. kvě 2008

Ahoj holky, prosím vás, jak se pozná zamlklé těhotenství? Musí být špinění nebo nejsou třeba žádné příznaky?
Já byla v pondělí 26.5. u dr. - prý 6tt+2, celý týden mi bylo špatně, vlastně čím dál tím hůř, včera jsem byla nepoužitelná až do 15h a najednou se to zlomilo a bylo mi dobře a dneska taky žádná nevolnost. Tak mám strašný strach, že se něco stalo. Dr.mě dřív varoval, že asi normálně neotěhotním a když, tak že to jen těžko donosím (ale utroš nebo tak něco mi nedal), tak teď mě ty moje zmizelé příznaky děsí. Večer mě taky párkrát tak divně píchlo v podbřišku a v noci jsem měla fakt blbej sen o potratu... Tak teď jen zjistit, jestli jsem tak dobrá v autosugesci nebo něco jiného 😔 Děkuji za radu.

campi
30. kvě 2008

helca: byla jsem na UTZ vcera, 5 tt, mam tam dva gestacni vacky, gyn. nic o zamlklem tehotenstvi nerikala, srdicko by pry MOHLO byt videt pristi tyden, tak klidek a urcite to dopadne.

To mi pripomina, co rekla doktorka mamince moji kamaradky, ktera nemohla v 70. letech asi 5 let otehotnet. Kdyz se smirila s tim, ze to nepujde, tak se jim to na dovoleny povedlo. Potkala pak nekde svoji byvalou gynekolozku a ta ji rekla: "To teda nevim, co to ve vas roste, ale dite Vy urcite necekate". A uz je tomu necemu 34 let 😀

nelinkav
30. kvě 2008

campi, helča už se neptá, ta už má měsíc doma spokojenýho mimouše. Diskuzi jsem obnovila já, ve snaze najít další info, ale holky, co s tím mají zkušenost se tu už asi neyskytují.

campi
30. kvě 2008

Nelinko: promin, to jsem si nevsimla. Taky pro Tebe plati, ze to urcite dobre dopadne, jsou veci, ktery clovek proste neovlivni a dopadne to, jak má. Ten Tvuj doktor mi teda připomněl tu historku ze 70. let.

nelinkav
30. kvě 2008

Campi, právě ta bezmoc je hrozná...

campi
30. kvě 2008

Nelinko: to chapu, 5 let se mi nedarilo otehotnet, ale zatim se mi dari zachovávat klid, treba se mi zda, ze je jedna bublinka vyrazne mensi nez druha a hned si namlouvam, ze se nevyviji... Kdepak, pozitivnim tehotenskym testem to nekonci, nervovat se muzeme porad, vid...

nelinkav
30. kvě 2008

A čím víc čtu, tím víc se všeho děsím. Normálně bych měla radost, že je mi líp, ale někde jsem pochytila, že je to špatný znamení...

darla.k
30. kvě 2008

Ahoj Neli, jsem tu dnes poprvé a zaujal mě tvůj příspěvek, asi tě moc nepotěším, protože já jsem zamlklý potrat prodělala. Podařilo se nám po 3letech snažení otěhotnět,vískala jsem radostí a myslela že se nic nemůže stát a důležité jsou jen dvě //, které sílili i HCG odpovídalo době otěhotnění, bohužel cca v 6 tt mi dr řekl že nevidí srdeční akci, dítě se nevyvíjí, přitom jsem neměla žádné bolesti, nešpinila jsem neměla nevolnosti prostě nic a najednou už mi sestra vypisovala žádanku na revizi 😢 Stalo se to v lednu ale stále mě to moc bolí, doufám, že ty nejsi tento případ. Musíš věřit 😉 Budu ti držet pěsti 🙂