Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

baskervile
2. únor 2016

@lolly77
@gajuska86 Moc děkuju,už jsem se domouvala s Mudr.,že bychom pořešili nějakou genetiku,protože už je to druhý potrat (ten první byl spontánní).Jedno dítko už máme a to bylo vše bez problémů.

gajuska86
2. únor 2016

@baskervile Takže to bylo podruhý, to je mi líto ☹ Ale nevzdávej to, jedno dítko doma máš, ono tě smutnit nenechá, budeš další 🙂 Já si tím prošla jen jednou a pevně doufám, že naposledy a konečně se toho svýho raráška taky dočkám 🙂

baskervile
2. únor 2016

@gajuska86 Je to nefér,no.Nemáme problém počít,ale udržet a donosit...Chtěla bych ta vyšetření sfouknout v šestinedělí,abych pak věděla na čem jsem a mohli jsme to třeba nějak řešit.Popravdě,nějak doufám,že se najde nějaký problém.Šlo by s tím něco dělat.Ta nejistota a nevědomost "proč" je snad horší.

helenaaaa
2. únor 2016

@baskervile Je mi to lito ☹ ,snad to tak melo byt a pritroda vi co dela ,aspon ja si to tak oduvodnuju. a az to prijde priste dude to v pohode drzim palce,me to ceka zitra nejaky ortel uz jsem jak uzlicek nervuu 😢 ....

gajuska86
2. únor 2016

@baskervile Přesně jak píše @helenaaa, já jsem se tím taky utěšovala. Než aby se mi narodilo nějak nemocný dítko nebo došlo k potratu někdy ve vyšším stádiu těhu, tak radši, že se to stane takhle na začátku. Mimísek si k nám cestu jednou najde, věřím tomu 🙂 Je pravda, že radši, aby se našel nějaký problém a dal se řešit, než aby se nevědělo, proč to nejde, to máš pravdu 🙂 A v šestinedělí se můžou dělat takhle nějaký ty vyšetření? Já když měla šestinedělí po revizi, tak mi v nemocnici řekli, že mám být v naprostým klidu doma, nestresovat se.

kolibricek36
2. únor 2016

@baskervile to je mi moc líto, že ti to nevyšlo, bohužel se také utěšuju, že možná bylo nemocné, ale po ničem víc nepátrám, protože by mě pak nejspíš odvezli na psychinu.

mrazulkav
2. únor 2016

My jdeme s manželem taky v půlce února na genetiku po 2 potratech. Mají nám jen brát krev a sepisovat rodokmen. Doma už máme jednu cácorku. Taky trošku doufám, že se něco řešitelného najde. Můj gynekolog mě teď dostal slovy, že to mohli být chlapečci... Manžel taky odněkud přišel s tím, že nezvládnu donosit kluka (velmi mě tím psychicky "podržel" 😖 )

baskervile
2. únor 2016

@helenaaaa
@gajuska86 Jo,taky si to říkám,možná to trochu pomáhá,ale je to slabá náplast.Po každém prodělaném potratu a následném těhotenství je to (a bude) čím dál tím větší stres,jestli se to bude opakovat 😖 Ale zkusím myslet pozitivně a asi začnu třeba přestavovat nábytek,abych se zabavila (chudák má drahá polovička 🙂

baskervile
2. únor 2016

@kolibricek36 Děkuju,uvidíme po histologii,snad nezjistí nic strašného

baskervile
2. únor 2016

@gajuska86 To nevím,jestli se to může dělat v šestinedělí (jestli to třeba nemůžou nějak ovlivnit rozhozené hormony),tak dalece jsme to s doktorem neřešili,ale já si to tak naplánovala 😀 aby se pak neztrácel čas 😉

baskervile
2. únor 2016

@helenaaaa Držím palce a snad ty přijdeš s lepší zprávou než já.Ozvi se!

baskervile
2. únor 2016

@mrazulkav A kam ne to jdete?Jak dlouhou jste měli objednací dobu?Já jsem se dnes odmítla i kouknout na ultrazvuk,natož vědět pohlaví ☹

mrazulkav
2. únor 2016

Jdeme do Plzně a volala jsem tam v pondělí, takže čekačka cca 14 dní. Pohlaví mi nikdo neřekl a asi ani nezjišťoval, jen to byl takový tip, když první máme holčičku a teď tohle... 😒

lucykal
3. únor 2016

@mrazulkav máte v rodině nějakou poroduchu proč by nešlo donosit kluky? Myslím, že by tomu tak nemuselo být. Když neni potvrzené že to bylo mužksé pohlaví. Každopádně genetika by snad něco mohla odhalit. I my jsme na ni s manželem byli a ještě imunologie.

lucykal
3. únor 2016

@baskervile v jakém týdnu byl SP a ZT?

helenaaaa
3. únor 2016

Tak holky lezim v nemocnici a je to asi opet mimodelozni....sice hcg rostlo krasne ale je to v levo pry ....dokonce tomu i bije srdicko....zivot je hnusny kdyz to vemu tak ze fetacka kolikrat donosi krasne deti zdrave a normalni clovek se tak trapi ....jelikos je to druhe mimodelozni tak je to na hovno... ☹ umele smebyli a hrozne na psychiku uz to vzdavame ....

zuzana_ka
3. únor 2016

@helenaaaa To je mi moc líto☹ Drž se!!!

kolibricek36
3. únor 2016

@helenaaaa taky si myslím, že některé ty ženské si mít dítě ani nezaslouží, v našem paneláku taky bývala jedna fetovala, alkohol proudem, ale dítě má. Člověku je do uovej, že nic nemůže ovlivnit.
Mám 3týdny po revizi ZT - doted špiním, dr. říkala že je to v pořádku, tak se jí snažím věřit.
No, ale myslím, že máme naději, že když jsme otěhotněli, tak můžeme znova zkoušet. Sice moje psychika utrpěla dost, tak nevím zda ještě něco budem s manželem zkoušet.

sarusa
3. únor 2016

@helenaaaa strašně mě to mrzí,drž se!!!

mikush
3. únor 2016

@helenaaaa To je mi líto, hodně sil !! ☹

gajuska86
3. únor 2016

@baskervile To je dobrý nápad, zabývej se něčím jiným, co tě baví 🙂 Já začala stavět puzzle, který jsem tady dlouho měla, začala jsem po letech znovu vyšívat a maluju si antistresový omalovánky, co jsem dostala k vánocům 🙂 Dělej všechno pro to, aby si na to moc nemyslela, i když to moc dobře nejde :-/
@helenaaaa To je mi strašně moc líto, doufala jsem, že to vyjde ☹ Hlavně ti přeju hodně moc sil, aby si to zvládla. Jo, to si říkám taky, kdejaká feťačka, "etnická menšina" a bůhví kdo donosí krásné zdravé dítě a kolikrát ho ani nechtějí a my, co po něm toužíme, děláme pomalu psí kusy a ono to nevychází ☹ Já toho ještě tolik nezažila, ale mrzí mě, co tady čtu, že to pomalu každá druhá prožíváte i vícekrát za sebou ☹

Děvčata, držte se 🙂

baskervile
3. únor 2016

@lucykal To by pak mohlo vyřešit IVF,někde jsem slyšela,že mohou "udělat" holčičku nebo kluka

baskervile
3. únor 2016

@lucykal SP byl 5+0 a teď ZP 8+0 nebylo srdíčko.Byl to první UZ,takže nevím,jestli předtím vůbec bylo.Teď jsem 9+1,mezitím ještě jedna kontrola a zítra jdu na revizi.

baskervile
3. únor 2016

@helenaaaa To je taková škoda ☹ Je mi to líto.Já jdu zítra na tu blbou revizi,začíná mi z toho být šoufl

baskervile
3. únor 2016

@mrazulkav Já půjdu asi do Gennetu do Prahy

baskervile
3. únor 2016

@kolibricek36 Jak dlouho jsi byla v nemocnici?A za jak dlouho se můžete zase pokoušet?

kolibricek36
3. únor 2016

@baskervile No, já byla jen večer mě tam zavezli, a ráno mě uspali na tu revizi, a odpoledně už pro mě manžel jel. Ještě mi museli píchnout injekci Anti-D globulinu.
No zkoušet až za 3 měsíce, ale styk můžem mít jakoby po šestinědělí - ale moje doktorka mě upozornovala, že nemám zkoušet otěhotnět dřív než za tři měsíce - prý se musí vše pořádně zahojit.
jinak mi museli dát i něco na spaní - protože jsem byla z toho celá pryč a stejně jse z té noci spala asi 2 hod.

lucykal
3. únor 2016

@baskervile právě co mám zkušenost SP v 5+0 a apod brzy dost často jako opožděnou ms. Srdíčko se nemuselo rozběhnout to máš pravdu. Mě vysvětlovat dr, že když jsi třeba 9+3 a embryo je 8+0 a neni srdeční akce neznamená to, že přestalo bít v 8+0. Embryo odumíra takže se zmenšuje. Určitě ač to bude hrozné bych počkala delšé dobu. Za jakou dobu máš toto za sebou? Moc mě to mrzí

baskervile
3. únor 2016

@lucykal SP bylo v létě,to se obešlo bez revize a otěhotnět znova se povedlo za tři měsíce.Dr. radil nechat aspoň jednu MS.Měla jsem to rozházený,ovulaci jsem nesledovala a je fakt,že "to" bylo podle nálady,nechtěla jsem z toho povinnost.A i z toho párkrát se povedlo,i když nedopadlo dobře 😒 Snad to tak rychle půjde i po revizi......

lucykal
3. únor 2016

@baskervile určitě bych dala asi oraz dělší dobu a halvně do té doby vyřešila genetiku ta taky dost dloho trvá.