Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

lillyf
16. bře 2015

@xjanikka My chteli dodrzet doporucene aspon tri mesice, prece jen bylo to pokrocilejsi tehotenstvi a dvojcatka. Vydrzeli jsme dva a povedlo se hned, pritom ovu testy byly negativni. Myslim si, pokud budete mit menzes, pouzit ovu testy dvakrat klidne i trikrat denne (ovu muze byt jen par hodin) a pokud je telo ok, povede se. O tomhle je na netu spoustu clanku, deloha je pry pohnojena a telo si az pul roku po revizi "mysli, ze je tehotne" tjn pripravene. Na tydenni prohlidky bych potrebovala chodit ted, uklidnit se, ze je vse v poradku a nebo nejlip, mit ultrazvuk doma :/ 🙂

lillyf
16. bře 2015

@koffen ja bych si to moc chtela uzivat, misto toho mam jeste z minula problemy s usinanim. Porad premyslim, jak se zachovam a co bych delala, kdyby se neco stalo, pak si to prenasim do snu a budim se s tim, ze mi je zle. Nikdy driv jsem si o tomhle necetla, neznala jsem, co je revize delohy. Po tom, co me v nemocnici psychicky potrapili, bych to zadne opravdu zadne zenske neprala. A od te doby se porad neceho bojim. Muzu rict, ze posledni ctyri mesice ziju ve strachu, ze bude neco spatne.

aani
18. bře 2015

Holky mám za sebou také zamlklé těhotenství.První těhotenství s dcerou proběhlo naprosto v pořádku,nikdy bych si nemyslela,že se vůbec může ěco přihodit.Ale u druhého těhotenství jsem byla k dr.objednána až na 8+2 na první kontrolu.No a byl vidět pouze gestační váček,bylo to strašné zklamání a trvalo než jsem se z toho dostala,ale vše přebolí.A dnes po 3 měsíční pauze jsem v 12/2014 opět otěhotněla a nyní jsem v 14tt a pevně věřím,že už to dopadne dobře.Nikdy není nic ztraceno i když to tak člověk cítí.Teď se znovu těšíme na miminko.Všem Vám to moc přeju. 🙂

lucinka58
18. bře 2015

ahojky, taky jsem prodělala zamlklé těhotenství. Bylo to minulý rok na začátku září a bylo to naše první vytoužené miminko. V 7 tt bylo detekováno srdíčko, ovšem to přestalo v 9 tt bít. Proběhla revize, posléze jsme s manželem dodrželi šestinedělí a ihned po první menstruaci v říjnu jsem opět otěhotněla. Nyní jsem v 24 tt a miminko je v naprostém pořádku. Hlavní je se přes tuto zkušenost přenést a nenechat se jí zlomit. Bohužel je to poměrně častá komplikace a v mém okolí snad každá z mých kamarádek buď prodělala zamlklé těhotenství nebo potratila. Teď já už věřím, že všechno dobře dopadne až do konce a už se těším až budu miminko v červenci chovat v náručí 🙂

lillyf
18. bře 2015

Je to casta komplikace, ale vetsinou se stava do 12tt. Na netu jsem nenasla jediny prispevek, ze se to nekomu stalo kolem 15tt. Take verim, ze vse dobre dopadne. Rikam si, do tretice vseho dobreho a tohle uz je nase treti mimi v brisku. Akorat preckat cas do nejakeho vyssiho a klidnejsiho tydne.

honeysun
29. dub 2015

Minulý týden jsem byla na ultrazvuku, byla jsem 7+0, a zatím bohužel nebylo vidět srdíčko. Hladinu HCG jsem měla dost vysokou, 26000. Doktor si mě pozval na kontrolu za týden, 8+0tt srdičko nebilo a doktor konstatoval zamlkle těhotenství. Za 5 dnu jdu na revizi. To že něco není v pořádku jsem poznala podle vymizení tehotenských příznaku, špinění a poslední týden se mi příšerně zhoršila pleť. Tak snad příště :-/

hribek
2. kvě 2015

Ahoj tak se taky pridavam, ve ctvrtek jsem byla na kontrole v 11+0 a bohuzel netlouklo srdicko ☹ vzhledem k tomu ze je patek svatek a pak vikend tak cekam skoro tyden na revizi ☹ priznaky zamlknuti nebyly zadny, bolest prsou trva i ted, paleni zahy taky.... doufam ze me po revizi poslou hned domu, vubec se mi nechce lezet pres noc na pokoji s holkama na rizikovym☹

radkahat
19. kvě 2015

Ahoj holky, podělím se s Vámi i já ☹ Mám už skoro třináctiletou dceru. Pět let jsme se s přítelem snažili o miminko. Podstoupila jsme i plno vyšetření operace a už mi nikdo nedával žádnou naději. Teď v lednu se na nás usmálo štěstí... Připadala jsem si jak v sedmém nebi... Test vyšel pozitivně... Volala jsem i k doktorovi domluvili jsme si hned kdy mám přijít. Můj doktor měl snad ještě větší radost než já. Domluvili jsme si další návštěvu. No na další návštěvě konstatoval, že mám za plodem krevní sraženinu ale že to bude dobrý že se uvidí... Z důvodu užívání léků jsme šla 9+3tt na genetiku. Udělali kontrolní ultrazvuk a už na výrazu doktora jsem viděla že není něco v pořádku.... Konstatoval zamlklé těhu... Brečela jsme a prosila ho aby se podíval znova.... Neměla jsme žádné problémy,nekrvácela, neměla křeče. Bylo to tak hned mne brali na sál.... Musím říct že se to stalo v únoru letošního roku, ale pořád to mám v sobě... Pořád to bolí a mám stavy že brečím a ani nevím proč. Po tolika letech snažení a nic.... Mám krásnou dceru kterou miluji nade vše , ale uvnitř se si připadám prázdná a k ničemu... Přemýšleli jsme doma s přítelem jestli do toho znova, ale jelikož jsem to mimi dala na genetický rozbor a výsledky dopadli strašně a je dost vysoká pravděpodobnost že se to bude opakovat tak jsme to už zavřela a je to... Držím všem moc palce :-*

im4fun
19. kvě 2015

@radkahat To mě moc mrzí...takhle malé embryo se dává na rozbor na genetiku? To jsem ani nevěděla. Akorát to asi není standardem, protože mě tohle nenabídli.

lullaby87
6. srp 2015

Ahoj holky, taky se pridavam do diskuze. Podle MS bych mela byt 7+3, bohuzel na UTZ u gyn byl jenom vacek a malilinkate embryo. Doktorka rikala, ze jsem tak 5+2 takze o dva tydny mladsi. Objednala me na kontrolu za 2 tydny. Nastesti mi nic negativniho nerekla, ale mam strasny strach, ze je to spatne ☹ Nevim jak to vydrzim tak dlouho...

im4fun
6. srp 2015

@lullaby87 ahoj...no v dubnu jsem prodelala zamlkle tehotenstvi, ted jsem otehotnela zase - posledni MS 21.6., takze bych mela byt 6+4, coz je snad sedmy tyden pokud se nepletu. Ted v utery jsem byla na UTZ a vypada to na paty tyden, coz je nejspis 4+neco. Proste zadne embryo. A to jsem podle delozniho hlenu mela ovulaci 7.7. Na kontrolu jdu 17.8. Holt to musime vydrzet. Drzim palce at to dobre dopadne. My se prave snazime o prvni dite, takze je to o neco horsi nez kdyz uz clovek doma aspon jedno ma

lullaby87
6. srp 2015

@im4fun jednoho prcka mam, ale pocity jsou stejny ☹ strach a hlavne to cekani je hrozny.. ja teda nevim vubec, kdy se nam to povedlo. Mela jsem rozhozeny cyklus par mesicu. Akorat v den ocekavane MS byl test negativni, slabounce poziticni byl az neco pres tyden po vynechami MS a nasteti silil.. ale tak kdo vi co z toho vzejde, furt verim v to nejlepsi. Snad nam to dobre dopadne!

lucykal
6. srp 2015

@radkahat také jsem měla ZT v 9tt a nevím o tom, že by se dávalo takhle malé embryo na rozbor nikdy jsem neslyšela, že by někdo rozbor podstupoval.

lucykal
6. srp 2015

@im4fun taky nevím o tom. že by se takhle malé embryo dávalo na rozbor nikdy jsem o tom neslyšela nikde.

lucykal
6. srp 2015

Pokud nemyslíte histologii z celé operace. To, ale není genetika embrya. Histologii dělají.

lucykal
6. srp 2015

@lullaby87 ahoj budu držet palce, aby to byl jen špatný rozjezd a příště už bylo něco pořádně vidět a třeba i srdíčko také jsem si prošla ZT loni v březnu.

im4fun
6. srp 2015

@lucykal no ja slysela, ze kdyz se jde na revizi potreti, tak ze plod posilaji na genetiku, ale uz asi musi byt vetsi. Ja jsem byla v 13. tydnu, plod prestal zit v 9+neco, uz si nepamatuju...a taky mi genetiku nenabidli. Bylo to teda prvni (a doufam ze posledni) Zt. Tak nevim no

lenosinka
6. srp 2015

Dava se na rozbor u každého jen někomu to řeknou někomu nee když je vše v pořádku tak vám ani gynekolog nic neříká aspoň tak mi to bylo vysvětleno po 2 zamlklych tehu

lenosinka
6. srp 2015

Jinak u prvního mě řekli že sem prodělala listeriozu a u druhého že nebylo zjištěno nic

lucykal
6. srp 2015

@im4fun ono to, že ve 13 týdnu odpovídá embryo či plod 8 týdnu neznamená, že se přestal vyvýjet v tomto týdnu on odemře a přestane být vyživován tudiž zaniká a zmenšuje se. Mě dělali genetiku, ale po šestinedělí z krve.

im4fun
6. srp 2015

@lullaby87 aspon uz mas jedno stesti doma. Horsi je, kdyz se to stane u prvniho. To pak clovek nevi, jestli vubec deti nekdy mit bude nebo ne...
Ono fakt zalezi i jak je to v deloze umistene a naklonene, na pristroji a podobne. Takze zatim je fakt moc brzo. Ale chapu ze mas strach, taky ho mam no. Nezbyva nez cekat.

im4fun
6. srp 2015

@lenosinka tak to spis myslis histologii ne?

im4fun
6. srp 2015

@lenosinka z genetiky se totiz nepozna listerioza, ta se pozna z histologie. Ja se na genetiku ptala a bylo mi receno, ze se to nedela hned pri prvnim ZT. To by ti genetici totiz nedelali nic jineho

lucykal
6. srp 2015

@lenosinka histologii dělají pokaždé to ano, ale to není genetika

lucykal
6. srp 2015

@im4fun přesně

lucykal
6. srp 2015

@im4fun uplně chápu jaký je to hrozný čekat já takhle loni v únoru otěhotněla a vůbec jsem si nepřipouštěla, že by mohlo být něco špatně bylo to první těhotenství. Šla jsem na utz v 8 týdnu kde mě lékař řekl, že srdíčko chvilku bije a chvilku ne ať přijdu za týden byl to týden hrůzy neskutečně jsem se bála stresovala přišla jsem na kontrolu po týdnu a srdíčko už nebilo poslal mě na revizi a já dostala dárek k narozeninám den po verdiktu jsem měla narozeniny zbortil se mi svět měla jsem psych problémy nejedla.přítel teď už manžel mě byl oporou.
Přeji aby to takhle nedopadlo.

lullaby87
6. srp 2015

@lucykal snad ano, moc děkuji..

verunka_korunka
6. srp 2015

@im4fun úplně tě chápu. První těhotenství minulé léto, zakončila 9+2 zamlklym těhotenstvím. Byl to strašný šok přijít na kontrolu a dozvědět se, že jsme bez srdeční akce. Pak následovala revize, 2 týdny potom další, protože v děloze byly zbytky. Když mi řekli čekat na 3 MS tak jsem se znovu zhroutila. Porad jsem jen plakala. Nešlo se s tím smířit. Až plánování měsíční dovolené mi pomohlo. V březnu jsem otěhotněla podruhé..., vypadalo to ok. Ustáli jsme i to škaredě 9+2... Tak jsem začala doufat, že je vše ok. No a na kontrole 22+1 mi řekla, že jsem otevřena na prst, okamžitě do nemocnice. Tam mě brali jako začínající potrat. Dnes už vím, že se budou snažit mimco zachránit. Ale proč to píšu. Jsem teď vyrovnanější, beru to "sportovneji ", myslím, že ten klid mi pomohl k tomu to ustát a vylezet. Ale pořád je mi lito, ze doma žádné dítě zatím nemáme, o to je to těžší i pro manžela, když je teď doma sám a já ležím v nemocnici už přes 10 dni.
Ale neboj, ono to děťátko si k vám najde cestu. 😉

lucykal
6. srp 2015

@verunka_korunka držím palce já rodila předčasně snad to vydržíte co nejdéle jak to vypadá?

verunka_korunka
6. srp 2015

@lucykal dik. Nic extra, ale zatím stabilizovane. Ale kdykoli může odtect voda. Jsem 23+4. Takže ležím a max chodím na WC, jinak nic.