Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

kukuca
16. zář 2008

Holky a ještě něco, já vím že bych se v tom už neměla rýpat,ale..Napadlo mě něco,pokud došlo k mýmu otěhotnění v den kdy mi vycházela ovulace(ale byl to jen odhad,protože jsem před tím měla HA a měla cykly kvůli ní) tak ten den jsme na dovolené pokračovali po nemoci ve snažení.Dobrala jsem ten den brzy ráno atb(triprim) který teda je nebezpečný v těhotenství..Ale snažili jsme se pozdě večer,tak jsem předpokládala ža kdyby náhodou došlo k početí tak už účinky atb v těle nebudou.Myslíte že kdyby to takhle všechno bylo, mohly ty látky v těle být a tak moc poškodit budoucí plod aby se pak přestal vyvíjet?Moc by mě to zajímalo...
Tady na koníkov mi právě na jedné diskuzi radily že úplně v pohodě,dokud nevyjde test pozitivní, plod to neovlivní,protože ještě nepřijímá látky od matky.Ale to mi přišlo divný.

maja42
16. zář 2008

kukuca: nedělala bych si výčitky. k oplodnění nedojde hned na hodinu přesně a i pak oplodněné vajco putuje vejcovodem a dělohou cca 5-7 než než se zavrtá do děložní stěny, do té doby si nebere nic z tvé krve.
vše o tom zde http://www.porodnice.cz/node/34572
max bych zapřemýšlela, jestli něco nebral manžel, protože doktoři říkají, že např. není dobré při oplodňovaní, aby chlap chlastal. a nejen ten jeden večer, spermie se vyrábí v těle 3 měsíce dopředu.

a s tím snažením se zkus zeptat i jiného dokotora, asi je to i individuální, ale mně řekli tři doktoři nezávisle na sobě, že 3 cykly a hup na to. dřív ne, (o pár stránek zpět jsem tady psala proč), ale stejně je bláhové věřit, že to bude hned 😒

já jsem jako přípravu na nové, úspěšnější těhotenství nastolila tento režim (po načerpání informací na koňovi i jinde):
- oba nekouřit, ani svátečně
- alkohol oba velmi mírně (jak jsem úplně přestala, tak mi stejně stačí dvojka vína a jsem jak mýval)
- cvičení mojži denně
- břišní tance týdně
- po šestinedělí rozšířit pohybové aktivity a jít se znovu napravit k fyzioterapeutce
- donutit manžela do nějakého pohybu
- oba zhubnout
- 2x denně čaj na neplodnost (kontryhel, hluchavka atd.)
- ráno selen, zinek, listovka a magneB (manžel zatím odmítá, přistoupí na to, až když se první měsíc nezadaří)
- hodně ovoce a zeleniny
- měřit BT a sledovat svoje tělo
- po konzultaci s doktorem začnu brát drmek obecný (mně pomohl k ovule), doplněný při snažení utrošem na udržení
- směle hledět do budoucna

uff, jestli někdo víte něco dál, sem s tím 😉

maja42
16. zář 2008

5-7 DNÍ tam chybí 😉

misicka455
16. zář 2008

Ahojky, tak já na vás jdu mrknout bohužel jsem pořád v nemocnici a zjištují pořád příčiny mého motání 😒

jana.jaro
16. zář 2008

ahoj holky 😉
Maja,to je můj seznam ty jsi mi ho vyfoukla 😀
Mišicka,ty máš sakra pech ☹ At to dobře dopadne a na všechno brzo přijdou 😕 😉

misicka455
16. zář 2008

Taky bych si v tom seznamu něco vybrala 😀

jana.jaro
16. zář 2008

mišička,já jsem po dvou zamlklých, kdy doktoři nezjistili vůbec příčinu.Tak jsem to zkusila u léčitele,jestli pak on něco nepozná.No koukl na mě a prej příčiny mého potrácení je od zad.Tak mě srovnal záda dornovou metodou,nasadil léčbu bylikovou a uvidím co z toho vzejde 😉

misicka455
16. zář 2008

Koukám, že jsi z Brna nehodila by jsi mi na něj kontak, ža by i ty moje záda mohl dát do cajku 😉

jana.jaro
16. zář 2008

No jasně napíšu ti ho do IP.Doporučuju!!!!kamoška se od narození trochu zkřivená a taky k němu chodí,je z nej úplně nadšená co dokázal během půl roku napravit.

misicka455
16. zář 2008

Jé dík z kontakt to by bylo super, kdyby mi taky pomohl 😉 Určitě se tam obědnám.Platí se u něho něco?

dadunka
16. zář 2008

Pěkný večer přeju, Kukuča, můj doktor říkal, že ta doba co píšeš, to setrvání až půl roku se doporučovalo dřív a teď už se od toho ustupuje. Řekl ti, co konkrétně by mohlo být špatně, když byste se začali snažit dřív? Podle mě potraty v 1.trimestru jsou nejčastěji způsobené chromozomální vadou,teda když se holka vyloženě nechová jako idiot a neohrožuje tím přímo plod. Tak mi neříkej, že automaticky při dalších snaženích splyne vajíčko a spermie zase špatně, proč by měli, z jaké příčiny?
Maja dobrej seznámek, trochu tam nevidím žádnou radost ze života? 😨 Tolik úkolů, to by mě zabilo. Jo ten kontryhel se nedoporučuje pít denně, natož 2x, je lepší v nějaké směsi, kde není v takové koncentraci a stejně se musí dělat v pití pauzi.
Mišičko,to je mrzutý, že to ještě neví.
Jano, četla jsem, že tahle metoda je dost bolestivá? 😕 Ale co by člověk neudělal.
Já zas vyrážím do příštího snažení s ovu testy, za ty 2 roky, co se snažíme jsem je nikdy nepoužívala, nějaké měsíce jsem měřila BT, občas jsem o ovu věděla díky bolesti podbřišku, občas díky utz. Teď už nechceme propásnout ani jednu šanci!

misicka455
16. zář 2008

Jani a tos mu zavolala a co řekla, já nikdy u léčitele nebyla 😲
Jo jo je to šilený když prostě člověk neví na čem je 😒

jana.jaro
16. zář 2008

Já myslím že ti určitě pomůže je to machr na záda,sem úplně koukala co dokáže,a to jsem nevěřící Tomáš 😉 Měla jsem celkem vystouplej krční obratel.To nemohl vědět,protože jse měla rozpuštěné vlasy a on seděl naproti u stolu,dělal mě rozbor,čmáral něco na papír a říkal.Ten krční obratel slovnáme a máte jednu nohu o 1cm delší to taky srovnáme.Sem jenom čučela 😕 Ségra tomu nevěřila je to zdrav,sestra a potom až mě srovnal dornovou metodou,tak na mě koukala a taky nevěřila očím!Krční obratel mám normální a kloub na noze taky ve správné poloze.Supr 😀 Bere si za konzultaci 470 a potom tě obědná na dornovu metodo a ta je za 600, ale co to je za zdravá záda,že?

jana.jaro
16. zář 2008

já jsem taky před tím nikdy nebyla u léčitele,ale právě ta kamoška s těma zádama co nemůže otěh. mě ho doporučila a on na ní pozna i to že má méně hormonů a to věděla z CARU.Normálně řekneš jestli by ti nemohl pomoct a jen domluvíš termín.

jana.jaro
16. zář 2008

Dadunka,není to tak hrozný,ale asi záleží jak moc máš blbý záda. 😒

jana.jaro
16. zář 2008

JOOO a taky mě doporučil cvičit mojž,tak jdu na to,hrozně nudný cvičeníííí 🙄 achjooo

misicka455
16. zář 2008

Tak zítra volám 😉 Já už jsem té bolesti vydržela a jak píšeš i ty peníze za ty zdraví záda stojí 😉

jana.jaro
16. zář 2008

a třeba to pomůže i k miiiimiiiiškovi 😀

misicka455
16. zář 2008

Že bych zabila vdě mouchy jednou ranou 😀 To by bylo super 😉

jana.jaro
16. zář 2008

to joooo,tak držím pěsti,zatím pá jdu cvičit 😀 😝

kukuca
16. zář 2008

No taky se mi zdá půl roku moc,ale potvrdila mi to i doktorka na Olbilným Trhu v Brně..Můj doktor mi řekl ať přijdu po novým roce a že mi napíše tzv. přípravnou kůru: kyselinu listovou a ještě něco jmenoval..Ale mám strach že mi řekne že to musím brát další 3 měsíce a uačnem pak až v březnu 2009 😖
Listovku beru už teď,ale on o dřívějším termínu nechce slyšet

dadunka
16. zář 2008

Jano, jo tuze nudný, po 3 měsících jsem Mojžu vzdala, jsem si to zdůvodnila, že stejně mi neobjevila žádné bloky a že stejně podobné cviky cvičím na powejóze 😝

misicka455
16. zář 2008

Já se začala snažit hnedka po prví ms a kdyby nepřišli ty šilený motáky hlavy tak bych v tomi pokračovala 😉

dadunka
16. zář 2008

Listovku taky dlabu, taky jím Dologran (hořčík+vápník) a taky jíme oba vitamín E, ale to jsem přetím dělala víceméně taky. Mě by pořád zajímalo, proč doporučují tak dlouho pauzu, co se jako má regenerovat, sliznice nebo vaječníky nebo co? Miši, mě se taky teď motá hlava, ale buď je to ještě ze zbytků narkózy nebo tím, jak jsem hodně krvácela, do toho mám nízký tlak, občas je to legrace, někdy, abych sebou nešvihla se potřebuju hodně předklonit a to hned a kdekoliv, aby se mi nalila krev do hlavy, třeba ve městě je to sranda 😀

jana.jaro
16. zář 2008

Uf,už jsem docvičila.Při druhým mě taky výrazně nařídili půr roku čekat,tak sem to obrečela a myslele jsem že to do té doby nevydrřím,no a nakonec to celkem uteklo,a tento měsíc se už snažíme,ale než se to povede to bude zase doba😔 Prej se znižuje pravděpodobnost opakovaného potratu po půl roce.

litsea
16. zář 2008

Ahojky,
koukám, že řešíte Mojžu... Mě se dneska taky nechce. Byla jsem tak vymrzlá, že jsem ode dveří skočila rovnou do sprchy a teď mám sto chutí zalézt rovnou do pelechu 😀
Holky, co je to ta dornova metoda? 😕

anavka
16. zář 2008

Mně řekl 3-6 měsíců, ale je spíš pro ty 4..... ☹ My to asi risknem po té 3. MS, i když kdo ví, jestli to nebude dříve 😝

misicka455
16. zář 2008

Tak já to motání asi už z narkozy nemám 😀 Nechala bych to bejt kdybych se jednou za časzamotala ,ale poslední dobou to bylo i několikrát denně 😒 Někdy jsem se motala i celý den.

litsea
16. zář 2008

Misi, a nemáš něco s tlakem? 😕

misicka455
16. zář 2008

To netuším ten mi neměřili. 😠