Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

dadakin
20. kvě 2012

@turcice jj bylo to plánové,pak jsem si po 3 SC nechala udělat sterilku a ted jsem byla na IVF a nic očekávám MS proto všem radím hodně si rozmyslet sterilizaci.Tak snad druhý pokus vyjde????? 😒

turcice
20. kvě 2012

@dadakin tak jestli to dobře chápu tak si měly 3porody císařem a pak ti udělaly sterilizaci???To oni Dr.dělají že po druhém cisaři chtějí po tobě abys podepsala papír o sterilizaci,já když rodila malého a vypadalo to na sekci tak jsem musela podepsat tento papír ale naštestí jsem nakonec porodila normálně..A ty bys ještě chtěla další mimi???A to jako po sterilizaci je možné????

nadja73
20. kvě 2012

@ksts dekuju za mila slova. Kez by clovek dokazal pomoct vic nez jen slovami, ale verim a doufam, ze se do tretice podari a konecne se dockate vytouzeneho druheho miminka 😵 😵 😵

dadakin
20. kvě 2012

@turcice já jsem měla sterilizaci vlastně na vlastní žádost nenutili mě ale doporučili mě ji a když jsem se primáře ptala před tím než jsem podepsala jestli bych mohla někdy být ještě těhotná odpověděl jedine IVF no a ted ta situace nastala nový přítel a společné mimčo bysme chtěli,ale před těmi lety by mě nenapadlo že se po tolika letech manželství může vše změnit.

ksts
21. kvě 2012

@nadja73 A muzu se jeste zeptat po ti revizy jaky vitaminy si brala nebo neco,a tak pak se vam narodila zdrava holcicka a tedka u druheho thot.uz to bylo bez problemu a v poradku,ja budu radosti bez sebe kdyz nekdy uvidim to srdicko na ultrazvuku,tedka u oboch tehotenstvi to prave tam skoncilo-akonáhle mnelo byt srdicko v 7tydni se vyvoj zastavil.Dekuji za odpoved 🙂

nadja73
21. kvě 2012

@ksts po revizi jsem zadne vitaminy nebrala. Ja mela zamlkle tehotenstvi v 10tt.
Vlastne po dvou mesicich jsem jedla kyselinu listovou a pak v tehu tehotensky vitaminy, Femibion. A zadarilo se po treti porevizni MS.
Nechala jsi si uz udelat hormonalni profil? jestli se od tveho porodu neco nezmenilo. Druhe miminko jsme pocali 3. mesic po prvni popordni MS a zatim je taky vsechno v poradku.

ksts
21. kvě 2012

@nadja73 A ten hormonalni profil ti delala tvoje dr.nebo obvodak,mne moje gynekolozka vzala obery na toxoplazmu,stitnou zlazu a jeste je tam neco,nevim presne a v patek budu mit vysledky,takze nevim ci dela i tohle hormonalni profil,jeste jsem o tom neslysela.A tak dekuji za radu,skusim se nato zeptat-a taky je to odber krve teda. 😉

turcice
21. kvě 2012

@dadakin tak držím palce ta to vyjde..mě by taky nenapadlo že budu ještě někdy tolik chtít miminko..holt jiný chlap no🙂)

nadja73
21. kvě 2012

@ksts testy na stitnou zlazu jsem taky mela, ale ty hned v dobe, kdy jsem nemohla otehotnet.Hormonalni profil dela gynekolozka, kdy v urcitou dobu cyklu (3X) meri folikuly. Jak rostou, do jake velikosti, kolik se jich udela, kdy prasknou, atd. STaci na to jen jeden cyklus, takze to dlouho netrva a vysledek je znam hned.

kofinka
21. kvě 2012

@ksts to mě můj gynekolog odmítl udělat jakékoliv testy. Prý jedenkrát v životě se to stane skoro každé ženě a ani o tom nemusí vědět. To je tedy přístup. Byla jsem ráda že jsem v Praze konečně nějakého gynekologa našla, ale asi budu hledat dál.

kofinka
21. kvě 2012

@ksts PS: ještě jsem četla tvůj příspěvek o tom zda otěhotnět hned po revizi nebo počkat déle. Tento článek by tě mohl zajímat. Je to skotská studie o otěhotnění po potratu.
http://ona.idnes.cz/otehotnet-muzete-hned-po-po...

ksts
22. kvě 2012

@kofinka Juuu moc-moc děkuji za vzkaz a super clanek,precetla jsem si ho a co tam pisou,rika hodne doktoru.Neco natom pravda bude.Dekuji mockrat,povzbudivá informace 🙂

ksts
22. kvě 2012

@nadja73 Dekuji za podrobny info,zeptam se nato moji Dr.uvidim i podle vysledku z krve v patek jak dopadnu.Hezky den,pa-pa.Karin 🙂

nickitka19
24. kvě 2012

ahoj holky rada bych se podělila o svuj přiběh i když nevím, zda tu patřím, když už mam po druhem zamlklem těhu jen abych nevylekala někoho to bych fakt nechtěla jen se třeba vyzpovídat , tak dneska se rozhoduje jestli se potrat spustí nebo ne vypadá to toiž na zamlklé, moc mě to bolí, protože jsem si zamlklym těhu prošla už v unoru a prej 3 měsice a vše ok, otěhu hned ovšem se stejně špatnym koncem , hrozí mi další kyretáž a dusledné pokárání dr na pohotovosti, že jsme začli hned, přitom předtim doktor, že 3 měsice a pak šupky dupky... tak co myslite zanedbala jsme to tim rychlym otěhotěnim po dvou ms po revizi? nebo jeto zase blba shoda nahod či geneticka porucha? nevim jsem zoufalá, a je tady někdo z okolí česk. krumlova či budějovic? nebo ještě lepší z kaplice? rada bych (ač vlastně nerada, že to taky někoho potkalo) poznala někoho se stejnym či podobnym osudem... připadam si ponížená, a zničená z těhle neůspěchů... díky za odpovědi verča

ksts
27. kvě 2012

@nickitka19 Ahoj potkalo mne to sami,takze nejses jedina,je toho vsude kolem hodne,prvni zamlkly tehot.listopad 2011 v 8tydni a druhy zamlkly tehot.duben 2012 taky v 8tydni,moje dr.mi udelala i vysetrenia na stitnou zlazu a toxoplazmu atd.a vsechno mi vyslo v poradku.Slysela jsem,ze se na tohle specializujou v Praze-Podolí-reprodukční imunulogická poradna,posilam vzkaz,kde se da primo s Dr.poradit i tady-http://www.neplodnost.org/forum/forum54-reprodu... jsem mu psala,i jsem byla rozhodnuta ze do Prahy pujdu,ale nakonec mi muj dr.nasadil stejnou lecbu-Prednison,kdyby byla chyba v imunite. 🙂

bobulinka74
27. kvě 2012

@nickitka19 Ahoj, je mi to líto, co právě prožíváš... Nemyslím si, že jsi na vině ty, příroda sama nejlíp ví, a kdyby tělo nebylo v poho, tak bys asi neotěhotněla. Určitě by se po opakovaných potratech měla udělat další vyšetření. Ten doktor je vůl, když se k tobě tak chová v téhle situaci 😠 Jinak jsem Ti chtěla
napsat, že nemusíš nutně na kyretáž, můžeš to nechat odejít samovolně. Je to lepši jak pro tělo, tak pro duši. Já měla zamlklý potrat v 9tt a trvalo to asi 3 týdny , než se to rozjelo. Má sestra už takhle potratila dvakrát a má už i mimi ikdyž ji doktoři strašili. Určitě je důležitá kontrola u Dr . potom a taky bych to asi neriskovala ve vyšším stadiu těhu,ale dr. mi to odsouhlasil a v jiných zemích se to taky tak dělá nomálně... I na netu najdeš příběhy. Tak hodně štěstí a dej vědět, jak jsi na tom.

bobulinka74
27. kvě 2012
kofinka
27. kvě 2012

tento článek mě zaujal. Prý může dojít k oplodnění vajíčka ale pak vývoj miminka zastaví. http://www.novinky.cz/veda-skoly/267452-topeni-...

angeloo123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuuuzaaa
2. čer 2012

Ahojte, taky bych se ráda podělila...s manželem se od září loňského roku snažíme o miminko..letos v květnu se nám to podařilo, jelikož jsem zdravotní sestra, tak jsem si nechala vzít krev a vyšlo to..jenže pár dní na to, mi začalo být zle, bolelo mě břicho a hladina hcg šla dolů, nj, začala jsem krvácet. nevím kde se stala chyba (v práci kolem mě byli všichni nemocní, a vůbec na mě nebrali ohled-říkám si asi to tak mělo dopadnout).jenže červík ve mně hlodá.příští týden jdu na kontrolu.tak jsem zvědava.

delorainne
6. črc 2012

Ahoj, jsem tři dny po revizi- zamlkle tehu 10tt. Naštěstí jsem uz doma a je to se mnou trochu lepší. Mělo to byt druhé mimco, snažili jsme se něco přes rok. Porad přemýšlím, proc se to stalo. Vůbec se mi nechce ted do práce. Pracuji v takovým silenym prostředí, v hypermarketu, cely den bez denního světla, zářivky, frmol a hukot. Chci říct doktorce at mne nechá doma co nejdyl. vylozila jsem si karty a je pry ted čas na odpočinek. Tak se tim budu řídit. Přečetla jsem celou tuto diskuzi a moc mi to pomohlo. Moc gratuluji tem, ktere tohle zvládly predemnou.

market310
30. srp 2012

@sikulik to je mi moc líto, ono se zadaří, je to půl roku a jsem ve 4.měsíci těhu, zatím všechny kontroly v pořádku, tak doufám ve vše dobré, už jsem si dovolila se i radovat, držím palce, určitě to vyjde...

nelah
5. zář 2012

@ninule
@ninule Ahoj chtěla jsem se zeptat taky ti nešlo nic vidět v 6tt.?já jsem asi v začátku 6tt.a byla jsem u doktora a nejde nic vidět ve váčku :(jsem z toho na nervy doma mám malého 2letého chlapečka a s prvním otěhotněním jsem neměla problémy ted mám,ale strach..na prvním UT jsem byla 31.8.2010 a tam byl váček 3mm a o 4 dny později už 9mm.co ted mám dělat mám si dělat starosti?

wwwejka
5. zář 2012

mě byl v 6tt taky videt jenom ten vacek 😉

sikulik
6. zář 2012

@market310 ahojky, já jsem už také těhu, začínám pátý měsíc 🙂, no zažili jsme si trochu strachu, nakonec jsme byli i na plodovce, ale vše zatím v pořádku. A už cítím prcka, jak se ve mně mele, já mám také strach se radovat, však to znáš 🙂. TAk ať se vám narodí krásné a zdravé miminko 😉

kofinka
15. říj 2012

včera jsem se dozvěděla že známá které doktoři řekli že potratila a že nemusí na revizi, je stále těhotná. Normálně měsíc po té co zjistila že je těhotná tak začala krvácet. Další měsíc také, další měsíc už bylo krvácení slabší a další mesíc už to nedostala. Šla tedy zjistit co se děje no a byl to šok. Žádný potrat se nekonal. Někdy má člověk pocit jako by ani nežil v 21. století. Teď bude určitě mít nervy jestli bude vše ok protože brala léky i nějaká oslava s alkoholem proběhla. Prostě mazec. Nějak nechápu když ji dělali ultrazvuk jak to že to nepoznali.

vifien
19. říj 2012

Ahoj všichni,právě jsem se zaregistrovala. Mám podobný problém.Je mi už 36let a tak si myslím ,že na druhé mimčo už moc času nemám. Loni jsem prodělala 2x revizi. Bylo to hrozný během pul roku. Tad jsem znovu těhotná ,jsem v 5 týdnu ale dnes dr. se to zase moc nezdálo. Mluvil něco o žloutkovém váčku ,tak nevím .Prožívám docela krušné dny,je mi špatně od žaludku a ječtě ta zpráva. Radši počítám s horší variantou.Tak nějak jsem si myslela ,že se to nemůže opakovaz -ale může. Tak uvidím ,mějte se všichni krásně a držte se!

zuzikhak
30. říj 2012

Ahoj.Tak já v tom mám taky docela zmatky.Šla jsem k doktorovi asi 4 dny po vynechání menstruace,po pozitivním testu,bylo to cca 8.9.2012 teď je 30.10. a já stále nic nevim.Poprvé tam nebylo vůbec nic.Po 14 dnech se objevil váček a po dalším týdnu je tam stále jenom váček.Pro výsledky z krve si jdu zítra,ale nemám z roho dobrý pocit.Teda doktor mě akorát řekl že mimi může být přilepené na stěně a tak není vidět a nebo je ještě moc brzo????Bolesti nemám ani nešpinim.Nevolnosti ustávají a prsa už mě taky tolik nebolí.Navíc jsem to všem musela říct,protože mojí práci v těhoten. nemůžu vykonávat,tak jdu na rizikovku.

zuzikhak
11. lis 2012

Tak jsem po revizi dělohy.zamlklé těhotenství.Mám vrozenou vadu - zahušťování krve,prý to mohlo být způsobeno tím.Na revizi jsem byla v pondělí a ve středu mě bylo zle,docela špinim,měla jsem pocit že jsem dostala menstruaci,ale je nějak brzo???Zítra půjdu k doktoroj a uvidim,dofám že nebude nějaký problém,v sobotu se vdávám :o(((,tak bych nerada měla ještě do toho nějaké komplikace.

ljonas
14. lis 2012

ahoj, já jsem teď 4 týden po revizi a stále čekám až přijde MS.... už bychom se chtěli začít snažit ale je to jako věčnost, beru listovku, piju kontryhel a pořád nic. jak jste natom vy? kdy to přišlo?