Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

eva267
8. únor 2016

@mikush počkali jsme 3 cykly. Podařilo se napoprvé....

xjanikka
9. únor 2016

Když to tak čtu , tak si říkám , že je lepší možná jít ve čtvrtek k té doktorce už psychicky připravená na nejhorší.. Už týden mě v kuse bolí břicho, nešpiním sice ale .. chjo..

mosquito
9. únor 2016

@eva267 to mě moc mrzí. Také mám za sebou dvě zamlklá těhotenství. Jedno v 9tt a jedno v 7tt. Loni v červnu jsem byla na revizi a v listopadu jsem zjistila, že jsem těhotná. Dávala jsem na sebe velký pozor, přestala jsem sportovat (loni jsem na začátku těhotenství dostala při volejbalu míčem do břicha a pak jsem na to musela pořád myslet, jestli se něco nestalo...) Byla jsem z toho zničená, ale míň než poprvé a to hlavně díky podporujícímu partnerovi (první potrat byl před pěti lety s bývalým). Strašně jsem se bála otěhotnět a když jsem viděla pozitivní test, byla jsem šťastná, ale strašně vyděšená, co se bude dít. Snažila jsem se myslet co nejvíc pozitivně, brala jsem femibion a dr. mi nasadil utrogestan hned od začátku, který jsem brala až do konce prvního trimestru. Čekáme dvojčata - chlapečky a začínáme 5.měsíc. Věřím, že zamlklá těhotenství jsou opravdu jen nešťastné náhody ve většině případů. Je smutné, že někdo si jich prožije i víc, bere to sílu, čas i naději. Ale chce to vydržet a věřit a já tobě a všem ostatním moc držím palce.

kolibricek36
9. únor 2016

@xjanikka nevím, ale třeba mě nic nebylo, krom běžných těhu příznaků, a přece se ukázalo ZT.
Ale držím palečky, aby bylo u tebe vše v pořádku.

mosquito
9. únor 2016

@xjanikka neee, nemysli na nejhorší. Mně taky na začátku bolelo břicho, to je ale normální. Když to nejsou velké křeče, jsou to běžné bolesti. Mysli pozitivně. Chápu, že obranou je spíš počítat s tou horší variantou. Taky jsem to tak měla, ale já se snažila spíš na to vůbec nemyslet. Nemyslet na to, že jsem těhotná, snažit se co nejmíň na to těhotenství upnout. Přeju ti ve čtvrtek jen dobré zprávy.

eva267
10. únor 2016

Tak jsem doma z nemocnice. Nechala jsem si napsat neschopenku. Za hrdinku jsem byla minule a šla hned do práce. Teď už všechno podřídím jen a jen své psychické pohodě. Tak snad příště...

kolibricek36
10. únor 2016

@eva267 hodně štěstí na to příště, hlavně bud v klidu

mosquito
10. únor 2016

@eva267 Držím palce ať jsi brzy v pohodě. Já to měla přesně naopak. Po první revizi jsem byla doma měsíc, po druhé jsem šla hned do práce (revize v pátek, probrečený víkend) a v pondělí zas mezi lidi. Do třetice všeho dobrého. Uvidíš, že to bude dobré. Prostě jen blbé náhody, smůla je, když ty náhody padnou na jednoho člověka vícekrát ☹ V kolikátém týdnu jsi vlastně byla? Vím, že to asi moc neuklidní a i se to tu často zmiňovalo, ale je to opravdu lepší, když to samo odejde takhle brzy, než řešit rozhodnutí v případě vývojových vad, nebo když se zjistí vady v pozdějším stádiu těhotenství, které vedou k tomu, že se musí těhotenství ukončit. Říkala jsem si, že už do třetice ani nechci otěhotnět, protože bych se zas bála neúspěchu. Šup, uběhly tři měsíce a bylo to. I vám to dobře dopadne. Moc držím všechno co mám.

eva267
10. únor 2016

@mosquito teď jsem byla 9+0, zastavilo se to 7+0. Vůbec si nedokážu představit, že by se na něco přišlo později a musela bych to malé třeba porodit. Z tohoto pohledu je dobře, jak to dopadlo. Budu muset udělat nějaká opatření v práci. Pracuju na vedoucí pozici v mužském kolektivu a obávám se, že ten stres tomu mohl přispět. Musím teda myslet hlavně na sebe. Máme super psa, který mě z toho za týden dostane 🙂

mosquito
10. únor 2016

@eva267 je pravda, že ten stres těhotenství neprospívá. Přemýšlela jsem nad tím, co je o tohohle těhu jiné, než u těch dvou předchozích. Určitě jsem byla od začátku víc v pohodě. Víc jsem se hlídala, přestala jsem sportovat (předtím ten volejbal a míčem do břicha a beďas prý taky není zrovna ideální), v práci jsem se vyklidnila a tak nějak jsem si řekla je to práce a domů jsem si ji netahala a i v práci jsem k tomu přistupovala tak, že to je JEN práce. Vedoucí pozice v mužském kolektivu musí být náročná a přesně jak říkáš, musíš myslet na sebe a na mimčo, takže klid. A pes musí být super relax. Jestli máš vycházky, tak i pobyt venku a pohyb je dobrý... 🙂

eva267
10. únor 2016

@mosquito pes je rozený gaučový terapeut 🙂 na procházky ale samozřejmě vyrazíme. Po prvním porodu se mi projevila potravinová alergie. Tak mám strach, aby to nějak nesouviselo. No čekají nás vyšetření, tak uvidíme.

mosquito
10. únor 2016

@eva267 To, že jdeš na vyšetření je dobře - mně bylo řečeno až když se to stane potřetí (jak pokusný králík jsem si připadala, čekají co vydržím). Třeba z těch vyšetření zjistí, kde je zádrhel

sarusa
10. únor 2016

@eva267 Přeji ti ať jsi brzo v pořádku..pořádně si odpočiň!

eva267
10. únor 2016

@sarusa díky moc.

lenidlo1
10. únor 2016

@eva267 Ahoj, taky jsem si tím prošla. Dvakrát. Poprvé jsem letěla na gyndu hned, jak jsem zjistila, že jsem těhotná. Dr. potvrdila těhotenství a objednala mě na konec 12týdne na kontrolu. Celou dobu jsem neměla žádné problémy, nevolnosti, nešpinila jsem... prostě nic, co by nasvědčovalo tomu, co přijde. V tom 12týdnu jsem si nakráčela k dr. pro průkazku a fotku našim na Vánoce a bum. Srdíčko nebylo vidět a vývoj se ukončila cca v 8-9týdnu. Tak hned na revizi s doporučením, ať počkám jeden cyklus a můžeme zkoušet znova. Tak jsme počkali a při třetím cyklu se zadařilo. No, tentokrát jsem nešla k doktorce hned, ale vyčkávala až na ten 12týden. V 11 jsem začala špinit, jela na pohotovost a opět. Srdíčko nebylo vidět. A zase tak v tom 8-9týdnu. Následovala druhá revize, série různých vyšetření (musela jsem si je vyloženě vydupat, protože prý dvakrát nemám nic řešit....jenže mně už v té době bylo 33). Všechno bylo v pořádku. Každý měsíc jsem se modlila za to, abych to nedostala... Ale zároveň se toho bála. Rok se nedařilo...už jsme byli rozhdonutí pro umělý oplodnění. Injekce doma v lednici a čekali jsme na menstruaci. Ta nepřišla a test pozitivní. Strašně jsem se bála, že se zase bude opakovat to, co už dvakrát. Někdy kolem 10týdne jsem lehce dva dny zašpinila, ale jinak v pohodě. Teď už tady vedle mě leží měsíc a půl stará malá 😀 Kdo si něčím takovým neprošel, tak nepochopí. Ty nervy... Držte se holky a věřtě.

eva267
10. únor 2016

@lenidlo1 já jsem právě měla první těhotenství a porod naprosto bez problémů. V podstatě jsem nevěděla, že jsem těhotná. A to jsem byla třicetiletá prvorodička. Vůbec jsem nečekala, že bych s druhým mohla mít nějaký problém. No ale něco se v tom těle muselo stát, když mi propukla tak silná alergie. Moje doktorka také říkala, že se to obyčejně řeší až po třetím nezdaru, ale že na to teda rozhodně nebudeme čekat. Krásný drobek 🙂

lenidlo1
10. únor 2016

@eva267 Budu držet pěsti, ať to hlavně příště dobře dopadne.

sarusa
10. únor 2016

@lenidlo1 za tento příspěvek ti tisíckrát děkuji,nádhera! Hned mi je líp 🙂 Malá je úúúúžasná! Ať je zdravá a šťastná!

kolibricek36
11. únor 2016

@lenidlo1 krásná holčička, moc ti tu radost přeji, no, mám taky po ZT v lednu - 9tt, jenže mám 40 tak fakt už to je na hraně, pozdě jsem se vdávala, HA nikdy nebrala ...
Sice si myslím, že už radši ne, kdo ví jestli by se něco nestalo s námi a my ho nevychovali, tak jsme si řekli že pokud dítě máme mít tak ho mít budem, když ne tak ne ....

kolibricek36
11. únor 2016

@eva267 mě doktorka říkala, že po druhém SP nebo ZT by se to řešilo

deeho
11. únor 2016

Ahoj holky, jsem den po revizi, zamlklé těhotenství v 7 týdnu. Vůbec nevím, jak se s tím vyrovnat... slova doktorů o tom, že takto končí 60% těhotenství nebo že jsem mladá, ať neházím flintu do žita, mi vůbec nepomáhají. Příčinu zjišťovat nebudou, bylo to poprvé, ale já se bojím, že se to bude opakovat, mám sníženou funkci štítné žlázy a problém se srážlivostí krve... jsem úplně na dně

zuzana_ka
11. únor 2016

@deeho DEJ TOMU ČAS!!!🙂

taky si myslím že ZP není nic neobvyklého, jen o tom ženy moc nemluví...
Doma už jedno dítě mám a druhé těhu skončilo revizí, to se prostě stává.

mosquito
11. únor 2016

@deeho bohužel statistiky jsou takové. Také se mi hroutil svět a nevěděla jsem jak dál. Ale když jsem o tom začala mluvit, zjistila jsem, že i v mém blízkém okolí je to poměrně častá záležitost. To mi hodně pomohlo. Vědět, že v tom nejsem sama, že se to prostě stává. Že jsme těhotné se dozvíme velice brzy a často i brzy naše těhotenství skončí. A už jsem psala dříve, je to lepší v začátku, než třeba v druhém trimestru z důvodu vývojových vad atd. Mně se to bohužel přihodilo ještě podruhé, ale i tak věřím, že to byla prostě náhoda. Otěhotněla jsem po pěti letech s jiným partnerem. Sama jsem byla překvapená, že jsem se už nemohla dočkat, až se zase budeme snažit. Je důležité, že lékaři ví, že máš problémy se štítnou žlázou a případně nasadí léčbu. Tři měsíce uběhnou a vy se budete opět snažit a určitě už to bude těhotenství s dobrým koncem. Moc držím palce.

kolibricek36
11. únor 2016

@deeho nevím jestli tě to povzbudí, kamarádka má stejný problém se srářlivosti a má dvě zdravé děti.
já jsem taky měla ZT, vyrovnávám se s tím pomalu, pocit prázdnoty je neúnosný.
Já jsem si to malé pojmenovala - neříkám že to pomohlo, ale taky, že to nepomohlo
A taky si říkám, že pokud bylo nemocné tak než abych se měla pak rozhodovat zda jít na potrat kvůli postížení, tak je dobré, že odešlo v tomtt čase - protože to bych už fakt nepřežila psychicky.... strašně jsem se těšila i manžel.

deeho
11. únor 2016

@zuzana_ka
@mosquito
@kolibricek36 Holky nejhorší je, že to všechno vím, že se to stává, že je lepší na začátku, než kdyby se později zjistily nějaké vady... ale pak si říkám proč, proč, proč ... taky jsme se začali těšit, v okolí všichni mají miminka, všichni se pořád ptají...

kolibricek36
11. únor 2016

@deeho někdy není odpověď na naše proč - já jsem taky dumala a bylo to k ničemu, jen jsem z toho zas bulela....
ono, fakt je pravdou že se to má říkat až po těch třech měsících .... my to nikomu neřekli a tím líp pro nás, ale pak se moje sestra dozvěděla, že jsem potratila, no kázání na entou....

mosquito
11. únor 2016

@deeho Přihodilo se to před chvílí a je jasné, že ty smutné emoce u tebe ještě chvíli zůstanou. Na proč není odpověď, prostě se to tak stává. Je mi jasné, že už jste se těšili a plánovali co bude dál. Ono bude, ale o chvilku později. Mně ani tak nevadily děti, jako ostatní těhule. Trpěla jsem, když mi kamarádka řekla, že je těhotná (taky po ZT) a trvalo mi pár týdnů, než jsem to vstřebala. Ten smutek se musí odžít. Pokud máš podporu v partnerovi, je to super. Určitě dělejte věci spolu, choďte ven, do kina. A když ti bude smutno, nedus to v sobě..... Mně pomohlo si povídat i tady na koníkovi a pak to, že jsme začali plánovat svatbu. Prostě nějaký nový impuls, který mě zaměstnal a začala jsem se zas těšit. Bude to dobré, jen to chvíli ještě potrvá...... A věřím, že po revizi je "pohnojeno", takže to bude šup šup 🙂

xjanikka
11. únor 2016

Ahoj holky, tak mám zatím pozitivní zprávy. Ikdyz jsem šla po poslední zkušenosti s revizí na vyšetření připravená na vše, tak od poslední zkušenosti se to liší tím tam byl i s viditelným busicim srdíčkem. Dokrorka mě hned zařadila do rizikové skupiny a budeme chodit na kontroly každý týden. Takže se budeme s manželem modlit a dopadne už vše dobře. Stalo se některé z vás že by třeba bylo vše ok i bylo vidět srdíčko a pak jste měly zamlklé tehu při dalších kontrolách? Může to ode mě znít blbě a moc se omlouvám za tak blbou otázku, jen mám strach myslet pozitivně abych nebyla zklamaná. Děkuji moc a se všemi soucitim, není to jednoduché a držím vám palce! 🙂

kolibricek36
11. únor 2016

@xjanikka přeji hodně štěstí - krásná zprávička - at se vám daří 🙂

mosquito
11. únor 2016

@xjanikka No vidíš 🙂 A to máš dobré ty kontroly. My i po dvou potratech a teď s dvojčaty chodíme jednou za 4 týdny, což mi přijde docela málo. Čekala jsem, že si nás doktor bude hlídat víc. My jsme dvakrát srdíčko neměli. Teď potřetí bylo a už vydrželo (oběma klukům). Ale nebudu lhát, že i to se může stát, že později se něco pokazí. Ale nemá smysl nad tím přemýšlet. Mysli pozitivně a těš se na další kontrolu a že je tvá paní doktorka taková pečlivá 🙂