Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

merilinka
23. srp 2014

@saraha1 Děkuju moc,si hodná 😵 😵 ,v nemocnici po propuštění mi dr řekla,že určitě půl roku,,v pátek jsem byla u svého dr a ten řekl že po 6 nedělí určitě můžeme a prý musíme začít 😀 ....že zkoušet zkoušet a zkoušet,jednou to prý vyjde,potraty jsem měla takt 3,tak prý už mám snad vybráno....uvidíme,jen to moc neutíká 😨 ...komplikace naštěstí nemám,bez bolestí,bez krvácení,cítím se moc dobře po fyzické stránce... Moc se drž,držím palečky a myslím na Tebe 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

saraha1
23. srp 2014

@merilinka moc ti dekuju. Ty jsi mela uz tri potraty? Jezis marja, to je na bednu, to si nedovedu predstavit. Ale to uz prece nemuze byt nahoda, ne? ja bych teda neverila ani ze u druhyho je to nahoda. Kazdopadne si myslim, ze je lepsi zkouset drive. Telo je urcite vic pripraveny. Me v nemocnici rekli 2-3 mesice pockat, coz jsem skoro dodrzela (necely 2 mesice) 😀. Hlavne, ze jsi bez komplikaci, tech ja se bala moc, ale taky bylo vsecko ok. A jakym casovym rozmezi jsi je mela? To me tak mrzi.

merilinka
24. srp 2014

@saraha1 není to náhoda,to je jasný,ale zase to není tolik závažný,mám trombofolní mutaci-porucha krve,má jí 40 % žen a některá o tom ani neví a rodí normálně.Tak mi to bylo řečeno,kdyby to bylo tak špatný a bez východiska,tak nemám 2 děti a těhotensví byly v pohodě 😵 První potrat jsem měla v roce 2001,pak v roce 2002a pak dlouuuho nic 😨 ,nedařilo se otěhotnět,,mezitím všechny vyšetření,genetika apod. Pak po 3 letech příprava na IUI a zadařilo se,malej je 2006,,,malá pak hnedka potom taky po IUI 2009.... bohužel mezitím rozvod,,pak sama a teď máme super parťáka pro život a chceme ještě jednoho mimouška do party...zajímavé je,že vždycky,když jsem otěhotněla přirozeně,potratla jsem,,,pokaždé přestane srdíčko tlouci,,,jak je to s hormonální přípravou,je to v pohodě,,, a teď jsem otěhotněla ihned prakticky po vysazení antiko.. uvidíme,září,říjen a jedeme nanovo už trošku s hormonální léčbou od začátku,,nechci to nechta náhodě 😵 papapa a drž se 😵 😵 😵 😵 😵 😵

saraha1
24. srp 2014

@merilinka jsem i v diskuzi na emiminu a tam jedna holcina uz ma taky nekolik za sebou. Otehotni prirozene hned, ale neudrzi se. Taky pujde do CARu to resit, lekari rekli, ze umele by to mohlo fungovat. Jsem rada, ze mas dve deti, vis, ze to je mozny u tebe to miminko donosit. Tak tentorkat s hormonama to urcite vyjde, vypada to, ze uz vite, jak na to! 🙂.
Ja mam jit zitra na kontrolu, ale protoze jdu do prace po dvou mesicich, jsem ucitelka, takjze po prazdninach, tak se tam asi nedostanu. Taky se trochu bojim, aby nebylo neco spatne, tak si rikam, ze to neutece do uterka. A za treti, chci, aby plod byl co nejvetsi a snad, aby vysla nejaka alespon trosku rozpoznatelna fotka, kterou bych mohla dat mamce, jako darek a oznameni, ze jsem zase v tom 🙂.

merilinka
24. srp 2014

To bude dobrý,uvidíš 😵 😵 😵 😵,chce to myslet pozitivně,určitě to teď vyjde!!!!!!!!!! A super,že teď můžeš jít do práce,než půjdeš na mateřskou,líp ti to bude všechno utíkat... Já pracuju u miminek v jesličkách,teď musím to 6 nedělí být doma,nesmím tahat nic "těžkýho" ,ani ne ty prťousky 😵,takže se to bude táhnout,šla bych klíďo zítra do práce.. 😀 ,,moc na Tebe myslím a písni po kontrole 😵 😵 😵

zuhra
24. srp 2014

Ahoj ! My a snažení nic, u me přetrvává strach, ze nemám prachy... Strašně moc ti držím palce!!!!

ajkan
25. srp 2014

@saraha1 Nedávno jsem pár dní maličko špinila, byla jsem na odběru krve jestli není zvýšená hladina prolaktinu, ta je v normě. Příští týden jedeme na dovolenou, tak se mám uklidnit, odpočinout a uvidíme jak bude vypadat ms v září, když teď bylo aspoň to špinění a jestli to bude pořád špatný začneme to nějak pořádně řešit...

saraha1
26. srp 2014

@takarazestinusakur no devce, ty se nam neprijdes pochlubit!!! gratuluju! 🙂 a drzim moc palce🙂

saraha1
26. srp 2014

@zuhra ach jo, no vis co, me hnalo to, ze se rika, jak je to telo mnohem vic pripraveny po tom potratu,ze penize nepenize, sla jsem do toho. Dneska jsem byla na KO, nervy v cekarne totalne nadranc 😀. Ale dopadlo to dobre, plod odpovida velikosti, mam jit za 3 tydny na odbery vsechny mozny, dostanu prukazku. Mudr me asi chtela uklidnit, tak rekla, ze nemuze nic zarucit, ale ze si mysli, ze to dopadne dobre.

@ajkan jojo, cetla jsem jinde, ze jsi spinila. Snad na dovce vypnes, telo se uvolni a treba zacne vsechno fungovat poradne!

ajkan
26. srp 2014

@saraha1 To doufám 🙂

takarazestinusakur
26. srp 2014

@saraha1 Ne nechodím se chlubit, protože to nemám jistý podle MS jsem v 9.týdnu podle doktorky je nám ještě míň a od Koníčka jsem přišla touhle dobou mezi 8.-10.tt takže se zatím jen modlím, místo chlubení... 😀

saraha1
27. srp 2014

@takarazestinusakur jasny, ja taky 😀. Ale tak zase jsem ukacena a vyzvanim vsechno. A snazim se radovat z dnesniho dne, takze dneska je, proc se radovat a i trosicku chlubit. Zejtra me muze prejet auto 😀. Fakt doufam, ze vsecko u tebe (i u me) pujde, jak ma a miminko to bud dozene a nebo vzniklo pozdeji jak dva tydny po MS 🙂.

zuhra
28. srp 2014

@saraha1 Moc ti drzim palce, taky uz budu podruhe vynervena:( mno, asi se zacneme snazit - tedy spis nebranit...

ellionor
4. zář 2014

Ahojte, idem si k vám po radu. Pred 2 týždňami som potratila v 7tt. Podľa utz odišlo všetko prirodzene, hcg bolo cez 5000, minulý týždeň 500 a dnes som si volala o včerajšie výsledky a hcg už len nejakých 50. Mám tam prísť ešte za dva týždne, aby sa dr ujistil, že je to v pohode. Ovu mávam až kolem 24 DC, čo bude za 10 dní....rozhodne nechcem na nič čakať a najradšej by som bola už zase tehotná. Myslíte, že má cenu sa o to pokúšať tak brzo, resp. či je vobec reálne aby sa zadarilo??? 😉

verunka_korunka
10. zář 2014

Holky mám dotaz. V patek jdu bohužel na revizi. Minulý týden se plodu zastavilo srdce a zjistili to tento týden v úterý (plod má velikost cca 9+2). To je ale nepodstatné. Chci se zeptat,
1) z nemocnice mě prý pusti ještě ten den odpoledne, měli jste na ten den v práci neschopenku? Kdo ji napsal? Obvodní nebo nemocnice?
2) měli jste neschopenku i na týden po zákroku?
3) chtěli jsme jet na prodloužený víkend na konci října do Budapešti, s těhotenstvím to padlo, protože termály nejsou zrovna nejlepší, ale teď nevím, jestli o tom zase neuvažovat. Jenže od zákroku by to vycházelo právě na 6 týdnů a všude je psané že v 6ti nedělí se nesmí koupat. Opravdu to tak je? Já jsem už dost frustrovana, od zjištění těhotenství jsem občas špinila a doktor mi vše zakázal, takže prázdniny na hovno, dovolená žádná a teď když jsem šla na kontrolu v 11. týdnu, tak konec. Fakt jsem docela zničena psychicky, ani ne ze ztráty (prostě to tak mělo být) ale spíš z těch zákazů a věčného čekání. Snažili jsme se otěhotnět od nového roku...
Jo a ještě něco... Na tu první MS se musí používat vložky, nebo můžu klidně kalíšek? Nesnáším vložky...

maggi
10. zář 2014

@verunka_korunka ahoj, ja kdyz jsem sla na revizi, tak jsem si vzala v praci na cely den dovolenou, takze jsem neschopenku nemela. Druhy den jsem pracovala z domu (mame moznost prace z domu 2x tydne) i ten dalsi den a pak uz jsem sla normalne do prace. Ale myslim, ze kdyby bylo potreba tak bych mohla do te prace uz normalne i ten druhy den, citila jsem dobre, jako kdyby mi vubec nic nedelali. S tim koupanim je to pravda, doktorka v nemocnici mi to rikala a moje gynekolozka taky. Myslim ze tyden (nebo i vic, ted uz nevim) byl zakaz koupani ve vane a 6 tydnu zakaz koupani v bazenu, na koupalisti a v rybniku. Ja jsem to dodrzela a dovolenou jsme naplanovali presne po 6 tydnech od zakroku. Jo, a musela jsem pouzivat jen vlozky. Doktorka rikala ze mam pockat na prvni porevizni menstruaci a pak uz muzu normalne tampony.

verunka_korunka
10. zář 2014

@maggi takže ses koupala řekněme hned 6 týdnů a třeba den po revizi? O to mi právě jde... Protože když půjdu teď v pátek, tak 6 týdnů je v pátek 24.10. a pak je právě prodloužený víkend 25-28.10. No, zeptám se na to ještě v nemocnici. 🙂

maggi
10. zář 2014

@verunka_korunka jo, koupala jsem se hned jak uplynulo tech 6 tydnu. Revize byla 3.6.a na dovolenou jsme jeli 14.7. a to uz jsem se koupala.

verunka_korunka
15. zář 2014

Holky, mam dotaz. Dnes jsem 4. den po kyretáži doteď to bylo vše ok. Ale od dnešního odpoledne mě poboliva podbřišek a levá strana. Ta bolest je dost zvláštní, někdy bodavá bolest až do stydkych pysků nebo ke konečníku, nebo to přechází do intenzivní bolesti skoro až křeče... Čím dál víc se bolest stupňuje. Váhám, jestli jet do nemocnice, byla jsem dnes u svého gynekologa, ale ani mi neprohmatal břicho a řekl že je to normální. Nechci vypadat v nemocnici jak hysterka, ale na druhou stranu řekli, že při krvácení nebo křečích mám přijít, ale já bych to nepopsala jako křeče, ale silná bolest... Máte s tím někdo zkušenost? Díky

verunka_korunka
15. zář 2014

Opravdu nikdo s nějakou zkušeností? Já si teda už vzala Ibalgin, uvidím jestli zabere...

vlajka1
15. zář 2014

@verunka_korunka zrejme se stahuje deloha a citis to ve vazech. Ja to mela taky, i jsem u toho vic krvacela. Ibalgin pomohl a za dva dny to bylo ok.

verunka_korunka
15. zář 2014

@vlajka1 no přemýšlela jsem nad tím... Je to v takových návalech. Ale Teda nezvracim... Strašně malinko špinim. Dneska to asi zvládnu, ale přemýšlím, že bych zítra přeci jen raději zašla do nemocnice na ambulanci, ať mám jistotu jestli je vše v pořádku. Přijde mi divné že je to jen na jedné straně (ta co mě bolela i pí zákroku) a lehce dole... Práva strana neboli vůbec. Když se mi natahovaly vazy při těhu, tak to bolelo střídavě na obou stranách. Jo a taky mě to bolí když jdu na záchod... Ale Ibalgin už trochu pomohl. Už to nebolí konstantně ale jen v návalech.

maggi
15. zář 2014

@verunka_korunka já bych teda do nemocnice radši zajela. V propouštěcí zprávě bylo že kontrola u gynekologa za 2 týdny, ale při potížích kontrola v nemocnici kdykoliv předtím. Mně teda nebolelo vůbec nic, ale kdyby jo taky bych tam zajela, aby se náhodou něco nezanedbalo. Nikdy nevíš.

verunka_korunka
15. zář 2014

@maggi už je to ok, jestli zítra nebude, tak tam zajedu 🙂 dík. Jo a v propouštění zprávě jsem měla kontrolu za týden a to mi dnes můj gynekolog řekl, že to dělat nebude, že je to kvůli neschopence, docela mě to vytočilo. Tak nevím co s tím, vykašlat se na to, nebo jít do ambulance do nemocnice? Asi si tam zajdu, když to neprovede on tu kontrolu.

teenyel
15. zář 2014

@verunka_korunka vyměnila bych gynekologa (jinak já ho po posledních zkušenostech měním na 100%). Pokud by tě to bolelo, vyzkoušej změřit teplotu. Pokud bys měla vyšší, tak hned jeď a požaduj kontrolu. I po revizi prý může dojít k zánětu, tak aby to třeba nějak nesouviselo. Raději být za hysterku a 10x jít zbytečně než jednou pozdě 😉 Já si teď hlídám teplotu denně.

verunka_korunka
15. zář 2014

@teenyel jj teplotu hlídám a nemam. Právě o zánětu vím, takže mě jeho přístup dost naštval. Bohužel najít dobrého gynekologa v Praze bez ročního poplatků 2000kč je dost obtížné ☹ ale už o tom taky uvažuji. K tomuto jsem šla na doporučení sestřenice (lékařka) a je u něj už tak 6 let minimálně... Ale asi bylo u ní vše ok, 2 povedená těhotenství bez žádných problémů... Jinak pouze preventivky, já jsem asi trochu komplikovanější ☹

sulemina
15. zář 2014

nevím, proč ti nevzal krev, jestli ti nezačíná zánět, kontrola je nutná, pokud máš zdravotní problémy, já jsem ani ty bolesti tak nevnímala, bylo to jak silnější měsíčky s křečemi, ta psychická bolest to přehlušila..

teenyel
15. zář 2014

@verunka_korunka ty jo...možná že v době snažení bych raději platila roční poplatek, než být u někoho, kdo je flegmouš a díky tomu to zanedbává :-/ Já teď vybírám, ke komu půjdu. Už i tu kontrolu po potratu bych chtěla u někoho jiného, než u toho, co jsem měla. Nemám v něj důvěru, pořád si myslím, že kdyby začal něco dělat hned a něco mi napsal, tak to nemuselo dopadnout jak to dopadlo. Nebo kdyby měl aspoň snahu. Rozhodně říct že je vše v pořádku ve stádiu hrozícího potratu a navíc nepoznat údajné zamlklé těhotenství (nejsem si tím až tak jistá, protože podle data ovulace mi to vycházelo, že mám být v týdnu, který ukazoval utz! Ale to jsem bohužel zjistila až když byl rozjetý potrat)....to je moc. To i kdybych měla platit víc, tak odcházím.

verunka_korunka
16. zář 2014

@teenyel hmmm, tak to bych taky hledala jiného. Tenhle přístup u toho svého vidím prvně. Já měla jinak velikost podle utz a MS. To všechno bral a registroval. Na začátku jsem špinila, dal mi Askorutin a docela to pomohlo, ale věděla jsem zeptám šance 50 na 50. Pak už to vypadalo dobře a na kontrole mi řekl, že nevidí srdíčko, hledal ho dlouho. Poslal mě ihned do nemocnice. Když jsem si stěžovala po půl roce snažení, že to nejde a jestli nám může udělat nějaké testy, tak poslal manžela na spermiogram a mi řekl, že mě posle až po roce snažení (to jsem hledala a je to opravdu skoro všude stejné, jen hodně málo lékařů posila dřív). Ha mi taky upravil, když jsem s ní měla problémy. Ale teď mě teda docela dostal. Zkusím to ještě jednou jestli mě prohlidne, půjdu tam ve středu kvůli neschopence a uvidím. Ale zkusím hledat alternativní doktory kam případně přejít. Než jsem se od našich přestěhovala do Prahy, chodila jsem do Hranic k primáři, to bylo fajn. Tady jsem takové štěstí neměla a na navíc jako student jsem nechtěla vyhazovat 2 litry ročně za něco, co hradí pojišťovna. Doteď mi to přijde hloupé. A navíc když pak otěhotníš, tak tě skásnou o 3500. Fakt hnusné. Prostě tohle je proti mému přesvědčení.
A co se týká zamlkle potratů. Z 80% je to vada plodu a je lepší, že to tak dopadne ☹ smutné, ale je to tak. A lékaři to neumí nijak ovlivnit. Ten zbytek jsou další vady, placenty, vajíček, spermií a nakonec hormonální nevyrovnalost matky (to jediné mohou ovlivnit ale je to jen 1% případů). A bohužel, je to každé čtvrté těhotenství co takto končí.