Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

pt1981
20. srp 2015

Ahoj holky, taky pridam osobni zkusenost. Prvni tehotenstvi jsem cekala dvojvajecna dvojcata ( po IVF ). Jedno miminko zamlklo v 8+6, druhe - holcicka zitra slavi rok. Ted jsem tehotna znovu, 13+3. Minuly tyden mi zjistili na prvotrimestralnim scriningu, ze jsem cekala opet dvojcata. Tentokrat prirozenou cestou a jednovajecna. Jedno mimi zamlklo v 7+0, s druhym jdu pristi tyden na ukonceni tehotenstvi. Ma velke VVV, ale to uz je do jine diskuze....

kackatop
20. srp 2015

@anajjenka možná je to osud a možná to tak mělo být... ti to otevřelo oči na manžela....kdoví jak by to mezi vámi dopadlo v budoucnu

eva267
20. srp 2015

Tak jsem se tu strašnou zprávu dověděla i já. Zítra jdu na revizi. Můžete mi některá napsat, jak na tom potom fyzicky budu? Bude mi stačit víkend, abych se dala dohromady alespoň po fyzické stránce? Díky

im4fun
20. srp 2015

@eva267 uplne v pohode muzes pak druhy den klidne do prace. Ja krome krvaceni nemela okamzite po operaci zadne problemy po fyzicke strance. A za asi tri hodky jsem sla domu. Neni to operace v pravym slova smyslu, je to relativne neinvazivni, nerezou do tebe nic. Takze de facto se neni z ceho fyzicky dat dohromady...Po psych.strance je to bohuzel horsi

eva267
20. srp 2015

@im4fun ok, díky moc. Alespoň, že tak.

eva267
23. srp 2015

Takže fyzicky jsem v pohodě. Ale psychicky je to chvíli OK, ale převážně úplně v pr.... Tohle nikomu nepřeji zažít ☹ V podstatě se teším zítra do práce, kde nad tím nebudu mít čas přemýšlet.

bednaluca
25. srp 2015

na začátku června přišla první zpráva o vytouženém miminku.. o měsíc později jsem byla na revizi... jsou to tedy skoro dva měsíce a já se cítím čím dál hůř... Chodím do práce, maluji, píši o tom, mluvím o tom.. bolí to, zžírá.. Psychologa nechci.. přítel je úžasnou oporou.. za dva týdny máme svatbu...takže polovina mé mysli plánuje a zařizuje..a druhá si vyčítá.... měla jsem na začátku těhotenství myšlenky jako "budu dobrá máma? je opravdu ten správný čas?" a teď to mám..asi jsem si to přivolala..nebo nevím.. nedovedu být v klidu dokud toho drobečka nebudu moci obejmout..
Jak se vyrovnat? Jsem mladá, nyní už zdravá-měla jsem nezhoubný nádor a hematom..spolu s miminkem odešlo všechno.. i můj "náběh" na žaludeční vředy.. Miminko mě zachránilo a pak zmizelo... nedovedu s tím žít, neumím se radovat ze života... Prosím o radu, jak sama sebe utěšit? Slova od přátel či lékařů nepomáhají.. sama si uvědomuji že to tak mělo být..ale bolí to denně.. přítel se mi snaží pomoci a je vyčerpaný z toho, že neví jak....

zrzka11
25. srp 2015

uplne vim jak ti je... dvakrat... Ted pdruhe uz to bylo o dost snazsi,ale pred pul rokem,jsme prisli o male v patem mesici a to hned po Vanocich. Vzdy jsem byla flegmous a bylo mi vse jedno,ale tohle me dostalo do kolen.... Trvalo mi to pres dva mesice, nez jsem to opravdu vypustila a zacla zit normalne. Nezbyva nez ti poradit, to co radili me a to co ti podle me radi i tve okoli. Zamer se na neco jineho,treba na svatbu,predelej byt,porid si psa 🙂 (Me tehda pritel k navratu z nemocnice pripravil prekvapko ve forme krecka :D ,nenahradi to nic,ale aspon na par chvil me vzdy privedl na jine myslenky,protoze byl trochu svihlej a delal divne veci-krecek,ne pritel :D ... Zacni se venovat nejakemu sportu... Ja se ted,hned jak se dolecim,vrhnu na loznici,vratim se do prace a hodlam se vratit k behani...a samozrejme ke snazeni o treti pokus 🙂
Bude to dobry, uvidis 😉

wessgia
25. srp 2015

v Unoru jsme se z pritelem rozhodli ze zacneme pracovat na miminku.V breznu i kdyz jsme to necekali tak brzo prisla nejhezci zprava v nasem zivote,kdyz jsem se podle tehotenskeho testu a o par dni i potvrzeni od lekare dozvedela ze jsem tehotna!!! Kazdou kontrolu u lekare jsme se doma z pritelem rozplyvali novou foteckou z ultrazvuku,i kdyz tam bylo videt jen cerny flicek, vedeli jsme ze je to nase vytouzene miminko.Nase radost netrvala dlouho, kdyz jsem sla na 9.tydnu na kontrolu lekar mi ,oznamil me ze nevidi u miminka srdecni akt. a ze se mam prijid ukazat za tyden a pokud se to nezmeni ze me posle do nemocnice.Po dlouhem tydnu nervu a nejistote jsem se dozvedela zpravu kterou jsem si nechtela pripustit kdyz doktor pronesl: Slecno ...... Vase miminko se prestalo vyvijet rika se tomu ZAMLKLE TEHOTENSTVI.Tim okamzikem se pro nas zhroutil svet. jeste v tom tydnu jsem prodelala revizi delohy....Lekar mi rekli ze mam pockat do prvnich mesicku a pak nevidi duvod proc neskouset znovu....Z pritelem jsme pockali radsi az probehnou 2x mesicky ze strachu aby to nebylo moc brzi.14.srpna podle tehotenskeho testu jsem zjistila ze jsem znovu tehotna.lekar mi ujistil ze je vsechno ted v poradku jak ma byt.Ale presto misto abych se radovala mam sileny strach z kazde kontroli co mam prijid k lekari ze mi rekne zas spatnou zpravu.....furt na to musim myslet a kazdy bezvyznamny pichnuti se bojim ze je neco s miminkem...Doufam po tretim mesici ten strach upadne.....

volfici
7. zář 2015

ahoj holky, já jsem se po sedmi letech snažení a čekání už vzdala a přestala těhotenství řešit. V srpnu mi nepřišla MS, udělala jsem si test a ejhle, byly tam dvě čárky. Dva dny před první kontrolou u gyn. jsem začala špinit, jeli jsme tedy na pohotovost, doktor na UZ viděl cosi, ale že prý podle termínu MS (5+3) je to dost malé a je možné, že to odchází, proto to špinění. Nicméně předepsal Utrogestan a ať si dojdu za ty dva dny na tu plánovanou kotrolu u gyn. Ta už neviděla nic, jen vysokou sliznici. Vzala mi ještě krev a za tři dny jsem se měla přijít ukázat. To tam nebylo už vůbec nic, ani ta vysoká sliznice. Že prý to mohlo být těmi strašnými vedry a ještě mě kouslo hovado tak, že jsem musela na pohotovost kvůli alergické reakci, tak prý jedno k druhému. Tak mi vysadila utrogestan a řekla ať počkám na MS a přijdu 13. DC na UZ (folikulometrie), že se do toho pustíme pořádně a pod dohledem (už nejsem nejmladší...). Řekla mi ale, že na žádnou revizi nepůjdu, že to bylo chemické a spraví se to samo.... Teď už čekám třetí týden po vysazení Utrogestanu na MS a stále nic.. brala jsem ho 4 dny... cítím se úplně normálně, žádné hormonální bouře, nic, vůbec nevím jak dlouho mám ještě čekat, máte s tím někdo zkušenost, jaká doba je normální? Díky za rady a názory 🙂

barboratov
8. zář 2015

holky to bude dobrý, sice to bude trvat chvilku dýl,ale fakt to bude cajk...první dvě 7tt zmlklé a pak konečně kluk jak buk teď už má 10let no a tak jsem to zkusila a v květnu letos opět 7tt zmlklé...ale já to nevzdám prostě brácha nebo ségra jo to by bylo fajnové

barboratov
8. zář 2015

@volfici pokud jsi prodělala zmlklé tak je klasika 6ti nedělí jako po porodu....můžu se zeptat nejmladší je co?

volfici
8. zář 2015

@barboratov je mi 37. Takže za šest týdnů přijde MS? Je mi hlavně divné, že tu všichni píší, že automaticky následuje revize a mě doktorka řekla, že se to vyřeší samo. Tak by teda mělo něco někdy vyjít ven, ne? Nebo to blbě chápu. Tohle je pro mě všechno totálně nové, nikdy jsem neměla ani den zpoždění, podezření na těhotenství natož pak pozitivní test, ten jsem si vlastně dělala taky prvně. Takže vůbec nevím co je dobře a co špatně a pořád mi vrtá hlavou co se teď ve mně teda děje, jestli to tam je nebo už ne, jestli teď bude klasický cyklus nebo jen nějaký čistící....

barboratov
9. zář 2015

@volfici začnu uplně od začátku...těhotenství zmlklo tak buď se čeká jestli vyjde "plod" sám ven je to jak MS ale víc a někdy i teda bolestivé stejně jak u MS, když nevyjde cca do 10ti dnů tak se dělá revize ,ale to by měla dr udělat UZ aby viděla co a jak..po revizi nebo samovolném vypuzení následuje klasika 6ti nedělí (někdo dostane MS za 3 jinej až za 6 týdnů to je různý) každopádně se po prvních MS objednat k dr na prohlídku. Když to vemu na sebe tak první dvě revize jo a teď potřetí revize ne, jelikož děloha na UZ byla čistá tak nebylo potřeba revidovat. Já jsem Rh- takže jsem si hlídala globulin ten je teda potřeba pro další těhotenství. Stejně tak se pokud si víc jak 7+0 píchá něco na smrštění dělohy. Ale to ti měl vysvětlit Mudr aby si věděla přesně co a a jak.
Ale píšeš, že už na UZ nic nebylo vidět, což znamená, ýe odešlo samo to je pak revize jen další zásah a uplně zbytečnej,jelikož není co revidovat. Snad jsem to napsala pochopitelně jestli ne tak pisni 🙂

volfici
9. zář 2015

@barboratov děkuju za vysvětlení 😉 já se na revizi dobrovolně neženu, když to tady tak čtu, žádná slast to teda není. Bylo mi jen divný, co mi doktorka řekla a že o žádném šestinedělí a tím pádem asi o trochu speciálním režimu nemluvila. No dneska cítím břicho a včera jsem měla klasickou "super náladu", tak asi dnes nebo zítra něco dorazí. Uvidíme. Každopádně díky moc ještě jednou. Měla jsem strach, jestli jsme něco nepřehlídly, aby z toho pak nebyla nějaká zdravotní komplikace atd.. Prostě plaším. Děkuju 🙂

barboratov
9. zář 2015

@volfici já to chápu člověk je vyplašenej i tak a ještě,když je nějaký průšvih je to horší ☹ tak držím pěsti ať je líp

anetadr
9. zář 2015

@volfici
@barboratov snad nevadí, že se vmísím do vaší debaty.... každá mluvíte o něčem jiném. Volfici, pokud jsi zatím vůbec nekrvácela (myslím potratově), tak bych to řešila. Vlastně moc nechápu, jak by si mohla mít už nižší děložní sliznici bez krvácení? Potrat pochopitelně = krvácení. Tři týdny po diagnostikovaném potratu nekrvácet je špatně. Pokud jsi ale při tom potratu klasicky krvácela, tak pak je to jak píše barboratov, že dostat další menstruaci může trvat cca těch 6 týdnů. Ale potratové krvácení musí být v podstatě hned.

im4fun
9. zář 2015

@anetadr
@barboratov holky ale ona ma diagnozu chemicke tehotenstvi. Tam neni tedy co by melo vyjit ven nebo vyndat pri revizi.

anetadr
9. zář 2015

@im4fun ale i tak přeci musí krvácet. Pokud jsem to dobře pochopila, tak poslední menstruaci měla před dvěma měsíci, před třemi týdny jen lehce špinila, na což dostala utrogestan a od té doby nic, ani po jeho vysazení. To je určitě špatně.

im4fun
9. zář 2015

@anetadr no je fakt ze tu MS mela dostat hned no. Ale to muze byt rozhazenymi hormony, tezko rict. Ale potratove krvaceni mit nemuze a ani neni proc revidovat. Proste je to situace, kdy se vajicko sice oplodni ale neuhnizdi se poradne a tim padem se nevyviji a odejde s MS

barboratov
9. zář 2015

tak hlavně byla na UZ kde je vše ok...a když se bavíme o zmlklém tak hned ven nemusí...stylem jako dnes mi řekla,že je zmlklé tak šup hned na revizi, oni tomu tělu dají čas aby se vypudilo samo pokud nevypudí tak je revize (mě vypudilo kamarádka šla na revizi po 10to dnech) debatila jsem to ve špitále s mudrou.

lucykal
9. zář 2015

@volfici mám za sebou dvě revize po jednom ZT. Diagnostikováno mě to bylo vě čtvrtek a na revizi jsem šla v pondělí (měla jsem v pátek narozeniny a nechtěla jsem je trávit v nemocnici) Byla jsem ráda, že jsem na nic šla do té revize jsem nekrvácela nešpinila. Byla jsem ráda, že jsem to měla zasebou. Sice se u m ta revize pak za 4 dny opakovala, ale i to se stává.

bobyna
9. zář 2015

ahojte holky mužu se přidat v červenci jsem podstoupila ivf a vysledkem byli dvě embria jedno zamrazili jedno dali to první skončilo boichemickým tehu mimi se chytlo a pustilo.Věděla jsem že mám ještě jednu šanci a šla do toho těhu test super hcg po 14 dnech vysoké vše na dobré cestě.Začátkem 6 týdne křeče a krvácení se šppiněním na ulz mimi i těhu v pořádku zatím bez srdeční akce na dva dny klid a pak znovu na začátku 7 týdne ultr mimi pořád v dělloze ale prý je to špatný dali mě čas do pátku .Ale od pondělí od večera už křeče a krvácení v pátek ultrazvuk jestli vše odešlo mám z toho strašný strach .Je mě37 moc jsem se těšila a ted taková facka

gajuska86
17. říj 2015

Ahojky holky, nevím jestli tahle diskuze vůbec ještě funguje, ale vypíšu se 🙂
Dnes je to přesně týden, co jsem musela podstoupit revizi dělohy po zamlklým těhu ☹ Byla jsem v 10tt a na UTZ se zjistilo, že plod ve mě byl mrtvý už skoro 2 týdny, že se srdíčko přestalo vyvíjet ☹
Pořád mi to přijde strašně neskutečný. Před pár dny je žena těhotná a najednou, ve vteřině je to všechno pryč.
Neměla jsem vůbec žádný bolesti, cítila jsem se úplně normálně, jen s tím rozdílem, že jsem na WC do toaletního papíru utřela opravdu jen kapičku krve. Příteli se to nelíbilo a hned jsme jeli do nemocnice, kde mě doktor prohlídl a konstatoval zamlklinku ☹ Tím UTZ se ve mě dloubal docela dlouho, takže mi bylo jasný, že se teda něco děje. Snažil se ze všech možných úhlů, aby našel blikající srdíčko, ale bohužel ☹
Hold se stalo, nic se s tím už neudělá a musí se jít dál. Jen si říkám a mám strach, co mě asi ještě čeká.
Tenhle rok byl pro mě opravdu špatný a smutný a když jsem zjistila, že jsem těhotná, byla jsem tak šťastná. Říkala jsem si, že konečně si štěstí našlo cestu i ke mě.
Bylo to moje první těhotenství přirozenou cestou. Mám staršího přítele, který už má svoje děti. Teď jsme chtěli mít jedno ještě spolu 🙂
Nezbývá nic jiného, že se oklepat a jít dál 🙂 A hlavně doufat a veřit, že přístě se to na 100% podaří a my si toho mimiňourka spolu ještě užijeme 🙂

bobyna
18. říj 2015

@gajuska86 je to hrozny co té potkalo ale určitě znovu otěhotniš neboj nečekejte na nic bude to nejlepší náplast vím ze to bolí me to potkalo začátkem záři ze zacatku to bylo hrozny ale i čas je ten nejlepší doktor .Pro me byla docela výhra ze to vědělo minimum lidi ani v práci ne takže jsem se nemusela účastnit hovoru na téma jak jsem přišla o miminko . Uvidíš vše se v dobre obrátí 😊

gajuska86
18. říj 2015

@bobyna Vzhledem k povaze meho zamestnani, to uz vedeli vsichni, takze po nastupu me jste cekaji, otazky typu Co se stalo? atd. A navic jsem byla i tak blba, ze jak jsem byla stastna, ze se to povedlo, tak jsem to oznamila i cele rodine ☹ Takze jsem jim pak zase musela oznamovat, ze miminko nebude ☹ Je to teprve tyden, ale me uz to prijde pomalu jako vecnost, to cekani je hrozny. Pak uz nechci na nic cekat, jen na to, az mi skonci sestinedeli a pak se asi pustime zase do snazeni. Bud to vyjde anebo ne, ale ja budu pevne doufat a verit, ze to klapne 🙂

misao
18. říj 2015

@gajuska86 u nás to věděla celá dílna (cca 30 ženských).....tak když jsem po kolegyni posílala neschopenku do práce, pověřila jsem jí, ať jim to řekne.Právě abych se vyhnula dotazům? Tak co? A proč?....Byla jsem to schopná říct tak jí a ne to říkat 30 lidem po jednom. Osvědčilo se to, tak i po druhý jsem volila stejnou taktiku - já vím, že všechny ví....ale nikdo do toho nešťourá, pokud nemám náladu začít sama ....

gajuska86
18. říj 2015

@misao Ja doufam, tak nejak ve skrytu duse, ze az se vratim do prace, ze uz to tam budou vsichni vedet, abych nemusela nic vysvetlovat. Jsme tam prakticky taky samy zensky, takze drbarna hadr 🙂 A o tom, co se mi stalo, vi dve kolegyne a vedouci. A kdyz ne, tak hold zatnu zuby a pouze jednou jim to reknu a tim to vysvetlovani konci. Ono do toho stejne nikomu nic neni, pokud se nesverim sama 🙂

tasmyska
18. říj 2015

Holky mela jsem revizi 10. Srpna 2014 a dneska?...nevzdávejte to!!!

tasmyska
18. říj 2015