Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

jarynek
15. srp 2008

🙂 tak vidím, že nikde nikdo.....tak je to tady...jak jsem psala o té kamarádce..tak dneska už má za sebou revizi...ach jo..ona se tak strašně moc těšila, že už se byla dívat na oblečky, kočárky apod...a teď tohle...je mi jí tak strašně líto..navíc jí táhne na 32..takže to bere o to hůře.... ☹

katiz
15. srp 2008

Jarynek... máš moc pěkné motto!! 😵

Holky, jak se s tím vyrovnáváte?? Jak jste na to vše přestaly myslet? Manžel se snaží, je to od něj moc pěkné, ale když mne z ničeho nic přepadne pláč, tak je z toho taky špatný, ale ono to nejde ovlivnit. Snažím se být silná, ale nejde to ☹

mabe
15. srp 2008

Katiz, ahoj, to nejde jen tak na to prestat myslet. Musis se s tim smirit. Ja na to myslim porad. Prvni MA kveten 2007 a druhy cerven 2008. To chce cas. Ale nikdy to nevymazes nebo teda aspon me to vubec nejde. Ale povede se ti s tim smirit, uvidis.

donnald
15. srp 2008

Ahojky všem,

takže Jary - máme něco dost podobné a sice význam datumu narození sester. Já totiž na narozeniny mojí sestry si dělala 1.těhotenský test a byli na něm 2 čárky.Taky jsem si říkala, jak je to super, že na to nezapomenu a tak.Pravda je, že na to nezapomenu. Všichni ale víme jak to dopadlo a na to se prostě nedá zapomenout. A kamošky mi je líto - nepřála bych to ani tomu největšímu nepříteli.

Katiz, já to měla-mám naprosto stejný. Myslím si, že jsem celkem tvrdá a silná, takže jsem to zkousla relativně dobře. Před týdnem ale, po narození naší neteře (od manžovi sestry) jsem to ale nezvládla a bračela. Můj manža to nesl ze začátku hodně těžce(jako zamlklé těhu), ale pak jakoby vše zapomněl. - Tak přemýšlela moje logika.- V duchu jsem si říkala, jak může být tak chladný, že se mě ptá co mi je, když mi oznámil zprávu o narození neteře a já se rozbrečela. Byl z toho taky špatný, že brečím,ale nic nenadělal. Ten den jsme o tom mluvit nemohli (fakt mi to nešlo), ale druhý den jsme si ovšem promluvili.Řekl mi v podstatě to, co jsem chtěla slyšet 🙂 . Že na to prostě nikdy nezapomene, ale že život jde dál a my musíme dál bojovat a nenechat se odradit prvním neúspěchem. Jen prostě u toho nebrečí (nacož jsme my ženský fakt lepší).

Takže myslím, že univerzální recept není - ale musíme vyhlížet lepší zítřky!!!!

jarynek
15. srp 2008

🙂už jsem myslela, že jsem tu zůstala sama.....je mi dneska tak nějak smutno za tu kamarádku....ale jinak jsem dneska byla na tom spinningu..bylo to super...jsem se vůbec nešetřila, nic mě nebolelo, ale lilo ze mě jako z konve...je to parádní..tohle je můj způsob jak se s tím vším vypořádat..prostě žít, tak jak jsem žila....já nebrečím a vlastně brečela jsem jenom jednou,ale pak jsem si řekla že už nebudu...přítel když vidí, že jsem o.k. tak je taky o.k.....zítra zase vyrážím na mejdan..jedu na chatu...a utíká to utíká...dneska už je to 17 dní....přes půl měsíce..to je veselé....za chvilku 3 týdny....takže žádné litování, žádné šetření....prostě žijte...a bavte se... 🙂

jarynek
15. srp 2008

donald....musím přiznat, že to že to dostalo datum je takové pitomé..kdyby to byl kterýkoliv den tak na to v průběhu roku zapomenu..tím je to asi nepříjemnější.. ☹ ....asi jsi na tom stejně...nechce se mi to číst pozpátku, ty jsi jak dlouho po revizi..a jak to u tebe probíhalo..teda jestli ti nevadí o tom znovu mluvit....

donnald
15. srp 2008

Jary v poho.
Zjistila jsem že jsem těhu a šla k doktorovi.Ten řekl, že váček se tam skutečně dělá, ale že je to moc v začátku.Tak sjem tam chodila pravidelně co týden na kontrolu.Upozorňoval mě na možnost, že by se mohlo jednat o ZT a bohužel pak se to potvrdilo.Ze začátku jsem jen trochu špinila, jinak žádné problémy jsem neměla. Takže si mě objednal na zákrok, revizi - v úterý to bude měsíc ☹.
Při kontrole mi říkal, že se ta diagnosa potvrdila - ze se spojilo vajicko se spermoskou spatne, ze se vytvorili jen zakladni obaly a embryo uz ne - byl tam jen jeho naznak. A zpetne - ikdyž to zní hrozn - jsem ráda, že to bylo tak, že si můžu říct, že aspoň to nebyl človíček ☹ .Ale je to chabá výmluva ☹.

jarynek
15. srp 2008

🙂 ..já jsem to tak taky brala...lepší takhle, dokud o nic nešlo....nerada bych si střihla variantu, že se celá rodinka kocháme fotkami z ultrazvuku nevím jak dlouho a pak tohle...teď jsem zjistila, že ta kamarádka měla dokonce srdeční ozvy...a že to embryo vlastně žilo..jenom se nevyvíjeli končetiny, nebo co...to je docela husťarna....takže tahle varianta je vlastně dobrá...beru to taky jako možnost se na to podruhé lépe připravit a tak trošku s tím počítat...snad nám to napodruhé vyjde..vlastně jsi na tom byla přesně o jeden týden dříve než já...ach jo..ty úterky.... 😒 ......příště nám to snad vyjde..takže to znamená, že se o to můžem začít pokoušet tak nějak stejně... 😉 ..a navzájem se povzbuzovat....takže hodně štěstí nejen nám dvěma ..ale vlastně nám všem.. 😵

misicka455
16. srp 2008

ahojky, tak to je zase víkend. Tady je tak hnusně 😠
Jinak hlasím mrcha asi s tydením spoždění dorazila ve své síle včera 😒 Takže si teďka pár dnů odpočneme a pak se daváme do snažení 😉

donnald
16. srp 2008

Ahojky,
Misicko - já ti upřímně závidím!! Já už začínám vyčkávat 1. mršku a pořád nic ☹.......mám strach že sama nepřijde a že ¨bude někde nějaký problém...

Jary - vidíš to, další skoro stejná věc 🙂.

Holky hezký víkend. Taky na Hané je pěkně hnusně. Já teď navíc jedu ke tchýni s tchánem na oběd. Určo se budou rozplývat nad malou neteří - jejich 1.vnučkou.Bydlí v Brně, takže tam byli v týdnu a znovu jedou zítra. Snad to nějak ustojím ☹

misicka455
16. srp 2008

donnald drž se. 😉 to zvládneš jsi holka šikovná a mrcha určo za chvilku dorazí. Mě tá první dorazilá ůplně přesna za 4 týdnu a táhle druhá teda na sebe nechala čekat asi chtěla být holka nějaká zajimává 😉 Doufám, že je to na dlouho zase poslední 😀 😀 😀

katiz
16. srp 2008

jarynek... my taky měli srdičko, jen na dalši kontrole už nebylo, tak jsem měla jit za 3 dny na dalši UTZ, ale to už jsem byla v nemocnici s krvacenim a pak to šlo strašně rychle... zitra to bude týden...

donnald
16. srp 2008

Katiz - jsi z nás "nejčerstěvjší" tak hlavně tobě přeu hodně síly!

Misicko - kez bys měla pravdu 🙂. Taky mám takový pocit, aby mrcha nechtěla být zajímavá 🙂.

Jinak oběd jsem zvládla na výbornou. Téma neteře bylo samozřejmě na denním pořádku, ale to už bude do narození dalšího mimča (a pevně věřím, že to bude naše mimčo) pořád!

misicka455
16. srp 2008

Tak to je super, žejsi to zvládla 😉

Katiz neboj začátky jsou vždy nejhorší , ale pak se to jen lepší a lepší 😉

jarynek
17. srp 2008

Katiz uvidíš, že to rychle uteče..ani nevím jak a v úterý tři týdny.... 😉 Tak jsem se vrátila z víkendu..no co vám budu povídat..zase jsem zlobila 😀 ...... a navíc jsem nějaká prochladnutá, mám rýmu...ach jo...teď už čekám na mrchu..snad přijde a bude první etapa za mnou 🙂 ....tentokráte se na ni těším....a to mě ještě v týdnu čeká zubař....nemáme to holky lehký...o tom žádná 😀

misicka455
17. srp 2008

Jarynek ty ty ty 😀

Já mám ms teďka a už se těším až budu mít po ní a budeme se zase snažit 😉

jana.sun
17. srp 2008

ahoj holky,

nedá mi to, abych vám nenapsala. Pročítala jsem si vaši diskusi, přiznám se, že ne úplně celou, až teď tak ke konci. Já jsem měla zamlklé těhotenství a revizi loni v září, takže vím, jak vám je. U mě to bylo o to horší, že jsem měla po druhém pokusu o um.opl.a měla to být dvojčátka. Neudrželo se ani jedno z nich, jen ty plodové váčky zůstaly 😢 Navíc jsem 14. dní na to měla slavit své 30.narozeniny! No, slavte si v takové době, že?! Byla jsem "pouze" v 5.tt, tak mi tenkrát řekla Dr., že stačí počkat do 1.měsíčků - ty přišly po cca 6.týdnech. Navíc se prý takto posiluje děloha. Prý některé ženy to tak mají, že o první těhotenství přijdou, protože nemají dost silnou sliznici a takto se posílí - no příroda je "divná" - ale děje se to pořád. Mám ve svém okolí více příbuzných čí kamarádek, které to tak měly - tak jsem na tuto možnost byla i teoreticky připravená. Psychicky to ovšem nejde!! No, dál jsme to pak zkoušeli "normálně" - prý se to někdy takto daří. No, nám ne, v lednu jsme byli na dalším UO a letos v září (za pár týdnů) budu mít své vytoužené miminko a termín mám jen pár dní po svých 31.narozkách! 😉
Takže hoky, hlavu vzhůru!!!! Povede se to vám všem!!! Věřím tomu, jen to chce svůj čas. My loni měli v listopadu autonehodu, tak jsem si říkala, že jsem možná proto přišla o ty miminka tak "brzy", protože kdybych o ně měla přijit až v tom listopadu, tak by to asi mělo horší následky, už bych třeba ani žádné mít nemohla. Sice se nám s manželem nic nestalo - naštěstí - ale ten šok! Točit se na náledí a nevědět jak to dopadne...no nic, to sem nepatří.
Holky, moc, moc vám všem držím pěsti, at vám to vyjde co nejdřív, vše má svůj čas a svůj důvod, proč se to děje nebo neděje zrovna v tu danou dobu.
A pokud jsem náhodou některou z vás pohoršila, že sem píšu, i když nejsem "snažilka", tak se moc moc omlouvám, opravdu jsem vás chtěla jenom povzbudit 😉

donnald
17. srp 2008

Ahojky Jani,
myslím, že zlobit se nikdo nebude 🙂. Je to jen další důkaz toho, že se musíme zvednout a jít dál ...... .

jarynek
17. srp 2008

souhlasím.....díky za povzbuzeni...ja myslím, že ho teď potřebujem všechny.... 🙂

misicka455
18. srp 2008

Jana .sun nikoho jsi nepohořšila ba naopak dodala jsi nám tu jednu hodně duležitou věc a to je naděje já aspoň za sebe děkuju 🙂

anavka
19. srp 2008

Ahoj holčiny, po delší době se hlásim a mám pro mě super zprávu.....dorazila první MS 😵 😵 😵 😵 😵 A to přesně za 4 týdny...na den 😉 Zatim je to tedy od rána jen takové špinění, ale já myslím, že je to ono. I když jsem jí čekala trochu dýl, teď se mi to ani moc nehodí, protože manža má dovču a my lépe poznáváme naši zem, máme v plánu pár hradů a zámku, včera jsme byli v zoo, takže je to zrovna takový akčnější týden, ale na druhou stranu jsem ráda, že MS vůbec dorazila 😉 Jinak já už se mám lépe, ale někdy to taky na mě padne a rozbrečim se a hlavně snad všichny mé kamarádky a znamé jsou těhotné ☹ Ale bude lépe a za pár měsíců si budeme určitě psát o miminkách 😎 My se po 2. MS začínáme snažit, už se moc těšim 😵 😵 😵 Tak vám všem přeji hezký den 😎

maja42
19. srp 2008

ahoj holky,
jsem taky zmlklina, pátý den po revizi 😝 chtěla jsem se zeptat, jestli tady někdo máte některá zkušenost s tím, že by měla po zákroku dost velké bolesti, píchání v podbřišku - jako když silné menstruační bolesti. já to měla pátek, sobota po revizi, v neděli to dalo pokoj a včera jsem, blbec blbá, zuřivě uklízela (v těžkých chvílích mám potřebu manuálně makat) a večer jsem málem zdechla. šoupla jsem si brufen a dnes ráno to zas bolelo, chodit jsem mohla jen v předklonu, tak jsem zaútočila na doktora, ten reagoval celkem vystrašeně a dal mi dvoje antibiotika. teď je mi líp, ale musím ležet, i v sedě to pobolívá. asi je tam zánět nebo co. jsem na sebe nas*aná za ten úklid, protože (jinak) to šestinedělí dodržuju, připadám si jak lemra 😖

mabe
19. srp 2008

Ahoj maji, je me to lito, ze pribyla dalsi s touto zkusenosti. Pravdepodobne mas zanet, nekdy se to stava. ATB urco zapusobi a bude to OK. JInak s tim uklizenim neblbni. Je to otevrena velka rana, takze opatrne, aby se to nerozkrvacelo. Mela bys byt minimalne tyden v klidu a dodrzet sestinedeli. Drzim palecky, at to brzo prejde a brzo mas mimi. 😉

zdendule
19. srp 2008

ahoj holky,prosím o radu,je to ztracený?
Jsem tu nová,dnes jsem byla na kontrole,začala jsem v období mestruace lehce špinit,tak jsem radši běžela k
doktorce,už mělo být vidět srdíčko,poslední menst. jsem měla 25.6.,ale otěhotnět jsem mohla až okolo 10
července,váček povyrostl ale né tolik jak by měl,má asi 6 mm,ale žádný plůdek není vidět. Podle menstruace bych byla v ´8tt,podle plodných dnů v šestém.Mám v tom zmatek.Doktorka mě dala týden,ale at prý s tím moc nepočítám.Pře dcerou jsem to už zažila dvakrát,ale to už je 10 let,tak jsem myslela ,že na podruhý to půjde už dobře. Je pravda ,že mě moc není špatně ,ale pocit plnosti v břiše mám ,Dneska mě vzali hcg,ale to prý roste i při zamlklém těhu.Tak to mě stejně moc neuklidní.Takže čekat celý týden. Je mě 32 ,tak to už pak také nemusí jít.

mabe
19. srp 2008

Zdenule, nijak se nestras. Neni jeste nic ztraceno. Plno zenskych trochu krvaci a i dokonce hodne v obdobi MS. Takze na zavery je casu dost. Ted je nejdulezitejsi, aby si byla v klidu. Dr. nevi, co maji rict, sami nevi, co bude. Musim vydrzet a verit, ze vse bude OK. 6tt je jeste brzo na srdicko. Ja ho mela az v 7tt. Tak drzim palecky, abys do teto diskuze uz nemusela jit. 😉

maja42
19. srp 2008

mabe: při tom zákroku mi ještě operatér zjistil, že mám pravděpodobně částečně přapaženou dělohu, což to dál komplikuje - je členitá a mohlo tam něco zůstat 😒 na ten uterus subseptus mě dříve upozornil ze všech doktorů pouze gynekolog na dovolené (kde jsem začala krvácet), ale tady u nás na to nikdo nedbal (protože ten chorvat mi chybně diagnostikoval hematom, který nakonec embryo odtrhnul od výživy a tím i zabil, jako dvojče...). takže já jsem tady u nás šla na gyndu s tím, že zjistím, jestli mám jedno nebo dvě a nakonec nemám nic 😝 no, však to všecky znáte...

zdenule: napanikař, ale těhotenství se všude počítá od posledních krámů, stáří embrya/plodu je něco jiného. nedá se dělat nic jiného čekat (a doufat). krev na hcg mi brali taky, ale ono to při zmlklém těhotenství padá dolů dost pomalu (ovšem mělo by to dramaticky růst). je mi taky 32, snad mám dost vajec, dr mě uklidňovali, že jsem pořád dost mladá na další pokusy 😉 tak budu držet palce, aby se hercna objevila.

mabe
19. srp 2008

Maji, tak to mas teda taky peknej zazitek. 😒 Me tedka dorazila druha MS po druhem MA. Tak snad uz telo funguje tak jak ma. Cekam do zari na vysledky z genetiky, snad bude vse OK. Nejses ty nahodou z Brna? Ze pises hercna. 🙂

maja42
19. srp 2008

mabe: a ty jsi měla m.a. bez zjevného důvodu a v kolikátém? taky jsem se doktora ptala na genetiku, jestli by mě tam neposlal, ale říkal, že to není můj případ, že vše bylo ok, jen ten hematom byl moc velký, sviňa 😒 a jak jsem byla na té dovolené (kterou jsem poctivě proležela, fakt jsem se snažila dát outěžkovi šanci zabojovat), tak holt se posunoval a obaloval bebo, až ho odtrhnul. tak doufám, že druhý pokus nebude jen diagnostickým nástrojem k tomu, abych na té genetice stejně skončila.
jsem z východní moravy, studovala jsem v brnku a teď su pražák 😉 takže píšu a mluvím totálním bazmekem.

mabe
19. srp 2008

Maji, prvni MA pred rokem - to povazuji dr. za normal. Byl tam ze zacatku hematom takze to mohl byt duvod. Hlavne to asi bylo tim, ze 3 mesice pred tim jsem po vysazeni HA nedostala MS, takze jsem byla na hormonech, vyvolavackach a najednou jsem byla tehu. Ted pred 2 mesici - zdalo se me, ze jsem mela zanet. Dr. me na to dala Clotrimazol (tablety na zavadeni), neudelala stery a pak to zaclo. Ted po revizi jsem ji vymenila a dr. me zjistila chlamydie. Takze ted bereme s manzou druhou davku ATB. Rikala, ze to mohlo byt tim. Mohla jsem je mit uz dlouho. Ale to me uz nikdo nerekne. Ja od zacatku prvniho tehu trosku spinila. Ted u druhyho od 4tt jsem krvacela tyden, pak spinila a pak to zaclo znova a to uz me na kontrole v 8tt rekli, ze je tam jenom vacek. A to nam tlouklo uz srdicko - plod bojoval jak blazen. Vzdycky kdyz jsem sla kazdej druhej den na kontrolu, tak jsem myslela, ze uz tam neni a byl tam, rostl a nakonec po 1,5 mesici konec. 😒 Na genetiku posilaji az po 3MA. Me to udelala dr., protoze teta ma 2 postizeny deti. Snad to bude OK. 😒

zdendule
19. srp 2008

Ahoj moc dík za povzbuzení,aspon nemám jen ty černé myšlenky,pokud to nevyjde půjdu taky na genetiku,bylo by to už potřetí.