Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

lenidlo1
11. únor 2016

@xjanikka Gratuluju moc. I když stát se může cokoliv. Kámoška srdíčko na kontrole v 8tt měla a v 10tt už ne. Ale to se samozřejmně nemusí týkat každého těhotenství. Budu držet pěsti, at to všechno dobře dopadne.

@deeho Drž se. Vyplač se a jdi dál. Vím, že se to těžko říká... po první revizi jsem byla špatná. Jeden den to bylo lepší a druhý na mě zase padl splín. Manžel mně řekl, že teď s tím nic nenadělám a nemá cenu se utápět v tom, proč a co by bylo když by.... Měl pravdu. Chce to ale čas.
Jinak já mám leidenskou mutaci. V třetím těhotenství (po dvou zamlkých) jsem si první tři měsíce píchala injekce na ředění krve. Potom až na konci. Oni si tě už pohlídají.

xjanikka
12. únor 2016

@mosquito Tak to je docela odvážný doktor.. Asi máš pravdu, není důvod myslet negativně, tak mu nijak nepomůžu , jen budeme ve stresu. Vám se povedli dvojčátka? To je krásný 🙂 To je odměna za ty dvě předchozí určitě , že jsi to zvládla a nevzdala to 🙂 🙂

xjanikka
12. únor 2016

@lenidlo1 Děkuji moc 🙂

xjanikka
12. únor 2016

@kolibricek36 Díky moc, snad už bude jen dobře 🙂

kolibricek36
12. únor 2016

@xjanikka snad jo, držím palečky - at se těch 9 měsícu se překulí v pohodě 🙂

kolibricek36
12. únor 2016

@lenidlo1 no, můj manžel mi řekl totéž, jenže můj mozek prostě to odmítá přijmout, sice se zdá že je líp, už o nejsou záchvaty pláče, ale jaksi jsem šprajcnutá v tom ohledu, jestli to dál zkoušet ....
máme 3 měsíce počkat, tak se snad dám do kupy ....

im4fun
12. únor 2016

@xjanikka me se to stalo, srdicko bilo od 8tt, pak jsme ho kontrolovali i v 9,10 a 11tt a vse OK. No a na prvotrimestralnim screeningu mi zjistili ze srdce uz nebije a bylo to v pytli...
Kazdopadne za necele tri mesice od revize jsem otehotnela znovu a jsem v 34tt

mariejosef
17. únor 2016

@xjanikka klidně mysli pozitivně to miminku pomůže negativní myšlenky nepomohou a kdyby bylo něco zle stejně to tím člověk nezpraví já mám za sebou 3ZT 1x18tt 1x16tt a poslední 8tt ☹ ☹ v létě si přeji zdárný pokus o mimnko,ale pořád na to nejsem asi psychicky připravená nejsem v klidu jak jsem bývala a tak dřív do toho nepůjdu začala jsem chodit na kinezku tak uvidím 🙂

alpinka1
17. únor 2016

Ahoj holky! mrzí mě, že je nás tolik, kdo si tím musel projít a přeji brzy vytoužená zdravá miminka! chtěla jsem zeptat... jaká vyšetření vám dělali pokud jste měli ZT víckrát a nebo co jste udělali jinak a mělo to šťastný konec? Já jsem měla ZT 3krát, dvakrát ve 13. tt a jednou v 9. tt a ještě jednou biochemické těhotenství, dítě nemám. Udělali nám už po prvním potratu genetiku a imunologii, po druhém hematologii, doktoři nevědí, čím to může být. při třetím těhotenství jsem preventivně dostala Fraxiparine na ředění krve, na potlačení imunity Medrol a injekce imunoglobulinů, Utrogestan na udržení těhotenství a stejně to nedopadlo. Už jsme zoufalí! Doktoři nevědí co s námi, zároveň jsou přesvědčení, že potřetí to náhoda nebyla. Navrhli nám jedině IVF s PGS, s tím, že pokud já ani manžel nemáme genetickou vadu, tak nám na to pojišťovna nepřispěje. Pro nás je to bohužel finančně neúnosné.

mariejosef
17. únor 2016

@alpinka1 jsem na tom velmi podobně u nás zatím na nic nepřišly a taky říkají, že 3x ZT je již divné chci to,ale moc moc si miminko přeji a doufám,že k nám přijde ještě 🙂
A vyšetření imunu,hematologie,ještě si chci vyškemrat hystereskopii jen nevím jak se na to bude dr.tváři 😒

alpinka1
17. únor 2016

@mariejosef také bych si to moc přála! strašně se k tomu upínám a kolem mě všude těhule nebo kočárky a nějak už to nedávám! já na hysteroskopii byla už po druhém ZT, tam taky není problém. snad ti doktor vyhoví! já jsem kvůli tomu dr. vyměnila. Po tom druhém ZT (ještě dost pozdě) mi řekl, že by to neřešil, že pánbůh to tak chtěl. No s tím jsem se spokojit nehodlala a změnila dr. a ta už nás na vyšetření posílá. jenom už není moc kam...

mosquito
17. únor 2016

@xjanikka vzdát to prostě nešlo a hlavně pomohlo i to, že jsem se těšila na svatbu a měla myšlenky jinde a byla jsem víc v pohodě. Prostě občas to nevyjde, ale chce to vydržet, protože se zadaří 🙂

mosquito
17. únor 2016

@mariejosef ZT v 16tt a v 18tt? To si vůbec nedovedu předstvit. Je mi to moc líto. Já myslela, že ZT se projeví spíš na začátku těhu, tj. v 1.trimestru. No, je to těžké to zkoušet znovu, ty nervy jsou tu pořád a nemá asi cenu lámat to přes koleno. Ten správný čas přijde. Moc ti držím palce, ať je vše v pořádku a brzy najdeš sílu jít dál a začít znovu....

mosquito
17. únor 2016

@alpinka1 já otěhotněla ještě s bývalým, ZT v 9tt. Dr mě tenkrát hned poslal na genetiku. Nevím ani co přesně zijštovali, ale nezjistili nic. Pak jsem otěhotněla loni po pěti letech, již s novým přítelem. Otěhotním víceméně okamžitě. Opět to nedopadlo v 7tt. To už jsem chodila k jinému dr. Prý náhoda (jen mě trochu zarazilo, že to bylo s jiným partnerem tak jestli chyba není na mé straně). Třetí těhotenství se povedlo 4měsíce od revize. A rovnou dvojčata. Hned v 5tt jsem začala brát utrogestan a už před otěhotněním jsem zobala femibion. Teď jsme ve 20tt a těším se na dva kluky. Holky, věřím že to jednou vyjde. Někdo má tu cestu složitější, musí spoustu vytrpět a spoustu snést, sebrat síly a jít dál. Ale chce to vydržet a nevzdávat se. Opravdu to můžou být jen náhody - vnějších vlivů je tolik. Moc všem držím palce. Vím jaké to je těžké, kolik máme za sebou všechny probrečených nocí, hlavu plnou otázek. Ale vydržte. Moc vám to všem z celého srdce přeju. Budete bezvadné maminky a brzy se dočkáte.

kolibricek36
17. únor 2016

@mosquito tak at ti to dopadne dobře 🙂 <3

mosquito
17. únor 2016

@kolibricek36 moc děkuji. I tobě

kolibricek36
17. únor 2016

@mosquito taky děkuji, jsem po revizi - čekám na MS, ale moc nevím jestli máme to zkoušet - psychicky na tom nejsem nejlíp ...

mosquito
17. únor 2016

@kolibricek36 ta psychika je hrozná.. Po první revizi s bývalým jsem byla měsíc doma. Vůbec jsem nechtěla mezi lidi. Brala jsem to jako katastrofu. A nejhorší bylo, že ani po čtyřech letech od revize jsme se s bývalým nedostali k tomu, abychom se snažili. Nechtěl. To byl děs. Už jsem to nevydržela a odešla od něj. Nešlo pořád čekat. Věřila jsem, že s nynějším přítelem to bude jiné a bude to miminko z lásky. Taky to nedopadlo a já si říkala, že to snad není možný. Už po druhé. Vždyť to se stává tak výjimečně, že by bylo víc ZT, proč zrovna já..... Nevím, co se stalo, ale druhý ZT jsem ustála daleko líp. Na revizi jsem šla v pátek a víkend si pobrečela a představovala si věci na svatbu. V pondělí do práce. Pomohlo mi to v sobě nedusit a svěřit se kamarádkám, nedusit v sobě brek a lítost. A hlavně vidina svatby a nového bytu zaměstnala mé myšlenky. Velkou oporou mi byl přítel. I když se to na začátku zdálo nemožné a nevěřila jsem, podařilo se a konečně jsme měli bušící srdíčka. Chce to pořád věřit a nevzdat to. Jít dál. Opravdu to může být jen náhoda a jak naschvál se ta náhoda někomu přihodí víckrát, někomu nikdy. Ty těhule kolem mě taky vždycky deptaly. Kočárky a děti ne, ale když jsem viděla břicho, pořád jsem nechápala, co je u mě špatně.... Nemá smysl, se do ničeho tlačit. Chuť na snažení určitě přijde v ten správný čas. Po revizi jsem byla nadšená, když přišla první menstruace. Pila jsem kontryhel, později nasadila femibion. Přítel mě dostal do pohody, protože mi byl velikou oporou. To samé kamarádky i to, že jsem se mohla vypsat tady na koníkovi. Sama bych to nezvládla. A upřímně věřím, že to u vás dobře dopadne. Určitě 🙂

baskervile
17. únor 2016

@kolibricek36 Myslím na tebe.Taky čekám kdy MS přijde.Jsem po revizi 14 dní a pořád ještě maličko špiním.Uvidím co na kontrole,co výsledky z histolky,snad to bude ok.Snad se nám brzy zadaří a mimi bude 😉 Neboj,bude líp

kolibricek36
18. únor 2016

@baskervile taky jsem maličko po revizi špinila 3 týdny, jinak po revizi jsem včera měsíc, ale snad se to povede aspon tobě .... moc bych to to přála ....
@mosquito No, já se pozdě vdávala, ted je mi 40, manžel je úplně super - lepšího jsem si najít nemohla, sice jsem se snažili skoto 3 roky, Manžel sice říká at to neřeším, jestli mimi máme mít tak bude, i kdyby všichni říkkali, že ne. Když ne tak budeme sami. Jenže já furt řeším co kdyby a proč ... mezi lidi taky moc nechci, kamarádky mám dost daleko, jelikož jsem se po svatbě odstěhovala k manželovi, svoje roidče už nemám. Tady znám sice lidi dost, jenže už to není ono - kamarádku tady kde bydlíme jaksi nemám. Mám dost problém s komunikací. Ale musím říct, že manžel má skvělou mamku - hodně mi ted pomáhá - prošla si tím taky. Mamka mě aspon jednou za týden vy\táhne do kurzu paličkování - no spíš babinec - paličkovat se tam neučíme, to všechny umíme, ale prostě se scházejí a ukážou co udělali pěkného....

mariejosef
18. únor 2016

@mosquito bohužel jo a je to hrozné páč má člověk i po screeningu a viděli jsme to miminko no hrůza co budu vykládat a měla jsem i břicho že tak lidi pak čučeili ☹
Jako vždy je těžké projít ZT ať na začátku či uprostřed jen ten strach a řeči okolo typu a ty se nebojíš se mne ptají 😕 😕 čím víc se mě ptají tím víc se bojím ........
Dvojčátka jsem si vždy mooooc přála tak vám je moc přeji 🙂

mariejosef
18. únor 2016

@kolibricek36 to paličkování je super na psychiku 😉

baskervile
18. únor 2016

@kolibricek36 Vyjde nám to oběma 😉

kolibricek36
19. únor 2016

@mariejosef taky si myslím, ale nesmí se nic přehánět 🙂

dashii
21. únor 2016

Zdravim vas, jsem po revizi 10 dni (ZP ve 12.tt) a diky novym rybickam, ktere jsme si poridili, aby jsme tady meli vice zivota a manzelovi, ktery mi dodava silu si myslim, ze ac je to jeste cerstve, celkem to zvladam. Obcas jsou slzickove chvilky, ale bez tech by to asi v zivote neslo. Snad dalsi slzicky budou az na porodnim sale :D Snazim se byt optimista. Doufam, ze dalsi tehu bude v poradku.. to preji vsem 🙂 ...
Mosquito, gratuluji ke dvojcatkum 🙂

martaska001
1. bře 2016

Také zdravím. My měli ZT v 13.týdnu. Bohužel se to stalo pár dní po ultrazvukové kontrole a další byla až v 17.týdnu. Takže se na to přišlo hrozně pozdě. Ty 3 měsíce jsem byla nějak srovnaná s tím, že se může stát cokoliv..potom už jsem se moc začla těšit, brouzdat po internetu, fotit se... ☹ byla to noční můra. Nebýt přítele, který byl velkou oporou, bylo by to ještě horší. Doporučili nám 3 cykly počkat a pak se podařilo napoprvé. Teď jsem 17+5. Ultrazvuk před 14ti dny v pořádku a znovu jdu příští týden a hned ten další týden pak na II. velký screening. Určitě se to podaří všem!!!

gajuska86
1. bře 2016

@martaska001 To je krásný, hlavně ať to všechno dobře dopadne a dotáhneš to do zdárného konce 😀 Moc gratuluju 😀

mosquito
1. bře 2016

@kolibricek36 tak to je super, že si rozumíš s přítelovo mamkou. Přiznávám, že jsem věk taky řešila a to hlavně proto, že okolí pořád mělo blbé narážky. Ne přátelé nebo rodina, ale jen známí, kolegové.... Všechno chce ale svůj čas. Podpora manžela je taky hodně důležitá, i ty zájmy. Řešit to asi my ženy nepřestaneme nikdy. Nejde to jen tak hodit za hlavu a prostě zapomenout. Ale chce to věřit, že prostě zrovna na nás padl ten černý Petr, ale příště už to vyjde 🙂

mosquito
1. bře 2016

@dashii a jak se cítíš? Zdravotně vše v pořádku? Hlavní je teď to zdraví a psychika postupně.... Nová zábava je super. Mně loni strašně pomohlo přemýšlení o svatbě. Měla jsem díky tomu nový elán do života a brzy jsem se začala těšit na to až budu vyčkávat MS a dělat si test. Bála jsem se, ale optimismus se mi vrátil a tobě přeju to samé. 🙂

mosquito
1. bře 2016

@martaska001 Gratuluji 🙂 ZT ve druhém trimiestru musí být peklo. Taky jsem si říkala, že když už jsme překonali první, to nejhorší je za námi, ale vlastně je to 9 měsíců čekání.... Chce to věřit 🙂