Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

maja42
6. zář 2008

ahoj, tak koukám, že je nás zas víc 😒

misicka: to máš teda komplikované - ale aspoň budeš ve 100% pořádku, než zas budeš v tom 😉 dávej průběžně vědět, jak se daří.
jarynek: 6nedělí za sebou, to máš fajn, chvilku počkáte a můžete na to směle hupsnout znovu.

vladka: pořád eště můžeš doufat, já jsem se teda už žádnou nadějí neopájela, ale manžel tomu nevěřil, dokud jsem nebyla po výškrabu. pokud to nedopadne dobře, nezbývá, než to rozdýchat, pořvat si a jet dál, nemá smysl trápit se tím, co mohlo být a není. myslím, že ostatní holky tady potvrdí, že to je každý den lepší. nejdřív jsem měla pocit, že už nikdy nebude nic jako dřív, že se ani nedokážu vymrštit a zase chodit mezi lidi. teď jsem 3 týdny po revizi a už to dokážu i s černým humorem líčit kámoškám. opravdu je míň traumatizující a pro tělo matky bezpečnější, když se to odmávne takhle na začátku, za pár měsíců začnete znovu.

holky, tady je v lednovkách holka, co měla nejdřív zmlklé a teď jí při druhém těhotenství řekli kolem 20tt, že mimino má srdeční vadu neslučitelnou se životem a musí to poslat do kytek. to bych byla na bohnice. fakt jsou i horší tragédie. nezbývá než to zkoušet pořád dokola, doufat, že smůla jednou skončí a pak trnout v obavách, dokavád nebude fakoš v kočárku. a koneckonců až na vysoké... 😉

u mě žádné drama, čekám první porevizní krámy. akorát mě potěšilo, že podle měření a fertilityfrienda jsem vzorně odovulovala 19DC, podle pocitů myslím, že spíš 18DC, ale to je šumák, stejně se chráníme, hlavně že ovula přicestovala. zodpovědně tláskám byliny a minerály, cvičím mojžu a hubnnu (ty hormony, těhu a 5týdnů na lůžku udělaly své 😝 ). dnes jsem dokonce kamarádce, co za měsíc rodí koupila nějaké miminovské věci a absolutně jsem se u toho nedojala (maximálně tak nad cenou 😀 )
jo a možná jste to četly, od příštího roku se dramaticky zvedá mateřská - to je příjemné, tak toho doufám všechny využijem (pokud to snad nová vláda nezruší...)

misicka455
6. zář 2008

Máji ty ses teda rozepsala 😀 No jasně tá mateřská čeká totiž na nás 😉

maja42
6. zář 2008

no jo, sice uhodím jen občas, ale zato fest 😀 😀

misicka455
6. zář 2008

však to je dobře aspoň se něco dozvíme 😀

misicka455
7. zář 2008

Tak co holky jaký byl víkend? U nás odpočinkovej 🙂

kukuca
7. zář 2008

Ahpj holky, mám 6.den úp revizi a ráno jsem se poprvé probudila s čistou vložkou.Byla jsem ráda že se tělo dalo už trošku dohromady a během dopoledne to tak i vypadalo. Ale pak jsem šla nakupovat a měla jsem pocit jakobych měla horečku, začalo mě dost bolet břicho(jakoby na vaječnících a tak nějak všude) a spustilo se mě silný špinění.No do teď mám už asi 4. vložku..A pobolívá břicho pořád..Je to normální průběh?

misicka455
7. zář 2008

Jestli, že jsi po revizi jen ležela a dneska máš první den nějakou zátěž tak to normální je , že začneš krvácet jak se hýbeš tak se čistíš,. Ale změř si teplotu a jestli ji budeš mít tak val do nemocnice a nebo jestli ty křeče v břiše nebudou k vydžení , že ti ani brufen nezabere tak val taky.

kukuca
7. zář 2008

Misicka, teplotu nemám,a bolesti jen takový nepříjemný,ale vydržet se dají.Takže to podle mě patří k průběhu ☹ Normálně mě dorazilo, že jak jsem nesla neschopenku do práce tak jsem zjistila že kolegyně neplánovaně otěhotněla,nic jsme na ní nepoznaly a začíná 6.měsíc..Trošku šok.A děsí mě noční můry, včera se mi zdálo že jse porodila a donesli mi miminko, položili ho vedle mě a bylo mrtvý..

misicka455
7. zář 2008

Je mi líto čím procházíš, ale tady to měl podobný každý než se z toho trošku dostal i já jsem měla noční můry a když jsem vyděla těhuli tak jsem se rozbrečela a jedna moje známá co nemusím otěhotněla , když já potrácela vůbec jsem jí to nepřála atak dál. Neboj vše přejde a budeš se znovu těšit z toho , že se budete snažit. I ty noční sny ustanou jen to chce čas. Mě nejvíc pomohlo se zaměstnat do práce jsem šla sice až skoro za tři týdny, ale zašla jsem si na masáž , ke kadeřníkovi, pozvala jsem přátelé co jsem dlouho neviděla a dala si pořádnýho frtana ,když jsem zase mohla. možná to zní blbě, ale hledala jsem pozitiva. I tím psychyckým kdy jsem se utápěla v tom proč zrovna já, co jsem komu udělala jsem si prošla. Teď už mám třetí měsíc po revizi a někdy mě to ještě přepadne, ale umím stím bojovat a taky jsem se tím naučila žít, že to prostě tak mělo být, že se vše děje z nějaké ptříčiny 😉 Tak přeji i tobě aby jsi tohle nejhorší období co nejrychleji překonala a aby co nejdřív jsi byla zase v tom 😉

donnald
7. zář 2008

Ahojky děvčata,
po nějaké době se hlásím zpět 🙂. Doufám, že se v mezí normy máte dobře.
Já už jsem propadala zoufalství ☹ - první mrchu sjem dostala až 48 den ☹, ☹ ☹☹ . byla jsem 25.8. na gyndě - na ULT a tam řekl, že sliznice hezky roste a že bych už menzes dostat měla. Pro jistotu mi dal injeci a řekl, že ta tomu jen pomůže a nikterak neuškodí.
Je pravda, že i před revizí jsem měla hodně dlouhé cykly a do toho mi v práci ze dne na den odešla nová zaměstnankyně a já propadla pracovnímu zoufalství. Navíc teď v sobotu letíme na dovču, takže stresy, stresy a zase stresy....... . Na dovče budeme už bez kondomu a pak uvidíme.
Dala jsem si závazek - že po menzes piju pravidelně kontryhel (teď jsem to dost ale dost flákala 🙂 ) a začnu měřit BT.

Mějte se hezky

mabe
7. zář 2008

Ahoj devcata, dlouho jsem tady nebyla. Ja uz mam po 2MS od revize. Obe dve prisly sami - parada - dle BT ovulka byla. 🙂 Mela jsem teda mrchy chlamydie, ty jsou tedka preleceny. Ted cekam kazdym dnem na vysledky genetickych testu. Jsem trosku nervozni. Jeste nejakou dobu si budeme davat pozor, potrebuji oddych. Ale psychicky me to zacina zase chytat. 🙂 Jak se jinak mate holky?

Misicko, s cim jdes do nemocnice? Nejak jsem tady nebyla a nevim?

anavka
7. zář 2008

Ahoj holky, tak se po delší době hlásim. Já dostala 1. MS po revizi po 38 dnech a to jsem 12 dní před tim špinila ☹ Hlavně MS byla fakt drsná, najela jsem rovnou na tampóny, protože jinak by se to nedalo a i tak jsem měnila snad po hodině a to včetně noci, takže fakt mazec. Ten týden jsem nevystrčila nos z baráku, ještě že máme zahradu 😝 Teď už mám "po", takže půjdu na kontrolu po 6nedělí, jsem zvědavá, co mi MUDr řekne. Počkáme až přijde druhá mrcha a už na to kašleme a zkusíme to na "ostro" 😵
Jo a já s tim kontryhelem asi končim, četla jsem tady o něm diskuzi a hodně holek si stěžovalo na špinění, tak myslím, že je to možná z toho........ Koupila jsem si nový čaj Gynekologickou směs a tam je taky, ale menší množství, tak uvidim 😕

maja42
7. zář 2008

no, pěkně to odsejpá, už se skoro všecky usilovně snažíte, to je dobře 😉

kukuca: můžu ti poradit jen to, abys zavolala svému doktorovi nebo do nemocnice, kde ti dělali výškrab. já krvácela jen 2 dny a pak trochu špinění, ale 6. den po revizi mě po úklidu začala fest bolet děloha, mohla jsem chodit jen v předklonu 😝 dva dny teplota, bez krve, jen trochu špinění. doktor mi dal dvoje antibiotika a poctivě jsem další týden odpočívala. asi to byl zánět. brufen ti pomůže jen od bolesti, ale případný zánět neléčí. tož tak 😒

jarynek
8. zář 2008

zdravím...tak mám skoro po 1MS...jak jsem psala, byl to teda mazec...ale jsem ráda, že když to pročítám tak nejsem sama.. 😉 hlavně, že přišla...donnald , nic si z toho nedělej, já měla menzes vždycky pravidelnou a teď se taky opozdila...kdybych věděla co mě čeká...tak mlčím...a jsem ráda 😢 fakt jsem něco takového ještě nezažila....no uvidíme při druhé...snad to bude o.k....a hlavně tampony už to jistí...tohle bylo fakt hrůza.
Kukuca....podle mě je to v poho....já jsem to tak měla taky...první dva dny krvácení....pak týden nic a potom nanovo, trvalo to celý týden...., ty bolesti v podbřišku mi zůstaly až do MS....ale vydržet se to dalo. Holky mi tady poradili, že kdyby to byl zanět, tak by byl doprovazeny teplotami a výtokem...takže když je to jenom pobolivaní...tak je to v pořádku, ale jestli máš pocit, že není, tak si k dotkorce raději zajdi...nic za to nedáš...vlastně jo...30,- vládě a nějaké kačky za zrcádko a máš jistotu... 🙂 Onehdá mě tu někdo vyděsil, když říkal, že jeho známá otěhotněla 14 po revizi....vzhledem k tomu, že jsem trošku zlobila jsem fakt měla strach a došlo i na těhotenský test...výsledek negativní a druhý den přišla MS. Docela jsem si oddychla...měla jsem strach, že jsem to přepískla...
Donnald - příjemnou dovču....odpočiň si..... 😉
Je fajn, že se nám to tak utíká...zítra mám po šestinedělí..uteklo to docela rychle, až jsem překvapená 🙂
Takže dámy...pokračujem............ 😎

ela2
9. zář 2008

ahoj holky, ja se k vam pridam, neva ? nejdriv jsem byla 3 mesice poctiva snazilka, pak 7 tydnu tehu, a ted jsem znovu snazilka - v patek jsem podstoupila revizi a dnes jdu na gyndu. tak sem zvedava, co se tam bude dit. jestli me bude prohlizet ...ale neni to brzo ? ...4.den po revizy ?

maja42
9. zář 2008

jarynek: ten "někdo" jsem byla já, mně to říkal můj operující doktor, že to stalo jeho známým, tak mu věřím 😉 ale nemělo to nikoho děsit.

kukuca
9. zář 2008

Ahoj, tak jak jsem psala o svých bolestech tak vystupňovaly v křeče a ráno jsem hodně krvácela.Volala jsem Dr. a ten říkal ať to nepodceňuju a jdu do nemocnice i když nemmám teplotu.Tak tam za hodinu jedu,až přijde manžel z práce.Je o peklo,už mi bylo i dobře,revize byla přesně před týdnem..A teď tohle.Jestli se vrátím domů dneska tak napíšu.Tak moc se mi nechce zůstávat v nemocnici a další čištění..doufám že ne ☹

maja42
9. zář 2008

nepropadej panice, třeba ti dá jen atb a budeš v cajku.

misicka455
9. zář 2008

Mab do nemocnice jdu skr motání hlavy, pořád se motám a nemůžou přijít od čeho to je tak asi půjdu na lumbálku nebo tak nějak se to jmenuje 🙂

Kukuca já taky nesnaším nemocnice a tyk do jedné teďka jdu 😒

misicka455
9. zář 2008

Neboj bude to v pořádku 😉

jarynek
9. zář 2008

ELa2..tak tě vítám mezi námi..vlastně je to smutné, že se pořád rozrůstáme...to že jdeš hned ke své doktorce je v pořádku, já jsme byla taky hned. Vlastně jsem v té době měla pocit, že na gyndě trávím víc času než v práci...doufám, že to bylo naposledy. 😉 Teď už asi víš, že tě prohlížel..tak doufám, že je všechno oukej..kdyby jsi se potřebovala na něco zeptat, tak jsi na správném místě....
Misicko..tak snat to bude všechno dobré...
🙂

ela2
9. zář 2008

jarynek, to je fakt, ted jsem na gynde jako doma. doktor me dal na 2 tydny neschopenku. ne, ze bych nejak trpela, ale zkratka do prace se mi nechce, nebot pred revizi sef vedel, ze jsem tehu, ale neustale me pretezoval a stresoval. ve zkratce, vim na nej veci a jeho to stve, a kdyz muze, tak mi dela naschvaly. tak at si to tam ted vyzere. 🙄

je taky pravda, ze nas je strasne moc. v nemocnici jsme na sal cekaly v rade, a rozvazeli nas po deckym oddeleni, protoze uz nas nemeli kam davat !! to je neuveritelne !

kukuca
9. zář 2008

Tak jsem zpět, změnili mi antibiotika,prý ve mě přežili jskýsi bakterie a ty původní atb proti nim nebyly..Zajímávý..A ještě min dní doma 😔

misicka455
9. zář 2008

Kukuca tak to je super , že už jsi doma anakonec to i dobře dopadlo 😉

dadunka
10. zář 2008

Ahoj holky, můžu se přidat? Včera na gyndě padl ortel a zítra mám nástup do nemocnice a v pátek revizi, jsem 11+2, ale mimi zůstalo na 8+5. Oěthotněla jsem spontánně po 2 letech, chvilku před plánovaným IVF.Chtěla jsem se zeptat, jestli se standartně vyšetřuje, proč se to stalo, třeba ty RH faktory nebo co vám vlastně vůbec při revizi vyšetřovali? díky za odpvědi 😔

maja42
10. zář 2008

ahoj dadunko, tak to je mi líto, zadařilo se a teď toto... 😒
po prvním MA se standardně nedělá žádné vyšetření (ptala jsem se na genetiku, ale v mém případě byl jasný jiný důvod, stejně se to dělá až po třech pokusech). možná ta chlamča, toxoplasmóza - ale pokud jste byli před ivf, tak jsem asi byli protestovaní skrz naskrz.
tak to zvládni, ty první dny jsou naprdlačku, ale zlepší se to. jak už jsem tu psala, taky jsem otěhotněla po delší době (rok) a pak mě DOST naštvalo, že to nevyšlo, ale teď už je to jedno... v jiných diskusích se pohybují holky, co to taky mají za sebou, i třeba mnohem dramatičtější, a teď jsou znovu těhotné nebo až mají děcka, tak musíme taky věřit.

dadunka
10. zář 2008

Ahoj Májo, díky, že ses ozvala, jo je to na ho... 😠 Jsme fakt protestovaná skrz naskrz, z těch méně standartních vyšetření máme i genetiku a imunologii a to je ok, budu chtít alespoň zjistit RH faktor můj a mého muže, rozdílnost může být taky příčina. Já vím, že se to docela často stává, vím, že i za mnohem drmatičtějších okolností, jsem ráda, že když už , tak teď a ne později, ale stejně to dost bolí. Byli už jsme tak blízko! a po takové době. Koukám, jak jste tady všechny už celkem optimistické a nad tvými příspěvky se dokonce pousmívám, seš pěknej svéráz, ale to se mi líbí. 🙂 Takže vy už se zase snažíte?

maja42
10. zář 2008

když jsme zjistili, že outěžek hodil vidle do hnoja, byli jsem samozřejmě strašně smutní a smíření, já na střídačku řvala o 106, ale to, že to mi to uteklo mezi prstama, že to bylo blízko - to me teda teda vyloženě se*e doteď 😝 ovšem musím myslet pozitivně a tvářit se radostně a ne zoufale, že ano, jinak mě eště bude šikanovat okolí, jakože "neplakej, nebuď smutná..." atd, to je pak eště horší 😀 nejblbější je to do výškrabu, pak už můžeš začít počítat ty 3 cykly do nového snažení a líp to odsejpá.
s tím rh faktorem - tam je průšvih, když má ženské negativní. teď jsem schválně koukla do lékařské zprávy po revizi a je tam všechno, i krevní skupina a rh faktor, takže tam se to pak dočteš 😉
my se eště nesnažíme, teprv čekám první krámy po revizi. některé holky do toho začnou znovu práskat hned po 1. a nebo 2. cyklu, my počkáme na radu doktora 3.

prochi
10. zář 2008

Ahoj holky, moc nepíšu, ale poctivě načuhuju, co nového a jestli k nám zas někdo nepřibil a bohužel koukám, že jo ☹

Dadunko, moc mě to mrzí... posíláme hodně sil do dalších dní. Drž se. Já si taky myslím, že když se to stalo poprvé, tak zatím nic zjišťovat nebudou. Stává se to bohužel opravdu hodně moc často. A pustí tě už před víkendem domů?

U nás žádný změny, čekám velmi netrpělivě na druhou MS. První přišla po 35ti dnech, dneska je to 33. den, tak má holka už načase. Ale cítím, že nejpozději zítra je tu. My už jsme si tenhle měsíc pozor nedávali, ale jestli jsme na to vlítli dvakrát je to možná hodně. Nejdřív byl manžel marod, pak samá noční, pak malýmu lezly stoličky... Ale už to necháváme na přírodě, jestli se to má povést, tak se to povede.

dadunka
10. zář 2008

Ahoj Prochi, nevím, když vše půjde dobře, pustí mě prý den po zákroku, tedy v sobotu, alespoň doufám, jinak bych tam zhebla. Je to hrozný, mám toho broučka ještě v sobě ☹ Já budu tlačit alespoň na ten RH faktor, ale spíš u gyndaře. Třeba jsi těhulka, když ms nepřichází, testovala jsi?