Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

nechynka
31. črc 2008

lit,ještě jsem ho nezkoušela...ale dneska vyzkouším a poreferuju 😀
je tady napsany: čaj pomáhá při menstračních a klimakterických obtížích.Aloe vera ma detoxikační účinky, očišťuje organizmus od zbytečných a škodlivých látek. Zvyšuje celkovou pracovní schopnost a schopnost snášet i zvýšenou psychickou a fyzickou zátěž. Zvyšuje obranyschopnost, tedy imunitu a má protialefgický a protizápalový účinek. Má mírný laxativní účinek (to netuším co je????)
a výrobce je herbex
koupila jsem si ho u nás....je bylinkářství u Heřmánku tak tam 😉

litsea
31. črc 2008

Mahu, děkujeme za povzbuzení 🙂
O poloze zezadu mi říkala i fyzioterapeutka 😉

Nechy, tak pak dej vědět. Já jsem aloe pila někdy před rokem a půl, pomohlo mi hodně v očistné kúře po HA 😵

prochi
31. črc 2008

Tak jsem to poctivě všechno dočetla a stejnak jsem většinu zapomněla 😔 😀

Tak vidím, že se naše řady zase rozrostly, chjooo ☹.

Holky, to je neskutečný, jak to utíká, já už budu zítra přesně čtyři týdny po potratu (bože to je tak hnusný slovo, blééé).
Nechy, my jsme byly tak nějak na stejno, viď? Ty na revizi začátkem července a já 5.července začala krvácet. Tak to mrcha mrchatá ti přišla celkem přesně. Já počítám nejdřív příští týden, ale spíš ještě později. Měla jsem delší cykly. Teda já vlastně pořádně nevim, protože až do konce ledna jsem brala antíky pro kojící, pak jsme vysadili, nechali to na přírodě a čekali na první MS (vůbec první od porodu, respekt. první od prvního těhu). Ta přišla na začátku března, pak další v půli dubna, pak poslední už po 33dnech v půli května a ta byla poslední. Tak čekám, jak to teď naběhne. Pořád kojíme, i když už jen 1x maximálně 2x za 24 hodin (většinou ráno nebo večer). No jsem sama zvědavá, jak to bude.

Koukám, že řešíte antikoncepci a spol. Holky já nevim, já si myslím, že to až takový jóóó vliv nemá. Když to vezmu podle sebe, podle kamarádek, všechny jsme braly antikon. řadu let a všichni jsme relativně rychle (do roka) otěhu a donosily zdravý dítka. Já první taky v pohodě. Vysadili jsme po osmi letech, doktorka řekla, že nemáme dělat žádnou pauzu, že naopak je největší šance na otěhotnění a druhý měsíc se už zadařilo. A dobře to dopadlo.
Tohle se dělo i dřív, jen jak už tady zaznělo, se o tom moc nemluvilo, nebo spíš vůbec. Já nevim, jestli jsem to už sem nepsala, ale i moje mamka o první mimčo přišla. Moje teta dokonce dvakrát, vždy mezi dětma. První těhu nedopadlo, druhý dobrý, třetí nedopadlo, čtvrtý dobrý. Stalo se to mojí kolegyni, pár holkám tady z okolí... Je smutný, že se to děje i v dnešní době, ale musíme věřit, že příroda ví, co dělá, že ví, proč to nepustila dál...
Taky mě to bolí, hrozně moc, pořád jsem si vyčítala, co jsem udělala špatně, že jsem moc tahala malýho, že jsem na sebe nebyla dost opatrná, že jsem kojila, že jsem jela jednou na kole... ale prostě se stalo a už s tím nic nenadělám ☹ Ale teď už se těším na mrchu, na snaženíčko.... a to by bylo, aby to nebylo 😉

nechynka
31. črc 2008

mahu,děkujem 😉

prochi.....ju přišla přesně po 29dnech....ale já už ji v kostech cítila od pondělí 😀 tak držím palec aby tobě taky brzo došla mršina a mohlo začít snažení
nejlepší je jít dál....ale mě to nedá chtěla bych slyšet konkrétní přičinu abych věděla,že když se toho příště vyvaruju,že se to nebude opakovat...jsem hrozná,no 😔 ale NESMÍME si to vyčítat protože za to nemůžeme 😉

minonka24
31. črc 2008

Lit, jak píšeš ty...může to mít spoustu příčin a navíc 1. trimestr je hrozně rizikovej. Proto jsem taky řekla asi jenom třem lidem, že jsem těhotná a moje praktická dr. mi taky řekla, a´t počkám...no a dopadlo to tak, že už jsem to ani říkat nemusela...
Ale já to tak nějak beru že to je příroda, že jak tady už bylo psáno, kdyby to mělo být nemocný, nebo postižený...a taky nechci dojít do stádia, kdy pro mě bude jedinej životní cíl a smysl zplodit a porodit dítě, ale zůstat bez dětí bych rozhodně taky nechtěla, to musí být smutnej život.
Nechy, něco jsem o sobě do profilu dala, ale fotka se mi bohužel nepodařila, jsem v práci a nemám tu na počítači žádnou, tak zkusím doma.

prochi
31. črc 2008

óóó děkuji za přijetí našeho synátora, budu průběžně informovat, co zas vymyslel 😀 Já už teď ty jeho hlášky zapisuju do takovýho jeho deníčku, aby měl památku.

Dneska mě ovšem dostal dědeček (můj taťka). Nutno podotknout, že je malej prozatím jeho první a jediný vnuk a je z něho tedy náležitě vydřenej (malej z dědy samo taky) Bydlíme dohromady s našima, my máme pro sebe patro a oni spodek, oddělený, všichni všechno svoje, obr zahrada, když chceme, tak se nepotkáme... prostě pohoda. Tatík vytáhl po mým dědovi starou motorku Javu a začal ji dávat do kupy, že se s Peťulkou projedou. Tak naše dítě na hlavě cyklistickou přilbu a jeli po ulici!!!! (bydlíme ve slepý, projedou tady za celej den dvě auta - a to ještě manža a soused 😀) Já myslela, že mě trefí!! No, ale pak jsem si vzpomněla na nás s bráchou, co s námi taťka taky podnikal... a vim, že je maxi opatrnej...
Minulý týden měli školení ve vrtání vrtačkou, týden před tím zatloukání hřebíků, malej s ním seká - tím stylem, že sedí na sekačce..., tatík říká, že ho technicky vzdělává... a mě z nich občas málem odvážej... 😅

nechynka
31. črc 2008

minonko a odkud jsi? 😕
já to taky nikomu neřekla...věděla jsem to jen já a manža a kamarádka ze střední....jinak nikdo
no a po revizi jsem to řekli rodičům 😔

nechynka
31. črc 2008

prochi tak to je síla 😀 ale je krásny že mají takovej krásnej vztah...to se už tak jen nevidí 😵 😵 😵
prochi a kolik je ti let?

prochi
31. črc 2008

Nechy, jojo, nesmíme si nic vyčítat. Ale chápu tě, taky bych hrozně chtěla, POTŘEBOVALA!! vědět, proč se to stalo, čeho se mám příště vyvarovat... Doktor mi říkal, že tak končí každý třetí-čtvrtý těhotenství, že se to prostě stává hrozně moc. Pořád mi opakoval, že si to nesmím vyčítat, že za to nikdo nemohl. Nejhorší jsou ale poznámky těch nezasvěcených, třeba kamarádka mi řekla "a proč se to stalo? tos malýho moc tahala, viď?" bych jí zabila...
Já si myslím, že teď už to nesu docela v pohodě. Ale čeho se nemůžu zbavit je, že pořád v hlavě tak nějak podvědomě si sem tam pomyslím, teď už bych byla v tom a tom týdnu... to nemůžu pořád odbourat 😔

minonka24
31. črc 2008

Já bydlím kousek od brna, asi 20 kilometrů v jedné malé vesnici.
A když jsem byla těhotná tak to taky věděl akorát můj muž a kámoška ze střední 🙂 teda potom ještě ta moje praktická doktorka 😀
a když jsem byla v nemocnici, bohužel to musel manžel říct mým rodičům...takže místo toho : budete dědek a bába to bylo: bohužel nebudete...

prochi
31. črc 2008

Nechy, mě bude na podzim 28 😉
Jojo, vztah mají naprosto úžasný, tuhle mu dědeček šeptal "Péťo, ještě že seš kluk, co bysme dělali s holkou, viď?" 😀 Jako já jsem vždycky věděla, že je náš taťka hodnej, že by se pro nás jako rodinu rozdal... ale že bude tahle úžasnej děda by mě nenapadlo. V malým se naprosto vidí, pořád mu něco vymýšlí, ale to né jen teď, když už má jakž takž rozum, ale fakt od malinkata. To jsou pořád nějaký vynálezy, jo je to príma, je tady mít 🙂

prochi
31. črc 2008

Holky, já se dneska teda flákám, to je neskutečný 😀 Normálně tady touhle dobu pendluju, uklízim, využívám toho, že malej spí a dělám věci, který při něm nejdou... Ale dneska jsem se sem nějak upíchla... ani nádobí po obědě jsem neumyla 😅 Ale což, hlavně že jsem si odpočinula 😎

Táááákkk jsem to zakřikla, dravec je vzhůru. Tak letim, než to tam zbourá. Venku je zas vypalovák, tak ho se ho budu snažit udržet doma aspoň do třech, pak jsme na zahradě do večera a to je akorát o přehřátí.

nechynka
31. črc 2008

prochi,to dělám taky...pořád počítám v kolikátém bych byla tt a jak by bylo miminko velky a za chvilku bych už cítila pohyby 😔 😢 😔

děda by byl určitě ale unešenej i z holčičky..... 😵

litsea
31. črc 2008

Prochi, vztah tvého Péti a taťky mi připomíná vztah našeho Peťuláka (synovečka) a mýho taťky... Péťa dědu miluje, když přijde děda domu, tak je teta (to jako já) buřt a náš táta Péťu miluje úplně stejně! Konečně se dočkal kluka, my jsme se ségrou holt jenom holky... 😀 Akorát ségra s rodinkou žije v Moskvě, takže si jich moc neužijeme, jenom přes léto, když jsou tu na dovče... 😔 Ale teď si jich zrovna užíváme 😵 V září jedeme jako za starých časů celá rodinka (my se ségrou, naši) a Péťa na společnou dovču, tak se na to těším 😉

prochi
31. črc 2008

Tak malej je na večerníčku u dědy, tak načuhuju, co novýho. Nic moc, snad vás neskolil hicák?? 😕 😀

My jsme se akorát vrátili z "menší" projížďky na kole. Nakonec jsem si vymyslela trochu delší trasu, vyšlo to asi na 15-20 km. Jsem úplně kantáre, ale šťastná, hormóny štěstí letí na povrch 🙂 Teď tady sedím vysprchnutá, promazaná a čekám až se vsaje krémik. Malej ježdění na kole úplně zbožňuje. Pro mě je to trochu náročnější, přece jen za sebou vezu asi 17kg navíc (malej 14, sedačka 3) a celou cestu vypravuju, tu kombajn, tu traktor... pak trénujem, jak dělá který zvířátko...

Tý vado Lit, ségra fakt žije v Moskvě, ju?? Já to četla asi třikrát, jestli nemyslíš v Mostě 😀 😀 A můžu se zeptat, jak se tam dostala? Jako jestli se tam vdala, nebo za prací... nic jinýho mě nenapadá 😕 A kolik je vašemu Péťovi?

Tak já letim zalít kytičky a večer zas nakouknu.

Zatím pááá

litsea
31. črc 2008

Prochi,
takhle jsem se přesně cítila včera, když jsem letos poprvé vyrazila na brusle a zítra chci jít zase 🙂 Dneska jsem vytáhla manžu na prochajdu a teď sem nakukuju než mi proschnou vlasy.
Jinak ségra je v Moskvě naštěstí jenom dočasně, budou tam ještě tak rok. Švára tam pracuje a ona je tam na mateřský s Péťou. V červnu mu byly tři. Je fakt, že teda v Mostě bysme je měli trošku blíž 😀
Aby sis o mém synovečkovi udělala obrázek, tak dám k dobru jeden jeho vejšplecht. Ségra seděla na záchodě a když vstávala, tak jí Péťa zahlídnul a povidá: "Maminko, kde máš pindíka??? 😕 " Ségra na to: "Péťo já nemám, holčičky nemají..." A on na to: "Ty sis ho utrhla?" 😀 😀 😀 Já myslela, že umřu smíchy, když mi to ségra vyprávěla... 😀

misicka455
31. črc 2008

Holky tak já jsem pořád v práci nějak semka ani nestihám chodit takže vás dočtu až o víkendu 😉

mabe
1. srp 2008

Ahoj holky, nejak vas nestiham. Dneska mam volno. Pujdu do mesta neco nakoupit. Uz si strasne dlouho slibuju podprdu. 😉 No a pak poradne uklidim, jelikoz chceme s manzou oba dva dny jet na nejaky vylety na motorce. Tak nebudu mit cas. Musim zehlit - mam toho moc. Nejak se me v tom vedru nechce.

mabe
1. srp 2008

Jinak to vypada, ze ovulka byla az vcera - 19DC, ale podle mych predchozich cyklu, je to ta spravna doba pro moje cykly. 😉

litsea
1. srp 2008

Holky, tak se neupracujte...
Mabe, tak super, že se ovulka dostavila! 🙂 Užij si výlety.

Já jdu za chvilku na sono štítný žlázy - je to v rámci toho projektu, kam mě zařadili u Apolináře pro zjištění příčiny MA, tak jsem zvědavá... I když jsem byla na sonu asi v 8tt a bylo vše v pořádku, takže si myslím, že dneska nic nezjistí...

misicka455
1. srp 2008

Ahojky, tak nevím jak dneska přežiju den práci hlasí, že bude nejteplejší 😒 Já jsem ovulku měla taky asi až tem 19 dc.

nechynka
1. srp 2008

ahoj holky
s dětma je fakt prča...to nemá čas se člověk nudit 😀 už se moc těším až budu mít takovy zážitky s naším mimískem 😵
já začínám nový cyklus tak jsem zvědavka jestli budu mít ovulku a kolikátý den asi bude...dřív jsem jí mívala 13DC 🙂
mabe,užij si výlet na motorkách hlavně aby vám nepršelo...teď je takovy hrozny horko aby z toho nepřišly bouřky (u nás byla bouřka v noci a ani se moc neochladilo 😝 )
už se moc těším na podzim až ty teploty budou příjemnější a né taková výheň 😝

lit,jak si dopadla na sonu?

mabe
1. srp 2008

AHoj holky, tak dneska jdeme na Bathory. Uz se tesim. Bereme aji mamky a manzovu segru s kamoskou. Velka vyprava. 🙂 Ted jsem dosla z mesta a napapat a chvilku odpocnout a pak musim zehlit. 😝 A hura do kina. Jinak sem volala dr. a ta me rekla, ze muzu sexovat. Juchuuuu. 😉 Uz me bez toho sexu hrabe. Jsem protivna, nervozni. 😒

nechynka
1. srp 2008

mabe,takže dneska bude žhavá noc 😵 já se taky nemohla dočkat ale teďka už nemám vůbec chuť manža už začíná být naštvaný ☹
a radši si pořádně odpočiň...žehlení neuteče 😉 a pak musíš poreferovat jaky bylo kino....já to ještě neviděla ☹

mabe
1. srp 2008

Dneska jsem si koupila E, a kyselinu listovou - to staci, ne? Jeste mam zvlast C.

mabe
1. srp 2008

Na tu noc se tesim, kdyz neusnu. 🙂 Jednou chut mame, jednou ne. Ale my mame prestavku 3 mesice - dlouho doba. 😒

nechynka
1. srp 2008

mabe já mám jenom kyselinu listovou a semtam si dám šumivej vitamin C

3měs...to je strašně dlouhá doba 😒 to bych asi nevydržela 😅 (ale vydržela protože by mi nic jinyho nezbylo,co? 😅

mabe
1. srp 2008

Nechy, nic jinyho by ti nezbylo. Nejdriv jsem krvacela v tehu a pak po revizi, pak chlamydie. Takze az ted muzem. 😒

nechynka
1. srp 2008

mabe já vím.....nic jinýho by nezbylo...taky mám strach abych byla zdravá a mohla mít děti...dokonce si teď vyčítám,že jsem se pořád koupala....sprchování je přece jenom zdravější...takže taky teďka to koupání omezím.....prostě pro miminko bych vydržela všechno

litsea
1. srp 2008

Holky, tak jsem zpět z toho sona. Štítnou žlázu mám v pořádku, ale zjistili mi mutaci MTHFR v heterozygotní konstituci... Tak jsem trochu pátrala a zjistila jsem, že to nemusí nic znamenat (má to 40% populace), ale taky může. Prý se to léčí kyselinou listovou, kterou ale v těhu brala, takže to tím asi nebylo... Nejsem z toho moc moudrá, příští týden jdu na konzultaci za svou obvoďačkou, tak třeba zjistím víc...
Když jsem tak pátrala, tak jsem zjistila, že všude vychvalují ten femibion, prý obsahuje nějakou lépe stravitelnější formu kys. listové, tak si ho asi koupím 🙂