Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

misao
18. říj 2015

@tasmyska je krásný, gratuluji 🙂

bobyna
18. říj 2015

@gajuska86 právě sama ženská a ted jsem v práci za ulejvače ze o prázdninách nepracují ale to me nevadí určitě to klapne neboj podiv se na
@tasmyska jaký ma krásný miminečko já jsem byla těhotná po Ivf dva pokusy a asi i poslední mám 17 syna tak díky bohu za něho takže u me to těhotněni bude opravdu o zázraku

gajuska86
18. říj 2015

@tasmyska To je krasny drobecek 😀 Gratuluju 🙂

gajuska86
18. říj 2015

@bobyna Ja jsem jedine rada, ze mi to jde prirozenou cestou a doufam, ze se tak zadari i ted 🙂 U nas v praci uz to vedi, postarala se o to moje kolegyne kamaradka a ja jsem ji za to vdecna 🙂

makesova
20. říj 2015

Ahoj chtěla bych se zeptat. Na začátku července jsem byla na potratu, 6.8. jsem dostala MS. Další jsem měla dostat 3.9. ale nedostala jsem to, těhotensky test byl negativní. Týden na to jsem udělala další, už tam byly 2 // i když ta druhá bylo dost slabá. Zašla jsem k doktorovi, ale na UZ nebylo nic vidět. Proto vybavzal krev. Hladina byla lehce nad 100, koupila jsem si i dražší test který mi ukázal že jsem týden až 2 po oplození vajíčka.( což bylo 15.9) teď chodím každou chvíli na kontrolu a doktor stále nevidí srdeční akci. Dnes mě poslal do nemocnice a také tam nic nevidí takže mám prý přijít další pondělí a pokud zase nebude vidět, že bije srdíčko rovnou půjdu na kyret. Já nemám ani žádné bolesti ani nekrvácim. Když jsem tu tak četla tak nevím zda na to pak jít když se může stát že se objeví ještě déle srdíčko.

im4fun
20. říj 2015

@makesova u me ted v 2.tehotenstvi jeste v 6tt nebylo videt nic, ani vacek. A o dva tydny pozdeji uz bylo i srdce a ted jsem v 18tt...Jeste bych to uplne nevzdavala...
A na tom utz neni videt nic, nebo neni jen videt plod?

gajuska86
20. říj 2015

Do pondělí času ještě dost, do tý doby už to může být krásně vidět 🙂

makesova
20. říj 2015

Je tam vidět gestacní váček,i žloutek a počínající zárodek, který má 2mm,ale bez srdeční akce.

makesova
20. říj 2015

Podle velikosti gestacního váčku z UZ doktorka spočítala, že bych měla být 7+3tt

titti_h
5. lis 2015

Ahoj holky, já jsem na tom bohužel dost podobně. Po pěti měsících snažení se mi povedlo otěhotnět, pak revize s laparoskopií na konci června kvůli zamlklému těhotenství a podezření na mimoděložní (cca 6tt, nebylo vůbec nic vidět), tři měsíce čekání, v říjnu opět dvě čárky na testu, krásně sílily - pár dní po vynechané menstruaci byly obě úplně stejně výrazné, tak honem k doktorovi, doktorka mě viděla, všechno bylo v pohodě, kontrola za týden - v 6+1 viděla jenom gestační váček, nezdálo se jí to (na úplném začátku těhu jsem měla chřipku jako prase, ale bez teplot), v 6+5 UZ v podolí, to už viděli gestační, žloutkový váček i embryo - podle jejich slov ale příliš malé, mělo 1,6 mm a bez srdíčka - zítra jdu do podolí znovu, budu v tu dobu 7+2, doktorka mi rovnou řekla ať přijdu na lačno, že jestli neuvidí srdíčko, jdu rovnou na revizi ☹ jsem jak uzlíček neštěstí, týden úplného zoufalství.

gajuska86
5. lis 2015

@titti_h Ahoj, to je mi strašně moc líto ☹ Podruhé za tak krátkou dobu přijít o miminko, je fakt hrozné ☹ Já vím, že se to stává, ale je strašné číst, jak často se to stává :-/ Z tohohle já mám šílenou hrůzu, až se mi zadaří podruhé, aby se mi to zase nestalo ☹ Ale bohužel tomu nezabráníme a tělo a příroda si udělají, co chtějí :-/ Bohužel si myslím, že u tebe k tomu asi ta chřipka dopomohla, v začátcích je to strašně nebezepečné... Drž se, budu ti držet palce, ať ti to v nemocnici dobře dopadne, pokud dojde na tu revizi a nemáš žádné komplikace :-/

vever_o
10. lis 2015

Ahoj, protože mi tahle diskuze pomohla po zamlklém těhotenství, přidávám i svůj příspěvek. Minulý rok v srpnu mi na gyndě oznámili, že se růst miminka nejspíš zastavil (v cca 6 týdnu). Pak jsem čekala ještě 14 dní jestli to bude zamlklé nebo ne. A bylo. Ten pocit je naprosto děsný, asi nejhorší, co jsem v životě zažila. Ještě ke všemu jsme to řekli rodičům a tchýni a pak jsme jim museli oznámit, že nic ☹ . Po první menstruaci jsme se začali snažit znovu a ty nervy když se to dva měsíce nedařilo byly strašné a i po tom, co se to podařilo se člověk pořád bál a až do cca 13 tt jsem chodila na kontroly s hrozným pocitem, že se zase něco nepovedlo. No a teď se nám narodil zdravý chlapeček a všechno trápení se zamlklým těhotenstvím jako by ani nebylo. I když to po zamlklém jsou nejhorší chvíle v životě, s novým miminkem to přebolí.

gajuska86
10. lis 2015

@vever_o To ti moc moc moc gratuluju 🙂 Je moc pěkné si přečist, že se zadařilo a povedlo se i donosit zdravé miminko 🙂 To mě hned nabije optimismem na další snažení, ke kterému se chystáme, jen co dojde ta první porezivní mrška 🙂 Určitě nebudu čekat tak dlouho, co mi říkala doktorka 🙂
U mě to bylo dost podobné. Když jsem to zjistila a měla po první kontrole potvrzené od doktorky, že jsem těhotná, tak jsem to hned rozhlásila. Pak se to stalo a zase jsem musela všem oznamovat, k čemu došlo ☹ Takovou hloupost podruhé neudělám a nechám si to pro sebe minimálně do toho třetího měsíce 🙂

za_bu_ska
10. lis 2015

@gajuska86 Taky jsem měla původně v plánu zkoušet hned po revizi, resp. po dvou cyklech. Ale o víkendu jsem se bavila s kamarádkou, která je lékařkou a říkala, že fakt máme dodržet 3 měsíce, že se reálně setkala s ruplými dělohami u těch, které nečekaly po revizi, když se děloha dostatečně nezhojila. Mě osobně to dost poděsilo, tak jsem si řekla, že ten jeden měsíc teda ještě fakt počkáme...

gajuska86
10. lis 2015

@za_bu_ska Teď jsi mě dokonale poděsila taky 😒 Asi to ještě přehodnotím 😔

za_bu_ska
10. lis 2015

@gajuska86 To já nechci Tě děsit, moc mě těšily zprávy, že děvčata otěhotněla i dřív než za 3 měsíce a vše ok - ale řekla jsem si, že ten měsíc mě už nezabije a fakt nebudu riskovat... A přeci jen, ona by mi neříkala nějaké blbosti a zbytečně by mě nestrašila. Pak jsem si to i hledala na netu a tam psali toto:

Dobrý den,prosím,co znamená samovolné prasknutí dělohy,děloha praskne při těhotenství(po předchozích císař.řezech) nebo při vypuzování miminka při kontrakcích při porodu?Je toto slučitelné se životem a jaká je v takovém případě léčba?Děkuji
Odpověď odborníka:
Děloha může prasknout při zvyšujícím se tlaku uvnitř ( těhotenství i porod). Rizikovými faktory jsou choroby dělohy (myomy), jizvy na děloze apod. Pokud není žena okamžitě ošetřena, hrozí vykrvácení. Děloha se musí odstranit.

gajuska86
10. lis 2015

@za_bu_ska Já vím, že jdi mě nechtěla vyděsit 🙂 Jen jsem byla docela v šoku, že něco takového se může stát :-/ Právě, že tady hodně čtu, jak se to holkám hned podařilo a to mě nabudí ještě víc, že se to povede i mě 🙂 Ale pak si říkám, co když ne? Co když se mi to stane znova nebo něco daleko horšího? ☹ Ale bohužel to neovlivníme a budeme muset snést, co nám osud přinese...

za_bu_ska
10. lis 2015

@gajuska86 No, však já taky byla v šoku - a taky jsem byla úplně nalákaná pozit. zpravami - takže ještě měsíc počkám, to mě už neubude 🙂. A pak přeju hodně štěstí i Tobě - a všem!!!! 🙂

ilonar
11. lis 2015

Ahoj holky, tak i já jsem bohužel po revizi, dnes je to týden. ZT v 7tt, srdíčko jsem vůbec neviděla. Na začátku těhu jsem měla velký opar a horkost (to mi skoro vždy vyskočí ten opar), tak si říkám, že to taky asi mohlo přispět k tomu smutnému konci. Mám si za 14dní volat na výsledky histologie, tak snad to nebude nic závažného, kvůli čemu se nezadařilo napoprvé. Zítra jdu na porevizní kontrolu, tak snad to bude v pořádku. Taky přemýšlím nad tím, kdy se začít snažit znova. V nemocnici mi řekli za tři měsíce. Uvidím, co řekne zítra dr. Držte se.

gajuska86
11. lis 2015

@ilonar Tak vítej mezi námi 😒 Přibývá nás stále a stále ☹
Mě doktor po zákroku říkal počkat alespoň 2-3 cykly. Taky jsem čekala, co mi potom na kontrole řekne moje doktorka a shodla se s ním. Taky mi doporučila takhle dlouho počkat se snažením.
Ať ti to a kontrole dobře dopadne 🙂

ilonar
11. lis 2015

Je zajímavý, jak bysme každá chtěla co nejdřív skočit znovu na věc, asi to cítíme všichni stejně, že nám to pomůže a nová naděje nás požene dopředu.
@gajuska86 a jak dlouho už jsi po revizi?

ilonar
12. lis 2015

Tak u dr. vše v pořádku, dokonce mě potěšila, nemáme na nic čekat a po první ms můžeme začít se snažením 🙂 .

gajuska86
12. lis 2015

@ilonar Já byla na revizi 10.10.15, takže nějaký 5.týden. Tak to je paráda, že ti řekla hned, že se můžete snažit, to je dobře 😀 Mě to neřekla, ale jdu do toho taky 😀 Hned, jak mi skončí mrška 🙂

ilonar
12. lis 2015

No u mě je to hodně dáno tím, že mám diagnostikovanou endometriozu a tam je každý měsíc navíc rizikový, takže žádné dlouhé čekání se ani nemůže konat, jinak bych musela rovnou na IVF. Dnes mě potěšila. Já mám ještě čas, jsem krátce po revizi. Z té histologie se prý nezjistí žádná příčina, jen nějaké patologické jevy, takže od toho asi nemůžu nic očekávat. A opar v počátku na to mohl mít vliv, je to prý jedno k druhému. Takže ty první tři měsíce abysme se fakt někde zabarikádovaly a byly na sebe hodně opatrné.

gajuska86
12. lis 2015

@ilonar Mě ani neřekli nějaké výsledky, nic. Takže asi nic závažnýho. Ten opar na to mohl mít vliv, to si myslím taky. Já zase měla rýmu a bolelo mě v krku a byla jsem celkově docela vystresovaná ☹
To jsem taky říkala - první tři měsíce jsou vlastně nejrizikovější, ale pokud žena vysvoveně nesleduje cyklus, nepočítá a netestuje ovu dny atd., tak těhotenství se potvrdí tak nějak v 7tt, což už může být i pozdě :-/

ilonar
12. lis 2015

Tak to já jsem na sobě ovu poznala i bez počítání a pak jsem měla zpoždění jeden den a prostě jsem věděla, že je něco jinak. A taky jsem nebyla v pohodě a klidu, spíš naopak. O to víc jsem poučená pro příště. Jestli se to podaří podruhé, tak půjdu k dr. později, nechci už zažít to co teď, kdy jsem čekala 14 dní na srdíčko a pak stejně nic. Naštěstí jsme to vůbec nikomu neřekli a chtěli jsme čekat až po třetím měsíci, takže o to je to teď jednodušší, žádné vysvětlování a lítostivé pohledy. Ani příteli bych to nejradši neřekla do potvrzení srdíčka 🙂

gajuska86
12. lis 2015

@ilonar Já to na sobě nikdy nepoznala, až když jsem měla zpoždění, tak z testíku 🙂
Já tu blbost udělala 😖 Když mi to doktorka potvrdila, hned jsem obvolávala rodinu a přátelé a pak bohužel znova, když jsem ležela v nemocnici před zákrokem ☹ Pro příště už to taky neudělám minimálně do toho třetího měsíce. Přítel to vědět bude, protože se chystám okamžitě na neschopenku.

ilonar
12. lis 2015

My jsme se moc těšili, jak uděláme rodině radost, řešili jsme, kdy a tak a nakonec to příroda vyřešila za nás. Pár dní po zákroku jsem měla pocit a potřebu se někomu vypovídat, ale to se mi vyřešilo tady a není důvod působit někomu dalšímu v rodině smutno. Poprvé to byl šok, hodně stresové, ani nevím proč to tak bylo jako by mi ani nedocházelo, co se vlastně děje. Když už jsem se konečně začala těšit, tak bylo po všem. V kolikátém týdnu to potkalo tebe?

ilonar
12. lis 2015

@gajuska86 A ovulaci jsem opravdu bezpečně poznala, to bylo úplné volání 😀

gajuska86
12. lis 2015

@ilonar Já začínala 10tt a mimi ve mě bylo už skoro 2 týdny mrtvé, přestalo mu bít srdíčko ☹ Nic mi nebylo, břicho nebolelo, nic. Jen jsem na wc utřela do toaleťáku kapičku krve, tak jsem radši pro sichr jela a dopadlo to, jak to dopadlo 😒
Příště už takovou blbost neudělám a nechám si to pro sebe 🙂