Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

teenyel
16. zář 2014

@verunka_korunka no právě já podle jiných výpočtů si nejsem až tak jistá, jestli to bylo zamlklé, nebo ne...ačkoliv si to doktoři myslí. Ale stáří plodu odpovídalo dle utz termínu, který by odpovídal dle ovulace....a hodnota hcg odpovídala stáří plodu dle utz...asi bych měla lepší pocit, když by mě neposlal domů s tím, že je vše OK a dal mi aspoň utrogestan a ascorutin.....Abych věděla, že byla snaha....kdyby se potom neudrželo, tak bych věděla, že se pro to něco snažil udělat. Ale on nehnul ani brvou. Už jen to, že minulou kontrolu mi dělal přes břicho? Jak tam mohl v tak časném stádiu těhu něco pořádně vidět? No....o tom, že by mi někdo někdy nabral krev kvůli rozboru na hcg...to taky vůbec. To jsem si také musela zaplatit jinde.....No....rozhodně měním...

verunka_korunka
16. zář 2014

@teenyel no to je fakt divné a určitě bych lékaře být tebou vyměnila. Já si právě dělala ovulační testy, takže jsem jim říkala ze velikost nebude odpovídat MS, bylo to posunuté o víc než 2 týdny. Ale Teda i v nemocnici když jsem šla se špiněním mě nechali přijít po týdnu na kontrolu, jestli vývoj probíhá a početí bylo později. Pokud ti nedělali kontrolní ultrazvuk tak bych řekla, že závěr byl opravdu předčasný. Teď už s tím krom změny lékaře nic neuděláš. Pro příště snad bude vše v pořádku a už se to nebude opakovat 🙂

teenyel
16. zář 2014

@verunka_korunka jojo, to pevně doufám. No....nedá se nic dělat....

maggi
16. zář 2014

@verunka_korunka to je fakt divnej doktor, kdyz ti rekne ze tu kontrolu po revizi delat nebude. To se prece nedela kvuli neschopence, ale kvuli tomu, aby se zjistilo ze je po zakroku vsechno v poradku. Jak muze rict, ze to delat nebude? To bych fakt urcite hledala jinyho.

cerveliska
17. zář 2014

@verunka_korunka Ta vystřelující bolest je od infekce, já jsem taky tak měla pár dnů po kyretáži a při kontrole pri prehmatávání břicha jsem skoro břečela, jak to bolelo. Takže antibiotika a dodržet 6-tinedelí. Pak se mi infekce ještě jednou vrátila. teď jsem opět těhu, 2. trimestr.

cerveliska
17. zář 2014

Možná můj príběh někomu pomůže. Po roce snažení se podařilo otěhotnět a v 9tt (v lednu) pri kontrole na srdíčko se zjistilo že se embryo přestalo vyvíjet v 6tt (někdy po poslední kontrole). Doktorka s ohledem na mládí plodu a mé prvé těhotenství doporučila to nejšetrnejší řešení - počkat až se tělo vyčistí samo. Souhlasila jsem, nikdy jsem v celkové narkóze ani na operaci nebyla. Přešli ještě 2 týdny a na UTZ kontrole se vůbec nezdálo že by se plodové obaly začínali bortit (znak blížícího se potratu), tak mi dala na výběr ať se rozhodnu podle svého emotivního stavu. Já se rozhodla pro kyretáž, chtěla jsem to mít už za sebou a soustředit se na něco jinýho. Den před kyretáží jsem začala špinit a odlučovala jse mi sliznice, ale na operaci jsem šla i tak. Někde jsem četla že je už probíhající krvácení lepší pro násilní otevírání krčku, je totižto povolený a už otevřený. Po kyretáži jsem pak 2x prekonala infekci.
Co mě zaráží je , že na operaci jsem byla 12+tt, a embryo se přestalo vyvíjet 6+tt. Trpěla jsem na nevolnosti a prsa mě boleli ještě po diagnóze MA (v 9tt). Byl to pro mě docela šok, jak se tvrdí kdo zvrací nepotrácí , a ono ne. Teď jsem v 16tt a vše se zdá být v pořádku. Všem držím pěsti, fakt bude líp!

verunka_korunka
17. zář 2014

@cerveliska byla jsem dnes v nemocnici a mám tam nějakou tekutinu v děloze. Bud to je krev a sraženiny a nebo tam holt něco zbylo. Dostala jsem vyvolávací injekci a nějaké prášky a za týden zase na kontrolu jestli se to vyloučili. Na zánět to zatím nevypadá, nemam teplotu, ale je pravda, že mohly odebrat krev aby to zjistili určitě.

cerveliska
18. zář 2014

@verunka_korunka Já jsem měla taky malou sraženinu ale pak se to vstřebalo. Držím palce ať seš čím dřív v pořádku. Jo a zapoměla jsem, první mestruace po revizi byl masakr. Bolest brutální, krev jakoby někdo pustil kohoutkem. Nebojte se ten den zůstat doma.

verunka_korunka
18. zář 2014

@cerveliska 🙂 hmm tak na bolestivou menstruaci jsem zvyklá 😀 a jeestli bude, tak tentokrát budu za ni ráda, ne jak jindy 😀 Jako menší, jsem dokonce ležela ve škole na lavaci a nevnímala nic okolo a čekala až si mě máma vyzvedne, protože samotnou mě nemohli pustit.
Jiank dneska už jsem na tom o dost lépe, už jsem od vřerejška i trochu špinila a břicho je už o dost menší a míň bolí, tak doufám, že se to opravdu povede a bude vše v pořádku 😉 Dík za podporu.

katy1011
24. zář 2014

Ahoj, přidávám se k vám ☹ Začátkem září jsem prodělala revizi dělohy v 10tt, plod odpovídal 6+2. Začala jsem lehce krvácet, tak jsme radši jeli na pohotovost a dle ultrazvuku bez srdíčka, tak to dopadlo, jak to dopadlo.. Všechno naštěstí v pořádku, v pátek na kontrolu k Dr. a čekání na menstruaci..

verunka_korunka
24. zář 2014

Tak holky, já jdu na revizi znovu. Zůstaly tam nějaké zbytky. Zítra mám nástup ☹ to je teda smůla. Snad už to bude v pořádku.

maggi
25. zář 2014

@verunka_korunka To je fakt smula. Clovek uz to chce mit za sebou at se muze zacit tesit na dalsi snazeni a nakonec tam musi znova. Drzim palce at uz je to konecne dobry!

cerveliska
25. zář 2014

@verunka_korunka Taky držím palce ať je líp!

verunka_korunka
25. zář 2014

@cerveliska
@maggi
Už jsem doma, pocit dobrý, byla tam fajn doktorka a přizvala si nějakého docenta 🙂 takže věřím, že to bude v pořádku. Navíc mám raději na týden antibiotika. Tak teď už hlavně žádné komplikace 😉

saraha1
27. zář 2014

Ahj devcata, tak jsem vas docetla, nebyla jsem tu par tydnu a kdyz na novy zoravyzde nechodi upozorneni, tak o nich nevim. Mrzi me, ze sjem nemohla reagovat na nektere z vas.
@verunka_korunka to me teda mrzi, ze jsi musela znova. Ale stava se to a bohuzel, lekari nemusi zvladnout vycistit vsechno. Ja treba mela tekutinu v deloze taky a moje mudr rekla, ze to je bezny a vsechno bylo v poradku. Ale ta prvni MS byla fakt vyzivna. Prvni den polehoucku a dalsi den spotreba vlozek jako blazen, bricho taky pekne bolelo. Ale nedko to ma zase opacne, po revizi vyrazne slabsi. Urcite bych doporucila pit kontryhel. No a stim koupanim, jak jsi se ptala puvodne.... ja jsem mela revizi na konci kvetna, uz bylo pomalu hezyk pocasi, takze ja nestastna, ze 6 tydnu bez bazenu, kterej mi uz stakl na zahrade. Moje mnudr nakonec rekla, ze pokud ne¨budu spinit, tak muzu. Spineni mi prestalo cca 3 tydny po zakorku. Jeste jsem pockala dalsi tyden a temer na konci petinedeli jsem do toho bazenu uz normalne vlezla. Do vany az pozdeji. Bala jsem se, ze ta tepla voda muze pomoct k nejaky infekci.

@katy1011 mrzi me to, ale jak vime, priroda to zaridila. Pro me byla ta prvni menstrauce takovym hodne pozitivnim signalem a vidinou svetlych zitrku.

@cerveliska s tim zrvacenim a nevolnostma jsem si to taky rikala ted u druhyho tehu. Ale stejne me jedna holcna vyvedla z omylu, ze i po dvou tydnech, co uz miminko nezilo, mela porad nevolnosti, takze se neda spolehat vubec na nic. Na druhou stranu jsem se ptala jednoho mudr, jestli vymizeni priznaku tehotenstvi je ukazatel MA. On rekl, ze vetsinou to opravdu znamena spatny zpravy, ale casto to neznamena vubec nic.
A v kolikatym jsi tydnu? A jak zvladas ty nervy, tedy jestli nejaky mas? Ja jedu v utery na sreening a bojim bojimdvou veci..aby vubec bilo srdicko a pak aby teda bylo vsechno v poradku. Ja bych potrebovala doma nakej utz na prubeznou kontrolu 😀.

saraha1
27. zář 2014

* na novy zpravy

saraha1
27. zář 2014

@zuhra kocko, takco? jak se mas, co prace, atd.?

katy1011
28. zář 2014

@saraha1 taky už to tak beru, že se to stalo z nějakého důvodu.. v pátek jsem byla na kontrole u Dr. a všechno v pořádku, prý se můžeme po první menstruaci začít snažit o miminko, ale my radši ještě počkáme 🙂 Miminko k nám asi hodně chce - 2x po sobě nám praskla ochrana, tak snad aspoň ta první menstruace stihne přijít 🙂

cerveliska
29. zář 2014

@saraha1 Ahoj, nějak jsem nervy ani neměla. Jen jsem byla hodně překvapená že nám to takhle skoro vyšlo. Byl to snad první cyklus po revizi když jsme to zkoušeli, a vyšlo to. Už v 9 DPO jsem tušila že se něco děje, ale nemohla jsem tomu uvěřit, předtím nám otehotnení trvalo rok. Pak jsem v 5+tt začala hodně špinit, s cuckami, takže jsem si byla jistá že to nevyšlo, ale embryjko se udrželo. Opravdu jsem se nijak moc nebála, jen to bylo hodně nepříjemný, že dok měla akorát dovolenou asi 3 týdny takže během těch 3 týdnů jsem byla na kontrole asi u 4 lekarů kteří ji zastoupili. Jedna postarší dok mě děsila, že mimčo pri 6+3 měří na 5+3, ale že aktivitu vidí (já jsem neviděla vůbec nic, měli to hodně zrnité a neostré), to mi prišlo dost líto, ale o týden už u mojí dok bylo všechno v pořádku a sama mi říkala že v tak ranních stádiách hodně záleží i na kvalite UTZ. Špinila jsem asi do 9+tt , nějaká prasklá žilka mi dělala bordel, ale všechno bylo fajn. Samozrejme jsem brala utrogestan (říkali mi polykat, ale moje dok se tvárila že ani náhodou, hlavně když mi je tak či tak špatně, že zavádět).Celkovo to byla úsměvná kontrola, dok změřila embryo a říkala že odpovídá stáří, ale já jsem nemohla najít srdíčko tak jsem se zeptala zda ho vidí. Ona nějak oddálila tu sodnu a on si tam mimčák začal dělat kotrmelce! Celkově jsem asi za prvních 9 týdnů byla na UTZ asi 4x, takže ani nebyl čas se hodně bát.
Nervy jsem hlavně měla jen v den UTZ pro 1-trimestrální screening, v ten den to byl měsíc co jsem mimča viděla naposled na UTZ, a krom nevolností (teda 13-14 týden děsný!) jsem nevědela zda je vše v pořádku. A teda ty nevolnosti taky nemaj výpovědnou hodnotu. Ještě jsem týden předtím byla na konferenci v Anglii (letecky), tak to jsem byla trochu na nervy. Ale všechno dopadlo na výbornou (mimču se ale UTZ hodně nelíbí, vůbec nechtěl spolupracovat a schovával se).
Co mě moc mrzí je to, že jsem v prvním tehotenství cestovala domů (na Sk) a v 7+tt jsme to skoro každému oznámili (bylo mi špatně, tak jsem si myslela že musí být vše OK), a pak teda samozrejmě člověk musel vysvětlovat že tentokrát se to nepovedlo. Řekla jsem si , že podruhé to už tak neudělám, ale v ranním tehotenství (7+tt) jsem opět měli naplánovanou cestu kvůli rodinné akci, a rozhodla jsem se nejít. A samozrejmě každý hned věděl o co jde.
Teď jsem 17+tt, vše se zdá být v pořádku, akorát jsem už musela zaobstarat těhu nohavice, protože ten pupek mi roste jak houba po dešti. Docela to i bolí, pichá, tahá , ale dok se tvářila že je to OK, že to k tomu patří. Dne si jen vyslechla srdíčko, mimčák měl krásných 140 úderov za minutu, takže spokojenost.
Držím pěsti, vidím že máš termín jen o měsíc později.

anonymka1990
16. říj 2014

Chtěla bych se zeptat.Byla jsem včera na ultrazvuku a mudr mi do zprávy napsala bez plůdku a bez žloutkoveho váčku.Co to tedy je a budu muset opravdu na výškrab nebo je možné že to že mě odejde samo?Měla bych být 8tt.Díky

zuhra
26. říj 2014

@saraha1
@saraha1 ahoj, prace ok. Otěhotnění nebranime, ale máme frekvenci tak 1x za 14 dni😉jak ty? Občas na tebe myslím a držím palce!!!

jajinka25
6. lis 2014

Byla jsem na revizi 8.7 od srpna zkoušíme po Ms, ted v pondělí jsem měla 31 dc a ms nikde ted 34 dc ms stále nikde ani náznak , test stále negativni chjo nevím co se děje ,myslíte ze je brzy na test pozitivni ??? 😒

daisyjane
7. pro 2014

Ahoj. Tak jsem tu, holky. Zamlklé těhotenství někdy kolem 8+1, přišlo se na to ale až 12+4 a 13+1 revize. Ráda bych zkusila nějaký detox. Máte zkušenost? Doktor říkal, že můžeme znovu po 2 menstruacích, ale já bych ráda už po první, pokud budu v pořádku a lékař mi to schválí. Beru 4 dny po zákroku Wobenzym 3x4 tablety a piju šalvěj a kontryhel. Co dál?

saraha1
2. led 2015

@daisyjane Ahoj, ja pila jen kontryhel a pak jsem mela jeste kapky ptaci jerab. To bylo vse a pockala jsem jenom jednu MS. Drzim palce, aby jsi byla v poradku a brzo se zadarilo se stastnym koncem 🙂.

saraha1
2. led 2015

@zuhra Cauky, douofam, ze jsi v pohode a treba uz snad taky mate pozitivni testik 🙂. Ja ok, mimco roste, jen mam tehu cukrovku, to je hrozny, nevim, jak to zvladnu, na sladkym ujizdim. Jeste leden budu v praci a pak koncim. Taky drzim palce a v novym roce samy dobry zpravy preju 🙂.

zuhra
2. led 2015

Saraha1 mam pozitivní tehu test, tak nervy;( gratuluju a díky!!!! Sladký zvládneš!!!

daisyjane
3. led 2015

@saraha1 Dekuji za odpoved. Moc gratuluji k tehu a drzim palecky, at je vse v poradku. Ten Jerab neznám, ale urco take vyzkousim.

saraha1
3. led 2015

@zuhra je, kocko, super. tak moc drzim palce!!! Jak jsi daleko?

@daisyjane nemas vubec zac. Nevim, jak moc opravdu pomaha ten jerab. Co jsem ale urcite vypustila byly ruzny potravinovy doplnky. Jajsem totiz v ramci nejaky viry, abych mela vsech vitaminu dost a jeste jsem se snazila hubnout, tak jsem brala vitamin C, magnezium, L-Carnitin, tobolky sezelenym cajem, listovku samozrejme a co ja vim co jeste. A nekde jsem cetla, ze v nejaky studii v USA bylo zjisteno, ze u zen, co berou vitaminy v doplncich, tak je o 20% vice potratu. Tehdy jsem tomu vubec neprisuzovala nejakou hodnotu, ale po tom zamlklym jsem se zacla bat a krome listovky, kontryhelu a toho jerabu, kterej jsem uzivala ale jen do ty prvni MS, vypustila uplne vsecko ostatni. To jen takova zajimavost.

daisyjane
3. led 2015

@saraha1 Tak já právě před těhu brala jen listovku, nic víc, ale co mě potkalo to zamlklé těhu a revize, tak jsem si nasadila Wobenzym, Femibion, Kontryhel, Drmek, Maliník, Chlorelu a zelený ječmen, ale vlastně krom toho Wobenzymu a Femibionu to byly všechno přírodní věci. Teď jsem vlastně měsíc po zákroku a beru pravidelně jen ten Femibion. Sem tam si lupnu chlorelu nebo si dám čaj z maliníku. Kontryhel se bere jen do ovu a tu já tentokrát nepoznala, tak jsem to po 3 týdnech pití radši vysadila. Byla jsem dnes shánět kotvičník a jeřáb, ale měli jen na objednávku, tak jsem to nebrala. Zkusím u nás v Brně, snad budou líp zásobení. Doktor nám na kontrole dovolil snažení i před první MS, že jsem už v pořádku, ale nevypadá to, že by se zadařilo. Vůbec jsem nepoznala ovulku. Zkoušela jsem ji před pár dny testovat testíkama a nic. Ale ani na MS to nevypadá, tak nevím.. Asi to bude hodně dlouhý cyklus ☹ Vám se zadařilo hned po té první MS?

saraha1
3. led 2015

@daisyjane jojo, zadarilo se hned. Teda obdobi ovulace jsem poznala spolehlive, protoze takovou jsem jeste nezazila. Od ctvrtka do nedele bolesti. Nejdriv jsem nahrivala, pak lehci bolesti dva dny, v nedeli me jen obcas vzala krec na vajecnicich. Takze predpokladam, ze ovu byla v pondeli. A snazeni naposled v sobotu a zadarilo se 🙂. Uvidis, jak se ti to srovna, ono muze byt telo jeste zblbly.