Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

sem
19. říj 2011

@malina2 běžím te´d do města tak až se vrátím písnu ti to do IP - mám VZP 🙂

malina2
19. říj 2011

@sem ok, dik moc!

janikula
28. říj 2011

Ahoj holky, tak tady od včera pročítám zkušenosti, jsem v 6.tt, začala jsem špinit, šla na gyndu, dr. udělal uz a odebral krev na hcg. Na uz je vidět jen váček prům. 5mm, na 6. týden se mu to zdá dost malé, plod není vidět vůbec. V so ráno jdu na opakovanou ko a odběr krve na hcg, jestli stoupá nebo ne. Trochu cítím teď břicho, ale to se obávám, že je z té nervozity, jak to dopadne. Je mi už 39 a je to moje první těhu (konečně) a teď takové komplikace ☹ . Pročítala jsem zkušenosti a i dr. se může mýlit, i takovou zkušenost jsem tu objevila, tak si dávám naději, snažím se být v klidu, ale moc mi to nejde. Je půl páté ráno a už tady straším....takhle se budím, i dřív, co jsem těhu, mimi rádo brzo vstává.... Tak se zatím mějte, J.

brunek
5. pro 2011

Dobrý večer holky, chtěla jsem se zeptat, zda Vám pomohla nějak genetika a hematologie, mám dva zamklé těhotenství za s sebou a jeden samovolný potrat, chci to začit intenzivně řešit, takže mě lékař poslal tam, máte zkušenost jak to tam chodí...a zda se vůbec dá něco zjistit?Děkuji moc Míša

gammaray
5. pro 2011

@brunek ahoj.já měla po vyšetření genetiku ok,na hematolce zjistili nějaké trombofilní mutace-možný problém v zamlk.těhu a pak ještě vyšetření na imuno...to taky pomohlo k úspěšnému donošení.

kacisekm
8. pro 2011

@gammaray : a to jsi mela vic zamlklich tehu nez ti to vysetreni udelali?ja jsem byla v utery na revizi po zamlklem tehu v 10tt, tak jsem zvedava jestli me moje dr nekam posle nebo me alespon pak bude vic hlidat? 😖

adelajn555
21. pro 2011

Včera jsem přisla z nemocnice. Byla jsem na zákroku a u mě se jednalo taktéž O ZAMLKLÉ TĚHOTENSTVÍ.

Přišla jsem na ambulanci s tím, že jsem v 7 tt a začla jsem malinko krvácet. Měla jsem slzy v očích a moc jsem se bála aby to dobře dopadlo. Když mi dělali UTZ neviděli tam žloutkový váček ani plod. Byly to jenom dva nevivinuté váčky (tedy se o žádný plod nemohlo považovat). Moje miminko na které jsem se těšila nežilo ☹

Nechali si mě v nemocnici, udělali mi odběry a šla jsem spát. Celou noc jsem nemohla spát, nechápala jsem proč zrovna JÁ???? Pořád jsem se ptala 😢 byla to nejhorší věc co se mi kdy stala.

O další den později si mě vzali na operační sál. Vyplnila jsem formuláře ohledně anestezie atd.... nemohla jsem to vydržet, měla jsem záchvaty ,,brečivosti" . Když mě uspaly, "miminko" mi vyškrábali z dělohy kyretáži a odsály ☹ .

Když jsem se probudila z anestezie, bolelo mě v podbříšku, ale dalo se to vydržet. Píchli mi něco jako očkování s mojí krevní skupinou. Když me nechali sestřičky samotnou na pokoji, znova jsem začala plakat. Nedalo se to zastavit.

Už jsem měla vše naplánované, pomalu jsem se svoji maminkou vybírala kočárek, postýlku, měla jsem něco už nakoupené na sebe (trička) až budu mít vetší bříško 😔 a nakonec tohle 😖

Hodně ženám se stane že mají zamlklé těhotenství. Některé se s tim vyrovnají dobře, ale vetšina to nese hůř. Já osobně jsem dnes jeden den už doma z nemocnice. A je mi pořád jak mi bylo. Každou hodinu si na to vzpomenu, nebo když vidím nějakou těhulku nebo miminko v televizi, nedá se to přežít bez slz ☹

Tak toto byla moje zkušenost se zamlklým těhotenstvím.
Přeju hodně štěstí ostatním ať máte zdravoučké miminka 🙂

adelajn555
23. pro 2011

PORADÍTE MI??

Mám otázku.
Po miniinterupci (musela být provedena kvůli zamklkému teh.) můžu po šestinedělích už mít pohlavní styk nebo až za 3 měsíce?

Děloha než se spraví trvá 3 měsíce a nechci to uspěchat aby se mi něco nestalo.
Vítě to někdo? Pokud ano moc prosím aby jste mi odpověděli 🙂

kacenka1977
26. pro 2011

@adelajn555 ahoj, bylo mi po stejném zákroku v nemocnici řečeno, že musím dodržet šestinedělí, takže proč čekat 3 měsíce? 😉 😵

kacenka1977
26. pro 2011

@adelajn555 také to pro mě bylo strašné, když jsem zjistila, že to, v co jsem věřila, že se povedlo, a u nás dokonce po umělém oplodnění, tak se nevyvíjí - měli jsme jen žloutkový váček, který se dál nevyvíjel, jen se zbortil, takže následovala revize dělohy, teď pořád krvácím, mám také záchvaty pláče, zvlášť když zjistím, že někdo v mém okolí čeká mimi a je to v pohodě a ještě "doma uděláno" a já po 2 měsících píchání injekcí, umělém oplodnění a následném krásném HCG musela na revizi ☹ , ale všechno přebolí, musí, nic jiného nám nezbývá 😉 tak se drž a uvidíš, jednou se miminka dočkáš a možná už za 3 měsíce budeš těhotná a budeš čekat ten nejkrásnější vánoční dárek 😵

adelajn555
28. pro 2011

@kacenka1977 ted nebudu spechat na miminko. az tak za rok a pul se zacnu s pritelem pokouset otehotnet. a mas pravdu vsechno jednou preboli ale chce to cas 🙂

ka_cenka87
2. led 2012

Ahoj holky,doufám že se můžu (i když jako každá tady určitě nerada) přidat. Bohužel jsem přesně na vánoce absolvovala kyretáž v 7.týdnu. Dneska jsem to musela oznámit v práci,protože mě doktorka původně chtěla nechat od února doma kvůli častému omdlévání,takže mám dnes opět ubrečený den... Doufám,že se to postupně nějak zlepší!!!

kacenka1977
3. led 2012

@ka_cenka87 ahoj - já byla dnes poprvé po šestitýdenní neschopnosti v práci (měla jsem neschopenku od dne embyotransferu, protože se mi točila hlava a právě den před embryotransferem jsem omdlela, a tak jsem zůstala doma) - samozřejmě jsem to nevydržela a v práci jsem i brečela (ale jen chvíli po ránu, když se dostala řeč na vánoce), ale snad je to nejhorší už za mnou ☹ - ten termín revize ti opravdu nezávidím, já vánoce nemám ráda, takže to, co se mi přihodilo letos týden před vánocemi tj. 19.12. mi můj postoj k vánocům vůbec nevylepšilo, spíš naopak, 24.12. jsem to zvládla, hlavně kvůli malému, ale 25.12. jsem měla dost depku a pobrečela jsem si, kdykoli jsem jen zahlédla miminko či těhotnou nebo i informaci o některé, která je šťastně těhotná, ach jo, proč se to muselo vůbec stát 😔

ka_cenka87
4. led 2012

@kacenka1977 Znám to, taky když se mě někdo zeptal jaké byly Vánoce, tak jsem začala být na měkko a neměla jsem daleko k pláči. Ale ono se to v práci rychle rozneslo, takže se mě pak spíš ptali na Nový rok a nebo se neptají vůbec na nic... 😒 Jinak jsem včera chtěla zrušit návštěvu v CARu, protože jsme tam byli už od října objednaní (nechtěla jsem tam zabírat místo těm, kteří to potřebují víc než my). Ale nakonec mi sestřička říkala, že nás hned nebudou tlačit do IVF, ale asi to nejdříve zkusíme za pomocí léků a sledování OVU na ultrazvuku, nebo možná navrhnou IUI. Takže 19.1. jdeme na 1.konzultaci vč. spermia, čímž mám naději, že bych brzo mohla najít //, protože i kdybysme tam s manžou nešli, tak bych se po první porevizní MS chtěla rovnou pokoušet o mimíska... 😉 Hlavně doufám a modlím se, aby to příště už bylo všechno v pořádku a vyšlo to, protože další takovou zkušenost už mít opravdu nechci. A i když vím, že to v podstatě není moje vina, přemýšlím co jsem mohla udělat jinak a že jsem tomu třeba nějak mohla zabránit 😢 😔 Ale neboj, určitě se brzy dočkáme vytoužených // a pak i mimíska... 😉 😀

malina2
5. únor 2012

Ahoj holky, chtěla bych vás podpořit. V říjnu se mi stalo totéž, po roce a čtvrt snažení. Tenkrát mi 3 měsíce připadaly jako celá věčnost, ale dodržela jsem je a pak vyšel hned první pokus!!! Držela jsem se instrukcí svého gynekologa, kterému naprosto důvěřuju, nechala proběhnout 2x ms (cyklus se mi teda natáhnul na 33 dní), zobala Femibion, Acidum folicum, navíc jsem ještě dělala pitnou kúru s aloe vera a HLAVNĚ zredukovala práci, hodně odpočívala a byla v klidu. Na imunologii jsem dostala Anopyrin, který beru od začátku těh. na ředění krve, to jedna z možných příčin zamlklého, že se mi krev neředila. Zítra začínám 9tt, srdíčko už máme, tak doufám, že tentokrát to zvládneme. Držím vám všem palce, ať se taky brzy zadaří!

mates22
6. únor 2012

Ahoj holky, stalo se mi také, 12 tt (týden předtím jsem byla na UTZ a viděla srdíčko bít, o to to bylo myslím horší), ale už je to přes 3 roky.....takže Vás všechny chci podpořit a věřte mi, že to vážně přebolí, nikdy ne úplně, ale přebolí. Já měla vlastně štěstí, že už jsem měla doma holčičku a musela se postarat, to pak na to smutnění není tolik prostoru. Trochu jsem pak měla problém otěhotnět, tedy ne fyzický, jen jsem se na to necítila, ale nakonec se po roce od revize neplánovaně zadařilo a mám krásného chlapečka. Akorát to těhotenství bylo takové jiné, nervóznější.

malina2
6. únor 2012

@mates22 No to je šílený, ve 12tt, když už tam předtím srdíčko bylo vidět. U mě tenkrát vůbec nenaskočilo... Já
se z toho tenkrát ale strašně rychle oklepala. Týden po revizi ukápla nějaká slza, ale pak jsem to hodila za hlavu, chodila se hodně bavit a věřila svému dr., že po novým roce přijdu brzo zase těhotná. Listopad a prosinec byly měsíce, který jsem si neuvěřitelně užila. Po tom krátkým těh. se mi srovnaly hormony, vyhladila pleť, shodila jsem 4 kg, protože jsem měla v těh. šílený nechutenství, takže jsem se cítila skvěle. Rozhodně máš pravdu v tom, že je další těhotenství nervóznější. Já před utz v 8tt dvě noci pořádně nespala...

malina2
6. únor 2012

@sem Co u tebe? Lázně sis užila? Já nakonec nejela. Ale saunovali jsme, chodili plavat a na výlety, takže skoro jak lázně ;)

sem
6. únor 2012

@malina2 Ahojky, no já se tak nějak plácám, proplouvám a čekám na další snažení - na zelenou v Pronatalu 🙂 . Nechci to uspěchat, čekáme na poslední výsledky testů a pak snad naberu odvahu do dalšího IVF. Jinak lázně žádná pohoda nebyly, ale budu věřit, že to smysl mělo,neboť od lázní mám neustále vyšší sliznici.

sem
6. únor 2012

@mates22 já nevím jak zvládnu při dalším těhotenství ty první 3 měsce! Strachy to se mnou asi fakt klepne!

malina2
7. únor 2012

@sem A jak seš dlouho po revizi? Jaktože žádná pohoda? Já myslela, že lázně jsou relax 😎 Snad to ale pomohlo 😉

malina2
8. únor 2012

@sem Tak už jsem do dočetla zpátky. Půlroční pauzu už máš za sebou, takže směle do dalšího pokusu. Hlavně se nenervuj! Máte nějaký mrazáčky z 1.IVF?

sem
8. únor 2012

@malina2 no to jsem si také myslela, že lázně jsou relax 😀 . No rozhodně to žádný relax nebyl, spousta procedur také příjemných nebyla, ale to člověk zvládne, ale přístup personálu byl otřesný. No, ale to je jedno doufám, že jsem tam aspoň dobře připravila peřinku pro miminko! Jinak pauzu už za sebou mám, ale žádné mrazáčky jsem neměla takže začnu asi v březnu další IVF.

market310
10. únor 2012

ahoj,brouzdám po netu, abych našla informace o tom, co se mi stalo a koukám, že je vás tu opravdu hodně. V 6 tt jsem byla na UTZ bylo vidět emryo a krásná srdeční akce. Byla jsem objednána na 10tt na odběry a přípravu na screening v 13 týdnu. Nachystali mi průkazku, odebrali krev a Mudr udělal UTZ, kde zjistil, že to srdíčko, co jsme viděli v 6 tt zřejmě pár dní poté přestalo bít. Hrůza... jenže já celou dobu tušila, že je něco špatně, měla jsem stále zvýš. teplotu, migrény, závratě, ale myslela jsem že to patří k těhu, s tou první jsem ale měla jiné příznaky.Mám doma 6 letou. Nicméně vzhledem k mé viroze jsem nemohla na revizi hned a objednali mě za 6 dní!! Řeknu Vám, že jsem byla ráda, když jsem za 4 dny začala potrácet a museli mě vzít akutně viroza-neviroza. Nejhorší čtyři dny mého života. TeĎ jsem týden po revizi a pořád jsem plačtivá, nešťastná,, ale jen v soukromí, protože se snažím být před malou statečná... ale je to těžké

malina2
13. únor 2012

@sem Tak to koukám, já myslela, že je to tam paráda. Chtěla jsem jet, ale bylo jasné, že mně lázně nepomůžou. Březen je tu za chvíli, smůlu sis už vybrala, tak budu držet palce ;)

malina2
13. únor 2012

@market310 To je mi líto... Já jdu zítra na utz v 10tt a už teď se bojím. Na te screening se nechodí ve 12.tt ale až ve 13.tt?

salomee
13. únor 2012

@malina2 mezi 11.-13.tt myslím.. i kdybych to náhou napsala nepřesně, každopádně je to rozmezí určitých týdnů, ne jen jeden týden.

sem
13. únor 2012

@malina2 děkuji moc za podporu a už se začínám těšit na další pokus 😉 . Jinak já byla při tom předchozím těhu objednána na NT screening ve 13 tt.

@market310 je nás opravdu hodně a při vší t smůle můžeme být opravdu rády, že to přišlo teď než ve vyšším stupni těhotenství. Neboj se uteče to jako voda a zas přijde den kdy budeš mít chuť zkusit se pokoušet znovu o miminko a začneš se opět radovat. Teď to bolí hodně, ale neboj s vyprchávajícími těhu hormony bude den ode dne lépe.

sikulik
14. únor 2012

@market310 ahojky, i já jsem prošla něčím téměř stejným. První miminko máme po 5 letech snažení, po 4.IVF. Už jsme byli zoufalí a pak se nám zadařilo. Malému je teď rok a třičtvrtě. A po šestinedělí jsme všemu nechali volný průběh, protože bysme si moc přáli sourozence. Hodně jsem kojila, a i teď ještě stále kojím, ale už jen chvíli večer a ráno. V září loňského roku jsem zjistila, že jsem těhotná. Byli jsme ti nejšťastnější lidičky na světě. Pan doktor na kontrole říkal, že se mu to zdá sice moc malé, ale že možné je vše. Pak za 14 dní jsme viděli blikající srdíčko a štěstím jsme oba s manželem brečeli. Když jsme si jeli pak za 4 týdny pro průkazku a domluvení na screening ve 13. týdnu, najednou se pan doktor začal nějak divně dívat na obrazovku ultrazvuku a já jsem hned vytušila, že je něco špatně. Zavolal si i kolegyni, a i ta potvrdila, že srdeční akce se zastavila a plod je malý. Chtělo se mi brečet a křičet na celý svět, ale snažila jsem se z posledních sil ovládnout aspoň než vyjdeme ven. Hned jak jsme nasedli s manželem do auta, začli jsme brečet. Za dva dny jsem šla na revizi. Opět se snažíme o miminko, ale asi na to hodně myslím, i když nechci, takže se nedaří. Myslím, na to, že kdyby to dobře dopadlo, mohla jsem už teď mít bříško a za necelé tři měsíce rodit. Takže se, holky, držte, stává se to opravdu často, akorát si to každá z nás musí těžce prožít a pak se oklepat a bojovat dál 🙂.

leiladelly
14. únor 2012

@market310 Je to těžké, zvlášť, když je to tak krátká doba. Ale neboj se, čas to všechno zlepší, malá Ti to pomůže překonat, mi to trvalo delší dobu, nemohla jsem se podívat ani na kočárek, ale postupem času to bylo lepší a lepší a už máme doma další miminko, šestnáctiměsíční Leilinku Sofii. Vyplač se, ono to pomůže, největší pomocník je ale čas. 🙂