Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

medulen
19. bře 2012

Chci se zeptat ..holky co ste prodelali zamlkle tehu, vymizeli vam priznaky tehotenstvi predtim nez ste zjistili zamlkle tehotenstvi, nebo priznkay byli porad? dekuji

gammaray
19. bře 2012

@medulen ahoj...mně ano a taky jsem to podle toho už tušila a nemýlila se ☹

kikina9
19. bře 2012

Ne, já jsem příznaky měla pořád, vymizely až po revizi ☹

medulen
19. bře 2012

Holky diky, jsem po viroze s teplotama, vcera jsem spinila, dnes uz nic, ale prsa mne boli hodne, ale hlen vymizel... taky nejak citim ze to bude asi blbe

kikina9
19. bře 2012

@medulen Jestli ti můžu poradit, tak se nestresuj zbytečně, radši zajdi co nejdříve k doktorovi, který ti to potvrdí, nebo vyvrátí 😉 Stres ti může hodně uškodit,bohužel vím, o čem mluvím ☹
Držím palce, aby to dobře dopadlo 🙂 A dej vědět 🙂

medulen
19. bře 2012

@kikina9 dekuji, ja uz jsem jednim zamlklym tehu presla, jen si nepamatuji jestli mi takhle odeznivali priznaky. Zitra dam vedet, ale stejne jsem v sestym tydnu to srdicko jeste nebude tak nevim co mi rekne rDr. mozna veme krev. Je mi fakt lito vsech ktere to prodelali, je to stres.

ajulka88
21. bře 2012

Ahojda, já už se také bohužel můžu přidat k těm neúspěšným, dnes jsem druhý den po revizi. Gestační váček jsem měla 11mm v 6tt, byl prázdný a na revizi mě doktorka poslala hned ten den, abych nezačala krvácet.. . MOC bych Ti přála, aby Ti to vyšlo, koukat teď na děti s maminkama a poslouchat řeči o tom, že příště se to povede.., to je to nejhorší.. Budu na Tebe myslet..

bbeettkkaa
6. dub 2012

Ahoj holky, jsem tady nová.Dneska jsem šla na kontrolní prohlídku 8tt a doktorka mi řekla, že se plod nevyvíjí je na úrovni 6tt .V úterý jdu na kontrolní prohlídku a když to bude špatný tak ve středu na revizi jsem z toho špatná.

nadja73
6. dub 2012

ahoj holky, narazila jsem ted na vase tema. Rikat vam, ze vim, co prozivate, protoze jsem si to prozila taky sama,je zbytecne. I ja nenavidela pohled na rostouci pupiky, na projizdejici kocarky s miminkama. Nejdriv, kdyz jsem nemohla otehotnet a pak, kdyz jsme o miminko v 10tt prisli. I pro me to byl nejhorsi den v mem zivote, vsechno bylo pomijive a dlouho jsem mela pred ocima ten operacni sal, kde mi miminko vzali. Dostala jsem strasny strach a skoro hystericky zachvat, tak moc jsem do posledni chvile branila svoje miminko a nechtela ho dat. ☹ Pak jsem proste brecela a brecela, mela u sebe manzela, ktereho to sebralo stejne jako me. Nejaky cas ubehl, deloha byla po revizi v poradku a my se po 3. mesicich zacali opet snazit. Svete div se, hned na poprve se to povedlo a miminko jsem donosila (ted mi to moje miminko stoji za zady a hraje si s mojema vlasama, no spis taha 🙂 ) Co chci tim vsim rict. NIkdy nepropadejte panice a depresi, ze uz nikdy nebude lip a ze nikdy nezapomenete. Hodne brecte a oplakejte to. Vzdycky bude lip a pokud jste jednou otehotnely, tak otehotnite i podruhe. Pokud jste jednou nebo dvakrat o miminko prisly, tak podruhe nebo potreti ho proste donosite a vsechny ty spatne vzpominky budou pryc. Budete se prvni trimestr bat, mozna i druhy i treti, ale verte miminku. Pokud s vami bude chtit byt, tak bude, i kdyby cert na koze jezdil. Mne pomohla myslenka, ze s miminkem nebylo neco v poradku a proto to priroda zaridila po svem. A urcite je lepsi ( i kdyz se vam to ted nezda) prijit o miminko v 1. trimestru nez mnohem pozdeji, nedej boze, kdyby se narodilo s nejakou velmi vaznou vrozenou vadou.
Budte statecne a opravdu verte, ze bude lip a ze jednou, driv nebo pozdeji si ten uzlicek lasky z porodnice odnesete. Nam se to povedlo doslova do roka a do dne 😵 😵 😵 Hodne stesti vam vsem..

adidasik
9. dub 2012

Ahoj holky chci se zeptat,

trochu se mi ukázala krev - jen růžové nic hrozného ale mám bolesti v levém podbřišku, je to normální? Mám šílený strach o broučka :(
Trochu píchání na té levé straně :(

fori
10. dub 2012

@adidasik já myslím, že v těhu je to normální, ale pokud máš strach jdi na gyndu.

ksts
20. dub 2012

@veronika99
@veronika99 Muzu se zeptat,jak se pokracovalo dal,po tych zamlkych tehotenstvych,protoze mne potkal uplne podobny osud,dnes jsem byla u DR.a v 7a 3dni srdicko neni a zase mi Dr.rekla,ze je to zamlkly a tohle nas potkalo v listopade 2011 taky v 8tydni,takze musim pristy stredu na revizy delohy.A tedka uz budu mit strach,aby se to neopakovalo.Co se stym da delat,Dr.mi rikala,ze zvykne prej zlobit stitna zlaza,ale ja s ni problemy nikdy nemnela.Ach jo jsem z toho hodne-hodne spatna,chci se obratit na odbornika.Nez se zacneme snazit o dalsi mimi.

ksts
20. dub 2012

@malina2 Taky mne dnes potkala tak hrozná sprava v listopade 2011 jsem byla na revizi delohy,v 8tydni-zamlkly tehotenstvi a dnes jsem 7 a 3dni a Dr.mi rekla ze je to zase zamlkly,vyvoj se zastavil a pristy tyden mne ceka revize delohy,jsem z toho tak spatna,jenom brecim,moc jsem verila ze se to po druhy krat nemuze stat a stejne se stalo,jak se da tomu da pro priste vyhnout,chci podstoupit testy na genetiku a co by se jeste mnelo vysetrit,dekuji za podporu a radu.Karin

hanicka10
22. dub 2012

Ahoj holky,
hledala jsem stránku na internetu o zamlklém těhotenství a našla jsem vás. Tak jak jsem si to tady četla, tak mám docela "náskok". Já jsem už po 5-ti zamlklých těhotenstvích. Vždy jsme se s manželem snažili tak, že po 3 měsících od poslední revize jsem otěhotněla. Někdy se plod ani nevyvíjel a někdy mu nebušilo srdíčko, vždy to bylo kolem 9tt. Bolesti v podbřišku a špiněníí to vždy doprovázelo ☹ Lékaři mi samozřejmě říkali, co už tu zaznělo, že mám být ráda,že mám už jednu zdravou holčičku,ale nikdo krom vás asi tady nepochopí,co to je za bolest. Nyní jsme si dali větší pauzu , takže po 8 měsících od poslední revize jsem opět těhotná. V úterý jdu na kontrolu k MUDr. a moc se bojím, co mi oznámí. Tentokrát nešpiním, je mi zle z pachů, prsa bolí a jsem elkově nafouklá. Podle PM bych měla být v 6tt, tak snad to bude vše v pořádku a už se dočkáme toho vytouženého miminka.

lenickan
22. dub 2012

@hanicka10 ahoj, také jsem po zamlklém těhu, ale bohužel revize byla 2x, poprvé se nepovedelo. Chtěla jsem se Tě zeptat, ty jsi měla 5x revizi? Co Ti po 6ti nedělí říkal doktor? Je děloha po tolika zásazích OK? Já mám právě strach, když ve mne 2x šťourali, aby nebyla nějak oslabená, poničená apod...

@nadja73 děkujeme za povzbuzení🙂 máš pravdu a ač jsem byla na první revizi 13.4. a na druhé o týden později tak se na to dívám podobně, věřím, že miminko si k nám cestu najde🙂

hanicka10
22. dub 2012

@lenickan ahoj,já jí tedy mám v pořádku....pokaždé revizi jsem šla na kontrolu a díky ale tomu, že jsem vždy do těch 3 měsíců otěhotněla to s dělohou také bylo v pořádku, ovšem brzy na miminko....takže se přikláním,aby se počkalo opravdu více než 3 měsíce 😒 je ale možné,že každý to má jinak, takže se to může po 3 měsících podařit 😉

lenickan
22. dub 2012

@hanicka10 no já uvidím, po tom 6ti nedělí co mi dr. řekne a doporučí ohledně nových pokusů. v nemocnici říkali 2MS. Ale vzhledem k tomu, že mi si na mimi vždy dlouho počkáme, nemyslím, že by přišlo hned ve 3. cyklu od RCUI. A kdyby ano, věřím, že vydrží...

Já prodělala v cca 6tt střevní chřipku, v 6tt byla akce a mimi odpovídalo, v 10tt už akce nebyla a velikost právě odpovídala 6tt - to je šílený. Jeden blbý den střevních obtíží a vše je pryč... Ani teplota nebyla...
Brali vzorek tkáně tak jsem zvědavá na výsledky...

nadja73
24. dub 2012

@lenickan chripka je svinstvo 😠 Ja jsem se nechala naockovat proti chripce den pred otehotnenim, coz jsem samozrejme v te dobe nevedela a miminko to taky nezvladlo. Jiny duvod, proc to nedopadlo me nenapada, ale hodne lidi, i lekaru se k tomu priklani 😖

lenickan
24. dub 2012

@nadja73 a můžu se zeptat, zda 3 měsíce jsou 3MS a 4 již nepřišla nebo jak to myslíš? Já mám v "plánu" počkat na 2MS - ale uvidíme... co bude na kontrole... Stále špiním, ale to je asi normál

nadja73
24. dub 2012

@lenickan ja dostala prvni porevizni MS za mesic, to bylo v prosinci, pak byla lednova, pak unorova, pote jsem si nechala udelat hormonalni profil a kdyz jsem mela breznovou ovulaci, tak jsme otehotnela. Takze u me probehly 3 menstruace.

lenickan
24. dub 2012

tak by to asi mělo být🙂
jsem zvědavá kdy bude první ms u mne... mám delší cykly, a všeobecně "těhotním" dlouho
a to co se ti stalo bylo před prvním uspěšným těhu vid?

novous
1. kvě 2012

Ahoj holky. Tak jsem tady také 🙂 Dnes by jsme měli být 8+3 a v pátek jdeme na druhou kontrolu. Mám obavy, že je něco špatně - zamlklé těhotenství ☹ Každý týden si dělám těhotenský test a ta druhá čárka na něm výrazně slábne ☹ V 6tt byly obě čárky hodně výrazné a nyní je mezi nimi velký rozdíl. Mám strach co nám v pátek řeknou na kontrole ☹ Ale vůbec nic mi není. Jen trochu pobolívají prsa. Nemáte s tím některá zkušennost. Moc děkuji za odpověď. Sluníčkový den Hanka

turcice
15. kvě 2012

Ahoj holky tak se bohužel také přidávám ☹ včera jsem byla u dr a bohužel mimi se přestalo vyvíjet v 6tt a měla bych být už v 9+4tt,sice jdu ještě na jednu KO ale ani srdíčko jsem neviděla takže mě čeká v pondělí nebo v ůterý revize,nemůžu se z toho probrat a je mi hrozně,potřebuji se vypovídat ☹ ☹ ☹

dadakin
15. kvě 2012

ahojky já měla zamlklé těhu přesně před 5lety bylo to moje třetí těhu ve 12.týdnu šla jsem si pro průkazku a na UTZ nic nebylo vidět ráno jsem před tím začala špinit to byl pátek a v úterý jsem skončila v nemocnici na revizi jak se to rozjelo nic méně na KO po šestinedělí po potratu jsem šla už znovu jako těhule dr. nebyl proti potom je jak pohnojeno já jsem ještě hned potom brala listovku a Gravital , nechtělo se mě čekat 3-6měs. jak mě doporučovali no a na rodila se zdravá holčička 😉

turcice
18. kvě 2012

@dadakin no tak to je super 🙂 🙂 a to bylo plánované tedy otěhotnět hned??to byl tedy fofr 🙂 🙂 🙂

ksts
20. kvě 2012

@hanicka10
@hanicka10 Ahoj,mam obrovsko prosbicku,protoze mne to sami potkalo uz davkrat,v listopade 2011 a tedka v dubnu 2012,zamlkly tehotenstvi v 8tydni,takze porad tady hledam,nejaky rady-co proto udelat,abych to bylo uz dobry.Mam doma uz 3letou holcicku a tohle mne predtym nikdy nepotkalo,vsechno jak teht.porod v poradku.Jak jsem si cetla,myslis ze to chce pockat delsi dobu nez se zacit pak znovu snazit,ze ti 3-4mesice nestaci a jaky vysetreni si absolvovala,co ti dr poradili,pripadne nejake leky ak si brala a co dr.nato kdyz se ti to stalo uz tolik krat po sobe 🙂 Je to tak smutny,mocinko-moc ti preji vysneni miminko za 9mesicu v naruci,zasluzis si to moc.Drzim palecky a myslim na tebe.Karin

ksts
20. kvě 2012

@turcice Držím palečky,snad nám to brzy obom dopadne,a miminek se dockame,i kdyz strach mam uz i vubec se snazit.Ja bych to chtela skusit v srpnu nebo v zari,prvni MS od revize jsem uz dostala ve stredu po 3tydnech,tak tedka porad premyslim,ci staci pockat 3mesice,nebo spis pul rok.Jeste uvidim jak mi dopadnou vysledky z krve,budu mit v patek.No jsem sama zvedava.Brali mi na stitnou zlazu i toxoplazmu atd.Premyslela jsem i o genetice,ale kazdy tvrdi,ze kdyz mame uz zdrave dite tak stejne se nic nezisti a nema to prej cenu.Ale pro pocit jistoty,no nevim,jeste se v patek poradim s Dr.kdyz pujdu pro vysledky. 🙂

ksts
20. kvě 2012

@nadja73 Tak krasny a povzbudivy sluvka,to doda silu a energiu.Ja mam zamlkly tehot.za sebou uz po druhy krat-listopad 2011 a duben 2012,a tedka porad premyslim ci za 3mesice to skusit do tretice,nebo je lepsi telo nechat odpocnout 6-12mesicu,kdyz ta predstava cekani takovou dobu je sileny,a tuzba mit to miminko je porad vacsi a vasci,a presne jak si to popsala krasne,kdyz vidim jak se vsude kolem rodia miminecka a hodne maminek ma brisko a tesi se na miminko a nam to zase nedopadlo,mne dohani k slzam.V uteri u dr.mi rekl,ze my jsme si to uz vybrali a priste to dopadne,ach jo,snad tomu tak bude.Uz jsem se radila tady s holkama co jezdia i do Prahy do imunologickej poradni,ci to absolvovat,nebo jeste to do tretice skusit a az pak.Clovek uz by udelal vsechno pro to abych to dopadlo v poradku.Moje dcerka se mne porad pta-mamko kdy uz budu mi taky sestricku,protoze kolem nas maj uz vsichni znamy po dve deticky a vice.No snad se nam ten obrovsky sen splni,a ten uzlicek stesti nepusti z naruce,bude to ale hodne-hodne vymodlene a vytouzene miminecko. 🙂

turcice
20. kvě 2012

@ksts mám tak trochu stejné pocity jako ty..já mám také zdravé děti ale s novým manželem nemáme společné děti a už dvakrát nás potkala smůla..honí se mi hlavou jestli prostě nebude nějaký genetický problém mezi námi ale to asi ted nevyřeším,Dr mi říkala že ty výsledky budou po 14dnech po revizi tak jsem zvědavá..Nechala tě Dr.těch 14dní doma???Já přemýšlím zda zůstat doma nebo jet hlídat do PH děcko které už půl roku hlídám za korunky ale jezdím 2hodiny tam a 2hodiny zpět,ale malej má 10kg tak zase bych ho asi neměla tahat čemuž bych se asi nevyhnula...

ksts
20. kvě 2012

@turcice Ahoj,a tak ti geneticke testy jsou u vas hodne dulezity,to se mne ptali vsude,ci jsem nahodou nevymenila partnera,v tom pripade ma cenu udelat genetiku urcite.Ja nad ni premyslim,jenom pro svuj klid na dusi,ale kedze manzel stejny a jedno dite uz spolu mame,tak s velkou pravdepodobnosti nic z genetiky nezistia.A jak dlouho jsem byla doma,no na revizy jsem byla 25.4.a mam neschopenku do konce kvetna,kedze mne koncila 3leta materska 10.4.a to jsem hnedka nastoupila z duvodu rizika na neschopenku,tak mi ji dr.takhle nechala,abych si telo odpocnulo,ptala se mne jak se citim,vsechno je i o dohode pak s lekarem.Kdyby to slo,tak bych klidne byla doma do dalsiho tehu.protoze delam ve automobilce,kde jsou chemikalie-separace a opravdu hned jak to bude mozny chci otehotnet,hlavne se modlit,abych to bylo uz v poradku.A co tobe dr.nato rekl,udelal nejaky vysetreni a doporucil neco.Dekuji,pa-pa 🙂