Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

ofina1
10. únor 2013

@karaj to je mi líto ☹ každá si to tu prožila a víme jak to bolí -hlavně teda u srdíčka☹ já si myslím, že by tě doktorka mohla nechat určitě minimálně 2-3 týdny.Ale pokud jí řekneš že se necítíš a že máš náročnější práci, tak pokud je normální neměl by to být problém -a myslím, že si to tobě určitě nebude myslet, že se ti nechce do práce. Ale o těch bolestech jí určitě řekni -já jsem teda takové velké bolesti neměla. Ale každé tělo se s tím vypořádává jinak-. drž se ......

karaj
10. únor 2013

Děkuji 🙂

market1112
12. únor 2013

Ahoj holky,tak abych to tu nějak zakončila můj příběh taky happyend nemá.Včera jsem byla na revizi ZT v 6tt. Potřetí naděje která zase vyhasla,už si říkám že je to snad naschvál!teď budu asi přemýšlet co dál koho poslechnout jedni říkají počkat 6měsíců,jiní 3 a někdo tvrdí že zapadnout hned po první menstruaci je nejlepší asi tomu nechám volný průběh, nebudu brát nic a miminko se samo přihlásí, jen si sem jistá že hned nepoletím k doktorovi!Holky které jsem psaly že mimi taky umřelo, moc mě to mrzí,někdy je to fakt nespravedlivé,někdo si miminko moc přeje a není mu dáno a kdo ho nechce těm ho osud dopřeje a pak děti trpí,no svět je prostě nespravedlivý ve všech ohledech!Ale co dělat jiného než se s tím smířit!

zuzikhak
12. únor 2013

Bohužel je to tak.Co jiného k tomu dodat :o(

ofina1
12. únor 2013

@market1112 to je mi líto ☹ mě říkali, počkat 3 měsíce. Ted jsem 3 týdny od revize a čekám až přijde ms a pak ještě jedna a pak to zkusíme. Myslím, ale že když se ti to stalo už po třetí měla by jsi to možná řešit a zjistit jestli není nějaká příčina .... je to nespravedlivé,ale nic jiného nám nezbude než se s tím s mířit a vydržet tu bolest ☹... drž se ....

maasa
14. únor 2013

Ahoj holky, tak včera mi to doktor taky oznámil se smutným výrazem ve tváři, že stáří plodu neodpovídá a že je to na 90% zamlklé těhotenství. Čekám ještě na zítra na výsledky krevních testů, ale moc naděje tomu nedávám, protože mi vymizely těhotenské příznaky. Bohužel to bylo mé první a byla jsem z toho fakt v šoku, protože jsem si nikdy nepřipouštěla možnost, že by se mi něco takového mohlo stát. Celou noc jsem nespala a brečela. O to víc mě zaráží, že tady píšete, že se vám to stalo opakovaně. ☹ ☹ ☹ Je to fakt hrozný!

@market1112 : Já bych být Vámi počkala těch 6 měsíců a pak to zkusila. Budete určitě lépe zregenerovaná. Vím, že je to těžké čekat, ale myslím si, že je to lepší než prožít tu hrůzu znovu! Jinak Vám i všem ostatním moc držím pěstičky, ať se podaří. Naděje umírá poslední... Já se jdu vybrečet a spát...

ofina1
14. únor 2013

@maasa to je mi líto ☹ všechny jsme si tím tady prošly a nebylo to lehké ☹ a v kolikátém týdnu jsi byla?? s největší pravděpodobností tě bude čekat revize ☹ ☹ drž se a když budeš potřebovat aspon morální podporu napiš nám tady jsou tady všechny holky moc bezva 🙂

inside
15. únor 2013

Ahoj holky. I já si tim prošla. Když jsem se dověděla v dubnu 2011 že jsem těhotná, měla jsem velkou radost. Bylo mi 29 a říkala si, že mám nejvyšší čas... Když jsem se v červnu na kontrole dověděla od doktora, že mimi nejeví známky života, byl to šok. Nebyla jsem schopná dojet ani od lékaře domu, celou cestu jsem brečela a říkala si, co se mohlo stát špatně. Takové ty řeči od známích, že se to stává a že se to brzy zase povede znova mi nepomáhaly. Jen když jsem si říkala, že by třeba miminko bylo poštižené a našlo si cestu samo jak se s tim vypořádat, mi trochu pomáhalo. Na konci června jsem byla na zákroku. Doktor říkal, že by bylo dobré abych měla 3menstruace, něž se začneme pokoušet, ale nějak jsem to nedokázala vydržet a v září už jsem byla těhotná. Musim říct, že celé těhotenství, hlavně první trimest jsem se bála, co se zase stane, ale 9.6.2012 se mi narodil krásný zdravý kluk a je to naše radost. Tak vám holky přeju aby se vám to všem také povedlo.

inside
15. únor 2013

Ještě holky chci napsat, když jsem byla těhotná po druhé, doktor mi hned napsal pro udžení embrya v děloza nějaké čípky-hormony na zavedení. Nepamatuji si už jaké to byli ale třeba i to mi pomohlo, že to na podruhé dobře dopadlo. Skuste se na to zeptat.

ofina1
16. únor 2013

@inside takové pozitivní příběhy nám dodávají sílu 🙂a s těmi lidmi co říkají, že to bude dobré a takové další kecy mám taky plné zuby... ještě že jsem to moc nikomu neříkala ...... díky za podporu

maasa
16. únor 2013

@ofina1 Byla jsem v 7 týdnu... Moc děkuji za vlídná slova. Jsem z toho pořád nějaká špatná a přijde mi, že mě nikdo nechápe. Všichni mi tvrdí, že to není žádná katastrofa, běžně se to stává a hned můžeme mít další. Jde vidět, že člověk, kterého to nepotká, neví...

Doktor mi říkal, že mě na revizi nechce posílat, prý je to tak malý, že by se to samo mělo dostat ven. Všechny tady ale píšete, že jste na ní byly. ☹ Tak mám z toho takový nemilý pocit....

inside
16. únor 2013

@maasa To nemusíš mít. V mém okolí se to stalo 2kamarádkám a ty na zákroku také nebyli, tak jsem si zase já říkala, že jdu jen já. Záleží vážně na velikosti. Kamarádky mi říkali, že ani nijak nešpinily nebo že si ani nevšimly že by šlo něco ven. Je to nepříjemný pocit, ale člověk musí zahnat chmury a koukat dopředu, co nejdříve být v pohodě-hlavně psychicky-mě pomohl moc přítel a jde to zase samo.

kofinka
17. únor 2013

@maasa Já také nebyla na revizi. Vše odešlo samo. Jinak ale bych se závěrem ještě počkala. Víš kolik je případů kdy se lékař spletl. Mám kamarádku, které řekli že potratila a jaký byl šok když pak v pátem měsíci zjistila že je stále těhotná. Takových případů je tu hodně.

maasa
17. únor 2013

@kofinka Bohužel už mi začala menstruace, takže u mě se zázrak nekonal. No a říkal Ti doktor, jestli máš počkat se snažením o nové?? Nebo lze začít hned, když nedošlo k revizi? 😅

kofinka
17. únor 2013

@maasa No právě že ta moje kamarádka odmenstruovala 3x a pak to najednou nedostala tak začala zjišťovat co se děje a jiný doktor ji řekl že je pořád těhotná. Jinak snažit se můžeš hned. To jen po revizi se musí počkat, ikdyž jsou na to různé názory a studie kdy i po revizi někdo doporučuje počkat a jiné studie zase, že můžeš hned. No vyber si pak 😀
Přeji hodně štěstí ať se to brzo podaří.

antana123
19. únor 2013

Ahoj holky ráda bych se zeptala zda mám naději zda nemáte zkušenost s něčím podobným
po 2 letech sem zjistila že jsem těhotná
15.1 hcg 22
21.1 hcg 168
25.1 hcg 306
8.2 nalezen váček na UTZ 4mm
14.2 krvácení na UTZ váček 11mm bez plodu
16.2 opět krvácení váček má 13mm a v něm plod bez srdíčka hcg jen 1300 myslíte že je ještě nějaká šance nebo prostě neroste????
navíc trochu krvácím pořád ale pořád to ze mě neodešlo

zuzikhak
19. únor 2013

@antana123 No já nevim,ale když je tam furt nějaký postup,tak bych se naděje nevzdávala.Moc ti držím pěsti,ať to dobře dopadne.

antana123
19. únor 2013

@zuzikhak děkuju ale už krvácím i s cuckama myslím že to odešlo ☹
zítra jdu ještě na UTZ ale je mi to jasný

koliotte
19. únor 2013

Ahoj holky, moc děkuji za tuto diskuzi. Čtu ji a pláču. Brečím už od včerejška ... byla jsem na prohlídce a dle doktora se mimi nevyvíjí. V 8tt je velikotí 6 tt. Krev mi nebral, testy nedělal. Jen ultrazvuk. Vypsal mi žádánku do nemocnice na revizi. Neměla jsem sílu tam dneska jít. Nic mě nebolelo, stále jsem doufala ... dopoledne jsem ale začala krvácet ... bolesti břicha jako při silné mentruaci. Takže je to opravdu konec. Asi zítra do nemocnice zajedeme - moc jsem se té revize bála, ale píšete, že to není tak hrozné ...

inside
19. únor 2013

@koliotte To je mi moc líto. Nenapadají mě slova na utišení, jen snad -mě pomáhalo si říkat že si miminko pomohlo samo, jinak by bylo na světe nemocné a nešťastné. Jinak revize se neboj, já dostala narkózu asi na 15min. a když jsem se probudila, nic jsem necítila, žádná bolest. Jen ta u srdce, ale to s dalšim těhotenstvim přejde. A věř tomu, že to bude brzy. Na nic pak nečekejte 🙂

koliotte
19. únor 2013

@inside Děkuji moc za útěchu a pochopení ... to samé jako Ty mi říká manžel - že by mimi bylo nemocné, že to příroda zařídala sama a dobře. Pomáhá mi, že už dvě děti mám - minulá těhotenství byla zcela vpořádku. Toto mimčo mělo být mé třetí, moc jsem si ho přála, i když rodina a okolí mě od toho zrazovalo ("tři děti je moc, jak to všechno v současné době utáhnete, jsi už stará"... apod) . Ale manžel také touží ještě po ještě jednom dítěti, tak jsme do toho šli ... Oba dva máme takový zvláštní pocit, že teprve se třemi dětmi budeme úplná rodina. A proto se budeme o další mimi snažit co nejdříve, určitě nebudeme čekat půl roku ... teda pokud bude vše vpořádku ... ještě jednou děkuji ... pomáhá to ...

inside
19. únor 2013

@koliotte Ani já bych se nenechala rodinou ani přáteli zvyklat, to děláš dobře. Děti jsou naše radost. Mám sice jen jedno, jedno ještě chci a i když zlobí nebo dělají vylomeniny a neposlouchají, stejně je milujeme. Moc ti přeju aby vám to příště vyšlo a bylo vše v pořádku. Já po revizi čekala 2 měsíce, ale už bych nečekala, při zákroku dělohu nijak nepoškodí, jen ji vyčistí tak nevidim důvod čekat. Je pěkné, že nám ty chlapi tak pomáhají a dodávají sílu i když to neberou tak jako mi, jsme prostě citlivější. Budu držet palečky.

koliotte
19. únor 2013

@inside Děkuji moc za podporu. Krvácení pomalu přestává (čekala jsem silnější), břicho už nebolí. Nevím, co si o tom myslet ... Zítra jdu tedy do ambulance v nemocnici se žádankou na revizi :o( Jak dlouho trvá, než ji provedou ? Asi bude potřeba nějaké předoperační vyšetření ... S manželem jsme si řekli, že jakmile se tělo srovná a dostaví se menstruace, začneme se snažit. Nechci, aby byl mezi dětmi velký věkový odstup. Ještě jednou Ti moc děkuji. Katka

ofina1
20. únor 2013

@koliotte no určitě tam zajdi aby se na tebe podívali a něco tam nezůstalo. Já jsem měla z revize taky velký strach, ale nemáš se čeho bát. Já jsem před zákrokem nesměla od půlnoci pít a ráno mi udělali jen ultrazvuk a šlo se na to . Je to v celkové narkóze,ale netrvá víc jak 20 minut. Po zákroku jsem se hned probudila- žádná bolest- krvácela jsem potom asi 10-14 dní, ale jen lehce. Bolest je jen na srdíčku ☹ doktor mi potom řekl, že máme počkat 3 měsíce. Ale záleží jak bylo miminko velké . Mě se přestalo vyvíjet asi v 8 týdnu. Tak uvidíš co ti řeknou. Některé holky nečekají a začnou se snažit po první ms. Já taky nechci aby děti byli daleko od sebe,ale asi počkám po druhé ms. Ten měsíc to už vydržím 🙂 drž se holky a pak napiš

zuzikhak
20. únor 2013

Já taky počkala 2ms,těd je to první měsíc co se snažíme.Jinak k tomu jestli počkat a proč,...mě doktor řekl,že dříve se doporučovalo čekat půl roku,zjistili prý,že to je zbytečné?Ale je prý lepší počkat ty tři měsíce,kvůli regeneraci těla,je to jako po porodu(šestinedělí).Ale když už se člověk rozhodne mít miminko,tak je docela těžké čekat,myslím,že jsme na tom všechny podobně,co???Já jen doufám,že se to nebude opakovat,to už bych asi těžko zvládala :o(

inside
20. únor 2013

@koliotte Ahoj. Promiň že píši až dnes. Já byla po 15minutách ze sálu. Bylo to rychlé.

koliotte
20. únor 2013

Ahoj holky, všem Vám moc moc děkuji za podporu, už se s tím začínám smiřovat. Dneska jsem byla na ambulanci v nemocnici, byl tam velmi milý a příjemný pan doktor. To víte, že jsem se v ordinaci rozplakala, a to jsem chtěla být statečná :o( Znovu ultrazvuk. Jsem v 8tt, ale mimi se zastavilo v 5 tt. Takže 3 týdny se nevyvíjí, srdíčko nebije ... Není už na co čekat - krvácení přestalo, je potřeba dostat "pozůstatek" (to zní hrozně) - mimi - ven. Je to prý opravdu jen malý zákrok, nemám se ničeho bát. A snažit se můžeme hned po 1. menstruaci, protože bude už děloha dorostlá a není důvod čekat. Dříve se doporučovalo čekat 3 - 6 měsíců (to i tady holky psaly), ale to se už nemusí. Takže hurá ... máme dvě zdravé děti, tak se prý nemusíme bát ... pravděpodobně šlo o chromozomální vadu, popř. jsem měla na začátku těhotenství virózu s vysokými teplotami (chytla jse ji od dětiček) a horečky mohly mimi poškodit ... Takže zítra jdu k obvodní doktorce na předoperační vyšetření a v pátek o půl sedmé nastupuji v nemocnici. Požádala jsem o ambulantní zákrok, nemám ráda nemocnice ... O půl jedné si pro mě má přijet manžel ... Ještě jednou Vám všem moc děkuji, pomohly a poradily jste mi v nejhorších chvílích. Napíšu potom jak vše dopadlo ... DĚKUJU ... Katka

koliotte
23. únor 2013

Ahoj holky, tak už to mám vše za sebou ... ve čtvrtek jsem byla u své obvodní doktorky na předoperačním vyšetření. Začala jsem hodně krvácet a dost mě bolelo břicho. Večer jsem podepsala všechny papíry - souhlas s anestezií, s ambulantním zákrokem a "Žádost o umělé přerušení těhotenství". U toho jsem plakala. Jaké přerušení těhotenství, když dítě nežije ... mělo by to pojmenovat jinak, přišlo mi to neetićké ... V pátek o půl sedmé jsem již čekala v nemocnici. Ptala jsem se sesřičky z ambulance, zda je možné ještě kontrolní vyšetření ultrazvukem ... co kdyby se stal zázrak ... abych věděla, že jsem udělalal správně ... prý se to nedělá, ale ať se zeptám při příjmu. Byla docela napříjemná už minule při vyšetření, dle manžela je to typická "komunistická " sestra ... Na příjmu už byli všichni milí a příjemní. Sestra, která mě přijímala, říkala, že na další ultrazvuk mám právo a sežene doktora. Byl to docela mladý doktor - také příjemný, jako první ze zaměstnanů nemocnice se mi představil ... stále to ještě nění běžné ... ultrazvuk byl podrobný, vše poměřil a vysvětloval mi, ukazoval na obrazovce. Bohužel zázrak se nekonal. To, co mělo být naše miminko, se už "rozkládalo". Místo 7,5 mm (ve středu) měřilo jen 4,2 mm, okraje nepravidelné... Já jsem už v 9tt, mimi zůstalo v 5tt ... už měsíc mrtvé ... to víte, zase jsem plakala, ale už tak smířeně ... Zákrok proběhl dobře a rychle. O půl deváté jsem došla na sál, napíchli mi žílu, anestezioložka mi vysvětlila, co mě čeká, dala mi masku na obličej, zamotala se mi hlava a už si nic nepamatuji ... probrala jsem se až v deset na posteli (na pokoji jsme byli čtyři, všechny po revizi dělohy, oddělené posuvnými žaluziemi). Břicho už mě nebolelo ... Po jedenácté nám sestra změřila teploty a tlak, před dvanáctou přišel doktor a zeptal se, zda je vše vpořádku. Pak už jsme mohly domů. Při ambulantním zákroku je nutný doprovod dopělé osoby. . Jemom já tam měla manžela, ostatní šly domů samy ... ten doprovod ale doporučuji, protože se mi hned po příjezdu domů udělalo špatně, bylo mi na omdlení, manžel mě uložil do postele ... Krvácela jsem až do večera. Dnes už ne... Je to za mnou. Revize se nebojte, je to rychlé a pod narkózou bezbolestné ... Věřím, že brzy otěhotním, těhotenství bude vpořádku a narodí se nám krásné zdravé miminko. To přeju i všem maminkám, které si prošly potratem, zamlklým těhotenstvím apod. ... Ještě jednou děkuji inside, ofina 1 a zuzihak za podporu a informace. Pa Katka

kofinka
23. únor 2013

@koliotte je mi líto čím jsi si prošla. Já měla štěstí v neštěstí, že revize nebyla potřeba. Takové sestry by měli vyhodit. Je neskutečné jak se můžou chovat a ten formulář to je tak nešetrné. Ach jo třeba se časem něco u nás ve zdravotnictví změní. Na druhou stranu pořád tu nejsme na tom špatně když to porovnám s Anglií, tam bych se nenechala ošetřit ani za nic. Přeji ať to brzo dobře dopadne, já to štěstí zatím neměla.

ofina1
24. únor 2013

@koliotte Ahojky to je fajn, že to máš za sebou ted už bude jen a jen líp. Určitě zdravotně a dušička se za chvilku aspon trochu vzpamatuje 🙂 na tu sestru bych si teda asi šla stěžovat, ale člověk je v takové situaci, kdy má dost starostí se sebou a ještě se zabývat nějakou krávou ☹ fakt je to o lidech ........některé bych vyhodila hned na hodinu !!! ještě že jsi tam pak chytla takového super doktora . Mě to dělala můj doktor a ten je skvělý.já jsem teda měla jiný formulář přesně jako revize dělohy ☹ a jak jsi psala, že jsi tam byla s dalšími čtyrmi tak já jsem tam byla s holkou co šla na interupci dobrovolně☹ jak jsem si říkala, že je to nespravedlivé tak mě miminko umřelo a ona ho dobrovolně zabije ☹
jinak já jsem krvácela asi 3 dny slabo pak pár dní nic a pak jsem začala nanovo. Ale nic hrozného. Rány na duši se honí pomaleji.Ale věřím že otěhotníme a že za chvíli budeme mít taky miminko 🙂 přijd za náma kdykoliv budeš chtít 🙂