Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

lolly77
13. led 2016

@bulma já byla dneska na druhé porevizní kontrole, bohužel mám cystu na levém vaječníku, která v pondělí byla 22mm a dnes už 36mm, tak jsem z toho taková nesvá. Dr. tvrdil, že se nemám obávat, že se ztratí s ms a že mám přijít, pokud by byly nějaké bolesti. A ještě tam prý viděl nějaké sraženiny, které by měly také vyjít ven, no tak jsem z toho taková nesvá ☹ snad bude vše ok, na kontrolu mám přijít cca za 2 měsíce, ale dojdu si tam po ms, abych zjistila, jestli tam ta cysta pořád je nebo zmizela. Jinak snažit se prý můžeme až po 3 měsících, takže jsme na tom stejně 🙂 neboj bude to dobré 😉

bulma
13. led 2016

Já právě mám jít na druhou kontrolu až po první ms, tak čekám kdy se objeví, ale mám pocit, že se ten čas nějak zastavil. I to 6 nedělí trvá neskutečně dlouho natož měsíce, kdy se budeme moci znovu snažit ☹ lolly77 doufám, že to všechno dopadne a bude v pořádku.

sarusa
13. led 2016

@puutalo Taky mi dr říkala,že by bylo super,kdyby to odešlo samo...ale zatím ani špinění,nic ☹

puutalo
13. led 2016

@ilonar Snad to lékaři nespackají. Nevěřím jim.

puutalo
13. led 2016

@sarusa Mám v sobě sedmičku svařáku, udělám si teplou koupel, kontryhel. Víc doma nemám...

sarusa
13. led 2016

@puutalo já víno včera taky zkusila,ale nic...ale měla jsem jen 2sklenky,pak mi bylo už zle jak teď nejsem zvyklá pít..

puutalo
13. led 2016

@sarusa Taky to teď mám. Ale nevzdám to.

helenkadol
13. led 2016

Někdy dají na výběr, jestli chceš revizi hned nebo to necháš samovolně... Záleží teda v jakém tt jsi samozřejmě 🙂 Ale zkušenosti nemám, mě nabídli revizi hned na druhý den.. Chtěla jsem to mít co nejdřív za sebou a nečekat (pokud neodejde vše, stejně by tě vzali za revizi)
@bulma ms mi přišla přesně za 5 týdnů

terkakerka
13. led 2016

Také mám bohužel zkušenost se ZT. v prosinci 2014 revize a v únoru // a teď mu budou 3 měsíce... 😉 V dnešní době je alespoň to jedno ZT snad jako pravidelnost. To je v pytli :(

lolly77
13. led 2016

@bulma děkuju moc, snad ano, snad se to ztratí a vyplaví, musím doufat a věřit 😉 ty už máš po revizi? pokud ano, jak dlouho? nějak mi to uniklo, také přeji brzké uzdravení, jak fyzické, tak psychické ....

bulma
13. led 2016

@lolly77 já jsem byla na revizi 2 dny před štědrým dnem, takže Vánoce nebyli pro mě úplně nejveselejší. Ale po těch pár týdnech už je to lepší. Občas je mi z toho všeho ještě sputno, ale čím jsem od toho všeho dál tím mám větší chuť se do toho všeho nějak pustit znovu, i když mám z toho trocu obavy, ale to je ještě stejně daleko. Jako všechny holky musím počkat, až se to všechno vrátí do starých kolejí, tělo se z toho vzpamatuje a budeme moci začít znovu. Budu držet pěstičky, ať to výjde a jsi brzy v pořádku..

zadovicek
13. led 2016

Nečetla jsem všechno,ale hlavu vzhůru...já byla na revizi 5dnů před svatbou a za 3měsíce se nám povedly dvojčátka...

kmotra87
14. led 2016

@bulma První MS jsem dostala v neděli. Bylo to nějakých 35 dní po revizi a kupodivu MS přišla ve stejné datum jako chodila před revizí. Takže doufám, že to nebyla náhoda a cyklus zůstane stejný jako před revizí.

lolly77
14. led 2016

@bulma tak to jsme byly ve stejný den, já byla taky 22.12., a Vánoce jsem se snažila prožít stejně jako každý rok, ikdyž to nebylo lehké, ale paradoxně jsem se cítila nějak líp hned po revizi (asi jsem si oddychla, že už to mám vše najednou a že už v sobě nenosím mrtvá miminka) než teď .... ale musím říct, že jak říkáš, je to týden od týdne lepší, taky se obávám, hlavně, aby se to neopakovalo a třeba ještě dýl ☹ my se začneme snažit někdy v březnu, myslím, že to už bych mohla být ok 🙂 a vy?

bulma
14. led 2016

@lolly77 taky jsem byla ráda, že jsem šla tak brzo, v podstatě, ze dne na den. Vlastně ani nevim, kdy začneme možná počkám ty 4 měsíce a pak se uvidí. Přítel chce jet někdě na dovču, tak pokud se něco naplánuje tak bychom se asi začli snažit až pak, to by bylo asi někde v létě. Ale co bude a jak bude se uvidí. Já osobně bych chtěla co nejdříve, hlavně protože už taky nejsem zrovna nejmladší 🙂

lolly77
14. led 2016

@bulma my přestavujeme byt, takže dovolená by stejně nebyla, možná jenom nějaké Slovensko nebo tak něco 😎 a kolik ti vlastně je? taky nejsem nejmladší 😉

bulma
14. led 2016

@lolly77 My taky děláme teď rekonstrukci, ale snad se na dovču něco ještě najde a když ne tak na nějaký víkendový odpočinek určitě 🙂 Nooo za pár dní 34 🙂

sarusa
14. led 2016

putalo- tak měla víno a vana účinek? Já si dnes dala vanu a myslela jsem,že mě trefí šlak..takže už na vše kašlu

lolly77
15. led 2016

@bulma my ten byt nejen rekonstruujeme, ale nejdřív jsme ho museli koupit, takže finance na bodu mrazu 😲 ale přesně jak říkáš, snad se pár korunek najde, alespoň na ten víkendový odpočinek 🙂 tak to jsme na tom stejně, ale ještě nemám ani jedno dítko, ty máš aspoň už to jedno 🙂 myslím, že to jde možná i lépe vstřebat, když už nějaké to dítko doma je, není to tak?

zuzana_ka
15. led 2016

dnes je to měsíc od mé revize. Příjde mi jako kdyby uplynulo 100let. Dokonce to vypadá, že už přichází i první porevizní ms, takže mám radost, že už budu fungovat zase normálně🙂

mikush
15. led 2016

@zuzana_ka držím palečky aby se tělo dostalo co nejdřív do normálu a hodně štěstí při dalším snažení 🙂 Já mám dnes 17tý den po revizi tak snad taky brzy MS přijde. Kdy se začnete zase snažit?

bulma
15. led 2016

@lolly77 Jak jsem čekala malu tak jsme byteček koupili. Protože v podnájmu 1+1 by nám bylo asi trochu těsno a taky už jsme chtěli mít něco svého, ale za ty 2 roky co bydlíme v novém, pořád je to tady takové no nemoc útůlné. Tak jsme se rozhodli to trochu změit a hlavně, když je malá už celkém velká tak jí konečně udělat nějaký ten pěkný pokojíček, ať tam chuděra nemá jen postel, starou skříń a nálepky na zdi 🙂 No nevim asi bych měla říct, že když už člověk jedno dítko má je to snažší, ale pro mě teda ani moc ne, možná proto že člověk na něco takovho není připravenéný a vživotě by ho nenapadlo, že se něco takového může stát. Člověk si pořád říká, že můžu být ráda, že máme, alespoň to jedno krásné zdravé, neuvěřitelně žívé dítko, ale pořád to není o nic lehčí.

zuzana_ka
15. led 2016

@mikush Díky, my to asi nebudeme nějak hrotit a necháme to na náhodě stejně jako minule. Akorát si udělám pár ovu testů abych věděla, že ovulka opravdu probíhá.
Po té, co jsem musela na revizi jsme se s přítelem dohodli, že se budeme na plno věnovat rekonstrukci, takže nějaké těhotenství a mateřská by nás docela brzdilo, takže to vidím spíš až tak za rok, kdyby se to povedlo🙂

zuzana_ka
15. led 2016

@bulma když jsem byla těhotná podruhé, tak jsem měla konečně pocit, že už jsme všichni, konečně komplet family a ted je to jako když někdo chybí☹

mikush
15. led 2016

@zuzana_ka tak snad to vyjde tak jak si to přejete 🙂

zuzana_ka
15. led 2016

Vypiji si svůj raní životabudič a uvařím si kontryhelový čajík po téměř čtyřech měsících🙂

bulma
15. led 2016

@zuzana_ka přesně tak, ještě to jedno dítko do komplet rodinky. Tak snad se nám za čas všecm poštěstí mít to vytoužené miminko 🙂

lolly77
15. led 2016

@bulma to s tebou plně souhlasím, člověk není nikdy připraven na takovou ránu .... ze svý zkušenosti musím říct, že jsem o ZT nevěděla do té doby než se mi to stalo a nikdy v životě by mě nenapadlo, že to může takhle skončit ☹ jeli jsme na NT screening (přítel je měl vidět úplně poprvý), říkali jsme si, že to bude všechno v pořádku, ikdyž mě napadlo, že by mohlo být něco špatně geneticky (že by mohli být postižení nebo tak něco), ale to co nás tam čekalo, bylo hrozný .... jen doufám, že se to už nebude nikdy opakovat a tobě přeju to samý 🙂

bulma
15. led 2016

@lolly77 taky jsem o tom poprvé slyšela, až v nemocnici na UT, kdy se doktorka strašně snažila tam najít nějakou aktivitu, ale bohužel. Taky v to doufám, ale jedna část se strašně bojí, že by se to opakovat mohlo. Nejhorší je slyšet od dokrotů a sestřiček, že spousta žen si tohle prošla několikrát, to si absolutně nedokážu představit. A koukají na to jako by to byla nějaká běžná rýma. Ale doufám, že nás tady už to nioho nepotká 🙂

mrazulkav
15. led 2016

Tak já po druhé revizi... v úterý jdu na kontrolu, tak se dozvím, co se pokazilo tentokrát :( Na první jsem byla v září, pak jedna MS a hned další těhotenství... u spousty známých, které to také potaklo, bez problémů - buď do toho vlítli taky hned a vše ok, nebo se zadařilo až třeba po půl roce...
Na jaře jdeme do posledního pokusu... víc už bych asi neunesla 😖