Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

misicka455
24. srp 2008

Jestli tě vezmou před tak běž před 😉

maja42
24. srp 2008

holky, chtěla jsem zeptat, jestli nemáte některá tuto zkušenost: po revizi minulý čtvrtek jsem 2 dny krvácela, den špinila a pak už nic. a dnes najednou bác, zase trochu špinění. je to normální? já už se sleduju jak hypochondr. napadají mě tři možnosti. za á jsem se s manželem včera trochu miliskovali, ale bez zásunů, jen takové muckání a oťapkávání. tak nevím, jestli mě to nemohlo nějak rozrušit, že se děloha stáhla a něco vydala. nebo za bé jestli si prostě jen tak neodplivla nějaké zbylé tkáně v rámci šestinědělí. a za cé (na což mě nasměrovala nová diskuse na koni), že jak piju zase pár dní tu kontryhelovou směs, jestli to nemůže být tím. co myslíte? 😕

jinak, nenechte cloumat okolní těhotenství a mateřství svým majestátem. akorát si děláte bordel v karmě 😉 dycky si říkám, kdoví, co ty ženské musely všecko před tím dítětem prožít, jaké měly trápení v životě a co je čeká. nesmím být negativní.
se mnou zároveň (prakticky na den!) otěhotněla švagrová (která má zvláštní způsob taktu a zájmu 😝 ) a moje služebně nejstarší kamarádka (s jedním vaječníkem a otěhotněli hned 2. měsíc snažení!). tak jsem si původně myslela, že budeme mít my tři "trojčata" a prdlajs. zatím se jim úspěšně vyhýbám, ale jednou s tím budu muset přestat a zakázala jsem si úvahy typu "tak tohle mohlo být moje břicho, moje mimino atd." co se nestane, to není.
v pátek jsem se v rámci zocelování a terapie vydala do miminovského obchodu a nakoupila dárky k ročním narozeninám dcerky mojí kamarádky. proběhlo to v oukeji, žádné dojetí, žádné békaní (a to jsem záměrně hleděla na zavinovačky, nad kterýma jsem eště před pár týdny těhotná řvala jako kráva). taky jsem za nima šla návštěvu a na procházku, s malou jsem se mazlila a žádný marný sentiment, spíš mi to udělalo radost. ale je pravda, že tato kamarádka vykazuje vysokou příčetnost a takt, sama ví, co je to trápení.

prostě teď se všecky musíme znovu "naučit chodit" a prozatimně se některým lidem, situacím vyhýbat a později se zocelovat. a než to všechno proběhne, budeme zase zbouchnuté 😀

misicka455
24. srp 2008

Máji tak já bych se přikláněla k možnosti, že se odplavuje zbytek samovolně ven 😉 Jestli, ale u toho budeš mít křeče nebo horečky val na gyndu 😉

misicka455
24. srp 2008

Já špiňila snad dva týdny od zákroku 😉 Pak mi píchli něco na stahování dělohy a byl pokoj 😉

maja42
24. srp 2008

kaficko: mně to připadá moc brzo, jestli jsi týden po ovule, tak se oplodněné vajco teprve zavrtává a je moc malé. teď jsem schválně koukla do "tajemství lidského života" a fakt by to bylo jen mikroskopické a rozhodně ne ve váčku. jestli jo, tak to mohlo být spíš z minulého cyklu (jestli jsi byla už bez HA), klidně jsi mohla krvácet a už být v tom, to se stává. nechala sis to, co vypadlo? a taky je mi divné, že, by to šlo bez krve. každopádně bych frčela na gyndu, nejpozději zítra ráno.

misicka455
24. srp 2008

no mě tá krev taky právě připadne, že k tomu nějak patří . to mohl být třeba jen nějaký výtok nebo tak.

donnald
24. srp 2008

Ahojky děvčata,
tak u nás včera proběhlo "zapíjení" malé neteře. Všichni byli unešeni samozřejmě s Michalky (to je ta neteř 🙂 ) a neminuly nás otázky tipu: a co vy? Kdy bude mimi? A vy nechcete a proč? a další.... . Asi mi k tomu pomohla teqiula, která se pila🙂 , ale nějak v klidu a s úsměvem jsme to s manžou ustáli. Ale.........................nic není růžové jak se zdá............................................☹
Dnes dopoledne jsme se milovali (pořád samo s ochranou) a po styku jsem měla pocit, že mě ve spodku něco řeže. Tak si manža zahrál na gynekologa 🙂 a našel mi takový malý vřídek či puchýř nebo co to je na vstupu do dělohy - ještě ale venku. Nesetkali jste se někdo s něčím podobným????
Na gyndu jsem měla jít až za týden, pokud nedostanu mrchu....teď už vím, že mrcha určo sama nepřijde ☹, takže tam půjdu raději už zítra. Ten "puchyřek" mě ale vyděsil a v hlavě se mi honí - "proč do pr....zade já". Snad to ale nebude nic vážného.

litsea
24. srp 2008

Ahoj holky,
zdravím vás po delší době, v práci máme nového šéfa a bojím se, že začne kontrolovat internet... Soudě podle toho, jak do všeho šťourá! 😒

Donnald, dovča byla fajn, ale uteklo to jako voda. Ještě mě čeká první týden v září Chorvatsko a přelom září a října Ibiza, tak se už nemůžu dočkat! O vřídkách jsem slyšela, prý se občas z ničeho nic vytvoří... Každopádně by mě to taky vyděsilo a šupajdila bych k doktorovi. Držím palce, ať to není nic vážnýho! 🙂

Maja v šestinedělí není špinění neobvyklé. Jenom bys neměla krvácet a mít teplotu! Já špinila i ve druhém cyklu po revizi.

Kaficko, váček to takhle brzy určitě nebyl. Vajíčko se takhle brzy teprve zahnízďuje v děloze. Váček je vidět až kolem 5-6 týdne nejdřív a kdyby odešel, tak by odešel s krví. Nemohl to být třeba hustý hleník? 😕

Jinak na těhule mám podobný názor jako Maja. Nikdy nevíte, čím si ta dotyčná prošla. Pro mě každá další těhulka znamená větší šance, že se to podaří i nám 😵 Přej a bude ti přáno 😉 Tím se řídím a těším se, že to jednou zabere.. 😀

maja42
24. srp 2008

donnald: jako na děložním čípku? měla jsem před pár lety cystu na čípku, virového původu, takže i po konizaci (vyrejpnutí malého kužele tkáně s cystou) mi tam zůstává nezhojená ranka a musí se to průběžně kontrolovat (jestli tam neroste něco co nemá), ale tyto věci prý nejlépe řeší těhotenstvím - takže slepice nebo vejce 😉
rozhodně to "na fertilitu nemá vliv", aspoň tak mi to řekl doktor. a ani to není život ohrožující. ale není jisté, že je to i tvůj případ, předpokládám, že teď se ti do pipiny pár doktorů dívalo. asi bych to řešila klasicky - šla co nejdřív na gyndu.

donnald
24. srp 2008

Ahojky,
Lit - tak před šefem opatrně 🙂. Jinak co se týče dovči . tě toho čeká ještě dost, tak se máš pořád na co těšit. my jedeme 13.9. do Plakiasu 🙂 - tak už se taky moc těším.

A jinak děvčata - zítra úderem odpoledne šupajdím k doktorovi. Tak vám pak napíšu jak sjem dopadla. Mějte se hezky.

jarynek
24. srp 2008

🙂 zdravím děvčata...tak jsem měla odmlku, ale tak nějak to strašně letí... 🙂 tak jsem si to tu jenom tak zrychla přečetla a vidím, že se nám ty zatracené ženské problémy ne a ne vyhnout. Mě asi taky čeká tento týden návštěva doktorky..začal mě svrbět spodek a ještě k tomu mám nějaky světlý fujtabl..jsem z toho docela špatná...ale můžu si za to sama....to je odpověď na ten sex během šestinedělí....neblbnout a vydržet...tohle jsou pak ty následky....
Donald - doufám, že bude vše oukej.... 😉
Majo - k tomu špinění..já krvácela jenom den po revizi..potom asi dva dny špinění a pak nic.....asi za tyden mě začalo bolet břicho a vrátilo se i krvácení, které trvalo par dní a pak par dni špinění...a zase se to zastavilo..teď nic...vlastně čekám na menzes, která se douvám co nejdříve dostaví...v úterý to už bude měsíc po revizi...tak snad na sebe holka nenechá dlouho čekat... 😎
No dám Vám taky vědět jak jsem dopadla u paní doktorky...doufám, že to bude v pořadku , i když pochybuji...
Takže mějte se fajn..příjemný pracovní všem .... 🙂

anavka
24. srp 2008

Ahoj holky, všechny vás zdravím. Já jsem tu teď delší dobu nebyla, manža měl dovču, tak jsme si ho s dcerkou užívaly 🙂 Ale mám dotázek...... 😨 V úterý to byly přesně 4 týdny po revizi a ve středu jsem začala špinit. Měla jsem radost, že dorazila MS, ale večer už skoro nic. Další den se to opakovalo až do dneška. I když dneska je to možná o něco silnější. Říkám si, že je tělo rozhozené a snad je to předzvěst MS 😖 Co myslíte 😕 ? Mějte se všechny moc krásně a hezký večer 😉

litsea
25. srp 2008

Dobrý ranko,
Donnald, no jo vlastně? A jedete taky s Viamare? A do jakýho hotelu? Jůůů, tam bylo krásně.... 😉

Jarynek, já měla taky tento měsíc svědění a pálení a mudra říkala, že je to plíseň, že to řádí v tom vedru a doporučila mi tablety Feminela přímo do pochvy - je to vitamín C 🙂

Anavko, to se tělo teda asi ještě čistí, 6 týdnů po revizi je to v normě... Nebo je to fakt předzvěst krámů 😵

Hezký den 🤐

misicka455
25. srp 2008

Ahojky, já bych to viděla na předzvěst mrchy 😉 já to měl u druhého cyklu v pátek a ve čtvrtek slabé špinění celí víkend nic a potom se v pondělí večer rozjela mrcha na plno 😉

jarynek
25. srp 2008

🙂 ty jo, já se na ni těším.....nikdy bych to neřekla....ale je to tak.... 😎

anavka
25. srp 2008

Jarynek, já právě taky...doufám, že je to tedy ono 😒

donnald
25. srp 2008

Ahojky holky,
tak jsem doma od doktora. Zjistil mi, že se jedná o nějakou žlázku - nic infenčkního, virového.....takže super!!!!Jsem ráda, říkala jsem si, že nějaký zánět či vir mi ještě tak chyběl 🙂.

Taky mi říkal, že mi dobře narostla sliznice - že má přes 8mm. Děvčata, nevíte jak tak bývá vysoká sliznice před mrchou? Neřešila jste někdy některá něco podobného? Já dřív měla hrozně nepravidlený cyklus a tak mám strach, aby to nebylo zase tady ☹.Tak musím hledat tady nebo na netu nové informace.

Lit - jedeme s CK Alex. Viamare létá jen z Prahy a přece jen pro nás z Hané, je pohodlnější Brno než Praha. 🙂

misicka455
25. srp 2008

donald tak to je fajn, že je to jakoby v pořádku 😉

maja42
25. srp 2008

donnald: tak to jsou dobré zprávy, jsem si hned říkala, že ta cysta by ti tam nespadla z nebe jen tak, když jsi byla před nedávnem na všech těch kontrolách a revizi - to by si toho všimli 😕 jinak, před krámama má být sliznice 8-12 mm, takže jsi v normě a šupem ti to dorazí 😉

chjo, kéž bych už taky čekala konec toho blbého šestinedelí, sakra 😒 ale dr mi říkal (jako odstrašující případ), že jeho známí znovu otěhotněli 14 dní (!) po revizi. měřím BT, ale furt to mám zběsile nahoře, sama jsem zvědavá, co 17DC (což byla moje jediná prokázaná ovula).

misicka455
25. srp 2008

14 dní po revizi jo 😲 a vše dopadlo v pořádku 😉

donnald
25. srp 2008

Snad bude vše OK. Uvidíme.
Já si začala BT měřit asi 4 dny a pak jsem se na to vykašlala, že se předčasně nebudu stresovat a chci začít znovu po 1.mrše. Takže..................už na ní fakt čekám a snad přijde 🙂.

maja42
26. srp 2008

misicka, já jsem se neptala (radši). ale vzhledem k tomu, že to důrazně nedoporučoval, tak nevím, nevím 😕

murecka76
26. srp 2008

Ahojky, omlouvám se, že vám se lezu, měla bych prosbičku. Jsem po revizi po zamlklém těhotenství (6.7.) v 8tt, MS jsem opět dostala 14.8. (skoro po 6týdnech). Chtěla jsem poprosit o radu za jak dlouho se nejdříve můžeme snažit o další otěhotnění. Doktor mi totiž vůbec nic neřekl a na kontrolu jdu až 4.9.. Otěhotnění není u nás zrovna nejednodušší, povedlo se nám totiž zázrakem těsně před stimulací na 1.IVF (špatný spermiogram). Takže nepoužíváme ani žádnou ochranu a já nevím jestli je to správné. Děkuji za vaše rady.

donnald
26. srp 2008

Murecko - tím, že nepoužíváte nyní ocgranu si zahráváš s případnou infekcí, která by se ti tam zanesla při nechráněném styku. Jinyk co se týče toho, kdy začít znovu zkoušet - někdo radí za půl roku, někdo za 3 měsíce - mě třeba dr. řekl, že po 2.měsíčkách. Takže on to asi každý vidí jinak 🙂. Moc jsem ti nepomohla, že?

murecka76
26. srp 2008

Donnald, děkuji, já jsem si myslela, že po 6 nedělí už se nemůže nic stát, myslím ta infekce. ☹ Že už je vše zahojené a v normálu.

maja42
26. srp 2008

murecka76, myslím, že jestli jsi už jednou odkrámovala a až od té doby nepoužíváte ochranu, tak je to, co se infekce atd týká, ok.
mně doktoři řekli, že po třetím cyklu do toho můžem práskat, ale všude najdeš něco jiného. v zahraničí třeba píšou, že hned po šestinedělí. u nás to doktoři vidí neradi, protože jak vlastně při tom výškrabu ti čípkem prostrčí kyretu a vytáhnou plodové vajco, tak je třeba čípku dát čas, aby se zatáhl a zpevnil. když je to dřív, tak prý hrozí potrat v pozdější fázi dalšího těhotenství, případně předčasný porod. že to podvozek neunese. mně to zní logicky. ale nemusí se stát nutně, jen je zvýšená pravděpodobnost.
tady na koni je teksas, měla mimoděložní (mechanicky se děje to samé jak při revizi) a otěhotněla znovu za dva měsíce, sice už krvácela, ale zatím ok, je v dost ranné fázi. asi bych se zeptala v caru nebo na gyndě, přece jen jsou to odborníci 😉 obecně se říká (i doktoři), že po prvním, sice neúspěšném těhotenství, další přichází rychle.

murecka76
26. srp 2008

Majo, já jsem si taky myslela, že po 6 nedělí nemusím mít strach z infekce. Jinak jsme celé 6 nedělí drželi půst. 😉 , Do Caru jedeme 11.9. tak uvidíme, mně jde spíše o to, kdyby se to zase náhodou povedlo, tak aby nebyli následky, ale chránit se nechci, když je to u nás takový problém otěhotnět, no uvidím. 😠

misicka455
26. srp 2008

Tak my jsme se už po první mrše nechránili a teď po druhé do toho chceme začít zase bušit 😀

misicka455
26. srp 2008

Děj se vůle boží 😉

murecka76
26. srp 2008

My to taky necháme zatím na přírodě, jelikož máme ten špatný spermiogram, tak si myslím, že nám to hned nehrozí. 🙂