Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

denysek
13. led 2015

@ojo No řekli....šestinedělí chci dodržet určitě...Ale nedošly mi možné následky té vany, no...☹Ale snad to bude dobré...🙂Už to chci mít za sebou🙂

kajsav
13. led 2015

@denysek Co se šestinedělí týče, tak mi doktorka doporučila počkat i se sexem do první menstruace kvůli případnému zánětu, komplikacím a těhotenství, které by takhle brzy nebylo úplně žádoucí. Beru to tak, že až s první menstruací je tělo naprosto v pořádku a připravené. 😉 Nakonec jsem to dostala skoro přesně za těch šest týdnů a co se dalšího snažení týká, tam mi doktorka řekla, že se můžeme začít snažit hned po první menstruaci, že se dřív říkávalo až po těch třech cyklech, ale prý to není nutné, po revizi se prý hodně často zadaří téměř okamžitě, tak uvidíme. 🙂 Nosifol také beru 🙂

denysek
14. led 2015

A holky, je možné, že bych to dostala 5 dní po revizi? Krvácela jsem 1 den, druhej den po revizi trochu špinění a pak už nic....No a dneska jsem začla krvácet....Jako kdybych to dostala.....Nebo je to k té revizi???Není něco špatně? Nic mě nebolí....

kajsav
14. led 2015

@denysek To určitě nebude menstruace, bude to k revizi. Měla jsem to podobně, krvácela jsem asi dva dny, pak pár dní nic a pak zase nějaké krvácení bylo, nebála bych se toho. 😉

denysek
14. led 2015

@kajsav Tak to se mi ulevilo!!!🙂

yryny
16. led 2015

Ahoj holky,cim vic to tu ctu,tim je mi hure a ztracim nadeji. Dnes jsem byla poprve na UZ a podle posledni MS bych mela byt 6+2tt. Jenze gynekolog me vydesil,ze je to bud mladsi nebo prestalo rust. Od te doby na tp nesokazu nemyslet,srdce me boli,placu a mam desny strach. Za tyden na kontrolu jestli roste. Mam hrozne obavy,jedna se o me 1.tehotenstvi a tesila jsem se na miminko a vsechno kolem,ale tohle me totalne zdrtilo. Vim,ze je Vas tu spousta s podobnymi ci horsimi problemy,ale nejak nevim co s tim... Mame nadeji nebo se vzdat a smirit?

denysek
17. led 2015

@yryny Určitě se ještě nevzdávej!!!Zároveň ale se svýma pocitama štěstí vyčkej, ať to pak nebolí ještě víc....Mám jedno dítko doma a jsem týden po revizi, která přišla jako rána do srdce....Pořád to bolí, ale už věřím v lepší zítřky.
Držím moc palečky a hlavně se nenervuj!!!!Ten uzlíček v tobě to vnímá!!!

tarra27
17. led 2015

@yryny pokud nechceš čekat týden, zajdi o laborky na odber HCG a za dva dny znovu...pokud poroste HCG a to o +- dvojnásoek, tak to je vpořádku....nedelala bych závěry....je to krátká doba, v 6+2 je strašně brzy.....neboj, takhle tady nedávno maminku posílali na kyretáž a ona se naštvala, šla k jinemu lékaři a pak se ukázalo, že mimi je naprosto OK.....nechej tomu volný průbeh a klidne jdi na HCG 3x....pokud poroste bude to vpořádku.... 😉

yryny
18. led 2015

Dámy děkuji,mám hrozný strach. Neměla bych ta fóra číst a nechat tomu volný průběh, jsou tu příběhy kdy vše bylo ok a takové kdy bylo vše špatně.... Z toho čekání se asi zblázním :/ děkuji za podporu...

andragona
23. led 2015

Ahoj, jelikož jsem měla stejnou diagnozu, ráda bych podpořila všechny, které se ocitly v podobné situaci. Při prvním ultrazvuku mi bylo oznámeno, že se plod zřejmě přestal vyvíjet a jsou ve mně jen plodové obaly. Prožila jsem jeden z nejhorších dní a týdne, jedná se o mé první těhotenství, už jsem se smířila s tou nejhorší variantou. A světě div se, po týdenním opakování bylo vše v pořádku, plod šel krásně vidět i s ozvami...(cca. začátek 8 týdne). Takže přeji všem pevné nervy při čekání, ale věřte, dopadá to i dobře

tarra27
23. led 2015

@yryny ahojky, tak jak to s vama vypada....

kajsav
30. led 2015

Ahoj holky, chci se zeptat, jak to máte s menstruací po revizi? První MS přišla skoro přesně po těch šesti týdnech - 28.12. a další MS zatím nedorazila, těhotná nejsem. Je fakt, že ani normálně nemám MS nějak extra pravidelnou, ale když přišla ta první, tak jsem si říkala, že je to ok, že to samo nějak všechno naskočí. Teď z toho mám akorát těžkou hlavu, protože jsme se chtěli snažit dál a mám pocit, že zase tělo nefunguje tak, jak by mělo.

lillyf
31. led 2015

Ahoj holky, prispeju i svou zkusenosti. Pro nektere to treba budou hledane informace, pro me tak trochu zpoved. Takze se vam omlouvam za delsi povidani. V lete 2014 jsme po rocnim snazeni konecne otehotneli, takze velka radost. To jsem jeste netusila, ze na me cekaji ctyri soky a kazdy dalsi byl silnejsi. Prvne nam oznamili, ze cekame dvojcatka, nejdrive jsem byla v soku, protoze predstava me 166cm vaha 47kg a mega briska, me trochu vydesila. Pritel me vsak uklidnil a zacali jsme se tesit. Podruhe nam gen testech rekli, ze se jedna o dvojcatka mono mono, tjn ta nejrizikovejsi, takze jsme se zacali trosicku bat a hlavne byt ve vsem opatrni. Treti bylo krvaceni. Podle ultrazvuku hematom, dostala jsem leky a na chvilicku to bylo lepsi. Krvacela jsem sice stale, ale mene. Pak se to vsak vratilo a pro jistotu jsme jeli na pohotovost. Tam prisel ctvrty sok, miminkam prestala na konci 15tt bit srdicka. Uplnejsem se zhroutila. Dali me na luzko a nasledujici den se mel provest zakrok. Misto toho jsem v nemocnici byla skoro tyden. Lekari se nemohli domluvit, jestli provest zakrok nebo vyvolat porod z duvodu pokrocileho tehotenstvi a velikosti miminek. Takze prisly vysetreni, kratkodobe uspani, aby zjistili, jak to vevnitr vypada, pak roztahovaci tycinky, zase vysetreni a nakonec revize. Uprimne tou se mi ulevilo, pri predstave vyvolani porodu jsem se uplne trepala. Zakrok byl proveden bez komplikaci a za dva dny jsem byla doma. Pri pohledu do zrcadla jsem porad brecela, kdyz jsem na sobe videla jeste velke tehotenske bricho, zvetsena prsa a prazdnotu uvnitr. Jedine, co mi delalo mensi radost, ze jsem menstruovala (pred otehotnenim mi HA zpomalila rust sliznice a pul roku trvalo, nez zacala pomalinku nabihat). Prvni menstruaci jsem mela po trech tydnech od zakroku. Byla nejsilnejsi, co jsem kdy zazila. Dalsi dve menstruace jsem mela plus minus v terminu. Co se tyka sex abstinence, dodrzeli jsme sest nedel. Co se tyka strileni slepyma, chceme vydrzet aspon do konce tretiho mesice od zakroku. Kdyby totiz ne a pak se neco stalo, strasne bysme si to vycitali. Tri mesice to uz temer jsou. Telo mam ok, ale psychika bude jeste dlouho trpet. Od te doby mam problemy s usinanim, kdyz vidim miminka, je mi smutno a nejhur snasim, ze za tu dobu mi tri kamaradky oznamily, ze jsou tehotne a dve porodily. Strasne moc se mi pri pohledu na ne chce brecet a ze vsech sil se premaham. Premyslela jsem nad tim, ze kdyby se to stalo driv, kdy jeste neni brich a jine telesne tmeny v tehotenstvi, asi bych se s tim vyrovnavala lip. Ale te 15tt byl uz fakt hodne vysoky. Zadne zene ani nepritelkyni bych takovou zkusenost neprala zazit... Jinak, co se tyka menstruace, doporucuji kontryhelovy caj, celkove uklidnuje i telo.

tarra27
31. led 2015

@lillyf moc me mrzí, co se vám stalo. Proti tomu krvácení v 5 či 6tt je nic. Držte se a hodně štěstí a zdraví, at se vám brzy podaří zdravé miminko. At Vám Bůh žehná a opatruje vas.

alpinka1
31. led 2015

@lillyf Ahoj. Moc mě mrzí, co prožíváš ☹ Úplně chápu tvoje pocity. Cítím se úplně stejně. Jsem po dvou ZT ve 13.tt a teď se už půl roku snažíme do třetice, ale nedaří se. Teď mám tři kolegyně (kamarádky) čerstvě na mateřské, dvě těhotné. A moje kamarádky, známé, příbuzné, sousedky... Vlastně mám dojem, že všude kolem mě jsou těhule a miminka. Taková krutá hříčka osudu. A aby to nebylo málo, jedna z kolegyň vybrala jméno, které jsme chtěli dát i my. Já jim to moc přeju, opravdu, ale zároveň mi to všechno připomíná a moc to bolí. Takže tě naprosto chápu. Přeju ti aby bylo brzy líp, aby ses co nejdřív dočkala vytouženého a hlavně zdravého miminka! Drž se!

lillyf
31. led 2015

Holky dekuji, ja vam taky preji, at se vam zadari, ale hlavne aby bylo vsechno v poradku. Jinak ptala jsem se na nejake vysledky z hystologie a rikali mi, ze testy se delaji pouze u nejakych podezrenich, co to mohlo zpusobit a dalo by se tomu priste zamezit nebo pokud se to stava opakovane, testy totiz stoji 10tis. Takze kdyz to situace nevyzaduje, tak to nedelaji. Holky byla jste z toho nektera tak psychicky rozhozena, ze kdyz jste mely tu svou slabou chvilku, ze jste zvazovaly i psychologa a treba ho i vyuzily? Ja nad tim casto premyslim, ale rikam si, co bych tam krome breceni delala, kdyz o tom nemuzu nahlas bez slz mluvit?

tarra27
31. led 2015

@lillyf klidně se objednej a zkuspohledat podle zkušenosti bud z okolí nebo netu,zeptej se tady klidně na Mk.....
Je mi to moc líto.....

A ohledně testu,změn gynekologa....v 15tt a Ješe u dvojčat na to nárok mas. Věřím,ze jiný ti to napíše.

ronyx
1. únor 2015

Ahoj holky, je hrozné číst tyhle věci a ač mě zamlklé těhu naštěstí nepotkalo vím jaké je to hlodání a čekání když vám tohle dr zdělí. U prvního těhu na první kontrole v 7 tt mi moje dr řekla,že není ještě ani srdeční akce a že se nejspíš jedna o zamlklé těhu.Byla jsem odeslána domů s tím,že za 2 týdny se rozhodne a domluvíme se na revizi. Těch 14 dní bylo pro mě šílených.Neustálý pláč,myšlenky na mrtvé embrio ve mě.... Za 14 dní se naštěstí ukázalo,že milá paní dr jen zbytečně strašila a miminko bylo už krásně vidět i se srdeční akcí.Šílená úleva a pocit radosti jakou jsem předtím nezažila.Teď jsou malému 3 roky a já jsem v 9 tt těhotenství.Bohužel celé těhotenství je jedna velká etapa strachu o miminko a skončí snad až porodem. Všem vám přeji hrozně moc sil a co nejdřív krásné zdravé miminko v bříšku.

lillyf
2. únor 2015

Muj gynekolog nemel nic spolecneho s tim, co se udalo, vubec netusil, co se deje. Pri prvnim krvaceni si me na pohotovosti prebrala gynekolozka z rizikoveho, ke ktere jsem chodila na kontroly. Ke svemu gynekologovi jsem prisla az po vsem na kontrolu a pokud nevzali vzorky v den zakroku na testy, ony se pak zpetne spatne predepisuji a me po narkoze ani nenapadlo se na neco takoveho ptat, az druhy den po :/

saphira
11. únor 2015

Ahoj tak jsme se dočkali vytouženého druhého mimča kontrola v 7tt všechno v pořádku srdíčko bušilo.O 2 týdny později ledová sprcha v podobě lituji ale není srdeční akce. V pátek jdu na revizi s tím, že mi ještě udělají kontrolní UZ. je možné že by doktorka přehlédla srdíčko? že by byl plod špatně natočený? Byla jsem se obejdnat v Sanusu hodně se toho zákroku bojím ...ještě nikdy jsem nebyla v narkoze :(

lillyf
14. únor 2015

Saphira: to je mi lito. Zakroku se bat nemusis, narkoza je v pohode, byla jsem pod ni u petkrat. Jelikoz jsi teprve v 7tt, zakrok bude rychly. Muze se ti spis po narkoze udelat zle z antibiotik, ktere do tebe budou pompovat kapackama, abys nedostala zanet delohy. Preju ti, aby ti to vsechno dobre dopadlo a zvladla jsi to.

martasek89
15. únor 2015

Ahojky holky...já byla na revizi v pátek 13.,na tento den s manželem asi nikdy nezapomeneme...v 9.tt přestalo miminku bít srdíčko a zjistilo se,že se jednalo o jednovaječná dvojčata...nechápu,předtím na utz bylo jen jedno a se srdíčkem...pak přišel utz a strašný šok bez varování,bez krvácení a bolesti...strašně jsem se bála zákroku,ale nakonec se mi po něm "ulevilo"... Fyzicky se cítím docela dobře,s psychikou je to horší...miminko jsme si moc přáli a intenzivně na něm čtyři měsíce pracovali...je strašně těžké se s něčím takovým smířit...dneska se mi celou noc zdálo o miminkách...teď mám obavy z toho,kdy přijde MS,jaká bude a jak přečkat ty tři měsíce... ☹

xjanikka
17. únor 2015

Ahoj, včera mi bylo v 10tt oznámeno, že srdíčko již nebije. Do té doby jsem měla nevolnosti, prsa nateklá a vše, tak jak to v těhotenství vypadá. Nic jsem na sobě nezaznamela. Co to způsobilo nikdo neví, jen vím že mám hrozně zodpovědnou práci a neustále jsem na začátku roku stresovala.. Zítra mám jít na revizi a hrozně se bojím co se stane potom. Zatím jsem pořád jen brečela, největší strach mám z toho, že by se to pak moho znovu opakovat.. Je tu někdo, kdo by mi mohl dodat sílu, že se to už neopakovalo a dopadlo to pár měsíců poté a je vše v pořádku? Díky moc

maggi
18. únor 2015

@xjanikka Ahoj, já měla taky zamlklé, pak jsme počkali 3 měsíce a pak se zadařilo hned na první pokus. Samozřejmě se ale pak už bojíš pořád, před každou kontrolou myslíš na to, jestli to bude v pořádku a nebo jestli se zase dozvíš že je to špatné. Nikdo asi nemůže zaručit že už se to znova opakovat nebude, ale co jsem tady tak četla, tak všechny holky už to napodruhé měly v pořádku. Drž se, uvidíš že to bude zase dobrý. Pro mě byl nejhorší ten první týden kdy jsem se musela vyrovnat s tím, že to nevyšlo, ale pak už jsem se zase začala soustředit na jiné věci a věřila jsem že pak se nám to zase rychle podaří.

denysek
20. únor 2015

prosím vás, ženy....jak jste to měly s menstruací po 6 nedělí? Já dnes končím šestinedělí, byla jsem na ko u doktora a ten mi řekl, že sliznice je ještě úplně nizoučká, takže teď musím čekat na ovulaci a ms nejdříve za 14 dní až 3 neděle....A to prej možná....Před revizí jsemměla pravidelnou ms i ovulaci....Hrozně se bojím, že se mi tímvší rozházelo tělo.....Jo a hcg jsem měla ještě vyšší před 14 dny, tak dělal raději ještě znovu odběr a dnes byly výsledky už v pohodě....Uklidněte mě prosím, že to bude dobrý🙂

saryk9
20. únor 2015

Ahoj holky, mně zamlklé těhu zjištěno dnes při screeningu....v pondělí gynda a objednání na revizi....celý den brečím, hormony si dělají co chtějí....těšila jsme se na první foto miminka....a zároveň se i bála....asi před 14 dny mi uplně odezněli těhu příznaky, které i před tím byly minimální....dneska jsem zjistila že je to asi 2 týdny, co mu srdíčko přestalo bít....

zuhra
21. únor 2015

@saryk9 ahoj, je to, bohužel častá diagnóza, naštěstí se většinou neopakuje. Přeji hodne sil

lillyf
16. bře 2015

Asi pred mesicem jsem tady psala, ze jsem musela v 15tt na revizi. Po sestinedeli jsem mela strach, jestli mi telo naskoci nebo budu muset zase uzivat hormony, abych mela ovu a menzes. Prvni i druhy menzes prisel, tak jsem po tom druhem zacala hned merit ovu, at po treti vim, kdy ji mam a muzem zacit zase zkouset. Nadeje jsem si nedelala, takze kdyz ovu byly negativni, neprekvapilo me to. Co me vsak prekvapilo, tak dve carky misto treti menstruace 🙂 ted jsem v 10tt. Pri min kontrole tentokrat jen jedno mimi a zatim vse ok. Sice jsem doma na rizikovce a cele dny odpocivam, z predchozi zkusenosti jsem dost vystresovana a porad se bojim. Neco me pichne v podbrisku, nebo mam nevolnosti ob den a uz nad tim premyslim a pocitam dny do dalsi kontroly. Ze strachu zatim radeji ani moc neplanujeme. Holky muzete mi poradit, jak se zklidnit? Nechtela bych svym strachem mimi ublizit. Stat se mi to podruhe, uz bych to jen tak nerozdychala. Rikam si, ze po revizi je uvnitr jak pohnojeno, ale to mi moc nepomaha.

xjanikka
16. bře 2015

@lillyf Já mám spíš problém přestat myslet na to, že když se začneme pokoušet znovu, že to nedopadne hned.. Hodně známých mi říká, že je uklidnovaly prav. prohlídky, ale mě by nestčila ani jedna za týden.. :( Spíš přemýšlím, jestli vůbec začít znovu po první ms, která mě brzy asi čeká, už to bude 4 týden.. :/

koffen
16. bře 2015

@lillyf Úplně jasně vidím sama-sebe před 4 lety. 2 potraty z toho jedna revize v 10tt. Pak IVF, transfeer a uchycení našich zlatíček. V podstatě od začátku těhotenství jsem nemyslela na nic jiného než na to, zda je tohle píchnutí normální, zda to co zrovna cítím je normální a zda je prostě vše jak má být. Tt jsem tlačila před sebou a čekala, až přečkáme období, potratu, pak jsem se zase upnula na možnost předčasného porodu a nemyslela na nic jiného. Byla jsme doma na rizikovém, takže času bylo hooodně. Jak mě to teď mrzí, že jsem si to těhotenství neužila...věř, že pokud to má dopadnout, tak to dopadne a ty budeš držet své vysněné miminko. Zkus se zaměřit na to, jak si mimi u tebe hoví, ty se těšíš na něj, dáváš mu to nejlepší a nemysli na to, že to nedopadne....vím, je to těžký, ale to, že si to užiješ, ti v budoucnu vytvoří úsměv na tváři...teď si osobně říkám, že být ještě jednou těhotná (což už nebudu, muž už další miminko nechce), už bych si to užila maximálně..ono to totiž všechno tak strašně utíká. Našim holčičkám už jsou 3,5 roku a opravdu strašně ten čas letí......... 😀