Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

sarusa
12. led 2016

Ahoj holky,tak se bohužel k vám jdu přidat. Včera jsem byla 9+5 na kontrole a mimi je mrtvé. Revize mě čeká 25,1..už abych to měla za sebou..jdu si přečíst Vaše diskuze,ať vím,co mě čeká..Jediné,co mě drží nad vodou - moje 2letá holčička...držte se holky a ať brzy máme u sebe miminka!!!

sarusa
12. led 2016

Holky,můžu se ještě prosím zeptat,než si vše pročtu - kdy se po revizi můžeme zase pokoušet o další mimi? DR mi včera řekla,že proběhne 1.MS a pak už hned můžeme začít...tak kéž by to šlo tak hladce

gajuska86
12. led 2016

@sarusa Tak to mě moc mrzí ☹ Cože až tak pozdě ti budou dělat tu revizi? Nemysli na to a ono se to zlepší 🙂

gajuska86
12. led 2016

@sarusa Je to individuální. Mě třeba řekli, že mám počkat 2-3 cykly. Co doktor, to jiný názor. Určitě bych dodržela šestinedělí a pak podle toho, jak se budeš psychicky a fyzicky cítit 🙂

kmotra87
12. led 2016

@sarusa Moc mě to mrzí, já jsem měsíc po revizi v 8+2. Srdíčko ani nikdy nebylo. Jen trochu nechápu, proč ti revizi dali až za tak dlouho. Držím palce ať to máš brzo za sebou a tvá holčička ti určitě pomůže na to tolik nemyslet.

kmotra87
12. led 2016

@sarusa ano přesně jak píše gajuska86, každý doktor řekne něco jiného. Někdo radí hned, někdo až po 2.-3. ms. Mě první porevizní ms přišla v před pár dny a určitě počkám ještě na jednu.

helenkadol
13. led 2016

Ahojky, je mi to lito. V listopadu jsem byla take na revizi. Jedine, cim se uklidnuji je, ze ZT prislo driv (9.tt) nez kdybych o mimi prisla ve vyssim stadiu tehu. Ale i tak jsou dny, kdy to cloveka mrzi a je mu k placi.. Take mame dome prcka a doufame, ze brzy pribude dalsi 🙂 Jinak revize je v celkove narkoze a je to vetsinou ambul. zakrok (bez komplilaci). Jinak co se tyce snazeni, od sveho gyndare mam schvalene snazeni po prvni porevizni ms. Ale kazdy to ma jinak, to uvidis sama. Drzim pesticky, bude lepe a jiste nas v budoucnu cekaji // 🙂

bulma
13. led 2016

Tak to vám závidím, mě doktor řekl, že po první ms mám přijít na kontrolu a o miminko se snažit ne dříve než za 4-6 měsíců, aby se z toho prý tělo vzpamatovalo. A to nemám žádné komplikace....

ilona87
13. led 2016

Taky jsem po revizi, 9tt. U Apolinare i gynda mi rekli at pockam 2-3 měsíce. Mame doma prcka 2 roky, tak je to lepsi, ale jak pise @helenkadol nekdy si clovek vzpomene a prorve celej den. Mě to šrotuje hlavně před spanim... 😢 Rozhodla jsem se počkat, a začít až další rok. Teď si pořádně užijem prcka.

sarusa
13. led 2016

@gajuska86 Chtěla mě objednat hned tohle pondělí /operační dny je vždy jen pondělí/,ale jedeme na hory,tak mi řekla,že to necháme na další pondělí - toho 25.1... Jsem ráda,že ty hory nemusíme rušit,těšíme se na ně dlouho..

sarusa
13. led 2016

holky,moc díky za Vaše příspěvky..já doufám,že i primář,co provádí operace se shodne s mou DR a budeme se moci snažit už po 1MS...ale taky dělám vždy co cítím,takže když se nebudu cítit,kašlem na to.. 🙂 a i zas věřím na to,že když tělo nebude připravené,tak to stejně nevyjde...

sarusa
13. led 2016

holky,mohu se prosím ještě zeptat,jaká mi budou dělat vyšetření před tím zákrokem?

gajuska86
13. led 2016

@sarusa Mě nedělali žádny, jen mi vzali krev, protože nevím jaká jsem krevní skupina. V pátek večer mě přijali, v sobotu ráno se šlo na věc a v neděli ráno jsem šla domů. Jinak je moc dobře, jak se na to díváš 🙂 Hodně je to o psychice.

bulma
13. led 2016

Jediné co mi dělali byl odběr krve, a EKG. V den zákroku dokrorka se mnou uděla takový menší pohovor, ohledně počtu těhotenství, nemocí s tím, že se mužu zeptat nacokoliv ohledně zákroku, pak jsem vpodstatě o čem jsme se bavili i vyplnila dotaznik a to bylo vše. Zákrok trval asi 15 min, 2 h jsem si poleželam, pak dostala oběd a šla domů.

keny123
13. led 2016

@sarusa já se divim že te berou na revizi az tak pozde to není normalni...

bulma
13. led 2016

Taky se mi to zdá docela dlouho, mě brali hned druhý den co mi to zjistili, ale pár dní před tím jsem krvácela.

lu88cie
13. led 2016

Ja jsem byla ve12tt.sla jsem normalne na kontrolu nic mi nebylo ale dokt.se neco nezdalo tak mi udelala ultrazvuk a zjistila ze mimi se uz od 7tt neviviji.takze jsem musela na revizi.poprve jsem samovolne potratila ve21 tt.byly jsme rozhodnuti ze znovu uz se o mimi pokouset nebudem,nastoupila jsem do prace zacala brat antikoncepci no a za pul roku jsem zjistila ze jsem skoro ve tretim mesici.vse bylo nastesti v poradku a davidkovi je ted7mesicu.

petukle
13. led 2016

Aho mě teda taky přijde divný,že tě nechaj skoro 14 dni...a tobě to nevadí?já šla hned druhý den,ale byla jsem už 15 týden a po šestinedělí sme se tase snažily i doktor mi to posvětil,otěhotněla jsem 3mesice po

kika_21
13. led 2016

To je pro povzbuzení-měla jsem zamlklé těhotenství a potom revizi po dalším zamlklém a teď tu mám dvouletého chlapečka. A to mi bylo 42. Tak nezoufejte!!!

sarusa
13. led 2016

Dr říkala,že týden dřív nic nezachrání,že hory rušit nemusím 🙂 tak jsem byla ráda.. Mě to nevadí ničemu,je mi dobře a nebudu si kazit ještě zaplacený pobyt,na který se celá rodina těšíme 🙂 Navíc říkala,že do 2týdnů může tělo vyloučit plod samo a na revizi bych vůbec nemusela

sarusa
13. led 2016

@keny123 co je či není normální to já si nedovoluju soudit takto od stolu,ale věřím především své lékařce

petukle
13. led 2016

@sarusa
Tak to je asi v pohodě,jen mě to překvapilo😊jinak moc držím palce pi dalšim pokusu😉

sarusa
13. led 2016

@petukle Peti a v tom 6nedělí jsi dostala MS a po té jste se hned snažili? Nebo jsi nečekala vůbec na MS?

petukle
13. led 2016

@sarusa já sem krvácela v šestineděli(což je asi normalni)a pak sem měla jednu ms a další už nepřišla😊ale neřešila jsem ani tu jednu(ikdyž mi to v nemocnci doporučovaly),jen to prostě vyšlo až na po druhý😊já osobně si myslím,že tělo samo vi kdy je připravene,hlavni je aby ses nestresovala(ikdyž je to těžký)😊

sarusa
13. led 2016

@petukle super,díky moc!!

bulma
13. led 2016

Za jak dlouho jste dostali první ms po revizi?

sarusa
13. led 2016

@bulma já už jsem pročetla skoro všechny příspěvky a zhruba bývá okolo 30dní po zákroku.. záleží i na délce tvého cyklu

puutalo
13. led 2016

Dnes mě objednali na revizi, pokusím se do té doby vypudit ze sebe vše sama. Jsem v 8. týdnu, mám prázdný gestační váček.

ilonar
13. led 2016

@bulma Já se jí bohužel nedočkala ani po osmi týdnech, tak jsem šla na vyvolávačku. Po injekci přišla za pět dní, ale trvala jen dva dny a velice slabá. Měla by přijít za 4-6 týdnů.

ilonar
13. led 2016

@puutalo Mám to samé za sebou. Neboj, revize je bezbolestná a dá se to zvládnout.