Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

nechynka
1. srp 2008

lit,tak to je dobře,že ti to zjistili a že to není nic vážnyho
já taky slyšela na ten femibion chválu,dokonce někdo říkal,že to dr. doporučil po revizi....mě řekl,že stačí obyč.kyselina listová...ale taky o tom přemýšlím

mabe
1. srp 2008

Ahoj holky,

lit, tak to je dobre, ze nic vazneho nemas. 🙂 Uvidis, co ti rekne dr. Jinak ja jsem taky slysela o femibionu. Dneska jsem byla v lekarne a chtela jsem kyselinu listovou a pak babyplan, tak rikla, ze babyplan je zbytecnej, ze staci kyselina listova a E, C. Tak nevim, nechtela bych byt previtaminovana. Ta listovka je dulezita - to urcite. Pak az budu nekdy tehu, tak si koupim nejakej jeden prasek. Ted budu brat totok. 🙂

k.r.i.s.t.l.
1. srp 2008

ahojky ,,měla bych takový dotaz....posledni mrchu jsem mela 23 kvetna ....v cervenci jsem se netestovala nechtela jsem zase videt jen /, ale dnes rano me bolelo bricho a zacala jsem krvacet,,,uz to ustalo..tak nevim co se deje dekuji za radu

palvap
1. srp 2008

Kristl prosím tě, poslední MS byla 23. května? Ne června? To by pak bylo více než 2 měsíce a předpokládám, že bys šla k doktoroj. Pokud to bylo 23/6 tak by už doktor mohl vidět gestační váček, takže bych skočila k mudrcoj na krev (ať ti zjistí hodnotu HCG) a případně i ultrazvuk, aby se vědělo co a jak. Ono to nic nemusí být (spousta holek špiní, nebo jednorázově zakrvácí buď v době předpokládané MS, nebo když se embryo zakousává - otevře si cévu, aby mohlo brát živiny) a nebo taky můžeš mít hematomek a tedy klidový režim atd. Vzhledem k tomu, v jakém tématu píšeš dotázek, tak bych asi k tomu doktoroj skočila a do té doby si dala klidový režim.

litsea
1. srp 2008

Kristl, taky na to koukám jako puk... To jsi to 2 měsíce nedostala a neudělala jsi si těhu test? 😕 Já teda když jsem vysadila HA, tak jsem to taky jednou 3 měsíce neměla, ale doktorka mě hlídala... Být tebou poradím se radši s doktorem než tady s námi...

litsea
1. srp 2008

Jinak holky, zatím ještě nejsou výsledky z tý genetiky, takže ještě nejuchám... 😅
Mám padla, jupí!!! 😵 Krásný víkoš všem

misicka455
2. srp 2008

Holky tak konečně víkend hurááá 😀

litsea
2. srp 2008

Ahojky,
víkend je tu a já řádím s hadrem už od rána! Ještě nákup, uvařit a bude hotovo. Počasí je dneska moc příjemný, jen doufám, že odpoledne na kole nezmoknem...
zatim papa, jdu pokračovat v úklidu... 😒

misicka455
2. srp 2008

No já bych měla lítat z hadrem taky, ale místo toho zase sedím tady 😀 😀

prochi
2. srp 2008

čusík,

my jdem, až se mládě vyspí, k babičce a dědovi. Slaví dneska zlatou svatbu 🙂 Moc se těším. Tak jsem dala Pétika spát dřív, manža ještě spí po noční, tak až načerpá síli a mladej se vzbudí, tak vyrazíme.

Koukám, že jste zmínily Femibion. Já už ho zobu, mě ho doporučil doktor, když jsem byla na kontrole po potratu. Říkal mi, že je to to nejlepší, co moment. na trhu exituje a že ho mám tak od srpna začít brát, že se to tam všechno hezky připraví a pak se miminko krásně ujme a udrží. Že s tím má výborný zkušenosti. No, tak jsem ho poslechla a uvidíme. Není to nic levnýho oproti těm ostatním, tohle stojí na měsíc 280,-, ale když to tak vezmu , tak je to 10 korun na den a to nechám v krámě, i když jdu jen pro pečivo ani nevím jak.
Tož tak 😉

Jdu něco málo pojíst a dát kávičku.

Pááá a krásný víkendik 🙂

misicka455
2. srp 2008

Holky a je ten Femibion jen na předpis?

kvetinecka
2. srp 2008

Ahojky holky,
jsem tu jen na skok 🙂, dočítám, co je u vás nového, vy teda jedete 🙂
Miši, Femibion se dá normálně koupit bez předpisu, já ho beru od února a zatím jsem na něj
slyšela jen chválu, obsahuje vše od kyseliny listové až po železo, tedy vše, co potřebuješ 😉
A není tak drahej jako třeba ten babyplan, stojí okolo 200,- na 2 měsíce.
Bere se jeden v těhu a ob den při snažilkování 😵

misicka455
2. srp 2008

Tak já ho taky skusím, už mi dochází ten babyplan. 🙂 Tak se to bude hodit.

ismail
2. srp 2008

ahoj holky, nevim, jestli si na me pamatujte, zhruba pred tydnem a neco jsem mela problemy a nevedela co bude dal... ted to vim, vcera jsem prodelala revizi delohy z duvodu zamlkleho potratu a je mi smutno ☹ o mimi jsme se snazili delsi dobu, brala jsem 10 let antikoncepci a telo nefungovalo jak ma, cykly rozhazeny, ovulace nikde, tak jsem dostala clostilbegyt na podporu ovulace, ale po nem jsem mela problemy s nizkou sliznici, presto se to paty mesic po jeho uzivani podarilo, ale bohuzel skoncilo v 8. tydnu. Nevim ani presne jak, pred dvema tydny jsem mela videt gestacni vacek a zloutkovy, pak uz snad jen gestacni, tak ani nevim, jestli slo o afetalni plodove vejce nebo o co, kazdopadne jsem se ani nedostala k tomu, ze by bylo videt srdicko. V nemocnici mi rekli, ze mam pockat minimalne 3 mesice, ze hrozi riziko opakovani...Je mi smutno, navic mam strach, ze zase bude cyklus v haji a ovulka nikde, co myslite?
Ani jsem se nezeptala, jestli se muzu k Vam pridat?

prochi
2. srp 2008

Kvetinecko, tak jsem trochu zmatená... Tobě někdo doporučil, že se má ten Femibion brát při snažení jen ob den?? Mě nic takovýho doktor neřekl... A k tý ceně, ještě jsem se schválně dívala, tak za babyplan jsem dala 120, zatímco za Femibion 290,-. Tak teď jsem z toho jelen... hlavně mi prosím písni, jak to teda mám brát, ju? Díky moc 😉

Ismail, to víš, že se můžeš přidat, hlavně teď ze začátku je to nejdůležitější, mě to aspoň moc pomáhalo se tady z toho trochu vypsat... Tak se drž, nejhraj si na hrdinku a pořádně si pobreč a ač ti to teď přijde jako nemožný, uvidíš, že brzy bude líp. Čas hrozně utíká a ty tři měsíce utečou jako voda a znovu to zkusíte a to by bylo, aby to nebylo 🙂

anavka
2. srp 2008

Ahoj holky, tak se po hlásím 🙂 Týden u tchánovců byl fajn, byl to příjemný relax pro mě i pro malou....po tom všem jsem potřebovala změnit prostředí a vyčistit si trochu hlavu. Koupila jsem si kontryhelový čaj, ale nevím jak ho mám pít 😒 Na krabičce tedy píší 1-3 denně.....Jak ho dávkujete vy? Také si chci koupit nějaké ty vitamíny, takže spíš doporučujete ten Femibion 😨
Ismail, bude zase dobře, uvidíš.... 😉 Čas je opravdu nejlepší lék.
Přeji všem dobrou noc 😵

mabe
3. srp 2008

Ismail, je mi to lito, ze to tak nakonec dopadlo. 😒 Ale uvidis, po case to bude lepsi. Jsem uplne stejnej pripad jako ty. Ja brala antikoncepci 11 let. Pak jsem 3 mesice nedostala MS, sla jsem k dr. a ta me dala clomhexal. Diky tomu jsem hned otehotnela - nevyslo to. 😒 Pak jsem po revizi zase nemohla dostat MS - dalsi vyvolavacky atd. Pak jsem zase brala hormony a pak se to jaks taks zpravilo. Cykly byly ale rozhazeny, ruzne dlouhy, delsi spineni pred MS - dr. s tim nic nedelala. 😒 Najednou jsem otehotnela a zase to nedopadlo. 😒 Ted jsem 1,5 mesice po revizi a MS prisla sama jak mela. Ted si merim BT a sleduju cykly. Vypada to, ze se uz upravuji. Kazdopadne nechci videt zadny hormony. Chci aby telo se dalo do poradku samo. Bude to nejakou dobu trvat, ale bez hormonu. Drzim palecky,at to zvladnes. 😉

litsea
3. srp 2008

Dobrý ránko,
Ismail, tak to mě mrzí, že mimi přeci jenom nevykouklo.. Pro zlepšení cyklus zkus pít ten femigard a abys věděla na čem jsi, co začít měřit BT? 😕
Anavko, to jsem ráda, že je ti líp... Kontryhel se má pít 1-2x denně, já ho piju jenom jednou denně a po dobu ms ho nepiju.
Jo, zjišťovala jsem ten femibion a existují 2 druhy - jeden pro snažilky a jeden pro těhulky, kuk sem: http://www.femibion.cz/cs/

misicka455
3. srp 2008

Dobré ranko holky,

Ismail jasně, že můžeš mezi nás drž se teď si prožiješ to nejhorší období a pak bude jen líp a líp 😉
Já taky doporučuji ten kontryhelový čaj, kupuji si sypaní piji jednu lžičku denně 😉 do ms a pak zase až mi skončí začnu v pokačovaném davkování. Někdo ho pije jen do ovulky a pak začiná zase až dostane ms 😉

Holky nějak se nám to tu rozrustá v jiným tématu by mi to ani nevadilo, ale tady mě o trošku se.e 😠 kolik lidí si tím musí projít 😠

ismail
3. srp 2008

Pekne dopoledne holky, dekuju za prijeti. Je to tak, porad se mi chce brecet, predpokladam, ze jeste tyden budu na neschopence, ale pak do prace, tam se to vedelo,kolegove jsou fan, ale jak se znam, tak mi zase bude do breku. Jeste me trochu boli brisko, ale uz prakticky ani nespinim.
Nezkousel jste nekdo z Vas patrat po pricine? Jit treba na imunologii, genetiku, rikam si, ze bysme sli, kdyz uz mame cekat tri mesice, tak at ten cas alepson nejak vyuzijem. V kvetnu jsem byla v jednom centru na vysetreni kvuli chlamaydiim, byli negativni, mycoplasma, ureoplasma taky, ale nasli mi pozitivni HPV virus, doktor mi rekl, ze to ma spousta lidi v plodnem veku a at posiluju imunitu a mimo jine mi doporucil zensky caj od Dr. Popova, je tam i kontryhel o kterem pisete. Pak jsem byla take v Pronatalu(tam mi zjistili, ze jsem tehotna), ale nasli mi pozitivni ureoplasmu(pritom pred mesicem a pul byla negativni) a rekli mi, ze se musi prelecit antibiotiky. Rikala jsem o tom sve Dr a ta mi rekla, ze jim vsude doporucuji nechat to byt, ze antibiotika nici prirozenou mikrofloru a ze se to stejne vraci a ma to kde kdo. Jenze ja se docetla, ze to muze zpusobit neplodnost, v nemocnici, kde mi delali revizi, mi taky doporucili antibiotika pro oba, tak ja nevim, jestli si mam o ne sve Dr rict, co myslite?
mabe: a je, takze muzu cekat, ze ms do tech 6 tydnu neprijde? Ja pak brala na srovnani cyklu utrogestan a to chodila kolem 30 dni. Jak jsi mela dlouho mezi oba potraty?Myslis, ze u tebe byl problem kvuli chlamydiim?
Dneska jsem zacala pit femigard, tak uvidim co a jak bude.
BT zkusit muzu, to se meri kazde rano, ze?

litsea
3. srp 2008

Misi, máš pravdu, nějak se to tu rozrůstá.. Ale MA končí až 30% těhotenství, takže žádný div... 😔

Ismail, viz první příspěvek na této stránce - mě zjistili nějakou mutaci, která to způsobit mohla nebo taky nemusela... Jinak mám taky zvýšené nějaké imunologické hodnoty, takže se chystám za svou alergoložkou, jestli dělá i imunologii nebo ať mě někam pošle. Doktor říkal, že jsem mohla prodělat nějakou infekci a ani o tom nevím. Byla jsem v 8tt na dovolený v Římě a dostala jsem tam průjem. Jenže nevím, když jsem se vrátila, tak bylo vše OK, mimi se přestalo vyvíjet až ve 12tt... Takže příčinu nevím a asi se to ani nezjistí. Jinak testy na chlamydie apod. mi nikdo nedělal...
Měření BT je fakt dobrá věc, poznáš, kdy ovuluješ a kdy můžeš čekat ms. Msměří se každý den ráno než vstaneš vždycky ve stejnou dobu. Tady najdeš vše o BT: http://merenibt.xf.cz/

ismail
3. srp 2008

litsea:dekuju za ty stranky. Koukam, ze jsi z Prahy jako ja Muzu vedet, kde to delali ty vysetreni?Byla to tedy imunologie a genetika? Mela jsi doporuceni sveho gynekologa nebo staci se jen nekam objednat?

misicka455
3. srp 2008

Já po příčině nepatrám bylo to poprvé a prý se to muže stát i normálně zdravím jedincům. Až kdyby to bylo po druhé nebo nedej bože potřetí tak bych začala pátrat proč 😠

litsea
3. srp 2008

Ismail, mě nabídli u Apolináře po potratu účast v projektu podpořeném grantem ministerstva zdravotnictví - zjišťují přítomnost některých genetických vad, poruchy štítné žlázy, srážlivosti krve a nabízí možnost hysteroskopie dělohy. Zatím jsem byla jen na tý štítný žláze a na krvi. Genetika ještě nění a hysteroskopie se dělá až po prázdninách. To, že mám sníženou imunitu a alergii vím, ale doufám, že to příčina MA nebyla...
Moje gynekoložka to neřeší, ono se to fakt stává běžně. Ale když jsem měla možnost, tak jsem do toho projektu šla... 🙂

ismail
3. srp 2008

Vim, ze se rika, ze po prvem nezdaru to muze byt jen nahoda, ale ja bych presto rada vysetreni podstoupila, vzhledem k memu veku(28l), ale hlavne proto, ze jsem mela problemy s cyklem, ovulaci apod.
litsea: tos mela tedy stesti, myslis, ze bych tam mohla zavolat a informovat se?Vim, ze snad se nejaky vysetreni delaji v Podoli, ale nevim, jestli tam staci jen zavolat nebo co je vsechno k tomu zapotrebi. A ze na genetiku se ceka desne dlouho. V tydnu se musim hlasit u sve Dr. tak se ji zeptam, jsem zvedava, jak bude vstricna, ale vzhledem k tomu, ze budu pozadovat antibiotika na tu ureoplasmu, ktery ona radi nechat byt, tak si moc nadeji nedelam. 😒

litsea
3. srp 2008

Ismail, to nevím, ale zkus to, za zavolání nic nedáš... Já měla asi štěstí, že mě tam zařadili, ale stejně mi 100% asi příčinu neřeknou... My jsme se snažili otěhotnět docela dlouho (zadařilo se až po 3/4 roce) a letos mi bude 30.

ismail
3. srp 2008

litsea: a nemohla bych te poprosit o tel. cislo? My se snazili vic nez rok, ale to jsem byla bez ovulace a pak 5. mesic brani clostilbegytu se zadarilo. No a mladsi jsem o dva roky.

litsea
3. srp 2008

Ismail, máš ho v IP 🙂

mabe
3. srp 2008

Ismail, ja potratila rok po sobe. S tou MS nemusi to byt jako u me. Kazdy telo je jiny. Dr. byla presvedcena, ze po revizi se telo restartuje a MS dojde sama, ale bohuzel neprisla. 😒 Neves hlavu, nechtela jsem te postrasit. Jenom jsem chtela napsat, jak to u me bylo. Nevim, jestli sem potratila kvuli chlamydiim. Nevim, jestli jsem je mela uz predtim. Nicmene by to pro me bylo nejmensi zlo. Uvidime, az budu mit vysledky z genetiky. Nevim, jestli ti genetiku atd udelaji, kdyz mas za sebou "jenom" jeden potrat. Delaji to az po trech, ale my mame postizene deti v rodine, takze me to delali uz ted.

ismail
3. srp 2008

litsea: dekuji ti, jsi hodna, zitra tam zavolam a uvidim, za zkousku nic nedam.
mabe:sice lehce postrasila, ale clovek musi pocitat se vsim, takze ti dekuju, zes mi o tom napsala. Nejsem si moc jista, ale moje Dr rikala neco o nejakych vysetrenich napr. na troxoplasmozu a jine, myslim, ze se zminila i o genetice, ale ja ji nejak nevnimala, jen mi znelo v hlave to, ze miminko nebude.
Vite, ja po tom jak to dlouho neslo a mela jsem problemy mam strach to zase nechat jen tak nahode, kdyz treba je v necem problem, ktery jde lecit, proto chci podstoupit ruzna vysetreni, chci mit jistotu, ze v nas neni problem, ze slo fakt o blbou nahodu, ktera se casto stava.