Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

prochi
7. črc 2008

Ahoj holky,

omlouvám se, že sem vpadám...

V pátek jsem začala špinit (8. týden), za hodinu už tekla krev... letěli jsme do nemocnice, na UTZ už nebylo nic vidět a doktor konstatoval, že si s tím tělo poradí a odejde "to" samo. Tak jsem doma, dneska už jen trošilinku špiním a čekám... O víkendu, když byla chvilka, jsem vás tady trochu pročítala, ale moc jsem toho nestihla. Pomohlo mi hlavně pár posledních stránek, kde se mi zdáte už takový trochu nad věcí. Asi si řeknete, že už doma jednoho rošťáka mám (21 měsíců), tak mám být ráda, ale strašně to bolí...

Misicka455, prosím tě, nevim, jestli jsem to nepopletla, ale myslím, že jsem četla, že ti nejdřív taky říkali, že se to obejde bez revize, ale nakonec si na zákroku byla. Můžeš mi napsat, jak k tomu došlo? Měla jsi problémy, nebo doktor na kontrole usoudil, že je potřeba to ještě dočistit? Já se právě toho bojím, nic mi není, bolesti nemám ani jsem neměla žádný, jen pátek + sobota krvácení, včera a dnes už jen pidišpinění.

litsea
7. črc 2008

Ahoj Prochi, tak to mě moc mrzí, že to takhle dopadlo... ☹
Snad si tělo poradí. Kup si kontryhelový čaj, ten pomáhá... Uvidíš podle bolesti, jestli ti bude dobře, tak už zbytky odešly. Když tě bude bolet břicho, budeš krvácet nebo mít teplotu, tak se asi revizi nevyhneš...
Pokud jde o psychiku, tak je to těžké pro všechny, hlavně ze začátku, taky jsme si to obrečely. Ale věř, že čas všechny rány zahojí a zase se zadaří. Když už jedno děcko máš, tak bude příště určitě vše v pořádku 😉

medvide1
7. črc 2008

litsea:jj svatba byla náádherna,... ted horší je to vyřizováni dokladu atd...ale zase sme si i na druhou stranu udelali a jeste udelame radost dostali sme nejake penizky tak nakupujem co se nam hodi domu atd--
jinak se ale těšim až se budem moci snažilkovat..

prochi:mrzí mě co se ti stalo ale neboj přeboli to a pak se budete moci snažit znovu🙂

litsea
7. črc 2008

Medi, a co fotečku, nepochlubíš se? 😉 To vyřizování dokladů je opruz! Já některý věci nemám změněný do dneška! 😠
Na snažení se taky těšim, ale nevim, jak to skloubit s tou mojžíškou, prvních pár měsíců se prý nedoporučuje otěhotnět, tak nevím... to je dilema! 😒 Jdu tam poprvé za 14 dní, tak jsem na to zvědavá 😅

prochi
7. črc 2008

Litsea, Medvidě, díky holky.

Zatím mi nic není, kdybych trošičku nešpinila, tak mi přijde, že se snad ani nic nestalo. Břicho mě nebolelo vůbec, ani v ten pátek ne. Teď pořád přemýšlím, kdy jít k doktorovi. V nemocnici mi řekli, že až přestanu krvácet. Objednaná jsem na středu, objednávala jsem se min. týden, kdy bylo ještě vše oki. No, uvidím zítra, jestli bude ještě to pidišpinění, nebo už ne. Když ne, tak tam asi vlítnu.

Teď už bych to chtěla jen mít všechno za sebou, dát se do pořádku a začít pomaličku znovu... Chjoo, ale to asi my všechny.

Já bych o sobě nikdy neřekla, že mě to tak položí. Jako jasný, věděla jsem, že to moc bolí, ale vždycky jsem si připadala taková nad věcí, že příroda ví, co dělá, že lepší takhle na začátku než později.... atd. atd. Ale teď, když nás to taky potkalo, tak to člověk vidí úplně jinak.

litsea
7. črc 2008

Prochi, středa je za chvilku, být tebou tam zajdu, abys měla jistotu, že je vše OK. Určitě tě doktor pošle na odběry, jestli ti klesá HCG, pokuk ano, tak se tělo čistí a je to v pořádku 🙂

Já jsem realista, takže mě to nepřekvapilo, že se to stalo zrovna mě. Já většinou vyžeru všechnu smůlu 😀 Ale na druhou stranu mám vždycky trochu štěstí v neštěstí a jsem za to vděčná 😉 I když netvrdím, že mě to nevzalo, to rozhodně ne, ale už jsem se z toho vzpamatovala a za chvilku se budeme moct znovu snažit 😵

irisnik
7. črc 2008

Ahoj holky...tak mam po dovče....nabrala jsem co jsem po potratu schodila a ve středu mě čeka nastup do prace..některe vysledky jsou v pohodě ještě čekam na zbytek a jdu do snažení znova...snad to bude ryhlovka a tentokrat v pohodě 🙂
Lit::: ahojky už jsi zdrava??

medvide1
7. črc 2008

litsea:no fotešky nejake budou chtela sem je sem dat ale jsou moc velke a ja je neumim zmenšit tak musim hodit smutna očka na manžela aby mi je zmenšil a ja je sem pak naházim🙂 ale už vidim že to bude kecu a budu se to muset naučit sama pže řika že je to lehky a abych to take umela ....takže si to npřed odtrpim a pak sem dam fotky ktere nam fotil kamarada a až budu mit cd od profika tak dodam i nektere od neho🙂

litsea
7. črc 2008

Ahoj Irisnik, jaká byla dovča, kromě toho, že jsi přibrala? 😉 Nebylo vám na horách vedro? A co hafík, protáhli jste ho pořádně?
Já už jsem zdravá, tak doufám, že mi to dlouho vydrží 😵 Dostala jsem mrchu, tak jsem ráda, ale měla jsem jí jenom 2-3 dny... Byla jsem na odběrech a mám ještě zvýšený těhu hormon, tak to možná bylo tím, těžko říct...

Medi, tak manžu přemluv nebo ať ti ukáže, jak se to dělá, opravdu to neni vůbec těžký a bude se ti to hodit 😉

medvide1
7. črc 2008

litsea:jukni mi do albika dal sem tam fotky od profika stahala sem si je z netu a jsou male tak se sem vešli...ale co se delo od rana tak ty fotky se budou muset zmenšit tak ty bych dodala pozdeji🙂

irisnik
7. črc 2008

LIT::bylo krasně a teplo...bazen jen pro sebe a vlastně cely penzion...hafík byl 4 dny uplně mimo nechapal že jsme se nepřestěhovali takže celou dobu jen spal a byl fakt divny ani se nemazli a nehral si...pak už si zvykl a byl v pohodě...nějake tury nehrozili protože s nami byla těhotna kamoška..takže jsme v tom teplu byli radi že mame ledovou kavu a bazen....
tak první mrchu maš za sebou..kdy začnete zkoušet?? 🙂

irisnik
7. črc 2008

medvide:moc hezke fotky...jeee ja bych se zase vdavala...ted bych si to fakt užila... 🙂 samozřejmě se stejnym ženichem 😀

medvide1
7. črc 2008

irisnik:děkujem moc...ja si to take užila ale zopakovala bych si to a par věci bych dodala!a vice fotek🙂 na ktere sem zapomela a nebo se mi nelibi jak jsou udelane...manža se bal o moje šaty a tak se nikde moc netulime k sobe ale to je už banalita a je to jedno

irisnik
7. črc 2008

Med::to určitě...nejduležitější je jak vam to bude klapat a hlavně aby to vydrželo....na fotky budeš koukat první rok..pak je založíš a vytahneš až to bude zajimat tvoje děti a vnoučata...
🙂

medvide1
7. črc 2008

jj take sem to tak nakonec uzavřela🙂

mabe
7. črc 2008

Ahojte holky, tak jsem jeste v praci, ale musim vam napsat. Byla jsem dneska v tom Cenapu u nove pani dr. Nejdriv me privitala prijemna sestricka. Pak jsem sla k pani dr. Vedela o me vse (z tech mejch mailu od minulyho roku) - vedela vsechno, co jsem tam napsala. Strasne me to potesilo. Tak jsem probrali co a jak. Kdyz jsem ji rekla, ze moje teta porodila dve postizeny deti a mamka mela po me 2 potraty, tak okamzite me napsala zadanku na genetiku.

Nevite, jestli tam jdu sama nebo aji manzel??

No a dal. Pak me vysvetlila proc si mysli, ze jsem potratila. Ze je to tou antikoncepci, jak jsem ji dlouho brala. Poprve jsem otehotnela diky Clomhexalu - coz neni prirozene a podruhe se telo tvarilo, ze funguje, ale jeste to neni ono (kratka lutealni faze.) Takze do rijna sledovat cykly a pak udelame hormonalni profil. Ted je jeste brzo po tom potratu. Telo se musi ustalit, abysme nemeli zkresleny vysledky. Jeste me nasla zanet - vysledky budou do 2 tydnu - zatim me dala pilulky - Brusinky - na cisteni organismu. Takze za 14 dni kontrola a pobavime se co dal.

Mam z toho fakt dobrej pocit. Je to dr. ktera se o cloveka stara. Kdykoliv muzu zavolat, napsat do Cenapu tem jejim asistentkam.

medvide1
7. črc 2008

mabe:jsem rada žeti to takto dopadlo a uvidiš už to pujde jen k lepšímu🙂

mabe
7. črc 2008

Medvi, dekuju. Snad to bude lepsi a lepsi. Akorat ten zanet. Uz jsem se tesila na sexik. ☹ Ale dr. rikala stejne, ze bych mela dodrzet sestinedeli.

medvide1
7. črc 2008

mabe:neboj i to bude... a řekla ti že by se šestinedeli melo dodržet jo?? ☹ ptam se i tak trochu kvuli sobe

litsea
7. črc 2008

Holky, já tu teď měla šéfa, a za tu chvilku takovejch příspěvků!

Iris, pohoda u bazénku je taky super 😎

Medi, krásný fotky, moc vám to slušelo 😵

Mabe, jsem ráda, že jsi s novou doktorkou spokojená. Na tu genetiku myslím půjdete s manžou oba. S tou antikoncepcí mě to docela nepřekvapuje... Kdy jsi jí vysadila?

medvide1
7. črc 2008

lit:děkujeme...a mam jich ješte vice ale popřípade je obměnim🙂

mabe
7. črc 2008

Medvi, me to rekla, ze by to tak melo byt. Ale je to asi individualni.

mabe
7. črc 2008

Ja jsem ji prestala brat koncem roku 2006- na vanoce. Pak jsem 3 mesice nedostala MS. Pak jsem dostala Clomhexal a diky nemu jsem otehotnela. Nebylo to ale dobre, takze za 2 mesice potrat. Pak zase nechtela dorazit, takze vyvolavacka, dalsi clomhexal. Pak prisla, pak zase vyvolavacka. Az zacatkem roku 2007 zacla tak nejak chodit. No a pak sem si sledovala cykly BT a zjistily jsme, ze ta faze je trosku kratsi, ale to uz jsem byla tehu. Bohuzel to nedopadlo. Dr. rikala, ze se telo z toho samo nemohlo dostat, jak do me stara dr. prala furt nejaky driaky.

medvide1
7. črc 2008

mab:aha tak uvidim jak se mi bude chtit...🙂

mabe
7. črc 2008

To uvidis. 😉

medvide1
7. črc 2008

jj🙂 jinak jsem už docela v poho ani nešpinim tak sem rada...

litsea
7. črc 2008

Mabe,tak koukám, že HA jsme vysadily zhruba nastejno! Já to pak taky měla jednou za 2-3 měsíce, prostě hrůza navíc jsem se hrozně osypala (akné) ☹ Doktorka mi doporučila VZ směs - směs bylinek a do roka se mi to všechno srovnalo. BT jsem začala měřit až vloni v srpnu, kdy jsme se začali snažit o mimíska. Cykly jsem měla dle mého normální, ale zadařilo se až v březnu - no a zbytek už znáte... 😒

mabe
7. črc 2008

Lit, tak ty ses na tom lip nez ja. 😒 Me to udelalo paseku. Kdyby do me stara dr. nervala dalsi hormony jako vyvolavacku, clomhexal, tak se to telo dalo dohromady samo treba taky driv. 😒 A co to je za smes bylilnek??

mabe
7. črc 2008

HOlky, presouvam se domu. Jeste skocim doma na net. 😉

medvide1
7. črc 2008

mab:mej se hezky a opatrne...