Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

prochi
10. zář 2008

Dadunko, snad bude všechno v pořádku. Musí. V pátek se prospíš, odpočineš si a v sobotu snad pofrčíš domů. Musí to být hrozný pocit, když víš, že je konec a jen čekat na to vyčištění ☹ Drž se.
Já tohle nezažila. Začala jsem z ničeho nic krvácet na začátku osmého týdne. Jeli jsme hned do nemocnice, ale na ultrazvuku už nebylo po těhu ani památky. Revize nebyla nutná, vše odešlo samo jakoby v podobě opožděné MS. Ale nikdy nezapomenu na to hroznou bezmoc, když jsem krvácela a nešlo dělat nic, co by to zastavilo... Navíc mě všichni okolo dokola říkali, co řvu, když už doma jedno dítě mám. Tak co chci??? ☹ ☹ Já to na jednu stranu chápu, mám doma už jedno stěstíčko, za který vy byste dali všechno, ale bolí to stejně moc ☹
Ale hlavy vzhůru! Čas utíká strašně rychle, ani se nenaděješ a budete to moct znovu zkoušet. Já vím, že jste teď dlouho čekali, ale nakonec se povedlo. A říká se, že tělo je po porodu/potratu jak pohnojený a stačí aby okolo tebe prošli trenky a je to 😉

A to víš, že jsem zkoušela test. Včera ráno. A kde nic tu nic. Takže teď budu čekat a když by náhodou mrcha mrchovatá nedorazila do pátku, tak v pátek koupim ještě test a třeba v neděli ho prubnu. Ale myslím, že to je tentokrát fakt zbytečný, to by mě musel osvítit duch svatý 😀

stavba
10. zář 2008

Ahojky, bohužel i mě se toto téma týká. MA jsem prodělala po 3 měsíčním snažení v lednu 08. Pak jsme měli půl roku zákaz a teď nás čeká taky třetí pokus. Taky jsem slyšela, že se říká, že je to jako když pohnojíte, ale u mě to zřejmě bude trvat trošku dýl. Předtím jsem brala prášky na srovnání cyklu, ale jinak jsem se s ničím nikdy neléčila, tak uvidíme, jak to půjde dál. Těchhle případů potratů (zamlklých i spontánních) je kolem mě poslední dobou čím dál víc, to snad dřív tolik nebývalo, nebo se o tom jen nepsalo. Možná je to i tím, že dnes už se ta věková hranice, kdy si žena pořizuje mimčo posouvá. Nezbývá než být silná a věřit, že nám všem, které si to miminko tak moc přejeme se to ať už dřív nebo později povede, i když někdy to dá člověku pořádně zabrat, co? 😒

dadunka
10. zář 2008

Prochi, ani mi to nějak neva, že ho mám pořád v sobě, nežil už 14 dnů a jak jsem byla šťastná těhulka, jen proto, že jsem to nevěděla. Myslím, že mi bude hůř, až u mě nebude, zažila jsem to poprvé v životě a byl to nádherný pocit. Chci ho zas, hned! 😖 Co to je za blbost, že když už máš doma dítě, že tě to jako nemá bolet? To je velká chyba, myslím, že tě to bolí úplně stejně jako nás, co žádné doma nemáme. Neztrácej naději a třeba budeš v neděli překvapená! 🙂 Jojo, bude teda pak chodit okolo trenek 🙂
Stavbo, já myslím, že to je jednak tím věkem, jednak prostředím, které je čím dál tím horší a v neposlední řadě tím, co do sebe rveme. Myslím, že počít přirozeně bude za pár desítek let hodně hodně velký problém. Ty se máš, že už se můžete zase snažit, tak tfuj tfuj!

stavba
10. zář 2008

Dadunka, taky si říkám, že jestli to takhle půjde dál, jednou lidstvo asi vymře. Jsem ráda, že už se zase můžeme snažit, ale to víš, že ve mně hlodá červík pochybností, že co když se to zase stane, ale zatím je to v rozumné míře. Taky ti přeju, aby si se co nejdříve zotavila po zákroku, a pak aby se vám co nejdříve zadařilo znova, ale tentokrát do konce. To samozřejmě přeju všem, které si miminko moc přejí. 😉

dadunka
10. zář 2008

Jojo, bez asistované reprodukce vymřem určitě, to budou mít hojné roky a mraky peněz z našich dětí. Já myslím, že v nás už ten strach bude navždy, jde o to, jak píšeš, aby byl přítomen v takové míře, aby člověka nezahlcoval panikou. Snad se brzo obě a všechny tady dočkáme šťastného konce. 😎

maja42
10. zář 2008

dadunka: ten pocit "mrtvá kreveta v břichu" mi taky nedělal dobře na pleť 😝 a jak jsem ti už psala, ten rh faktor ti řeknou z testů na revizi v nemocnici nebo to dají do lékařské zprávy. každopádně to dobře rozdýchej a nenechej se zdeptat! já jsem se furt mého doktora ptala (a to jsem měla pouhé první MA) na nějaké kraviny, jako co mám teď dělat, kde je chyba atd., tak mi řekl, že už nemám myslet na minulost, ale na budoucnoust. tož se snažím, snad ví, co mluví 😉

celkově si myslím, že to že je teď zmklin a spontánních potratů víc, je jen pocit. my se totiž za á moc sledujem, za bé nemáme předsudky a zábrany a tom mluvit, komunikovat. dřív to ženské buď ani nazaregistrovaly nebo to nebylo nic, o čem se "v dobré společnosti" mluví. můj šéf mi říkal, že on je výsledkem osmi (!) potratů. a jaká je hvězda ve svém oboru a celkově dobrý člověk. a jedna kamarádka mě zase pobavila, že mezi ní a její mladší sestrou bylo taky MA a že ta mladší je hezčí a chytřejší než ona (=vylepšovaní materiálu nepovedenýma pokusama) 😀 😀 tak doufám záhy počnu nějakého "alberta", hlava havla, tělo ramba 😎

mabe
10. zář 2008

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla. U me probehla druha MS po revizi. Prisla podle prvni MS a ovulace taky byla, tak snad telo funguje jak ma. Ja jeste cekam na vysledky genetiky. Mely by dorazit kazdym dnem. Jinak jsem udelala neco s tema zadama.Objednala jsem se na neurologii misto rehabilitaci. Ale dr. me vzala. Podivala se na me. Tak mam zablokovanou pater - krk vic. Pak jsem ji rekla o te mojzisovce, ze tam cvici a proc chci neco s tema zadama delat. Tak me napsala vsechny mozny procedury.

Souhrn:

10x magneticka rezonance
5-8x mojzisovku
5x neco, co nevim co znamena
5x dalsi neznamy
5x cviceni na mici
5x bazen cviceni
5x virivka

Takze mam toho dost. Dala me vsechno mozny, co proplati pojistovna. Myslim, ze dobry ne? Objednat se jdu v patek, protoze pani na recepci me rekla, ze uz konci a ma ted zrovna vypla PC. Asi ho znova neumi vypnout a ja se hadat nebudu, takze v patek pujdu driv a objednam se.

Tak snad me to pomuze. Jinak taky si vsimam, ze je kolem me toho dost. Nevim, cim to je, mozna prostredim, mozna se o tom driv nepsalo.

Dadu, vitam a nevitam te mezi nama. Je me to lito. Hlavne, kdyz se na to prijde takhle pozde, ze si mesic myslis, ze je vse OK a ono ne. Uvidis, ted je to na hovno - pardon. Ale casem to jakztakz prekonas. Je jasny, ze to budeme mit porad v sobe, ale smirime se s tim. Ja uz mela MA dvakrat. 😒 Necham si nejakej cas na zlepseni patere a potom se do toho dam. U me je to asi lepsi, ze ja otehotnela normalne - po roce od prvniho MA. V nemocnici to nejak zvladni a pak nanovo. 😉

prochi
10. zář 2008

Mabe, tak super, jak ti všechno mudra rozplánovala. Dáš se do cajku a bude líp. Ještě, aby ta genetika byla tak, jak má.

Stavba, mrzí mě, že vám to taky nedopadlo. Doktoři ti radili počkat raději půl roku?

Holky, já si myslím, že tohle se dělo i dřív. Jen se o tom tolik nemluvilo a hlavně to ženský kolikrát ani nezjistily. Jak mi říkala moje mamka, tak tím, že nebyly těhu testy, tak na gyndu se šlo, až když vynechala druhá, někdy i třetí MS, takže ženská už byla kolikrát minimálně ve 12. týdnu. Pokud začala krvácet, tak se myslelo, že to byla jen zpožděná MS (jako jsem to měla já, že ani revize nebyla nutná). Jinak těch případů taky bylo dost, už jsem to tu určitě psala, že moje mamka přišla taky o první mimi, ale až někdy v pátým měsíci. Moje teta potratila dvakrát, vždycky mezi dětma. Jen je pravda, že dřív určitě nebyly ty problémy s otěhotněním. Jak mi řekla teta, potratila jsem, chlapa jsem na dva týdny "odstavila" a za další měsíc jsem už byla zase v tom. Dneska je kolikrát už to otěhotnění zázrak a bude čím dál hůř... proto už s tím druhým prďouskem nechcem s manžou otálet, přece jen ani jeden nemládnem a za pár let už by taky mohlo být pozdě.

Holky a jaký je vlastně rozdíl mezi zamlklým těhu a samovolným potratem? jsem z toho trochu jelen...

maja42
10. zář 2008

prochi: jsem myslela, že samovolný potrat = krev a samá krev a kreveta odejde sama a doktoři to potom jenom vyluxujou, aby tam něco nezbylo. zmlklé těhotenství = žádné drama se neděje, nevíš o tom, ale kreveta se dál nevyvíjí a drží vevnitř (odejde až později, pokud ji nevyškrábnou v nemocnici). ale asi to bude to samé, prostě party off... 😒

čus mabe, dlouho jsi to nebyla 🙂
a to všechno zaplatí pojišťovna? a musela jsi to hnát přes obvoďačku?

prochi
10. zář 2008

Maja a co jsem teda já? 😀
...na začátku osmého týdne jsem začala trochu krvácet, šupajdili jsme do nemocnice, na UTZ už nic nebylo vidět, dle doktorů se to přestalo vyvíjet a tělo si s tím samo poradí. Pustili mě domů s tím, že kdybych krvácela nepřiměřeně moc nebo jsem měla velký bolesti nebo teplotu, tak hned zpátky. K mému velkému překvapení jsem tekla nic moc jen dva dny, pak dva dny pidišpiněníčko. Bolest břicha naprosto žádná...
Já vim, že mám být ráda, že to proběhlo takhle bez problémů, ale jen mě to zajímá, kam teda spadám 😀 ale asi do toho samovolnýho, co? ale máš recht, že je to vlastně jedno...

mabe
10. zář 2008

Ahoj hoĺky,

prochi, do cajku a nastane snazenicko. 😉 Jinak ja mela MA a taky jsem krvacela. Nekdo krvaci a nekdo ne.

Maji, dlouho jsem tu nebyla, dlouho. 😒 Na gynde me dr. rekla, ze ona me to nemuze napsat tu Mojzisovku, ze musim pres obvodacku. Tak jsme si byla za ni a ta me dala zadanku na vysetreni patere. Zavolala jsem si na polikliniku neurologii, kde vim, ze cvici mojzisovku. A na te neurologii jsem se zeptala, jestli me to nemuze predepsat. Vzhledem ke dvoum MA me to napsala. Vsechno co jsme napsala - hradi pojistovna. Navic bych si musela priplatit. Ale duvod musela napsat 2x MA.

murecka76
10. zář 2008

DADUNKO, jdu tě taky trošku povzbudit. Jsem úplně stejný případ jako ty po dvouletém snažení jsem těsně před 1.IVF otěhotněla, (poslední cyklus před pícháním Puregonu, injekce v lednici), ale bohužel na začátku 8tt, jsem začala krvácet a šla na revizi, z nemocnice mě pustili 3hodiny po zákroku (musela jsem mít odvoz). Revize byla začátkem července takže máš ještě bolavé vzpomínky,14denní neschopnost, po šesti týdnech jsem dostala MS, křeče byli teda hrozný, ale radost, že je tady první cyklus, teď momentálně mám druhou MS a zítra jedeme do CARU se domluvit co a jak bude, chtěla bych začít v 3 cyklu stimulovat, tak doufám, že nám to povolí. Nechci čekat až se nám zase podaří.

Přeji Ti hodně síly a všem pevné nervy a brzo vysněné //.

dadunka
11. zář 2008

Ahoj holky, díky za vaše přípspěvky a ahoj Murecka, jsme sousedky, já jsem taky Jihočech 😉 Tak to jsme na tom úplně stejně, já za chvili valím do nemocnice,pane jo, po 3 hoďkách tě pustili? To je dobrý. Taky už jsi měla takovou velikánskou radost po těch 2 letech? A ještě k tomu přirozeně? ☹ O to je to horší, že... Taky se mi nechce vůbec čekat, umím si představit, že dám tak půl roku normoš snažení, ale víc asi ani omylem.
Já taky přeju brzké dvě //. Tak tam jdu, ach jo, bože můj, PROČ JÁ?! 😔

murecka76
11. zář 2008

DADU, vím že jsi Jihočeška, šmíruji totiž vaší jihočeskou diskuzi. Přesně tohle jsem si říkala já, PROČ ZROVNA JÁ. Neboj čas vše zahojí a budeš znova bojovat. To víš, že jsem měla radost a jakou, Puregon v lednici, přemýšlela už jsem jak ho někomu daruji, aby mu přinesl štěstí jako nám a nakonec za něj budu ještě ráda. 😉 Jojo po 3hoďkách mě pustili, byla jsem šťastná ležela jsem na pokoji se slečnou, která mi tam vyprávěla jak vůbec dítě nechtěla a že otěhotněla hned po vynechání prášků, které musela vysadit kvůli zdrav. problémů. Tak to bylo něco pro mě, jak já jí nenáviděla ☹
Dnes jsme byli v CARU a dostali jsme požehnání, že po třetím cyklu můžu stimulovat, myslela jsem, že budu moc už teď, ale to bohužel. No alespoň tak.
Dadunko, přeji krásné zotavování.

vladkaxx
12. zář 2008

ahoj holky,tak jsem byla v úterý na revizi a teprve dneska jsem se odvážila sem nakouknout. Jsem doma,byla jsem v pohodě,ale dnes se narodilo kamarádce miminko a to mě trochu položilo,ale už je zase dobře a já se na to snažím nemyslet a nějak se zabavit.takže od prvního dne co jsem doma uklízím,vařím,venčím psa koukam na seriály a snažím se na to vůbec nemysle.Akorát mám problém jít mezi lidi.Ale to se časem asi upraví.Nikomi jsme nic neřekli.Rodičům až když jsem se vrátila z nemocnice. Nrejhorší byla mamčina reakce když za mnou přijeli domů,první věta byli výčitky.tak jsem jí vynadala a byl klid.Nikdo už se o tom nezmínil a byvili njsme se o něčem jiným. jak o tom začnu mluvit,tak hned řvu,ale to je asi normání. Naštěstí jsem druhý den přestala krvácet a v bříšku mě malinko občas píchne,ale to asi jak se to dává dohromady.
Nebudu vítat nové příchozí,protože tot nikomu nepřejí ,ale chci vás jenom podpořít že bude určitě líp a musíme myslet jen a jen pozitivně.
okolí si myslí,že jsem těhotná protože jsem přestala pít pivo,kouřit a pít kafe.Samozdřejmě to bylo kvůly těhotenství,ale bohužel.Musím čelit ještě těmto narážkám a to jim není hloupý mi to psát v sms,ale manžel mi vždycky napíše žejsou to volové ať si jich nevšímám. Musíme to prostě vydržet.Už aby za mnou byla první MS,protože té se trochu děsím,ale přežila jsem revizi a vše co s tím bylo spojeno jak před tak po a tak přežiju i tohle. Já si ještě při odchodu z oddělení pořezala ruce.Protože vyleštili sklo ve dveřích a já nepoznala že jsou dveře zavřené a prošla jimi.naštěstí jen povrchové poranění,takže máme ještě sešitou jednu ruku.Možná také dobře,protože se se více soustředím na tu sešitou ruku a revizi tím zastiňuju. I to mi možná pomáhá,že se neutápím v depresích.
Uff rozepsala jsem se,ale potřebovala jsem to všechno dostat ze sebe pryč.
Doufám,že už mě nic takového nečeká a za týden se dozvím,kdy se budeme moc zase snažit. Teď se budu soustředit na dostavění domečku a nastěhování a pak se pokusíme znovu. Dřív to asi nemá smysl.
dala jsem si předsevzetí žádné cigarety, kafe jenom malinko a taktéž i alkohol jenom malilinko.Prostě zdraví životní styl. také doplňky stravy jako kyselinu listovou a začlením nějaké cvičení.
Holky všem držím pěsti pro štěstí a snažte se ať jim ty porodnice přecpeme miminama 😉

maja42
12. zář 2008

čau vlaďko,
asi ti to moc nepomůže, ale měla jsem to přes kopírák (včetně předsevzetí a o zdravém životním stylu a daří se, tak aspoň k něčemu to bylo dobré.) s uklízením opatrně, hlavně ne periodické pohyby břicha - já se servala pár dní po zákroku jak péro z gauča a musela jsem žrát atb.
s těma dotazama na těhu a problém s lidma - totéž, ale neboj, za dva-tři týdny to dáš. já jsem se úplně děsila návratu do práce a do života, tak jsem všem, co to věděli, zakázala o tom mluvit, když nezačnu sama a těm, co to jen tušili a měli narážky, řekla, ať se neptají nebo by z toho mohl být akorát trapas. oficiálně to byla cysta a následný zánět a basta 🙄 pořádně se vyřvi a zregeneruj doma a pak to bude lepší. pochopitelně to na mě občas padá, ale vkládám naději do první ms, že to bude další milník. teď se tu objevila nová diskuse o potratu a je tam několik holek, co by v tom hned za ty 3 měsíce, tak hlavu vzhůru, i když se to teda táhne jak sopel 😝 😉

ela2
12. zář 2008

Ahoj, volam SOS ! revizy jsem podstoupila minuly patek, cely tyden jsem mela takovy dost zvlastni, fosforove oranzovy vytok, o cemz me doktorka ujistila, ze to jsou ocistky, a ze je to uplne v pohode, ted se mi ale znicehonic spustil dost hnedy vytok a boli me na pravy strane. predtim, nez budu volat doktorku (doprcic, je pred vikendem), mate s tim nekdo zkusenosti ? je i tohle normalni ? jsou to taky ty ocistky ? diky moc za odpoved. ☹

anavka
12. zář 2008

Ela2: Mně se to stalo taky, volala jsem doktorovi a ten mi řekl, že v 6nedělí je to úplně normální. Pak se mi to stalo ještě asi po 4 týdnech, to jsem špinila cca 12 dní 😉 Ale pro jistotu zavolej 😎

ela2
12. zář 2008

dikas anavka, to je asi tim, ze jsem si po tydnu trosku zacvicila (jsem dost sportovne zalozena, a tech x tydnu, co jsem byla tehu a bez cviceni, uz mi prislo k nesneseni) ja hlupak. uz se ani nehnu ! zadny uklizeni, zadny vareni, nic. to je des, bez pohybu a jeste bez sexu ! to je fakt des, do te prvni mrchy! 🙄

maja42
12. zář 2008

já jsem nic takového neměla, 2 dny střední krvácení, pak jen občas špinění, ale jen na papíru a ne jasná barva.

litsea
12. zář 2008

Ahoj holky,

zdravím vás po delší době. Byla jsem na dovče v Chorvatsku a trochu jsem omezila koníka ve prospěch pracovních činností... Jsem teď uprostřed 4.cyklu a čekám na ovulku. Trochu jsem špinila po styku, takže po další mrše radši zajdu k doktorce. Vzhledem k tomu, že mi mrcha vychází akorát na dovču, tak si jdu pro noretisteron na oddálení.

Nemám čas dočítat, jen zběžně koukám, že tu přibyly nové nešťastnice. Holky můžu vás ujistit, že čas pomalu tu velkou ránu skoro zahojil 😉 S novým snažením všechno přebolí, opravdu. I když určité prázdné místo v srdci vždycky zůstane... 😔

Mabe, tý jo, to je procedur! 🙂 Je super, že už jste ty potvory vypudili! Já jsem byla včera na druhé mobilizaci. Cvičím docela poctivě, kromě pár dnů na dovče...

Donnald, užij si dovču na Krétě a pozdravuj tam 😵

Elo, v šestinedělí je opravdu možné všechno... Hlavně hodně odpočívej a šetři se 🙂

Holky, papa a hezký víkend 🤐

katiz
12. zář 2008

Ahojky, tak se opět hlásím... v neděli to bude 5 týdnů po revizi a MS nikde... 16tého jdu k novému gynekologovi... tak jsem zvědavá. Kdy vám dělali test krve jestli je vše OK??
Dadunka, drž se... Koncem října máme výročí seznámení, a hurá na snažení. Doufám že ten "restart" ( jak revizi nazval dr. v nemocnici) k něčemu bude a brzy budeme mít miminko 🙂
Stejně jako vy ostatní!! 😀

maja42
12. zář 2008

pořád čekám, až sem dorazí někdo ze staršího turnusu zmlklin a ohlásí dobrou zprávu, ať je tu veselejc 😉

katiz: hcg z krve mi dělali 14 dní po revizi, měla jsem 59 jednotek, tak jdu v pondělí ještě na další - snad už tam nic nebude, přijde mi to divné, i když je to málo.

katiz
12. zář 2008

No mě totiž dr. řekla že test krve je zbytečný!!! Tak to už byla poslední kapka a měním doktora...

maja42
12. zář 2008

asi to není zbytečné - sichr je sichr. taky jsem měla dřív laxní doktorku, resp. se tam furt střídaly laxní doktorky, tak teď chodím k chlapovi a je!

katiz
12. zář 2008

Taky teď jdu k chlapovi... ta ke které jsem doposud chodila, tam slouží už asi 50 let a to nepřeháním!

litsea
12. zář 2008

Katiz, mě doktorka dělala test 14 dní a pak měsíc po revizi. Měla jsem něco přes 30 a pak už jen 8 (to jsem pak už na další test nešla). Jinak mi test z krve v těhotenství nedělala, stačil jí těhu test, ale po revizi jo, jestli se tělo vyčistilo jak má. Tak ať si s doktorem polepšíš 🙂

maja42
12. zář 2008

mně dělali krev, i když jsem měla test a podle počtu jednotek kontroloval, jestli je to ok (bylo a stejně to dopadlo takhle 😝 )

mabe
12. zář 2008

AHoj lit, jojo, plno procedur. Ale ja jsem rada. Mam to do konce rijna. Pocitam s tim, ze jeste tomu necham cas do konce roku a pak tomu nechame volnej prubeh, ale vse se muze zmenit. Tedka cekam na vysledky genetiky. Kazdym dnem musi prijit. Jestli ty chlamydie jsou uplne pryc se dozvim az ve stredu. Ale vypada to, ze jo.

misicka455
13. zář 2008

Ahojky hoky , po pár dnech nakuji dostala jsem z nemocnice propustu na víkend. hurá jinak bych se tam asi psychicky zbláznila. Je to fakt naročný , nejhorší je ten přístup seter, že je jako pořád obtěžujete a vybavení za dob komunistu aji na záchod mám strach tam jít abych něco nechytla 😒 Zatím nic neví takže jsem pořád tam kde jsem 😒