Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

sarusa
14. bře 2016

@mosquito nádherně jsi to napsala!! Přesně tak! Lidi jsou hnusní

dashii
14. bře 2016

@mosquito Uz i dorazila ms, tak jeste tak dva mesice a chteli bychom to znova zkouset 🙂 Uz aby to bylo a ty carky jsme videli 🙂

dashii
14. bře 2016

@mariejosef To je mi lito :/ Preji hodne optimismu. Je to vas zivot, cizi skodici reci si nepoustejte k telu a budte silni. Urcite vam to brzo vyjde, drzim moc palce.

martaska001
15. bře 2016

@mariejosef Bohužel jsem se s tím taky setkala. Druhý den, když jsem se vrátila z nemocnice, tak přijela přítelova rodina na návštěvu. Jedna rodinná příslušnice (schválně radši nejmenuju) se mě ptala, jak to probíhalo. Klidně jsem jí to popsala, nedělalo mi problémy o tom mluvit...ale její reakce byla, že mě úplně chápe, co jsem prožívala, protože jí taky vyvolávali porod. Takže na tom byla stejně jako já..a jaký to byl chudák a pak už mluvila jen o sobě...ona taková prostě je, na to už jsem si zvykla, ale tohle bylo moc. Jak může vědět, jaký to je. Jí sice vyvolávali porod, ale normálně si pak odnesla miminko..jak to může srovnávat nebo dokonce to prý měla horší, protože u ní pak přišel porod....takový lidi mi hlava nebere. Naštěstí kromě pár netaktních doktorů všechny reakce pozitivní a setkala jsem se s velkou podporou.

martaska001
15. bře 2016

Všem držím palce!!! A hlavně hodně síly! Dvakrát a víckrát, to si vůbec nedokážu představit. Stačilo jednou a poznamenalo mě to. Nefotím se, nenakupuju a na babyweby chodím až od 17. týdne - do tý doby jsem dělala jakoby nic...dnes jdu odpo na velký II. screening..pak už si snad oddechnu a začnu se pořádně těšit!!!

kolibricek36
15. bře 2016

@martaska001 samozřejmě nedá se to srovnávat ....

baskervile
15. bře 2016

@martaska001 Tak co na UZ?Doufám,že vše ok 🙂

martaska001
19. bře 2016

@baskervile Ty jsi hodná, že na mě myslíš! Vše v pořádku!!! Všechny orgány jak mají být i srdce je v pořádku. Zvýšené testy hrozili rozštěpem páteře a tam taky vše v pořádku..a potvrdili nám chlapečka. Měli jsme tušení, že to bude kluk, ale teď je to 100%. Teď se mi teda docela ulevilo a snad už se začnu opravdu radovat!

marki00
19. bře 2016

@martaska001 gratuluju🙂

kolibricek36
19. bře 2016

@martaska001 krásný, taky se připojuji k gratulaci 🙂

sarusa
19. bře 2016

@martaska001 moc krásné!! děkujeme moc za info a povzbuzení taky pro nás,že to fakt "jde" 🙂

martaska001
20. bře 2016

Děkuji všem! Jinak u prvního těhotenství jsem zvracela úplně každý den 2,5 měsíce. Většinou víckrát denně, klidně i 10x. Nemohla jsem skoro nic jíst, kolikrát jsem se nemohla ani pohnout, no hrůza. Dle Dr. to byla prý známka, že je něco v nepořádku..a teď úplná pohoda. Zvracela jsem 5x za celou dobu a občas se mi udělalo trochu špatně, ale hned to přešlo, takže paráda.

marki00
20. bře 2016

Holky, od te revize se mi hrozne obratily chute. V tehotenstvi jsem sladke skoro nejedla a ted bych snidala, obedvala i vecerela sladke. Snad to brzo prejde:-/

baskervile
20. bře 2016

@martaska001 Super,mám za tebe radost 🙂

lydiee
18. dub 2016

Ahoj. Já mám 42 roků a dlouho jsem čekala na toho pravého. Když se konečně v mých 36 letech našel, přála jsem si miminko, ale nešlo to. Pořád jsem věřila a doufala, trvalo to dlouho, ale miminko nepřicházelo, tak jsem se nakonec rozhodla pro IVF. Byla jsem 4x, 3x bylo neúspěšné a 1x k ET ani nedošlo, protože vajíčka byla nezralá. Všechno jsem si platila sama, už je to 200 tisíc korun. Letos v únoru se to povedlo!! Byla jsem tak šťastná, ale tak nějak potichu, pro sebe, bála jsem se, ať něco nezakřiknu. Byla jsem šťastná moc, protože minulý rok mi nepřinesl nic dobrého, po velkém boji jsem ztratila dva milované nejbližší lidi. Všechno bylo v pořádku - prý...a pak miminku přestalo bít srdíčko. Bylo to v 9. týdnu, mám jeho fotečku, už to byl malý človíček. Jsem pár dnů po revizi dělohy a jsem celá prázdná, na dně, na dně všech svých fyzických i psychických sil

zuzana_ka
18. dub 2016

@lydiee to je mi moc líto. A uvažovala si o adopci? 🙂

lydiee
18. dub 2016

@zuzana_ka Ne, o adopci jsem neuvažovala. Je to hodně složitý proces, znám jedny, kteří mají už 2 adoptované dítě a trochu vím, čím vším si prošli

plameny
2. zář 2016

Ahoj mam 22 let a prdevcirem my taky delali revizi byla jsem v 6 tt zamlkle tehotenstvi nejak jsu z toho mimo jak my oznamil gynekolog ze HCG klesa necekala jsem to a nemluvim ani otom zakroku ☹ ☹ ☹ bojim se ze se to bude opakovat po jake dobe to muzeme pokouset znova??ach jo ☹ ☹ ☹

baskervile
2. zář 2016

@plameny My jsme mohli začít po šestinedělí

mrazulkav
3. zář 2016

@plameny každý na to má jiný názor. V nemocnici po revizi mi říkali ideálně půl roku, na kontrole 3 měsíce, moje doktorka klidně po první ms. V okolí mám x případů, kdy to kaplo takhle hned a mají zdravé děti. U nás to i podruhé skončilo revizí. Pak nás poslali na všelijaká vyšetření a při čekání na objednání a výsledky jsme měli pauzu 4 měsíce a zatím to vypadá dobře...

plameny
3. zář 2016

teda musim rict ze me to hodne vzalo jelikoz to melo byt moje prvni tehotenstvi a kdyz vidim ty maminky kolem me tak su smutna z toho bojim se ze se to bude opakovat .Moc vam díky ale asi taky pockam aspon 4 mesice 🙂 a v kolikatym jste tydnu @mrazulkav ? o zamlklem tehotenstvi jsem slysela poprvea vidim ze nejsu sama.A jsem rada ze se muzu z nekym oto podelit kdo vi jak se citim diky

mrazulkav
3. zář 2016

@plameny já mám už 3-letou dcerku, tam bylo vše bez problémů. Po 2 letech jsme chtěli druhátko a naprostý šok... ale zjistila jsem, že ti fakt není ojedinělé. Kolem se přiznala spousta žen, které si tím prošly taky. Někdo otěhotnět bez problémů hned, někomu to nešlo, my si tím prošli znovu... momentálně jsem v 11.tt, takže naše "kritické" období 9.tt máme zdárně za sebou, ale stejně jsem pořád nervózní....
Nevěšte hlavu, ono se to podaří!

plameny
3. zář 2016

@mrazulkav tak to vam preju aby bylo vse v poradku nestresujte se drzim palce 🙂 no my taky sme se snazili rok a nic a ted tohle takze si dam na cas pauzu ja jsem to necekala a nic jsem do ted otomto nevedela :( :( urcite pak nappiste jak ste dopadla hodne stesti.......

xjanikka
6. zář 2016

@plameny
@mrazulkav
Ahojda, před rokem v březnu naše první plánované těhu, otěhotněla jsem skoro na prvni pokus o mimi , skončilo zamlklym v 8tt. Popravdě v té době snad hodně kolegyň a známých buď mělo malé mimi nebo byly těhotné i moje nejlepší kamarádka a strašně špatně jsem to zvládala, dokonce jsem si všechny skryla všude možně na fb a snažila se všem vyhýbat. Až takový cvok jsem byla, manžel mě samozřejmě rozptyloval vším možným abych na to nemyslela. Popravdě jak jsem z toho byla špatná, tak to i rychle odeznělo a smířila jsem se s tím po pár měsících, ale strach jsem měla šílený pořád a cítila se najednou nepřipravená . Gyn. mi řekla, že se můžeme pokoušet znovu po 3 měsících , v nemocnici, že doporučují se snažit až po půl roce. Nebyla jsem nějak připravená, i když už jsem si cizí mimi chovala a hlídala , tak jsen měla strach z dalšího zklamání, tak jsme počkali až se budu cítit líp a v prosinci jsme otěhotněli hned znovu a nyní čekáme na to až mi praskne voda. 😊😊😊 Popravdě nikdy neexistuje asi žádná doba kdy by měla žena otěhotnět znovu, ale jen čas kdy se na to bude cítit. Takže pokud se na to cítíte jděte do toho , jsme příklad toho , že když to člověk nevzdává, tak to dobře dopadne. Držím vám pěsti a pevné nervy , není to jednoduché, ale když se člověk hodí do klidu, bez stresu a myšlenek, nic neplánuje a nechává to plynout podle svých pocitů, tak jde všechno snáz . 😊 😊

simi1510
10. zář 2016

Ahoj holky,

trvalo nám 9 měsíců než jsem zjistila 13.8. že budeme mít první miminko dle pozitivního testu... ale 29.8. bylo vysloveno podezření na zamlklé těhotenství, které se potvrdilo další týden a já skončila teď 8.9. na revizi. Po revizi jsem byla celkem v pohodě, přes noc ani nekrvácela. Krvácet jsem začala až druhý den po revizi a přidávají se mírné bolesti břicha. Pokaždé, než se spustí krvácení, tak mě začne bolet břicho. Je to normální? Není to, že bych prokrvácela hned jednu vložku během hodiny.

Je možné brát při tom ascorutin popř. ibalgin? Při propouštění mi sestra, která mi vyřizovala propouštěcí papíry, nic neřekla, zda to jde nebo nejde a netušila jsem v tu chvíli, že mě to takto chytne ☹

Doktor mi při vyšetření než mě poslal na revizi řekl, že sex můžeme klidně od pondělí, ale sestra včera že dodržet šestinedělí, tak už si s těmi doktory taky nevím rady. Hlavně jsem jich za tu dobu vystřídala asi tak 8 ☹ Pro potvrzení doměnek o zamlklém těhotenství, na vyšetření před revizí atp....

Díky moc za pomoc!

andysek2512
10. zář 2016

@simi1510 určitě dodržuj šestinedělí🙂)) nebo alespoň po dobu krvácení,to ten doktor musel být debil s prominutím.....
Jinak mě taky pobolivalo břicho, ale jestli se ti něco nezdá zavolej si do nemocnice..... Každopádně ibalgin urcite můžeš a ten Ascorutin nemám zkušenost tak nevím:-/ krvácet nejakou dobu budeš, musí se to vyčistit.... Ja krvácela asi pár dní pak zas dobrý pak zase par dnu spinila no sileny:-// ale naštěstí pak asi po 7-8 týdnech po revizi dostala ms.......
Jinak mě to moc mrzí☹ ale neboj se brzy se zadaři:-*ja znovu otehotnela hned po první ms a teď mám půlročního chlapecka

andysek2512
10. zář 2016

@simi1510 jo ještě já jak pořád chvíli spinila pak zas ne, tak jsem šla na gyndu(mám tetu gynekoložka) a nebyla jsem pořádně vyčištěná, tak mě zas poslali do nemocnice ale tam primář rozhodl že to odejde samo ms a vlastně po šestinedělí jsem byla znovu na kontrole a odešlo to vše samo i bez ms a tu jsem dostala o něco dyl....

simi1510
10. zář 2016

@andysek2512 díky moc za info. On to asi doktor bral tak, že když to bude v pohodě, tak třeba s ochranou nebo tak, nebo spíš mě chtěl v tu chvíli povzbudit nějak. Byl to zároveň člověk, který mi zákrok prováděl a měla bych být dle ultrazvuku po tom zákroku, čistá... A je to jen místy ta bolest no. Ascorutin by měl být na případné snížení krvácení, ale nepomáhal mi ani moc při běžné ms, musela jsem jich užít víc za den, aby to mělo nějaký účinek... A nechci zase něco přebít. Není to zas takové, že bych se tu válela v křečích a bolestech. Je to +- srovnatelné s bolestí, kterou jsem cítila v podbřišku před ovulací a menstruací no ... ale nečekala jsem to, když ten první den to bylo v pohodě a ještě jsem si říkala, jeeeee to je super, bála jsem se a najednou je to vše v poho, nic nebolí, nekrvácí.... a teď? 😀 tak jsem zvědavá, co přinesou následující dny no.

Krvácení je ale v důsledku dočištění dělohy a tím, jak se zmenšuje, ne? Popř. můžou se sem tam objevit kousky sliznice?

A neboj, psychicky jsem již na tom lépe, vybrala jsem si to neskutečně dávno před tím no 🙂 jsem ráda, že jsem alespoň zjistila, že mám úžasného přítele 🙂

andysek2512
10. zář 2016

@simi1510 no ten Ascorutin bych radši nebrala, at se jakoby dovycisti pořádně děloha. A pokud jak píšeš to není nijak šílený tak to výdrž🙂))) ale to šestinedělí bych dodržela. Nebo alespoň ja ho dodržela abx pak vše bylo ok🙂))))
T je dobré!🙂 on pak alepsom člověk pozná jaká je jeho druhá polovička. My orave s přítelem byli krátce a otehotnela jsem přes jedno nedání si pozor. Přeci se nic nestane ze jo🙂 no tak jsem otěhotněla já byla úplně vyjukana a přítel nadšený ale nakonec prave revize v 8 týdnu:-//:☹(( a pak jsme si rekli ze tomu necháme volný průběh a buď to vyjde hned nebo ne..... A vyšlo to hned no🙂
Tak držím palecky!!!!🙂))

simi1510
10. zář 2016

@andysek2512 pro mě toto otěhotnění bylo hodně překvapení. Spali jsme spolu od září bez ochrany, že když se něco stane, tak to nevadí... a celou dobu nic. Až se asi zadařilo v červenci a v srpnu jsem to zjistila... ale nenapadlo mě, že se něco takového může stát, u nás v rodině to nezažil nikdo. Máma vůbec, ta měla klid se mnou i se ségrou...

A já právě podstoupila revizi ve čtvrtek 8.9., kdy jsem měla být 8+5 dle poslední MS...

S přítelem jsem se včera bavila, že to zkusíme, hned jak to půjde, to je někdy koncem října, že by mi mohl dát opožděný dárek k narozkám, když to na ně moc úplně nevyjde 🙂

A na sex nemám chuť vůbec teď a chci být v pohodě a aby to vyšlo pak už vážně. Možná to měl být test toho, jak spolu vydržíme, jak si na tom stojíme.

Když jsem se totiž s přítelem jinak o dítěti bavila, tak stále říkal, že je na dítě dost času, že spolu nejsme dlouho (v červenci 1,5 roku) a bydlíme spolu krátce... a najednou o to miminko nehorázně stojí... tak už jen pro to se to musí podařit 🙂 A vím, že ač má své chyby, tak je to ten nejlepší chlap, na kterého se vyplatilo počkat!