Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

im4fun
6. srp 2015

@verunka_korunka moje mamka lezeka v porodnici s pani, ktere museli i nastavit postel tak, ze asi ctyri mesice lezela z kopce-hlavu mela niz nez nohy a po porodu, kdyz ji tu postel dali zase normalne, tak mela pocit, ze se sesune. Tak moc mela za celou dobu rozhozene vnimani polohy🙂 no nakonec porodila cca na termin. Ale tehdy ty praktiky byly asi dost praveke. Takze jsem si jista, ze to zvladnes. I jedna nase kamaradka se zacala strasne brzy otvirat, tak taky nekolik mesicu lezela v nemocnici kde ji davali nejakou medikaci, a nakonec dobry.

verunka_korunka
6. srp 2015

@im4fun jo ale otevírání by byla ještě prkotina, ale mi vystupují plodové obaly do pochvy, proto hrozí kdykoli protržení a odečtení plodovky. Navíc je v ní zánět a proto nemohou zastrčit vak zpět do dělohy a sešit čípek.
Leženi na nakloněné posteli se prý už nedělá, že jsou studie co vyvrací jakýkoli vliv tohoto na udržení. Stačí prý klid, ležet normálně a vstávat pouze na WC a do sprchy. Ale je pravda, že spousta nemocnic a doktorů pořád zvedá postele 😉

tasmyska
6. srp 2015

Ahoj já jsem byla těhotná před rokem a potratila jsem v 9 tt. Revize proběhla v půlce srpna, pak jsme 3-4 měsíce počkali no a dneska jsem ve 32tt bude to kluk a všechno je v pořádku🙂). Vím jak ztráta prvního vytouženého miminka bolí, ale teď když každý den cítím pohyby si říkám, že to tak mělo být a že by se nám přece jen nemuselo narodit zdravé dítě...Teď jsem klidnější a na malého se moc těšíme...přeji hodně štěstí v dalších pokusech🙂

anajjenka
10. srp 2015

Dneska jsem byla na ultrazvuku, dle poslední MS bych měla být v 8. týdnu, objevil se malinký váček bez srdeční akce, podle doktora odpovídá 5./6.týdnu, mám čekat další 2 týdny, na krev mě nikdo neposlal, vyjma bolesti prsou, častého močení, občasné únavy jsem bez dalších příznaků.... Nejvíc mě fascinuje, jak to v ordinaci berou jak na běžícím páse, bez emocí, aniž by někdo vysvětlil, co to může znamenat... Jsem z toho na dně a to čekání je nejhorší..

lullaby87
10. srp 2015

@anajjenka jsem ba tom identicky stejne. Minuly tyden kontrola, mela jsem byt 8tt, podle utz jsdm byla 6tt. Dalsi kontrola pristi tyden v patek. Je mi furt blbe, tak doufam, ze je to v poradku..

audreyi
10. srp 2015

@anajjenka Já jsem na tom podobně.... měla bych být 7 tt a podle UTZ dneska gestační váček a zatím bez srdeční akce, odpovídá začátku 5 tt. Na další kontrolu jdu za deset dní, tak doufám, že už se prťousek ukáže v celé kráse a srdíčko bude bušit... Držím palce i tobě.

lucykal
11. srp 2015

@anajjenka nesla jsem to stejne a cekala ljsem na verdikt tyden.

lullaby87
11. srp 2015

@lucykal no a jak tondopadlo jestli se muzu zeptat?

im4fun
11. srp 2015

@anajjenka
@lullaby87
@audreyi holky jsem na tom stejne. Posledni MS 21.6., takze taky bych mela byt v 8. tydnu, a az minuly tyden se ukazaly gestacni a zloutkovy vacek. Takze jsem taky o tyden nebo dva pozadu. Na srdce jdu v pondeli, tak jsem na to zvedava. Tentokrat uz to proste musi vyjit

hribek
11. srp 2015

@im4fun juuu tak se zadarilo?? tak drzim palecky! my uz jedem taky na ostro, tak cekam vlastne necekam za t yden MS 🙂

im4fun
11. srp 2015

@hribek jojo, opet napoprve...
Tak drzim palce at se podari

hribek
11. srp 2015

@im4fun tak super, drzim pesti at uz je vse v poradku!!!

anajjenka
11. srp 2015

@audreyi
@lullaby87
@im4fun
Holky, děkuji za reakce 🙂 Jsem od přírody pesimista a vždy počítám s tou horší variantou, včera jsem to obrečela, ale manžel pořád věří, že se srdíčko ukáže... Byl to náš první pokus a vyšlo to - v dubnu jsem vysadila antikoncepci a v červenci už 2 čárky...Nejdřív strach z neznámého, pak jsem se strašně těšila a teď zase strach a čekání....

majdaatom
12. srp 2015

Ahoj, měla bych dotaz, jsem po ZT a po revizi. Na kontrole po revizi zjistili, že tam něco zůstalo a musela jsem jít na další revizi. Za týden po druhé revizi jsem byla na kontrole u dr. a zjistil, že mám v děloze malou sraženinu krve. Máte zkušenosti zda se sraženina sama vstřebá nebo zda event. odejde s první porevizní MS? Další kontrola u dr. je plánována na tento pátek a bojím se, že mě zas nepotěší ☹

d50
17. srp 2015

Ahoj, holky...
První těhotenství...14.8. jsem začala mírně krvácet, vyděsilo mě to a okamžitě jsem svištěla na pohotovost (10+5). To, co jsem se dozvěděla mě porazilo...doktor mi řekl, že miminko se nevyvíjí už 5 týdnů. 14 dní před tím jsem byla u své doktorky, ta mi řekla, že je vše v naprostém pořádku...nezměřila mi ani tlak, jen mi odebírali krev a moč. Jenže jsem měla ještě pripepřeno, na jednom vaječníku doktor objevil dost velký útvar, o tom mi doktorka neřekla taky vůbec nic. Do té doby všechny příznaky (nevolností, únava, napětí v prsou)...
17.8. jsem si měla jít pro fotku mimozemšťana a místo toho mě 15.8. čekala revize a dost pravděpodobně mě čeká ještě operace toho vaječníku.
Moje doktorka mě už v životě neuvidí. Jestli se mi podaří otěhotnět znovu, doufám, že se s ní nikdy nesetkám.
Ujal se mě sám pan prim. Jsem ještě v šoku, ale zvažuju jestli něco nepodniknout, aby ta paní nezanedbala něco i ostatním pacientkám...to ještě podotýkám, že na moji žádost mě ultrazvukem vyšetřovala v květnu kvůli bolestem v podbřišku a jak jinak, na nic nepřišla... podle ní jsem byla úplně v pořádku. Co byste v tomhle případě udělaly? Díky za případné reakce...
D

im4fun
17. srp 2015

@d50 ja bych si max. stezovala na zanedbani pece v tom smyslu, pokud ti neudelala nejaka povinna vysetreni. Ale jinak dr. za zamlkle tehotenstvi nemuze ani nahodou. S tim proste neudelas nic, tady neexistuje prevence. Plod si to bud vybojuje, nebo ne. Ja jsem ZT prosla ve 13. tydnu, kdy uz jsem mela doma fotku a videla nekolikrat bit srdce. Ja byt tebou tak se v tom zbytecne nestouram (pokud ti tvoje dr. udelala vsechna nutna vysetreni), protoze tim niceho nedosahnes. Jinak po ZT se pry plod zmensuje, takze tem 5 tydnum bych az tak neverila. V 5. tydnu jeste totiz plod na UTZ videt neni, takze by me zajimalo jak na to pan prim. prisel.
Ted se soustred spis na sebe nez na popotahovani dr. Ted se musis uzdravit a dat do kupy i po psych. strance

lenka5731
17. srp 2015

@d50 napíšu moji zkušenost... tuším ze ve 12+6 mi můj tehdejší doktor řekl, že je vše v pořádku (měl starší typ ultrazvuku, ale na základě předchozích zkušeností jsem neměla důvod mu nevěřit), o den později jsem šla do Gennetu na prvotrimestrální screening, kam jsem se SAMA objednala, on na toto vyšetření neposílá ... Tam jsem se dozvěděla, že miminko prakticky "nemá mozek", srdce má vážné vady neslučitelné se životem, jeho srdeční frekvence je poloviční a prakticky to vše jsem viděla na ultrazvuku já sama, natož doktor, tu pomalou srdeční frekvenci jsem slyšela... Podle doktorky z Gennetu by tak za týden už srdce nebilo vůbec. Je jasné, že špatný vývoj byl od začátku, ale nic nepoznal tenhle doktor, ani dva doktoři na pohotovosti v okresní nemocnici, kde jsem byla kvůli krvácení. Od doktora jsem odešla, a ačkoliv jsem původně chtěla, tak jsem to nakonec nijak "neřešila".

d50
17. srp 2015

@im4fun
Díky za odpověď... je mi jasné, že MUDr. nemohla za to, že miminko se přestalo vyvíjet, o tom žádná... nepřekvapilo by mě, kdyby zrovna u mě šlo o blbou shodu náhod. Nicméně minimálně ten útvar na vaječníku, který má teď 6cm asi poznat měla (jsem naprostý laik, ale nemyslím si, že před 14 dny by to tam nebylo, když mě vyšetřovala ultrazvukem).
Nebudu se v tom už raději patlat. Teď ať se to všechno hlavně co nejrychleji srovná... každopádně jsem ráda, že k ní už nemusím.

Tak asi nezbývá, než se srovnat a doufat, že brzy se zadaří...

d50
17. srp 2015

@lenka5731
díky za reakci... vůbec jsem netušila, že takových případů je fakt kotel, jak tady pročítám. Budeme myslet pozitivně a ono se zadaří 😉 ... Spíš je faktem, že tohle je prostě neskutečný šok když zpočátku vypadalo vše hladce a k otěhotní došlo prakticky na první pokus.

im4fun
17. srp 2015

@d50 jj, to asi poznat mela. Me na to ZT taky prisli pri prvotrimestralnim screeningu, takze si presne pamatuju ten sok kdyz mi rekli, ze plod nezije. Taky se nam zadarilo napoprve. Pak jsem teda sla na revizi, pockali jsme ty 3 mesice a opet se zadarilo napoprve. Vyhrano ale jeste nemam, jsem teprve v 8.tydnu, takze si to ted musi mimco vybojovat samo.
Ja vim ze ted ti to prijde jako konec sveta, ale postupem casu to bude lepsi, neboj. Cas byl to jedine, co mi pomohlo.

verunka_korunka
17. srp 2015

@d50 jestli tě to uklidní, tak po ZT minulé září jsem taky měnila doktora. Ne že by dělal špatně utz a vyšetření, ale po provedení revize jsem si stěžovala na bolest v podbřišku a ani mě nevysetril pohmatem natož utz. Ve zprávě z nemocnice jsem měla kontrola utz za 14 dni, na to mi řekl ze po šestinedělí stačí. Břicho bolelo dál, volala jsem v noci do nemocnice, řekli ať vezmu ibalgim když nepomůže přijet, když pomůže, tak ráno na ambulanci. Takže ráno zjistili, že tam jsou zbytky a řešila jsem potom už vše přes nemocnici i kontroly po druhé revizi. Jsem jim řekla, že k obvodnímu se bojím a nemohu teď 3 měsíce změnit registraci, protože navíc mi nechali podepsat papírek o registraci pro pojišťovnu, což jsem si v tom stresu po revizi neuvědomila. V lednu jsem se okamžitě registrovala jinam. Jediné co jsem chtěla udělat, napsat recenzi na známý lékař. Měla bych se k tomu dokopat...

d50
17. srp 2015

@im4fun
Držím tlapky, ať všechno dobře dopadne 😉

d50
17. srp 2015

@verunka_korunka
tak mi prostě přijde, že co si člověk nevykřičí, tak to bohužel nemá (v květnu mi dělala MUDr. ultrazvuk na moji žádost).
Já jdu na kontrolu příští týden. Vzhledem k tomu, jaká byla situace si myslím, že si mě pan doktor opravdu ohlídá. Už takhle jsem čuměla, že si mě převedl do své ordinace a řekl mi, ať ke svojí doktorce nechodím a ani ji nevolám, že už nepřijdu.

d50
17. srp 2015

@verunka_korunka
Jinak v apatii mě napadlo se na web známý lékař podívat...no a nic moc pěkného jsem se tam o své doktorce opravdu nedočetla.
Asi na všechno prdím, teď už se v tom nebudu pitvat...

linee
17. srp 2015

@majdaatom tezko rict, zavisi, jak velka ta sraženina je. Je mozne, ze se vyplave 1.MS, ale je dobře, ze te sleduji...

@d50 mrzi mne, cim si musíš projit. Urcite uz se sve dr. neozvi. Ale sama jsem trochu zarazena tim, ze se mimi nevyviji uz 5 tydnu. za ZT urcite nemůže, ale spise mne prekvapuje ten postup. Je zvlastni, ze ti nedělala 5 tydnu utz. Obvykle se totiž bere 14 dni po ms na potvrzeni delozniho tehu a pak se pozyva asi za 14 dni na srdicko. Ze se ani minuly tyden, na to srdicko nepodivala, to mi prijde opravdu divne.
Ono je něco podobného hodne tezce konzultovat, pokud urcite chces, jdi tam ale s manželem/přítelem, ale urcite ne sama. Ale osobne bych to uz nechala plavat, napsala jak radi Veru na znamylekar a uz ji nikdy nekontaktovala.

@lenka5731 ja se na 1.utz také objednávala sama. Nehradi to pojistovna a je to dobrovolne na pacientce, dokonce mi moje dr. nedala ani doporuceni.A myslim, ze to opravdu není standardem u doktoru.Tezko rict, proc nekontrolovali dr. srdecni frekvenci, ale pokud ma tvůj dr. starsi utz nevim, zda by mohl chybejici vnitrni organ odhalit....Drzim palce, at se brzy zadari a budes se moci tesit. Doktora bych ale v tvem pripade také vymenila....

d50
17. srp 2015

@linee Ultrazvuk mi právě dělala 31.07., tam už asi srdce bít rozhodně mělo.
No a na webu známý lékař jsem se ještě dočetla, že když tahle paní doktorka slouží na porodnici, tak jsou na telefonu dva doktoři navíc. Nevím, proč by si zrovna tohle někdo vymýšlel... Myslím, že když se zadaří a měla bych ji náhodou potkat v porodnici, tak asi ztropím cirkus jestli budu při smyslech...

im4fun
17. srp 2015

@d50 no a tys to srdce videla nebo slysela? A to jsi byla v kolikatem tydnu? Zase pochybuju ze kdyby nevidela srdce tak ze by ti to nerekla. Spis mi prijde divny vyrok primare ze plod odpovida 5. tydnu. To plod ani nemuze byt videt, max.by byl videt malinky gestacni vacek.

lenka5731
17. srp 2015

@linee nevim, co je a není standard, ale já jsem byla na prvotrimestrálním screeningu 3x, pokaždé jsem se objednávala sama, a ani jednou jsem ho neplatila, to bych si pamatovala (1x Motol, 2x Gennet). Je to teda už hodně, hodně let, takže bych z toho nedělala žádné závěry, jak to může být teď v současné době. 😀 Celkově je toto pro mě už uzavřená záležitost, jen vyjímečně jsem otevřela toto téma na hlavní straně.

@d50 držím palce.

d50
17. srp 2015

@im4fun
ne, neřekla mi vůbec nic, prakticky já jsem si to na netu našla, že by to tak mělo být, ale chlácholila jsem se tím, že mi řekla, že je vše v pořádku. Jediné co, tak mi na pravěkém monitoru ultrazvuku ukázala jakéhosi sněhuláka (31.07.).
Myslím, že primář měl pravdu. Popisoval to, i v lékařské zprávě, kde psal, že vidí jen gestační váček odpovídající 5. - 6. týdnu, což mi ukazoval i na monitoru, pak mi ještě ukázal tu kouli na vaječníku a já šla do vrtule, málem jsem se v ordinaci složila.

anajjenka
20. srp 2015

V úterý jsem podstoupila revizi. Miminko se zastavilo na 5+6, měl jsem být 9+2. Původně jsem měla čekat 14 dní na další ultrazvuk, ale po týdnu mě rozbolelo břicho a dostala jsem tento nemilosrdný verdikt. Kdo neprošel procesem operace, nikdy nepochopí. Člověk se cítí jako hadrový panák, když mu přivazují nohy a ruce na operačním křesle, nahá bez důstojnosti, žádná lidská bytost, ale jen předmět, věc, jeden kus, zavalen spoustou otázek, na které odpovídáte jen ANO/NE. Myslím, že na tom operačním sálem jsem umřela s mým miminkem. Nikdy jsem neslyšela jeho srdíčko a JÁ už nikdy nebudu stejná. Vím, že kolektivní frustrace pomáhá, ale JÁ jsem přece JÁ a řeči útěchy mi nepomáhají... Noc byla otřesná. Ráno jsem si vydupala útěk v 7:00 a v nonstopu jsem vypila 2 panáky vodky. Nepomohlo to, samozřejmě... V manželovi nemám žádnou oporu. Řve na mě, abych nebrečela a moji bolest znevažuje slovy: ,,Když takhle vyvádíš teď, to bych chtěl vidět, co bys dělala, kdybys potratila ve 4. měsíci." Nazývá mě, že se chovám jako dement a že jsem nadměrně labilní. Ale takhle se ke mně choval i v průběhu těhotenství. Zakazoval mi číst "žvásty" na internetu, mluvit o tom -měla jsem od začátku pocit, že něco není s mimi v pořádku, ale ON mě vůbec neposlouchal. On pro to malé ani netruchlí. Prý to nebylo žádné dítě, ale jen shluk buněk .... Je to životní facka, ale alespoň teď vím, s ským žiju...